Dzisiaj jest 10 maja 2024, 18:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Czy jestes chetny do czlonkostwa w SFZ
TAK 61%  61%  [ 14 ]
NIE 39%  39%  [ 9 ]
Liczba głosów : 23
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 17:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
ibanezbass pisze:
Czy z czymś jeszcze miało by się to wiązać?


Furtka do wyjazdow? Zdecydowanie. To jeden z glownych powodow.
Spotkania? Rowniez tak. Nie widze zeby byl problem w doskonaleniu siebie podczas takich spotkan.

Teraz wypadaloby sie spotkac i zrobic "burze mozgow" (nie lubie tego okreslenia) na temat dzialalnosci przyszlego stowarzyszenia, jego statusu itp.

Stworzmy je wspolnie. Pomysly mile widziane :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 22:37 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2010, 19:46
Posty: 284
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
wypadaloby sie spotkac i zrobic "burze mozgow"


cos sie mnie zdaje, ze piwko przy tej dyskusji to bedzie zdecydowanie zaaaa mało :) :) :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2011, 10:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lis 2009, 16:02
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzlec
to może w czwartek? załatwimy 2 pieczenie na 1 ogniu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2011, 11:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Jeśli ktoś jest na nie (ankieta), to może uzasadniłby to jakoś...
Nie chodzi tu, żeby tylko kliknąć :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2011, 21:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Jako, że zmierzamy utworzyć stowarzyszenie zwyczajne, nie będziemy mieli możliwości pozyskiwania, żadnych środków finansowych (w tym również od darczyńców), ani możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Wszelkie funkcjonowanie finansowe może się odbywać tylko i wyłącznie za sprawą naszego finansowania (ze składek). Toteż na początek, jako główny cel należałoby przyjąć wspólną integrację zrzeszonych fotozapaleńców - czyli nas, organizowanie wspólnych imprez związanych z fotografowaniem ciekawych miejsc. No dobrze, ktoś zada pytanie to po co nam to stowarzyszenie, skoro już dwa wypady zorganizowaliśmy? Ano po to, że działając w formalnym stowarzyszeniu, działamy jako oficjalna grupa, działająca na określonych zasadach ujętych w statucie i zgodnie z pewnymi wytycznymi, określonymi w regulaminie. Są to zupełnie dwie różne sprawy, kiedy np. Simon, załatwia nam wypad do lokomotywowni, to załatwia nam to jako osoba prywatna i może się zdarzyć, że jak przyjdzie co do czego, to ktoś, kto ma nam umożliwić takie wejście na ten teren może się przestraszyć ogromu grupy, bo z tego co wiem, to chętnych będzie :) Natomiast, gdy zwracalibyśmy się z oficjalnym pismem o taką zgodę na wejście na obiekt, i otrzymalibyśmy ją na piśmie, to wtedy nie ma "bata" i nikt nas nie może powstrzymać, chyba, że powszechna mobilizacja lub działania wojenne ;)
Następna sprawa, po co składki, jak przecież każdy i tak jakoś się między sobą dogada i zorganizuje. Myślę że składki na początek, pomogły by nam w zorganizowaniu jakichś spraw formalnych, jak korespondencja, pieczęcie, pisma itp. może to nie są ogromne wydatki, ale po co mają one obciążać jednego z nas, kiedy przy nie wielkich składkach można to załatwić "bezboleśnie" i sprawiedliwie :) To na początek takie moje pierwsze przemyślenia co do sprawy, może podstawowe ale (jak znam życie) niezbędne, zresztą do obgadania przy spotkaniu ;) A jeżeli chodzi o propozycje Goba, to Nowogród Bobrzański mnie się cholernie podoba :) Co Wy na to??? Tylko, błagam!!! nie jedźmy tam dziesięcioma autami w 15 osób :grin:

[ Dodano: Sob Lut 12, 2011 8:13 pm ]
Właśnie... :roll: a Gienek nie jest chętny na takie stowarzyszenie???? ;)
BELUSHI, zlej klikających na "nie" w ankiecie, przecież każdy może tu wejść i dla "ubawu" kliknąć tak, lub nie - na to wpływu nie mamy :roll: Myślę, że każdy chętny do przystąpienia, do takiego stowarzyszenia kliknie na tak i wypowie się tu na forum, że się dopisał - i to będzie wymiernikiem prawdziwego zainteresowania tematem 8)


Ostatnio zmieniony 12 lut 2011, 21:14 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2011, 21:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
turek pisze:
a Gienek nie jest chętny na takie stowarzyszenie???? ;)

Gienek zainteresowany, w sumie dziś na koncercie Kombii mnie Yaro poinformował o temacie. Musiałem przeoczyć temat.

turek pisze:
Tylko, błagam!!! nie jedźmy tam dziesięcioma autami w 15 osób

Dziewięcioma... moje autko niestety kaputt


Musze się kiedyś pojawić na czwartkowym spotkaniu ... :)

[ Dodano: Wto Lut 15, 2011 10:43 am ]
A propos może zróbmy nazwę

SZeF :smt044 Stowarzyszenie Zgorzeleckich Fotografów


Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, 21:34 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 12:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
SZEF - Stowarzyszenie Zgorzeleckich Entuzjastow Fotografii :) (ewentualnie: ekstremalnych ]:-> )

W weekend funduje sobie dokladna lekture nt. stowarzyszen i w przyszlym tygodniu chcialbym sie spotkac w gronie osob, ktore chca byc czlonkami SZEFa.

Spisac juz na papierze dokladnie kto jest chetny, dane itp.

Mysle, ze moznaby bylo to zorganizowac razem z ' Czwartkowym Spotkaniem Forumowiczow' w Afirmacji.

Istotna sprawa - czlonkami stowarzyszenia zwyklego moga byc tylko osoby fizyczne czyli nie posiadajace dzialalnosci gospodarczej - edit:// TEMAT DO ZGLEBIENIA!!

P.S. Gienek... Edytowalem nazwe bo fajnie Ci to wyszlo :)


Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 16:41 przez yARO_81, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 12:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Istotna sprawa - czlonkami stowarzyszenia zwyklego moga byc tylko osoby fizyczne czyli nie posiadajace dzialalnosci gospodarczej
mała poprawka stowarzyszenie zwykłe nie może zrzeszać osób prawnych, czyli osoba posiadająca swoją działalność gospodarczą, może być członkiem stowarzyszenia, jako osoba fizyczna, nie zaś jako osoba prawna - czyli reprezentująca konkretną działalność - tak ja to rozumuję, ale oczywiście mogę się mylić, więc sprawa jest do przedyskutowania na spotkaniu. W przeciwnym wypadku na wstępie Pikpoczek, Gobo, i Gienek by odpadli :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 13:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lis 2009, 16:02
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzlec
turek pisze:
W przeciwnym wypadku na wstępie Pikpoczek, Gobo, i Gienek by odpadli :|

jeszcze się nie zapisaliśmy a już nas wyrzucają :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 14:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Haha, to poszaleliśmy Pikpoczek:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 14:08 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
...stowarzyszenie zwykłe nie może zrzeszać osób prawnych, czyli osoba posiadająca swoją działalność gospodarczą, może być członkiem stowarzyszenia, jako osoba fizyczna, nie zaś jako osoba prawna - czyli reprezentująca konkretną działalność - tak ja to rozumuję...


Wg mnie to jest słuszna interpretacja :|

yARO_81 pisze:
SZEF - Stowarzyszenie Zgorzeleckich Entuzjastów Fotografii


Bardzo fajnie teraz brzmi - przedtem kojarzyło mi się z "szyfem" ;) A to ma nieciekawe skojarzenia :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 14:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Haha, to poszaleliśmy Pikpoczek:)
Pikpoczek pisze:
jeszcze się nie zapisaliśmy a już nas wyrzucają
ja wiedziałem, że po wpisie yARA odezwą się podobne głosy ;) Spokojnie, myślę że spokojnie możecie przystąpić do stowarzyszenia :) W końcu co mają majtki do aparatu :D Mogę się co prawda mylić, ale myślę, że jako osoby fizyczne, możecie normalnie zrzeszać się w stowarzyszeniu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 16:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Pewnie, ze moge sie mylic ale po prostu przytoczylem przepisy :/

Temat do zglebienia ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 21:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Pewnie, ze moge sie mylic ale po prostu przytoczylem przepisy :/
Pewnie, że możesz ;) Poprostu osoba fizyczna, to każdy z nas natomiast osoba prawna, to instytucja :) - o takie coś: http://pl.wikipedia.org/wiki/Osoba_prawna Dziwi mnie tylko, że chłopaki prowadzący swą działalność czyli Gobo i Pikpoczek nie wiedzą, że pozostają osobami fizycznymi mimo prowadzonej działalności :roll: jak Wy się Chłopaki ze skarbówką rozliczacie???? ;-) :roll: :twisted: :smt058

[ Dodano: Pią Lut 18, 2011 8:25 pm ]
a kiedy kiedyś (być może) staniemy się stowarzyszeniem rejestrowym - to wtedy będzie ono osobą prawną ;) - wtedy takie stowarzyszenie zwyczajne, jak te które planujemy zawiązać, nie będzie mogło nas zrzeszyć ;)


Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 21:26 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2011, 21:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
a kiedy kiedyś (być może) staniemy się stowarzyszeniem rejestrowym


Kaska namiawa nas zebysmy od razu z takim startowali ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..