Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 5:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 671 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 mar 2010, 16:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lut 2007, 20:11
Posty: 71
Lokalizacja: Polska
Prawybory à la Tusk

Lipy w tej akcji było niemało,
Więc ją pół partii Donka olało.

Gronkiewicz-Waltz: 47,47 proc. frekwencja w prawyborach


Pan Hrabia kandydatem!

Oto ważna nowina dla Polski i świata:
Wyłoniła Platforma swego kandydata
Na prezydencki fotel, a jest nim Bronisław,
Polityczna miernota i oportunista.
Jeśli lud połknie haczyk Tusk Donald mieć będzie
Do kręcenia swych lodów posłuszne narzędzie.

O wynikach prawyborów w Platformie


Bronek na łowach

Jest w janowskich ostępach stara leśniczówka,
Wynajęły ją firmy handlujące z MON.
Tam minister Bronisław jeździł z dubeltówką,
Chociaż od nich kupował sprzętu wiele ton.

Owa sprawa zapaszek ma nie mytej pupy
Lecz tłumaczyć się Hrabia nie widzi powodu.
Rzecz za którą szaraka wsadza się do ciupy
Może czynić bezkarnie „wybraniec Narodu”.

Filip Rdesiński: „Czego boi się Bronisław Komorowski”, "Gazeta Polska", 28-04-2009


A jeśli wyborcy połkną ów haczyk z hrabiowską przynętą, wówczas będzie można zanucić na melodię refrenu piosenki „To były piękne dni”:

To będą piękne dni,
Po prostu piękne dni!
Szampana piją chłopcy z WSI.

„Urzędowaniem swym
Pomoże Bronek nam
Zrobić niejeden lukratywny deal.”

La la la la la la...

Leszek Szymowski: "Prowokacja POlityczna", Najwyższy Czas! Nr 25 (996), 20.06.2009


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 mar 2010, 18:39 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
http://prawicarzeczypospolitej.org/aktu ... ,pokaz,705
]:->

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 7:40 pm ]
Na pohybel POwiakom. ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2010, 9:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Zakładam ten wątek mając świadomość przynależności Zgorzelca do RP co wskazuje iż wydarzenie to dotyczy również nas Mieszkańców Zgorzelca.
Oto lista (ALFABETYCZNA) pretendentów ubiegających się o w/w Urząd.
Marek Jurek
Jarosław Kaczyński
Bronisław Komorowski
Janusz Korwin-Mikke
Andrzej Lepper
Kornel Morawiecki
Grzegorz Napieralski
Andrzej Olechowski
Waldemar Pawlak
Bogusław Ziętek
]:->

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 10:28 am ]
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2 ... Zgodi3rMzw
POLECAM ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 9:33 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Błąd : A. Lepper już nie jest kandydatem - został odesłany z kwitkiem o karalności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 9:39 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Błąd : A. Lepper już nie jest kandydatem - został odesłany z kwitkiem o karalności.


Błąd - Andrzej powrócił...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 9:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Zależy mi na ogólnej dyskusji na temat wyborów i kandydatów oraz nie oszukujmy się na przedstawianiu osobistych preferencji wyborczych.Oto mój typ:
http://prawicarzeczypospolitej.org/index.php
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 9:56 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Cytuj:
Błąd - Andrzej powrócił...


Andrew powrócił i ma sie dobrze. Nawet wybaczył całą zaistniałą PKW !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Temat bardzo ciekawy, aczkolwiek jak zwykle w Polsce nie będziemy mieli szansy wybrania kogoś, kto rzeczywiście byłby naszym kandydatem i znowu głosować trzeba będzie przeciw czemuś a nie za czymś :roll: Zakładając, że faworytów będzie dwóch: Kaczyński i Komorowski, to głównie pod tym względem należałoby rozpatrywać rozgrywkę. Patrząc na całą sytuację czysto praktycznie, to mój wewnętrzny głos rozsądku nakazywałby mi w tej sytuacji głosować za (o zgrozo) Kaczyńskim. Głosowanie w ten sposób było by głosowaniem nie, za kandydatem, ale za zapewnieniem polaryzacji sceny politycznej :roll: Przy dojściu do władzy Komorowskiego, Platforma prócz koalicyjnej większości w rządzie zyskałaby bezwzględny poklask prezydenta, a nie oszukujmy się nie wszystkie ich poczynania są pozbawione oszołomstwa :roll: W przypadku prezydenta z ramienia opozycji, jest większa szansa, że niektóre górnolotne idee partii rządzącej będą musiały się przecisnąć przez wentyl bezpieczeństwa, jakim będzie opozycyjny prezydent :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:19 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
Błąd - Andrzej powrócił...


Czyli Andrzej nie jest karany?

Dziwne... nie śledziłem ostatnio wiadomości...niezły cyrk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
turek pisze:
Przy dojściu do władzy Komorowskiego, Platforma prócz koalicyjnej większości w rządzie zyskałaby bezwzględny poklask prezydenta, a nie oszukujmy się nie wszystkie ich poczynania są pozbawione oszołomstwa


Hmmm tak masz rację , ale i z tego mogą być pozytywy. Patrząc sie na rząd SLD , kiedy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski , można wywnioskować iż źle sie nie działo i wariactwa nie było. PO zdaję sobie sprawę że jak wygra Komorowski , i w następnych wyborach również PO utworzy kolejny rząd to będzie non stop atakowane przez opozycje, która za wiele nie będzie miała do powiedzenia i każda ustawa będzie dla nich zła.
Inną sprawą jest to iż do czasu następnych wyborów parlamentarnych rząd Tuska będzię kręcił z Komorowski jako prezydentem lody , to może sie to dla nich źle skończyć i nie będzie zwycięstwa a co za tym idzie dalszej współpracy na linii Tusk jako premier a Komorowski jako prezydent.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Hakeem pisze:
Hmmm tak masz rację , ale i z tego mogą być pozytywy. Patrząc sie na rząd SLD , kiedy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski , można wywnioskować iż źle sie nie działo i wariactwa nie było
jak mówię, wewnętrzny rozsądek nakazywał by mi głosować za Kaczyńskim, by na wszelki wypadek jednak zastosować jakiś wentyl bezpieczeństwa na scenie politycznej 8) Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że właśnie tak zagłosuję ;) Ale rozważam i taką możliwość, gdyż pozostali kandydaci mają raczej niewielkie szanse na drugą turę :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
turek pisze:
znowu głosować trzeba będzie przeciw czemuś a nie za czymś :roll:

Właśnie o tym chciałem napisać.Trochę mnie uprzedziłeś.Po raz kolejny spycha się nas na pozycje głosowania nie za kimś ale przeciwko komuś. To jest obłęd.Zakładając że żaden z kandydatów w pierwszej turze nie ma szans na zwycięstwo to głosowanie takie o który mówisz zostawmy na turę II. Przecież każdy z nas ma jakieś poglądy,idee, itd. dlatego myślę że tak szeroka gama kandydatów daje nam szanse na głosowanie w zgodzie z własnym sumieniem a wybór mniejszego zła pozostawmy na II turę-to jest moje zdanie.NIE DAJMY PODZIELIĆ POLSKĘ NA POwska i PISowską.
]:->

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 11:28 am ]
turek pisze:
Ale rozważam i taką możliwość, gdyż pozostali kandydaci mają raczej niewielkie szanse na drugą turę :-?

I nie o szanse tu chodzi bo to nie sondaże winny je kształtować ale wyborcy.
My decydujemy.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
turek pisze:
będzie dwóch: Kaczyński i Komorowski

ale jest dziesięciu. Może chociaż w I turze zagłosujcie za kandydatem, który wam najbardziej odpowiada. Ci dwaj prawdopodobnie i tak wejdą więc nie marnujmy na nich głosu :lol:

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 11:31 am ]
CICHY nieco mnie uprzedził i napisaliśmy właściwie to samo :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Nie ma straconych głosów mówienie o tym przeczy idei demokracji.Dla mnie jako jej przeciwnika jest to tylko przysłowiowa woda na młyn. Ale jak na razie uczestniczę w niej ponieważ tylko droga demokratyczną można ją zlikwidować aczkolwiek nie wykluczam drogi rewolucyjnej choć tutaj odchodzę już trochę od tematu.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 10:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Zakładając że żaden z kandydatów w pierwszej turze nie ma szans na zwycięstwo to głosowanie takie o który mówisz zostawmy na turę II
ja tu się właśnie skupiłem na drugiej turze :) Pierwszej nie biorę pod uwagę z prostych przyczyn, od lat jest tak, ze jest dwóch faworytów, a cała reszta odpada w "przedbiegach" :|
CICHY pisze:
Przecież każdy z nas ma jakieś poglądy,idee, itd. dlatego myślę że tak szeroka gama kandydatów daje nam szanse na głosowanie w zgodzie z własnym sumieniem
pełna zgodność :) Ja z niecierpliwością poczekam co będą mieli do zaoferowania kandydaci, bo jak na razie to mają mętlik z PKW ;)
CICHY pisze:
wybór mniejszego zła pozostawmy na II turę
nie ma mniejszego czy większego zła, zło jest zawsze złem :(
CICHY pisze:
NIE DAJMY PODZIELIĆ POLSKĘ NA POwska i PISowską.
obawiam się, że druga tura właśnie takiego podziału dokona... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 671 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..