Dzisiaj jest 30 kwie 2024, 6:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 lis 2015, 21:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 paź 2015, 12:49
Posty: 3
Witam, ja jestem na macierzyńskim i dzisiaj wysalam podanie do Borbetu pewnie nic z tego nie będzie, bo nie dość ze za późno to jeszcze macierzyński, ale zawsze można sporowiec. Słyszałam ze już niektórzy pierwsza rozmowę maja w listopadzie. Dajcie znać jak tam było, Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2015, 15:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2015, 14:27
Posty: 9
Niemiecki slabo podstawowo ale ide sprobowac musze. Borbet znam boam kilku dobrych znajomych ale nie ten przy granicy , tu to kolejna ich fabryka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2015, 17:44 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Borbet zaprosil tylko tych z jezykiem niemieckim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2015, 21:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 gru 2015, 20:57
Posty: 1
Witam wszystkich :)
jakiś czas temu wysłałam cv do Borbet otrzymałam listownie odpowiedź, abym przysłała dokumenty aplikacyjne. Mam pytanie czy wszyscy otrzymują listownie odpowiedź? czy kontaktują się tylko z wybranymi osobami? czy jest szansa, że zaproszą na rozmowę.?
Pozdrawiam;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 gru 2015, 12:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2015, 13:41
Posty: 3
Ja dostałem odpowiedz na maila a listownie potwierdzenie przyjęcia mojego cv i prośba o nie dosyłanie kolejnych zgłoszeń oni sami się odezwą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2015, 13:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2015, 14:27
Posty: 9
no ja napisałem wprost ze szukam pracy w rejonie Sachsen i tyle wysłałem lebenslauf po niemiecku napisany przez osobe dobrze znającą niemiecki i zaznaczyłem ze niemiecki umiem podstawowo i tyle odezwali sie sami.

może zawód ma tu znaczenie no i z tego co wiem to w samej fabryce to tylko faceci pracują a jak z kobietami to nie wiem...

zresztą jutro mam rozmowę to sie okaże co jest co i ile zrozumię . he h e h e

niemiecki najlepiej sie uczy jak masz kontakt cały czas z niemcami stres +chęć zrozumienia daje efekty
oczywiście trzeba również korzystać ze słownika aby powoli piąć się do przodu.

jak miało się jakieś podstawy w szkole niemieckiego to jest myśle troche łatwiej bo bez tego to wogóle trzeba mieć full samozaparcia a zwłaszcza jak jest już rodzina... no i do odważnych świat ]:-> należy.

pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2015, 14:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2015, 14:30
Posty: 16
lokowka pisze:
Witam, ja jestem na macierzyńskim i dzisiaj wysalam podanie do Borbetu pewnie nic z tego nie będzie, bo nie dość ze za późno to jeszcze macierzyński, ale zawsze można sporowiec. Słyszałam ze już niektórzy pierwsza rozmowę maja w listopadzie. Dajcie znać jak tam było, Powodzenia.


Wydaje mi sie ze kobiet wogole tam nie zatrudniaja. Widzialem Taki filmik na YouTube jak tam wyglada praca i zadnej kobiety nie widzialem. Pozatym moja zona wyslala po mnie cv i dostaa odpowiedz ze dziekuja ale nie Maja dla niej oferty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2015, 14:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2015, 14:30
Posty: 16
Marta24 pisze:
Witam wszystkich :)
jakiś czas temu wysłałam cv do Borbet otrzymałam listownie odpowiedź, abym przysłała dokumenty aplikacyjne. Mam pytanie czy wszyscy otrzymują listownie odpowiedź? czy kontaktują się tylko z wybranymi osobami? czy jest szansa, że zaproszą na rozmowę.?
Pozdrawiam;)

Tak wszyscy dostaja listownie potwierdzenie wplyniecia dokumentow. Ja juz czekam na zaproszenie na rozmowe a tu cisza :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2015, 14:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2015, 14:30
Posty: 16
oxo pisze:
Borbet zaprosil tylko tych z jezykiem niemieckim.


A dlaczego mnie jeszcze nie?:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2015, 14:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2015, 14:30
Posty: 16
HOHLIK pisze:
]:-> hej ja też dostalem termin na 14.12 na rozmowe tzn nabór bedzie prowadzony po niemiecku.Ja składalem przez internet pare miesiecy temu , jakies 2 miesiace temu listownie otrzymalem potwierdzenie przyjecia dokumentow do borbetu a w polowie tego miesiaca meilowo na grudzien na pierwszy nabór na ustalona godzine.
Radeonix to masz ten sam termin co ja. Hehe godzina pewnie ta sama. Jak bedzie taki sam system pracy jak w solingen to praca marzenie.


Daj znac co i jak.Gdzie odbywaja sie rozmowy? Tzn w jakiej miejscowosci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2015, 21:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2015, 14:27
Posty: 9
Nie bylo latwo ale sie udalo bede miec prace cos sie dla mnie znalazlo jak rozmowy nie przeprowadzisz po niemiecku nawet kaleczac to nie masz szans .
Patrzylem jak ludzie po rozmowie odchodza od stanowiska z kwitem jedni odrazu rezygnowali inni prubowali u innego rekrutera dzjał fabryki. Nie ma co ukrywac ze w pierszenstwie ida wykwalifikowani a reszta na drugi nabor kwiecien.
Powiem tak jak dostaje sie szanse to przedewszystkim pokazac poziom niemieckiego jaki by nie byl a nak go niema wogole to nie liczyc na prace oile wogole was zaprosza.
Kwestie finansowe w moim przypadku zajefajne i system motywacyjny tez.

Rozmowy w goerlitz a reszte sie dowiecie na miejscu jak zaproszenie dostaniecie bo bez tego to raczej ciezko tam sa listy wybranych osob ktore ich interesuja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2015, 21:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2015, 14:30
Posty: 16
No to gratulacje. No u mnie jezyk nie ma problemu bo uczylem sie w kraju kupe lat i od 4 lat mieszkam i pracuje w Niemczech:) Co do wyksztalcenia to co masz na mysli? Jestes automatykiem? elektrykiem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 14:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:00
Posty: 49
Śledząc ten wątek i czytając wpisy o Borbet mogę śmiało powiedzieć że będziecie tam mieli prawdziwy kołchoz(coś na wzór ALSY). Będzie spora rotacja bo za te 8,5euro/h przy granicy to można zostać zasztyletowanym. Kadra kierownicza doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że masę ludzi szuka tutaj pracy. Jak nie jeden polak, to na jego miejsce przyjdzie kolejnych czterech, bo ważne żeby coś tam po niemiecku powiedział i miał wszystkie kończyny sprawne(dlatego w połowie 2016r spodziewajcie się ponownych zawołań na rekrutację). Skale zjawiska pokazuje ostatnia sytuacja z ulicy warszawskiej, gdzie jakaś "firma" brała 110zł za złożenie CV w celu znalezienia pracy przy granicy a durni ludzie oddawali swoje ostatnie pieniądze(koło 20 osób) z nadzieją na lepsze życie. Coraz poważniej się zastawiam nad pracą w tym zakładzie. Oni budują te fabryki w tych wszystkich przygranicznych, umarłych landach nie po to bo fajnie, tylko dlatego że będą mieli dostęp do nieograniczonej liczby taniej siły roboczej. To mnie martwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 15:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 gru 2015, 19:32
Posty: 1
HOHLIK pisze:
Nie bylo latwo ale sie udalo bede miec prace cos sie dla mnie znalazlo jak rozmowy nie przeprowadzisz po niemiecku nawet kaleczac to nie masz szans .
i tu się mylisz HOHLIK ponieważ nie znam niemieckiego i rozmowę przeprowadziłem po polsku i przeszedłem rekrutacje , także jak ktoś nie gada po niemiecku niech się nie zraża .Powodzenia i pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 15:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
lelkus pisze:
Śledząc ten wątek i czytając wpisy o Borbet
Niestety obawiam sie, ze możesz mieć dużo racji.

Wszystko jednak zależy jakie jest/będzie szefostwo bo tu może być rożnie, no i czy dopuszcza Polaków do stanowisk kierowniczych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..