Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 18:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25 mar 2009, 9:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
właśnie dzwonie! sąsiad zaparkował w poprzek na podjeździe i zupełnie zablokował wjazd do swojego garażu! a niech mu dowalą 750,- na Merca go stać to niech buli


Za co Ty mnie tak nie lubisz?
Zawsze musisz dowalić? A może nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Powiem Ci, że ja zawsze dzwonię, gdy coś nie tak dzieje się na posesji wokół mojego bloku. Szkoda, że inni ludzie nie mają takiego zwyczaju i nazywają to kapowaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2009, 9:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
mylne masz wiadomości z tymi widełkami proponuje zapoznać sie z taryfikatorem jest sztywna suma 500zł, co do reszty parkingi przy marketach nie sa drogami publicznymi nie tak jak np na ul warszawskiej, a ten przykład co Ty podałeś z czyjąś posesją jeśli jest popełnione wykroczenie np, zakłócanie ciszy nocnej to policja interweniuje ale jeżeli np ktoś sobie pije piwo albo nawet chodziłby nago po swoim ogródku to jego teren prywatny i może robić co chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2009, 9:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
ArturZgorzelec pisze:
to jego teren prywatny i może robić co chce

Dopóki innych to nie razi.
Ja miałem co innego na myśli. Np. to, że jesteś świadkiem kradzieży lub pobicia na terenie prywatnym. Dzwonisz i już.
Spróbuj połazić nago po swoim ogródku :) i niech sąsiad zadzwoni po policję...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2009, 9:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
viper126pzgc pisze:
Za co Ty mnie tak nie lubisz?

lubię Cię i zarazem nie lubię Cię tak samo jak innych, których nigdy na oczy nie widziałem :roll:
ale... skoro pytasz to moja odpowiedź jest na głupoty, które wypisujesz a nie skierowana przeciwko Tobie. :smt049


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2009, 9:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
może nie tyle kapowaniem ale co brakiem wyrozumiałości, nasze miasto jak wiele innych ma problemy z miejscami parkingowymi, pewnie często dzwonisz na policję lub straż miejską, ale zanim przyjadą kierowca już odjeżdża, trzeba trochę przymknąć oko jeśli ktoś na chwilę stanął a co innego jeśli notorycznie staja i olewa sobie przepisy

[ Added: Wed Mar 25, 2009 9:00 am ]
i w tym wypadku mylisz przestępstwo z kodeksu karnego a co innego wykroczenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2009, 20:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
ArturZgorzelec pisze:
może nie tyle kapowaniem ale co brakiem wyrozumiałości, nasze miasto jak wiele innych ma problemy z miejscami parkingowymi, pewnie często dzwonisz na policję lub straż miejską, ale zanim przyjadą kierowca już odjeżdża, trzeba trochę przymknąć oko jeśli ktoś na chwilę stanął a co innego jeśli notorycznie staja i olewa sobie przepisy

[ Added: Wed Mar 25, 2009 9:00 am ]
i w tym wypadku mylisz przestępstwo z kodeksu karnego a co innego wykroczenie


Zgadzam sie z Arturem nie trzeba wydzwaniac co chwile na policję czy straż...

Co do samego kapowania to niestety też jest za tym by nie kapować...NIE NAWIEDZĘ SZTAZI 8)

Nie lubię ludzi co uporczywie wydzwaniają na straż miejską i wskazują sytucję
lekko przesadliwą i uporczywie kazą straży wlepic mandat...nie rozumiem takich ludzi :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwie 2009, 7:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 mar 2008, 16:10
Posty: 7
Lokalizacja: Zgorzelec
Fakt - za dużo nie wypada wręcz dzwonić, bo przecież nie mieszkamy w państwie policyjnym zwącym się Niemcy.

Jednak...
gdyby nie to, że mam słabą pamięć i codziennie zapominam aparatu to z jednego tylko miejsca codziennie pojawiałyby się fotki pięknie zaparkowanych samochodów. Mianowicie chodzi o wjazd na podwórka na ulicy Daszyńskiego (między arkadią, a nowo powstałymi automatami do gier) - po obu stronach zakazy zatrzymywania i po obu stronach oczywiście zaparkowane samochody. Jak jest ich 3 to jeszcze się przeciśniesz, jeśli więcej to już się robią korki na Daszyńskiego nie wspominając o tym, jak ciężarówka z dostawą do hurtowni próbuje się przecisnąć...

Niestety dziś również zapomniałem aparatu, więc fotek znowu nie będzie :(, ale zastanawia mnie, co robią policjanci, którzy codziennie wlepiają mandaty na ulicy Daszyńskiego zaparkowanym pojazdom przy prawym krawężniku? Swoją drogą wystarczy, że taki policjant zaglądnie "za winkiel" i od razu zobaczy 5 źle zaparkowanych samochodów, ale po co się wyginać?...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwie 2009, 13:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Uchwycone na spacerku z dzieckiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2009, 18:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lip 2008, 12:34
Posty: 19
Lokalizacja: Zgorzelec
kiedyś na Zgorzelec.info w dziale foto był taki fajny rozdział pt. "nie parkuj jak łoś", szkoda, że już go nie ma, bo pasował by on bardzo dobrze do tego o czym chce napisać. Oczywiście jestem kierowcą w tym przepięknym mieście jakim jest zatłoczony Zgorzelec. Zatłoczony to bardzo dobre określenie. Nie będę oczywiście opisywał wszystkich sytuacji, ale głównie skupię się na naszych zgorzeleckich usługodawcach z dziedziny transportu osobowego - taksówkarzy zgorzeleckich a dokładniej mówiąc o postoju TAXI przy ul. Bohaterów Getta. Jest to zmora tej ulicy. Nie dość, że z prawej strony ulicy został zniesiony zakaz zatrzymywania sie i parkowania co spowodowało, że lewy pas jezdni przeznaczony do skrętu w lewo, w ul. Warszawską jest ciągle zastawiony parkającymi tam samochodami, co skutecznie utrudnia ruch tą ulica to jeszcze nasi panowie taksówkarze nie dość, że parkują swoje "służbowe" auta od góry ulicy w taki sposób, że staja nimi na prawym pasie ruchu powodując tym jedynie przejezdny środkowy pas ruchu, to w dodatku kierowcy, ci stojący już na zatoczce postojowej urządzają sobie pogaduszki po prawej stronie swoich maszyn zajmując często pas ruchu do jego połowy szerokości.
Chcę przypomnieć, że na ul. Bohaterów Getta po prawej stronie obowiązuje zakaz zatrzymywania się i parkowania za wyjątkiem zatoczki postojowej, jednak z tego zakazu nasi "złotówkarze" nic sobie z tego nie robią.
Może ktos się tym zajmie, a może to tylko mi przeszkadza.
Proszę o opinie innych forumowiczów.
Trochę się rozpisałem.
Następnym razem postaram się o załączenie fotek naszych taksówkarzy parkujących na tej ulicy.

Aha, wiem, zaraz beda komentarze od "złotówkarzy", ze parkują tak bo ktoś inny parkuje na zatoczce postojowej i oni nie maja gdzie stać. Od razu odpowiadam, zakaz parkowania nie dotyczy tam na zatoczce postojowej a skoro brakuje im miejsca to niech wywalczą u władz miasta ustawienie zakazu parkowania na zatoczce dla innych pojazdów niż TAXI

[ Dodano: Pią Maj 15, 2009 8:08 am ]
może nie doczytałem dokładnie wszystkich postów w tym dziale, ale mam pytanie gdzie podział się cały dział poświęcony temu tematowi, ten w którym umieszczane były całe serii zdjęć z parkującymi łosiami, sam tam umieściłem parę fotek....


Ostatnio zmieniony 15 maja 2009, 7:06 przez wojtas12, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: TUWIMA
Post: 16 maja 2009, 6:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 lip 2006, 9:03
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeśli ktoś pragnie zrobić parę zdjęć źle zaparkowanym samochodom to zapraszam na "ślepą" część ulicy Tuwima. Tam zawsze znajdzie z 10 aut źle zaparkowanych. Zastanawiam się gdzie jest straż miejska?

Faktycznie ulicą Boh. Getta jest czasami ciężko przejechać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2009, 6:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
ksavier pisze:
Zastanawiam się gdzie jest straż miejska?

Na Domańskiego 7 :)
ksavier pisze:
Jeśli ktoś pragnie zrobić parę zdjęć

A nie mógłbyś się z nami podzielić zdjęciami zrobionymi przez Ciebie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: TUWIMA
Post: 16 maja 2009, 10:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 lip 2006, 9:03
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzelec
Ok. Zrobię parę zdjęć i wrzucę tutaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2009, 17:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Czy jest potwierdzone, że jedna choćby informacja o złamaniu obowiązujących przepisów, umieszczona na tym wątku, została wykorzystana przez służby, w celu poprawy istniejącej i piętnowanej tu wielokrotnie sytuacji w mieście?
Nie pytam, czy służby podziękowały za ułatwienie im pracy i postawę obywatelską piszącym tu ludziom, bo przypuszczam z dużym prawdopodobieństwem, że nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: TUWIMA
Post: 24 maja 2009, 17:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 lip 2006, 9:03
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzelec
Obiecałem, więc proszę. Dwa na dobry początek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 cze 2009, 12:56 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
proszę o opinię czy parkowanie tuż za wiadomym znakiem jest dopuszczalne (chodzi mi o chodnik wzdłuż krawęznika, mniej więcej tak jak trochę dalej stoi focus)


Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, 13:00 przez petec, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..