Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 4:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 maja 2008, 22:39 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:57
Posty: 15
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy zauważyliście Państwo ile auto-szkół jest w naszym mieście?
ja naliczyłem 14.
zbliżają się wakacje, wiele osób wykorzysta ten czas na naukę jazdy
aby po odbytym kursie stanąć do egzaminu na prawo jazdy.
Tak się złożyło, że ostatnimi czasy miałem wiele kontaktów
z instruktorami nauki jazdy, jak również wiele przygód - niemiłych - w trakcie samych
egzaminów na prawo jazdy.
Poznałem tę branżę zarobkową bardzo dokładnie.
Jeśli jest ktoś zainteresowany zdaniem egzaminu na prawo jazdy przy pierwszym,
lub drugim podejściem, to służę radami.
Jeśli kogokolwiek interesuje fakt, dlaczego zdaje się egzamin za np. szóstym podejściem
po odbyciu kursu w zgorzeleckich szkołach, to służę wnioskami.
Jeśli ktoś chciałby porozmawiać - dlaczego jest tak żenująco niski poziom nauki jazdy
w zgorzeleckich szkołach, to zapraszam.
Szkoły jazdy w Zgorzelcu nie plasują się na żadnej liście w rankingu szkół jazdy,
ja mam pewne wnioski, chętnie się z nimi podzielę
może jest ktoś, kto aktualnie odbywa kurs, ktoś kto zdał egzamin za pierwszym razem,
lub za ósmym razem, lub zdaje kolejny egzamin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2008, 6:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 sty 2007, 15:18
Posty: 5
Lokalizacja: Zgorzelec
No wiesz coś w tym musi byc. My zdajemy juz piąty raz i nie możemy zdać, bo np. przekroczyiśmy prędkość o 10km/h? i co ty na to??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2008, 14:09 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
zizitop pisze:
Jeśli jest ktoś zainteresowany zdaniem egzaminu na prawo jazdy przy pierwszym,
lub drugim podejściem, to służę radami.
Jeśli kogokolwiek interesuje fakt, dlaczego zdaje się egzamin za np. szóstym podejściem
po odbyciu kursu w zgorzeleckich szkołach, to służę wnioskami.
Jeśli ktoś chciałby porozmawiać - dlaczego jest tak żenująco niski poziom nauki jazdy
w zgorzeleckich szkołach, to zapraszam.

wiem, ale nie powiem? :roll:
mnie to np bardzo interesuje, choć egzamin dawno za mną :P jeśli więc są jakieś ciekawostki, to wal na forum informacje :grin: wszyscy zdający będą wdzięczni, a może nawet nie tylko oni :smt023
Ja się też zastanawiałem, skąd taki wysyp 'szkół jazdy' różnej maści, niedługo w mieście będą tylko banki, markety, kantory, apteki i szkoły jazdy :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2008, 14:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
bombas3 pisze:
niedługo w mieście będą tylko banki, markety, kantory, apteki i szkoły jazdy :grin:


I stacje paliw.

W systemie szkolenia kierowców, zaczynając na auto szkole, a kończąc na egzaminie, panuje taka sama korupcja jak w piłce nożnej.

Tak samo było w 99 kiedy ja zdawałem tak samo jest teraz, nic się nie zmieniło.
Zdałem za którymś tam razem , chyba tylko przez to że jeździłem z ojcem wieczorami samochodem i odpadł u mnie element stresu za kółkiem.
Żadna tajemnica,że zdany egzamin z jazdy w zielonej czy jeleniej to koszt 1000zł

Z czego dobry % ma typ z auto szkoły który pośredniczy.

Arojaro zapewne nie pośredniczy z uwagi na charakter pracy właściciela, ale pozostaje jeszcze 13 inny szkół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2008, 16:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
I stacje paliw.
i stacje paliw :)
umknęło mi z wiadomego powodu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2008, 19:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
wszędzie i zawsze chodzi o kasę. A powiedzcie dlaczego w Legnicy można zdać bez problemu za pierwszym podejściem i dlaczego lokane auto-szkoły nie umożliwiają nam tego?? Za każdy kolejny egzamin trzeba płacić, Po każdym kolejnym oblanym trzeba wziąć dodatkowe jazdy i zaplacić za nie. A to że nie jest tajemnicą kwota 1000zł no właśnie. Każdy chce się tylko wzbogacić a korupcja w naszym kraju rośnie i rośnie. I były afery w zwiazku z tym ale ucichły już i na nowo dzieje się to samo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2008, 20:51 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:57
Posty: 15
Lokalizacja: Zgorzelec
Odpowiadam zainteresowanym.
Egzamin można zdawać w każdym WORD w Polsce, nie ma rejonizacji.
Najlepiej uczyć się w szkole gdzie zdaje się egzamin.
Jeśli zdajecie w Jeleniej Górze, kupcie sobie lekcje w jakiejś z tamtejszych szkół,
polecam szkołę "Sucheccy" instruktor się przykłada i jest doświadczony ( 20 lat nauki jazdy)
i jeżdzi po trasach egzaminacyjnych.
Dojazd do Jeleniej jest wygodny.
Ucząc się jeżdzić tylko po Zgorzelcu przez wymagane 30 godzin, egzamin w Jeleniej macie oblany w 100%.
W Zgorzelcu warto tylko nauczyć się manewrów na placu, tu polecam auto-szkołę Gregor, instruktor w jasny sposób pokazał niezawodny sposób na prawidłowe wykonanie
manewru i to zadziałało. A resztę godzin w Jeleniej Górze, można oswoić się z ruchem drogowym i skrzyżowaniami bo te są najważniejsze i są to miejsca na których oblewają.
Wnioskuję, że auto-szkoły w Zgorzelcu, kasują za kurs, jeżdżą z zalęknionym kursantem
po bocznych drogach przez 30 godzin ( 30 godz. to wymagane minimum) kursant niewiele umie, dokupuje następne godziny, instruktor tak uczy aby nie nauczyć, kursant kupuje następne godz. i.t.d. i.t.d. Większość instruktorów to po prostu kierowcy, którzy sami dobrze nie potrafią jeżdzić, nie potrafią objaśnić prawidłowego zachowania na drodze, nie szanują kursanta. Zrobią swoje w minimalnym zakresie a potem sugerują,
że kursant tępy i jeszcze się nie nadaje do samodzielnej jazdy.
Ogólnie szkoły w Z. są niekompetentne a instruktorzy są niedouczeni, niedoświadczeni, nie potrafiący przekazać wiedzy, sugerują wydumane problemy aby zastraszyć kursanta, wykazać jego brak umiejętności i. . . wyłudzić następne lekcje.

Obecnie otworzyć szkołę to żaden problem wystarczy - kurs, samochód, prawo jazdy i kilka formalności.
Mogę podać najgorsze szkoły w Zgorzelcu, tylko nie wiem czy chcecie.
Jednej już nie ma - "UNO" i bardzo dobrze!
Moja rada:
plac manewrowy w Zgorzelcu, aż manewr wyjdzie bezbłędnie,
resztę godzin np. w Jeleniej Górze i egzamin jest zdany - ręczę na 100%
Radzę poszukać fajnych stron w internecie o nauce jazdy.
Egzaminu nie ma co się bać, bo od każdego oblanego można się odwołać, egzaminator nie zawsze ma rację, jeśli na zarejestrowanej taśmie widać że jazda jest prawidłowa egzamin uznają.
Kupować prawa jazdy nie warto, należy wymagać rzetelnej pracy od instruktora, ale rzetelnych i mądrych instruktorów w Zgorzelcu - niestety nie ma.
Warto może by się zorientować ilu kursantów zdaje za pierwszym razem w auto szkole, do której się zapisujecie, można to sprawdzić w WORD lub poprosić o ranking zdawalności w szkole, ale te jak wiem, - ze wstydu - nie podają takich statystyk kursantowi, albo zwyczajnie kłamią.
Znam to, niestety z własnego doświadczenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 maja 2008, 11:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 13:04
Posty: 103
Lokalizacja: Zgorzelec
no to ja nie wiem, albo mieszkam pod jednych dachem z ewenementami albo szczęściarzami, moja siostra zdała za pierwszy razem w Jeleniej Górze, brat w tamtym roku też zdał za pierwszym razem, do szkoły chodzili tutaj w Zgorzelcu, nie dawali nic w łapkę, nie mieli znajomości, brat trafił na fajnego egzaminatora bo mimo że miał kilka malutkich błędów powiedział na koniec do brata: zwracaj na to uwagę, to są małe błędy ale jednak są, mimo wszystko egzamin zdany.
Może miał na to wpływ że tata uczył ich często jeździć zanim poszli do szkoły nauki jazdy, i bardzo ich ciągnęło za kierownicę.
Ważne że zdali, i to za pierwszy razem. Jak brat zdawał sporo osób zdało za pierwszym razem, także nie był jedyny w tamtym dniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..