Planujesz rozpocząć naukę nowego języka obcego?

Najłatwiejsze języki świata: odkryj, jakie języki są najbardziej przyjazne dla uczących się.

Najłatwiejsze języki świata: odkryj, jakie języki są najbardziej przyjazne dla uczących się.

Planujesz rozpocząć naukę nowego języka obcego?
Sprawdź, jakie są najłatwiejsze języki świata dla polskojęzycznych uczniów!
Z niniejszego artykułu dowiesz się, co sprawia, że dany język jest dla Polaków bardziej przyswajalny od innych. Wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i zacznij się go uczyć jeszcze dziś.

Czym jest „łatwość” w nauce języka?
Na wstępnie warto zastanowić się, co takiego sprawia, że jedne języki uznajemy za łatwe, a inne niekoniecznie. Pod uwagę trzeba wziąć wyłącznie perspektywę polskiego ucznia, ponieważ dla każdego narodu pojęcie „łatwości” w nauce języka może się różnić.
Na poziom trudności przekładają się takie elementy, jak gramatyka, fonetyka oraz leksyka. Sporą rolę gra także tożsamość i bliskość kulturowa pomiędzy dwoma językami.

Niezależnie od języka, jakiego chcesz się uczyć, możesz osiągnąć swoje cele edukacyjnie znacznie prościej. Wystarczy, że sprawdzisz ofertę lekcji indywidualnych BUKI, które oferują doświadczeni i wykwalifikowani językoznawcy. Zajęcia oferowane przez nauczycieli i lektorów gwarantują szybkie efekty za niską cenę, więc warto już teraz zarejestrować się i wypróbować lekcje indywidualne z BUKI.

Najłatwiejsze języki świata
Sięgnij po jeden z wymienionych poniżej języków, a przekonasz się, że nauka nie musi być skomplikowana. Przy każdym z nich znajdziesz krótką charakterystykę z omówieniem kluczowych łatwości w uczeniu się.

Oto lista TOP 10:
1. Angielski. Wszechobecność angielskiego sprawia, że nawet oporni uczniowie szybko załapią jego podstawy. Zasady gramatyczne są tu bardzo przejrzyste, a dostępność materiałów edukacyjnych stoi na wysokim poziomie.

2. Niemiecki. Również język niemiecki charakteryzuje się logiczną gramatyką, co pozwala na skuteczną naukę. Do tego dochodzi łatwa wymowa, która wynika z prostych zasad fonetycznych.

3. Niderlandzki. Będąc spokrewnionym z angielskim i niemieckim, język holenderski również oferuje polskim uczniom przystępne zasady gramatyczne. Znajomość jednego z wymienionych wcześniej języków to dodatkowy atut w nauce niderlandzkiego.

4. Szwedzki. Wliczający się do grupy skandynawskiej języków germańskich, szwedzki oferuje przyjemną wymowę, prostą odmianę czasowników i logiczną budowę zdań.

5. Hiszpański. Również język hiszpański jest dla Polaków stosunkowo prosty w nauce, gdyż opiera się na nieskomplikowanych zasadach gramatycznych. Fonetyka jest na tyle prosta, że łatwo rozróżnić poszczególne wymawiane słowa.

6. Włoski. Podobnie jak w przypadku hiszpańskiego, język włoski także opiera się na klarownej fonetyce oraz logicznej strukturze gramatycznej.

7. Norweski. Polacy nie powinni mieć trudności z nauką języka norweskiego, ponieważ bazuje on na zrozumiałej gramatyce, fonetyce i słownictwie.

8. Ukraiński. Ostatnimi laty Polacy i Ukraińcy zbliżyli się do siebie, a język ukraiński staje się coraz popularniejszy. Jeśli przebrniesz przez naukę nowego alfabetu, dowiesz się, że leksyka ukraińska jest bardzo podobna do polskiej.

9. Portugalski. Zalety nauki języka portugalskiego pokrywają się z cechami włoskiego i hiszpańskiego. Jest zatem równie prosty w nauce dla początkujących.

10. Słowacki. Spośród języków słowiańskich warto też rozpocząć naukę języka słowackiego, ponieważ jest on dość zbliżony do polskiego. Trzeba tylko uważać na wymowę, która może początkowo sprawiać nieco więcej trudności.

Co sprawia, że te języki są łatwiejsze?
Kluczowymi elementami w nauce języka obcego jest poprawne zrozumienie gramatyki, obudowanie jej zasad słówkami, a także nauka właściwej wymowy.
Wymienione wcześniej języki spełniają te trzy kryteria, więc można się ich uczyć w przystępny i intuicyjny sposób.
To właśnie sprawia, że Polacy nie powinni mieć większych trudności w nauce właśnie tych języków (w porównaniu chociażby do chińskiego, koreańskiego czy arabskiego).

Korzyści z nauki łatwiejszych języków
Niezależnie od tego, jakiego języka obcego chcesz się uczyć, edukacja językowa gwarantuje szereg korzyści. Nie tylko na polu zawodowym, ale również osobistym. Łatwiejszych języków możesz nauczyć się szybciej, a ich znajomość pomoże Ci w rozwoju kariery, poznawaniu nowych kultur i komunikacji z obcokrajowcami. Zdecydowanie warto zapisać się na językowe korepetycje indywidualne, żeby jak najszybciej rozpocząć swoją przygodę.

Podsumowanie
Nauka najłatwiejszych języków świata dla osób polskojęzycznych to świetne wyzwanie, z którym każdy powinien się zmierzyć. Zastanów się, który z wymienionych w artykule języków jest Ci najbliższy, a następnie zacznij naukę. Lekcje z BUKI będą przy tym najlepszym środkiem do osiągnięcia Twojego celu.

www.buki.org.pl