Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 15:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 11:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 - czy to nie aby Ty fociłeś wczoraj na Mandolinistach i Turnale?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 11:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
YELLO_35 - czy to nie aby Ty fociłeś wczoraj na Mandolinistach i Turnale?


ano ja ;)

Obrazek

Cały fotoreportaż TUTAJ

A jeśli kogoś interesuje Jarmark Bożonarodzeniowy to jest TUTAJ

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 11:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Marcopollo pisze:
YELLO_35 - czy to nie aby Ty fociłeś wczoraj na Mandolinistach i Turnale?


ano ja


Co Ty masz za lampkę z przodu, za każdym zdjęciem rozbłyskała( a nie była to lampa blyskowa). Trochę wkurzała :smt027

A pozwolenie było na focenie? :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 11:55 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Co Ty masz za lampkę z przodu, za każdym zdjęciem rozbłyskała( a nie była to lampa blyskowa).


To doświetlacz wspomagający AF.

Marcopollo pisze:
Trochę wkurzała


Można to wyłączyć przy większych odległościach (bo wtedy nie pomaga ze względu na ograniczony zasięg) ale jak widziałeś miałem różne lokalizacje i wyłączanie tego to niepotrzebna IMHO strata czasu. Mnie nie wkurza w każdym razie ;)
Zresztą ona też odpala się jakby kapryśnie, bo nie zawsze świeci :|

Marcopollo pisze:
A pozwolenie było na focenie?


Ale po co? :shock: :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 12:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Marcopollo pisze:
A pozwolenie było na focenie?


Ale po co? :shock: :smt020


Jak po co? zakaz był :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 12:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Jak po co? zakaz był


W sumie dobrze, że pytasz - bo mam okazję się wytłumaczyć :oops:

Zakaz pokazał się dopiero w momencie gdy na scenie grał już Turnau. Nie widziałem nigdzie wcześniej takowego zakazu - brak było również tej informacji na bilecie. Gdy Turnau grał stałem (kucałem w zasadzie) na środku pomiędzy rzędami - potem poszedłem na prawo gdzie ochroniarz poinformował mnie o zakazie wejścia pod scenę. Zastosowałem się oczywiście - a poza tym na tego rodzaju koncertach prawie nigdy nie wchodzę pod scenę. Potem skoczyłem na trybuny z prawej (praktycznie z boku bez wglądu na telebim) żeby się realizować z lampą ;) Następnie poszedłem na końcówkę hali gdzie zrobiłem ten kadr :

Obrazek

I na tym zakończyłem fotografowanie z "bliska" :)
Nie czuję się jak złoczyńca :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 14:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
Nie widziałem nigdzie wcześniej takowego zakazu - brak było również tej informacji na bilecie

Niestety tak jest ze roznie to na koncertach bywa. Nie znam regulacji prawnych w tej kwestii ale poznalem juz kilka scenariuszy:
- dozwolone fotografowanie przez caly koncert
- dozwolone fotografowanie przez pierwsza lub pierwsze trzy piosenki
- zabronione fotografowanie od poczatku
- zabronione fotografowanie z tzw fosy ale poza barierkami juz nie

Nikt tego nie pisze na biletach bo teoretycznie od tego jest photopass, po ktory sam zainteresowany fotograf sie powinien zglosic. Z doswiadczenia jest tak, ze o ile nie dostaniesz akredytacji od organizatora do krecenia sie pod scena (co i tak moze zostac ograniczone przez managera danego wokalisty/zespolu) to mozesz dogadac sie z managerem, ktory zazwyczaj nic na papierze nie daje, ale w rozmowie dokladnie powie jakie sa zasady. Np. Malenczuka mozna bylo fotografowac pierwsze 3 numery tylko, a Kombii caly koncert z zastrzezeniem, ze nie wolno wchodzic za linie sceny i nie wolno blyskac.

Marcopollo pisze:
Jak po co? zakaz był :D

Zakaz moze dotyczyc wszystkich poza jednym fotografem, ktory ma photopass i kreci sie wkurzajac innych, ktorych zakaz dotyczy :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 14:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Nie znam regulacji prawnych w tej kwestii ale poznalem juz kilka scenariuszy:
- dozwolone fotografowanie przez caly koncert
- dozwolone fotografowanie przez pierwsza lub pierwsze trzy piosenki
- zabronione fotografowanie od poczatku
- zabronione fotografowanie z tzw fosy ale poza barierkami juz nie


Spotkałem się jeszcze z ograniczeniem czasowym - pierwsze 5 minut wolno.

Gero pisze:
Nikt tego nie pisze na biletach bo teoretycznie od tego jest photopass, po ktory sam zainteresowany fotograf sie powinien zglosic.


Bywałem na koncertach, choćby Jarre w Libercu, gdzie taka informacja na bilecie była. Miałem wtedy ze sobą małpkę i nieco zrobiłem - ale torby z aparatem nie odważyłbym się przemycać ;)

Gero pisze:
...poza jednym fotografem, ktory ma photopass i kreci sie wkurzajac innych...


Fotograf przeważnie w takich wydarzeniach jest tym który wkurza :smt003
Taka już jego dola ;)

Dodam jeszcze, że mam duży szacunek do tych zakazów (w przeciwieństwie np. do muzealnych) i staram się je respektować - dlatego w tym przypadku było mi nieco głupio :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 14:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
Dodam jeszcze, że mam duży szacunek do tych zakazów

Szacunek szacunkiem o ile nie masz takiej sytuacji kiedy dostajesz pozwolenie od managera na pierwsze 3 piosenki, a nastepnie przez te 3 piosenki musisz sie scierac z jakim glupawym ochroniarzem, do ktorego nie docieraja argumenty ze masz pozwolenie z podaniem imienia i nazwiska managera. Na koncercie Mandolin z Geppert (bodajze) wku...ali mnie skutecznie.

YELLO_35 pisze:
dlatego w tym przypadku było mi nieco głupio :|

eee tam. Czasami trzeba dyskretnie wyjac sprzed i zrobic. Wcale mi nie jest glupio szczegolnie kiedy spotykam sie z bezczelnosia wykonawcow, ktorzy z jednej strony laskawie pozwalaja fotografowac pierwsze (zalozmy 3 numery), a z drugiej strony ich oswietleniowiec przez ten czas zlosliwie wali ostrym swiatlem kontrowym lub jak na koncercie Urszuli przez pierwsze 3 piosenki tlily sie niebieskie swiatla.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 17:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Mówcie co chcecie, ale Turnał już jest jakimś znanym nazwiskiem na scenie muzycznej, a żaden portal nie napisał o tym że fajny koncert dał, jak i o tym że żałował że nie nagrał występu z mandolinistami, bądź jak zauważył, mandolinistkami w przewadze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 19:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
...dostajesz pozwolenie od managera na pierwsze 3 piosenki, a nastepnie przez te 3 piosenki musisz sie scierac z jakim glupawym ochroniarzem...


Powiedzmy sobie szczerze - każdy wykonuje swoją robotę najlepiej jak potrafi. Przynajmniej w swoim odczuciu :roll:
Historie z ochroniarzami to osobny temat - ja mimo, że specjalnie dużo na koncertach nie fotografuję też miałem kilka dziwnych akcji. Tam jest rozkaz i trzeba się go trzymać - specjalnie dyskusji nie ma - niekiedy trzeba wołać ich szefa itd. itp.

Gero pisze:
Na koncercie Mandolin z Geppert (bodajze) wku...ali mnie skutecznie.


Kobiety są chyba bardziej wyczulone w tym temacie... :|

Gero pisze:
Czasami trzeba dyskretnie wyjac sprzed i zrobic.


Nie no - mi tego mówić nie musisz :smt023

Gero pisze:
Wcale mi nie jest glupio szczegolnie kiedy spotykam sie z bezczelnosia wykonawcow, ktorzy z jednej strony laskawie pozwalaja fotografowac pierwsze (zalozmy 3 numery), a z drugiej strony ich oswietleniowiec przez ten czas zlosliwie wali ostrym swiatlem kontrowym lub jak na koncercie Urszuli przez pierwsze 3 piosenki tlily sie niebieskie swiatla.


Coś w tym jest - Urszula też kobieta i nie chce żeby jej nieciekawe zdjęcia gdziekolwiek pojawiały się bez jej wiedzy. Nie żebyś Ty Gero miał jej brzydkich fot narobić... :smt033


Marcopollo pisze:
Mówcie co chcecie, ale Turnał już jest jakimś znanym nazwiskiem na scenie muzycznej, a żaden portal nie napisał o tym że fajny koncert dał, jak i o tym że żałował że nie nagrał występu z mandolinistami, bądź jak zauważył, mandolinistkami w przewadze.


Osobiście uważam, że to duża sprawa - poza tym bardzo go lubię :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 16 gru 2013, 19:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Szacunek szacunkiem o ile nie masz takiej sytuacji kiedy dostajesz pozwolenie od managera na pierwsze 3 piosenki, a nastepnie przez te 3 piosenki musisz sie scierac z jakim glupawym ochroniarzem, do ktorego nie docieraja argumenty ze masz pozwolenie z podaniem imienia i nazwiska managera. Na koncercie Mandolin z Geppert (bodajze) wku...ali mnie skutecznie.


Pewnie po doświadczeniach, teraz jak dostaniesz pozwolenie od menagera to pierwsze co lecisz do ochrony tłumaczyć im co i dlaczego, może przed trzecią piosenką zdążą pozwolić :grin:

YELLO_35 pisze:
poza tym bardzo go lubię


Nie tylko Ty, hala była pełna:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 17 gru 2013, 11:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
To sie pozniej zaczyna robic jak gra: catch me if you can :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 08 sty 2014, 13:36 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Weź udział w tworzeniu kalendarza i wygraj nagrody
2014-01-08
- coś dla amatorów widoczków :smt023


Ja posłałem kilka :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
Post: 27 sty 2014, 19:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
To się nazywa sesja swojej pociechy :grin:
Ja gdybym się zabrał za układanie tła do zdjęć, to by mi się dziecko zdążyło obudzić :lol:

http://wengenninwonderland.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..