Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 4:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29 paź 2008, 23:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
O ja pierdykam, kto Ci pisał ten tekst? Nikos? Tyle że Nikos jest Grekiem a nie "redaktorem naczelnym" ]:->

Czy odwoła się do dymisji jeśli sąd orzeknie winę?
postępowanie, a co za tym idzie (przecinek? myślnik?) wydanie wyroku ?
psychi(a)tryczne

proponuję przynajmniej teksty z pierwszej strony choćby "fajerfoxem" przelecieć. Uważaj konkurencja nie śpi :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2008, 0:06 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Ale się czepiasz... firefox zawsze mi pomaga, ale o ile w pierwszym przypadku miałeś rację, to w drugim wytknięciu błędu moim zdaniem nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2008, 0:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 9:26 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2008, 6:56 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
To prawda, że o winie dotyczącej wykroczenia lub przestępstwa decydują sądy. Rzecz tylko w tym, że takie tłumaczenie osoby publicznej, która podtrzymuje wypicie piwa bezalkoholowego, które daje w efekcie ponad promil alkoholu we krwi czy wydychanym powietrzu, stawia pod znakiem zapytania poczytalność - i to nie krótkotrwałą, tej osoby.
Gdyby w taki sposób argumentował uczeń czy podopieczny ośrodka socjoterapii, mógłbym to zrozumieć. Nad nim trzeba jeszcze pracować, bo chłopiec kłamie. Ale poważny, dorosły człowiek, starosta odpowiedzialny za bezpieczeństwo w powiecie ? To normalnie wstyddla takiego powiatu. I nie tylko dla samego starosty, to wstyd dla ludzi, którzy takie argumenty przyjmują jako wiarygodne.
I jeszcze jedno. Ten PR w postaci załatwionych przez powiat spraw może zamydlić oczy ludziom, którzy nie znają się na wszystkich procedurach. Realizacja tych zadań na pewno zaczęła się wcześniej i zależna była od wielu czynników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2008, 7:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy dobrze zrozumialem, ze na razie Pan Woroniak nawet nie mysli o rezygnacji?
Skoro wie, ze byl pijany, dowody sa silne, to chyba nie powinien byc zdziwiony rezultatem postepowania? Na co jeszcze czekac? O honorze nawet nie mowimy, bo widac, ze ten pan wcale go nie ma.
Pada pytanie o jego przyszlosc, a ten chwali sie osiagnieciami. Zenujace.
Wydaje mi sie, ze wyrok tez niewiele zmieni, bo Pan Woroniak, co wynika z tekstu wcale nie czuje sie winny. Pisze,ze jest mu nieprzyjemnie, a to pewnie dlatego, ze dal sie zlapac, a nie dlatego, ze dowiedzieli sie o tym ludzie.

Jestem ciekaw, czy radni beda glosowali za odwolaniem, gdy zapadnie wyrok skazujacy, bo na rezygnacje dobrowolna chyba nie ma co liczyc.
Ostatnio zaslaniali sie brakiem wyroku, teraz pewnie wymysla inny pretekst, by bronic kolegi od piwa (bezalkoholowego).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2008, 14:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
dziennik: Czy w razie orzeczenia przez sąd winy poda się Pan do dymisji z funkcji Starosty ?
P.W.: Teraz jeszcze nie skupiam się na tym, co będzie.
:)
gobo007 pisze:
Pisze,ze jest mu nieprzyjemnie, a to pewnie dlatego, ze dal sie zlapac, a nie dlatego, ze dowiedzieli sie o tym ludzie.
nieprzyjemnie powinno mu być z tego powodu, że jako Starosta złamał prawo, a nie, że się dał złapać, czy też, że się ktoś o tym dowiedział.

aleksander pisze:
Ale się czepiasz... firefox zawsze mi pomaga, ale o ile w pierwszym przypadku miałeś rację, to w drugim wytknięciu błędu moim zdaniem nie ma.
nie wypada


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2008, 7:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
W wątku o festiwalu greckim przeczytałem posty, które nie mają nic wspólnego z festiwalem. No, może tyle, że wypowiadają się prawdopodobnie mieszkańcy Zgorzelca, których podatki są lub nie wykorzystywane na festiwal.
Mieszczuch wyciąga jakieś sprawy sprzed wojny, Marko tłumaczy się, a Przekorny przywołując obu uznaje ignorowanie wypowiedzi mieszczucha za jedyne słuszne podejście do sprawy.
Ja do tego podchodzę inaczej.
Mieszczuch z powodu swojej przeszłości ma prawo do takiego rozumienia świata. Jedno, co jest pewne, że to nie on decyduje o polityce i nie wszedł w nią. Nie jest to ważne, z jakiego powodu.
Nieszczęściem dla polityki jest fakt, że ludzie z taką samą lub podobną, jak Mieszczuch przeszłością funkcjonują w polityce lokalnej Zgorzelca, że zarówno neofici jak i osoby, które z problemem alkoholowym nie zrobiły porządku do dzisiaj decydują o tym, co jest dobre, a co złe dla tego powiatu, decydują o wydatkowaniu pieniędzy publicznych.
Zachowanie Pana Starosty, obserwowane działania podejmowane przez niego nasuwają wiele wątpliwości, czy jego zachowania i decyzje są na pewno właściwe ludziom bez takich problemów.
Więc pomimo, że z Mieszczucha wypowiedziami nie zawsze się zgadzam, między wierszami potrafię wyczytać istotne dla pełnego obrazu informacje.
Dlatego pozwoliłem sobie w tym wątku ustosunkować się do ostatniego postu Przekornego zawartego w wątku festiwal grecki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2008, 7:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Pełna zgodność Bonzo , ignorowac moze każdy każdego ale w złym tonie jest chwalenie sie tym i podnoszenie tym własnego ego. Trudno o twórcza dyskusję o np. problemach wiary z ministrantem o kilkunastoletnim stażu i ksiedzem bez przejść . Wiele moze jednak dać taka dyskusja z nawróconym lub światopogladowym odmieńcem bez wzgledu na poziom szacunku do jego pogladów i niego samego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 gru 2008, 8:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Po obejrzeniu filmu z sesji rady skojarzył mi się Starosta z Kubusiem Puchatkiem. Próbował robić dobrą minę do złej gry. Przecież nic się nie stało. Podzielił się miodkiem z jakąś spółką z gazety, bo ta gazeta tak ładnie o nim pisze i publikuje takie ładne zdjęcia. A każdy chce ładnie w gazecie wyglądać.
Artykuł, który tu kiedyś czytałem, wyraźnie był sponsorowany. Tam autorem był Adrian Panek.
Sytuacja polityczna w powiecie, zawirowania na stanowiskach dyrektorskich związane z rodziną Panka, to wszystko, według nie tylko mojej oceny, ale ludzi, którzy na mediach znają się dobrze, zostało wykorzystane dla osiągnięcia celu właśnie przez osoby z gazety. I niestety wygląda na to, że cała sytuacja związana z tym incydentem alkoholowym starosty też. Nic nie dzieje się przypadkiem.
Mogę tylko zapytać, czy radni powiatu naprawdę nie rozumieją tej sytuacji, czy tylko udają? A może nie chcą tego widzieć, bo mają też jakieś łyżki miodu do skonsumowania?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 gru 2008, 10:08 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Bardzo trafne pytania. Problem tylko, kto na nie odpowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2008, 16:16 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
ze strony głównej:

Cytuj:
Pijany starosta: sprawa zakończona

Na dzisiejszej rozprawie Sąd Rejonowy w Zgorzelcu uznał Piotra Woroniaka (pełniącego funkcję starosty zgorzeleckiego) winnym tego, że w dniu 10 maja br. będąc w stanie nietrzeźwym kierował samochodem. W związku z tym starosta będzie zmuszony do zapłaty grzywny w wysokości 4000 zł, środka karnego w wysokości 2000 zł na rzecz Fundacji Św. Krzysztofa Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach Samochodowych oraz zakaz prowadzenia środków mechanicznych w ruchu lądowym na okres 1 roku (czyli do 10 maja 2009). Zdaniem sądu "kara 4000 zł powinna uzmysłowić oskarżonemu nieopłacalność łamania prawa i powinna pokazać ogółowi, że każde zachowanie spotyka się z regresją. Niema bowiem osób traktowanych lepiej lub gorzej i każdy kto popełnia przestępstwo zostanie potraktowany przez prawo w taki sam sposób.


Sąd sięgnął do najłagodniejszego wymiaru kary mając na uwadze zarówno okoliczności zdarzenia (łagodzące i obciążające) oraz stan majątkowy oskarżonego.

Stanowisko prokuratora było ostrzejsze i brzmiało:

Cytuj:
Okoliczności w zasadzie nie budzą wątpliwości. Zeznania świadków, czy też dowody w postaci protokołów alkotestów wskazują jednoznacznie, że oskarżony popełnił ten czyn. Oskarżony przyznał do jego popełnienia i potwierdził to wyrażając skruchę. Czyny z obu paragrafów charakteryzują się nieznaczną szkodliwością społeczną, a ich nagminność jest
powszechnie znana. W tym wypadku Pan Woroniak popełnił przestępstwo pełniąc funkcję
publiczną i to jedną z wyższych. Zachowanie ludzi władzy jest komentowane i oceniane, a obywatele biorą z nich przykład patrząc także na konsekwencje tych zachowań. Pełnienie funkcji publicznej zobowiązuje. Nie tylko daje przywileje, ale również obowiązki. Wydaje się, że takie osoby powinny się liczyć z tym, że będą napiętnowane przez społeczeństwo, czy też przez wymiar sprawiedliwości. Powinni wiedzieć, że zostaną ocenieni z należyta surowością. Wydaje się, że jako okoliczność łagodzącą można potraktować przyznanie się do winy, skruchę oraz brak wcześniejszych wykroczeń. Na tym jednak koniec. Co do kary: biorąc pod uwagę dotychczasowe okoliczności kara grzywny będzie karą odpowiednią, a co do jej wysokości sąd będzie to wyceniał biorąc pod uwagę majętność oskarżonego. Będę wnosił o wymierzenie kary w wysokości pięćdziesięciu dziennych stawek o wysokości 150 zł, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres dwóch lat oraz poświadczenie kwoty 2000 zł na cele związane z pomocą osobom poszkodowanych w wypadkach.


Poniżej szczegółowa wersja wydarzeń jednego z policjantów zeznającego w charakterze świadka (treść została wzbogacona o dodatkowe informacje pochodzące z wcześniejszego zeznania tego samego policjanta, które zostały odczytane przez Sąd):

Cytuj:
W tej chwili dokładnej daty nie pamiętam. Pełniłem w tym dniu funkcję referenta obsługi
zdarzeń. Na polecenie referenta Komendy Policji w Bogatyni miałem się udać z mł asp. Jarosławem W. do miejscowości Jasna Góra, gdzie zgłoszono interwencję. W trakcje drogi będąc jeszcze w Bogatyni otrzymaliśmy poprzez radiostację informację o tym, że mamy zwrócić uwagę ma osobę poruszającą się samochodem marki Mercedes koloru czarnego. Z tego co sobie przypominam dyżurny podał również numer rej tego samochodu, ale w tej chwili tego nie pamiętam. Przejeżdżając koło stacji paliw w Bogatyni zauważyliśmy samochód odpowiadający numerami podanymi przez dyżurnego. Samochód stał przy wyjeździe z tej stacji. Podjechaliśmy radiowozem i zatrzymaliśmy się za samochodem Mercedes. Stał za nim również drugi samochód marki Opel, w którym kierowcą była kobieta. Po chwili Pan Woroniak przekazał jakiś przedmiot kobiecie, wsiadł do swojego samochodu i oddalił się z dużą prędkością w kierunku miejscowości Opolno zdrój. Natychmiast udaliśmy się za samochodem. Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych daliśmy znaki do zatrzymania się, jednak kierujący mimo to nie zareagował. W trakcie ucieczki oskarżony wystawił przez szybę rękę, w której trzymał telefon komórkowy. Postój nastąpił dopiero w odległości około 100-200 metrów przed Opolnem Zdrój przy zjeździe na drogę podporządkowaną. Kierujący Mercedesem zatrzymał się i wtedy wraz z kolegą wysiedliśmy z radiowozu i dokonaliśmy kontroli drogowej.

Kierowca pokazał stosowne dokumenty, jednak w trakcie naszej rozmowy wyczułem woń alkoholu. W związku z tym skontaktowaliśmy się z dyżurnym w celu wezwania na miejsce patrolu ruchu drogowego, gdyż nie posiadaliśmy przy sobie urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości. Po kilku minutach na miejsce przyjechał patrol z KPP w Zgorzelcu. Osobiście wykonałem badanie stanu trzeźwości kierującego. Następnie patrol ruchu drogowego pozostał na miejscu przy samochodzie, który został wcześniej zamknięty przez kierującego, a my wraz z nim udaliśmy się do miejsca jego zamieszkania w Opolnie Zdroju w celu powiadomienia osoby, która mogłaby zabezpieczyć samochód. W mieszkaniu nie zastaliśmy nikogo. Wraz z kierującym udaliśmy się do KP w Bogatyni, gdzie zostały przeprowadzone pozostałe czynności w postaci kolejnego badania stanu trzeźwości. Kierujący pojazdem Pan Piotr Woroniak zażądał pobrania krwi, gdyż miał wątpliwości co do działania użytych przez nas urządzeń. Telefonicznie powiadomił swojego kolegę, aby przyjechał do komisariatu, gdzie przekazał mu kluczyki do samochodu i poprosił o zabezpieczenie. Wraz z Piotrm Woroniakiem udaliśmy się do szpitala gminnego w Bogatyni gdzie w obecności lekarza została pobrana krew do dwóch ampułek. Ampułki krwią, po odpowiednim zabezpieczeniu przekazaliśmy dyżurnemu komisariatu w Bogatyni. Po wykonaniu tych czynności kierowca został zwolniony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2008, 16:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Prawo jazdy zabrane na rok? Czy skazany W. bedzie musial wiec zdawac ponownie egzamin, czy nie?
Z tego co wyczytalem w sieci , za 1 promil zabierane jest zwykle prawko na 2 lata, a wtedy trzeba ponowne podchodzic do egzaminu.
Cos mi sie wydaje, ze juz w maju zobaczymy Woroniaka znowu na drodze.

Swoja droga opis calkiem ciekawy i moim zdaniem za ucieczke kara powinna byc wieksza i dotkliwsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2008, 16:44 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Po co wystawił telefon przez okno, i co dał kobiecie w oplu.
Po co też uciekał, i kto poinformował dyżurnego o czarnym mercedesie , oraz podał numer rej.
To był plan i robota na zlecenie he he he he he


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2008, 17:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
do takich zachowań zdolnych jest tylko paru ludzi w zgorzelcu. to są ich metody. mieli konkretny cel i chcieli trzymać starostę na sznurku do osiągniecia tego celu. to widać jak na dłoni, nie trzeba być w zgorzelcu, zeby te karty odkrywać. najgorsze w tym wszystkim, że w końcu facet stosunkowo młody, wykształcony a tak dał sie zgorzeleckim łysym zepsuć. a radni co ? ślepi,głusi? nic nie widzą i nie słyszą ? beznadzieja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2008, 20:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
guru23
Cytuj:
do takich zachowań zdolnych jest tylko paru ludzi w zgorzelcu. to są ich metody. mieli konkretny cel i chcieli trzymać starostę na sznurku do osiągniecia tego celu. to widać jak na dłoni, nie trzeba być w zgorzelcu, zeby te karty odkrywać.


Fajna teoria,... :lol: ;-)
Ale ja mam swoją. A może tak Michalski i jego kumple...??? Zgadzałoby się to z późniejszą, nieudaną zresztą, próbą przejęcia władzy w Starostwie. Ogromne, wręcz patologicznie zdeformowane pragnienie władzy, przygotowania do niej... świadomość, że jest to jedyna okazja do napełnienia kiesy, póki PO jest przy władzy. Taka wersja wydarzeń (jeśli już możemy sobie pofolgować wyobraźni) wydaje mi się dużo bardziej prawdopodobna. :grin:

Wiesz,..Ty masz swoją bajkę, ja mam swoją, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie liczę na to, że wmówię swoją wersję innym forumowiczom. Podcinanie gałęzi na której się siedzi,..to zbyt naciągane, więc może odpuść już sobie. ;)
Wydaje mi się, że nawet Ty, który od pół roku powtarzasz jak mantrę taką wersję wydarzeń- sam w to nie wierzysz. :P
Również na teorię, która głosi, że kłamstwo powielane wielokrotnie staje się prawdę nie liczyłbym na Twoim miejscu. :smt111

Ps. Może czas najwyższy, żebyś "naprawił" Shift??? Te zdania zaczynające się z małej literki, nazwy miast jeszcze jakoś, choć z trudem, przełykam. Ale już pisanie nazwisk w ten sposób trąci chamstwem. Bez urazy... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..