Dzisiaj jest 07 maja 2024, 15:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28 paź 2009, 19:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ten obiektyw jest w pełni manualny i o to mi chodzi. Nie chcę go podpinać po to aby mieć automatykę, a po to aby pobawić się trochę manualnie, bo do automatyki mam zestaw trzech innych obiektywów. Jeżli jednak nie uda mi się znalźć odpowiedniego konwentera, niestety będę musiał sprzedać to szkiełko :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2009, 19:44 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2008, 0:08
Posty: 36
Lokalizacja: Zgorzelec / Wrocław
Spróbuj potwierdzić na Canon-Board na przykład, czy to na pewno bagnet FD.

Zabawa manualnymi szkłami ponoć fajna (chociaż ja tylko z Zenitem używam) :)

Przeniesienie napędu czy potwierdzenie ostrości - bez tego jeszcze da się żyć, ale bez pomiaru światła masz utrudnioną robotę ;) Chyba, że światłomierz zewnętrzny lub wcześniej zmierzone światło z pomocą normalnego obiektywu - o ile pamiętam dyskusje na forach/grupach ogólnych, to dopiero Nikony od D200 w górę dokonywały pomiaru światła na szkłach manualnych. Ewentualnie na zasadzie prób i błędów też można się w ekspozycję wstrzelić - im więcej robisz zdjęć, tym szybciej :)

A tu jak by co "ujęcie" mocowania FD. Chyba się zgadza ;)

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2009, 9:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc, do makro moze byc dobre szklo ale... przez pierscien odwrotnego mocowania.
chociaz te czerwone 1:6 i 1:1, ktore widac na focie moga swiadczyc o skali odwzorowania. jesli tak jest to 1:1 to bedzie dobre szklo do makro tyle ze trza zastosowac jakas przejsciowke.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2009, 19:57 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 31 mar 2008, 19:56
Posty: 418
Lokalizacja: Zgorzelec
http://www.opzs.pl/konkurs/galeria,319.html

Proszę o oddanie głosów na moją fotografię. Pomóżcie w wygraniu nagrody :lol:
Zdjęcie może nie jest idealne, ale pracowała nad tym grupka amatorów, dlatego moim zdaniem efekt i tak jest świetny :)

Głosować można raz na 24 h. Proszę o poświęcenie chwili i oddanie kilku(nastu) głosów.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2009, 20:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
tur16 pisze:
może nie jest idealne
z pewnością idealne nie jest :|
tur16 pisze:
dlatego moim zdaniem efekt i tak jest świetny
efekt... a co masz na myśli, bo zaprawdę nie widzę tu szczególnego efektu :-? Może zechciał byś nas (ogladających) naprowadzić? ;)
tur16 pisze:
Proszę o poświęcenie chwili i oddanie kilku(nastu) głosów
A to, to już jest zwykłe oszustwo i tyle w temacie :roll: Jeszcze namawiasz mnie do tego bym oddał głos lub kilka (kilkanaście) (!) na fotkę, nawet jeśli mi się nie spodoba? Tylko dlatego, że masz chrapkę na wygranie konkursu??? - ŻENUJĄCE :oops: Nie bierz udziału w takich konkursach, w których wygrana jest uzależniona od liczby głosów, które można oddawać wielokrotnie :roll: To tak, jak żałosne wyłanianie najlepiej tańczącej, najlepiej śpiewającej gwiazdki za pomocą esów które możesz wysyłać bez końca, czy naprawdę usatysfakcjonuje Cię zwycięstwo, które odniesiesz w ten sposób??? :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2009, 20:39 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 31 mar 2008, 19:56
Posty: 418
Lokalizacja: Zgorzelec
Co do efektu, to po prostu zebrała się grupa ludzi "zielonych" w profesjonalnej fotografii. Ustawialiśmy jakieś cuda w aparacie, światło itp. i zrobiliśmy kilkaset fotek. Wybraliśmy jedną i poszła :)

Można to uznać jako oszustwo itp. ale jak widzę zdjęcia powyżej, na których stoi para i daje sobie buziaka, a fotka widać, że robiona w ogóle nie do tematu, to szkoda mi, że jestem niżej, bo na mnie mniej ludzi głosuje.

Poza tym, ja tylko podałem, że jest tam moja fotka, że jest konkurs. Zachęciłem do oddania głosu, ale przecież nie siądę i nie kliknę za kogoś. Jeśli nie chcesz nie musisz głosować.

Przepraszam, jeśli zakłóciłem porządek w temacie...

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2009, 21:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
tur16 pisze:
Co do efektu, to po prostu zebrała się grupa ludzi "zielonych" w profesjonalnej fotografii. Ustawialiśmy jakieś cuda w aparacie, światło itp. i zrobiliśmy kilkaset fotek. Wybraliśmy jedną i poszła
Doceniam starania, bo wiem doskonale, jak trudno zrobić dobre zdjęcie ;) Jednak Twoja odpowiedź w dalszym ciągu nie wskazała mi gdzie ten efekt? :roll: O jaki efekt Wam chodziło? :|
tur16 pisze:
Można to uznać jako oszustwo itp. ale jak widzę zdjęcia powyżej, na których stoi para i daje sobie buziaka, a fotka widać, że robiona w ogóle nie do tematu, to szkoda mi, że jestem niżej, bo na mnie mniej ludzi głosuje.
No i zachęcając do kilku-kilkunastokrotnego głosowania Chcesz by Twoja fotka znalazła się wyżej :roll: Przyznasz, ze to mierna motywacja :P
tur16 pisze:
Poza tym, ja tylko podałem, że jest tam moja fotka, że jest konkurs. Zachęciłem do oddania głosu, ale przecież nie siądę i nie kliknę za kogoś
tur16 pisze:
Zachęciłem do oddania głosu
Zachęciłeś do kilkukrotnego, lub kilkunastokrotnego oddania glosu a to róznica :roll: nie Uważasz?
tur16 pisze:
Jeśli nie chcesz nie musisz głosować.
Wiem, i zamierzam z tego prawa skorzystać :grin: i nie dlatego, że nieuczciwie (przez moje kilkunstokrotne głosowanie) mógłbyś wygrać ten konkurs, ale dlatego, że inni też, pewnie stosują takie myki i nie ma najmniejszego sensu głosować :|
tur16 pisze:
Przepraszam, jeśli zakłóciłem porządek w temacie...
Alez absolutnie nie zakłóciłeś porządku w temacie, przecież Twój post był na temat fotografii ;) przynajmniej częściowo :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2009, 12:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
http://foto-yaro.blogspot.com/2009/11/k ... -2009.html

Troche fotek z wczorajszego amatorskiego rajdu KJS "Turów-Barbórka".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2010, 18:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Może kogoś zainteresuje prezentacja nowych aparatów marki Fuji (w tym długo oczekiwany HS 10)

WROCŁAW 14 KWIETNIA 2010

klik klik

W sumie jakby byli chętni to z chęcią bym się z kimś zabrał. Szczegóły wyjazdu w późniejszym terminie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2010, 13:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolejna propozycja:

klik klik

Serdecznie zapraszam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 11:53 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Może kogoś zainteresuje prezentacja nowych aparatów marki Fuji (w tym długo oczekiwany HS 10)

WROCŁAW 14 KWIETNIA 2010

klik klik

W sumie jakby byli chętni to z chęcią bym się z kimś zabrał. Szczegóły wyjazdu w późniejszym terminie.


Ja bym nawet całkiem chętnie pojechał do tego wrocka - przynajmniej po to aby zobaczyć HS10, bo nie ukrywam, że barrrdzo mnie ciekawi ten sprzęcik... :) Tyle, że - no właśnie - jestem sam, tak jak i Ty. No ale mam auto ;)
Pzdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2010, 11:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lis 2009, 16:02
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzlec
ja tam Raczej wyruszam na ten wrocek :smt026 Co do wystawy wpadnę na 1 minute bo ben de wtedy na gorze w pracy ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2010, 13:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Pikpok a co z PhotoDay??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2010, 13:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Pikpok a co z PhotoDay??
Żartowałeś prawda? :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2010, 14:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lis 2009, 16:02
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzlec
yARO_81 pisze:
Pikpok a co z PhotoDay??


Chodzi ci o tą sesje w MDK? no tak ciepło się robi można by umówić się na jakiś konkretny termin i zacząć coś już dogłębniej planować. Myślałem o weekendzie majowym ale wtedy jest tam impreza i raczej wątpię czy by było można wtedy coś zrobić . szkoda ze u siebie w laptopie nie mam modemu bezprzewodowego byśmy w czwartek usiedli przejrzeli potencjalne kandydatki ustalili jakiś termin i rozesłali zaproszenia. W sumie to może siostra mi swojego lapka użyczy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..