Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 1:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 maja 2007, 11:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
W gazecie wojewódzkiej zobaczyłem taki artykuł http://e.gazeta.wroc.pl/O46714_2007/05/22/22woje08.pdf
Ciekawy jestem co sądzicie na taki pomysł ?
Czy gotowi jesteśmy na marsze w kierunku dworca na kazdy autobus czy bus, bo rozumie,że po stworzeniu centrum komunikacyjnego nie byłoby juz dzikich dworców.
Z treści wynika, że jestesmy gremialnie za tym pomysłem, nie wiem tylko czy ktoś robił jakieś badania marketingowe, czy jest to polecenie władzy żebyśmy byli zadowoleni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2007, 12:47 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Cieszyć się będziemy,jak "słowo stanie się ciałem"...
Wybaczcie ten sceptycyzm /nie mylić z czarnowidztwem/ ,ta sprawa ciągnie się już tyle lat.Już poprzednie władze miasta oskarżały o ten stan dworca - PKP,te natomiast problem widziały w uregulowaniach prawnych dotyczących własności gruntów,na których wieeeele lat temu dworzec wybudowano.
O ile pamiętam sprawa miała być przekazana do Sejmiku Wojewódzkiego celem rozstrzygnięcia ,bo podobno brak decyzji o statusie gruntu uniemożliwiał,lub utrudniał PKP sprzedaż tego całego "grajdołka".
Czy dobrze pamiętam?
Poprawcie mnie,jeśli się mylę...
A jeśli tak,to:czy coś się w tej sprawie zmieniło?
Bo pewnie żaden szanujący się inwestor nie będzie się pchał z pieniążkami w niepewne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2007, 21:39 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Jeżeli do tego dojcdzie to będzie strzał w dziesiątkę.

Tylko co stanie na miejscu obecnego dworca i czyj będzie teren ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2007, 20:41 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2005, 20:49
Posty: 257
Lokalizacja: stąd
A mnie przenoszenie dworca autobusowego podoba się średnio. Teraz jest w centrum miasta i choć niepiękny to dobrze zlokalizowany. Przeniesienie go w kierunku wylotu ze Zgorzelca to nie najszczęśliwszy pomysł. Będę miał dalej. :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2007, 21:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 gru 2006, 12:36
Posty: 27
Moze i dalej, ale co to za odległości w porównaniu do dużych miast.....?Fajnie by było gdyby zrobili tam coś fajnego i ładnego.Tylko co powstanie w miejscu starego dworca pks?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2007, 21:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Przeciw obecnej lokalizacji przemawia kolizyjne właczanie się do ruchu autobusów pks; dodatkowo na światłach koło hotelu tworzą się obecnie długie korki nawet bez malowania pasów ;-)
Łączenie komunikacji kolejowej i autobusowej w jednym miejscu jest logiczne i jest rozwiązaniem najczęściej stosowanym. Następny powód: centrum miasta będzie się przesuwać w kierunku na wschód. Kwestią paru lat jest włączenie Łagowa do Zgorzelca/ a propos, sugerowałbym aby nie dublować takich samych nazw ulic w obu miejscowościach: przykład - ul. Piękna/.
Ja również będę miał dalej, jestem jednak za przeniesieniem dworca :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 maja 2007, 20:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
myśle że nie tylko dworca ale takze innych przewoźników między innymi tobie bombas zpod okna busy do bogatyni.
alwe wogóle pozwolenie na miejską linię dla vectora swiadczy o złej woli burmistrza i myśle że te plany przekreśa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 maja 2007, 21:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
taaaak, nie pomyślałem co będzie, jak się na autobus elektrowniany spóźnię a busy przeniosą spod okna :( , nie, tak źle nie będzie: busy zostaną :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2007, 17:30 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Przed chwilą koło mojego domu zatrzymał się samochód z pytaniem o dojazd"do dworca głownego".
Dokąd chcą jechać?
Do Wrocławia
Kieruję ich na nasz "śliczny" dworzec miasto i pytanie:to jest dworzec?
Jak myślicie:w której pięciolatce przestaniemy się wstydzić?
I czy napewno my,mieszkańcy powinniśmy to robić?
ŻENADA,która się ciągnie już dobrych kilka lat... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2007, 20:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
bog180 pisze:
alwe wogóle pozwolenie na miejską linię dla vectora swiadczy o złej woli burmistrza i myśle że te plany przekreśa


Vektora ,tak dla ścisłości,Siwex też "dostał" 50,no teraz to "LUX 50"
Dlaczego te posunięcia świadczą o złej woli burmistrza?

Przeniesienie dworca na teren przy pkp,jest dobrym pomysłem.
Ale kto zaadoptuje obecny budynek pkp,na potrzeby podróżujących pociagami i autobusami?
I co z ewentualnym placem i budynkiem po obecnym dworcu oks?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 6:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
zaadoptuje

zaadaptuje 8)
adopcja i adaptacja to nie to samo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 6:23 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Cytuj:
I co z ewentualnym placem i budynkiem po obecnym dworcu oks?


Burmistrz wspominał, że chciałby aby powstało tam coś w rodzaju rynku... szczegółów nie podawał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 8:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
W ostatnim wywiadzie burmistrz mówił o skwerku z fontanną w tym miejscu, ale nie ma sie co dziwic w tych upalnych dniach trudno zachowac zimną krew.
Ernesto a jaki widzisz sens w wydawaniu pozwoleń na jazdę różnym firmom w odstepie 5 min po tej samej trasie , pomijajac fakt ze prawo przewozowe reguluje taki stan i Burmistzr wykorzystał kruczki żeby je obejść, to jest to wyrażne działnie na zabicie lub chociaz osłabienie jednego z przewoxników.
Ale co burmistrza obchodzi firma zatrudniajaca około 300 zgorzelczan, zyje z tego około 1000 jego albo nie jego wyborców, ale przeciez wspiera markety i chyba tam bedzie szukał swoich wyborców w najblizszych wuborach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 9:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bog180 pisze:
jaki widzisz sens w wydawaniu pozwoleń na jazdę różnym firmom w odstepie 5 min po tej samej trasie

jaki jest sens pozwoleń na przewozy? pytam bardzo poważnie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 9:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
jest sens. otóż jestem mieszkancem okolic zgorzelca, jezeli chcialbym dojechac jadac tylko pksem to mam jedynie 3 atobusy ze zgorzelca w godzinach popoludniowych i jeden wieczorny ,np jak z jakiegos powodu nie wroce o 15.30 autobusem to musze czekac do 18.20 (gdyby nie bylo innych przewoźników), inni przewoznicy kursują co godzinę. tak wiec ja widzę sens w wydawaniu pozwoleń


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..