Dzisiaj jest 08 maja 2024, 1:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 cze 2009, 18:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Witam wszystkich! Jestem na tym forum od wczoraj i nie ukrywam że nie zdążyłem przelecieć całego tematu więc zadam pytanie w prost - proszę przy tym o odrobinę tolerancji ;) . Chciał bym spytać czy jest tu może ktoś, kto fotografuje samoloty na wysokościach przelotowych? Posiadam NIKONA D40X i troszkę zacząłem się w to bawić, a że jestem kompletnym amatorem to może czegoś od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów się nauczę, bo przyznacie chyba że to nie codzienny rodzaj fotografii. POZDRAWIAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2009, 19:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
katrin89m pisze:
ale już wcześniej trochę się bawiłam fotografią


No właśnie - bawiłam ;)

katrin89m pisze:
Wiadomo, że używając Canona lub Nikona nie jesteś przekonany do soniacza


A to dlaczego? Ja nie używam żadnego z nich , a Sony bym nie polecał nigdy :|

katrin89m pisze:
na start to i tak Sony jest rewelacyjny.


Na start jak sama potem dodajesz to nawet za dużo...
Ale rewelacyjny ogólnie nie pasuje do Sony ;)

Cytuj:
Dodam jeszcze aby nie było wątpliwości co do mojego obiektywizmu, że studiuję na kierunku informatycznym, specjalizuję się w grafice i jedne z zajęć na które uczęszczam dodatkowo to właśnie fotografia. ;)


A no to czapki z głów...ja nie studiowałem ani się nawet tego nie uczyłem specjalnie jakoś. Ot tak mnie naszło ;)


MARUNIO pisze:
przyznacie chyba że to nie codzienny rodzaj fotografii.


To fakt - tylko po co? ;)
Kilka takich poczyniłem ogniskową 400mm - ale większego sensu nie widzę , bo wysokość 10km jest jednak znaczna.
Co innego starty/lądowania i podejścia do tychże - takich kadrów mam nieco.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2009, 19:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Nic dookoła się nie dzieje, to może warto zainteresować się bliżej jak zrobić jeszcze lepsze fotki jak te, a i maszyny chyba ciekawe.
BOEING 777-300 EMIRATES BIRMINGHAM- DUBAI
Obrazek

BOEING 777-300 QATAR WASZYNGTON- DOHA
Obrazek

AIRBUS A388 EMIRATES NOWY JORK- DUBAI
Obrazek
To tylko przykłady, jest tego dużo więcej I chodzi mi o to, jak zrobić lepszą fotkę tego rodzaju?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2009, 20:54 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2008, 12:47
Posty: 396
Lokalizacja: Pierdziszewo
turek pisze:
Drogi Kolego jest nam niezmiernie miło, że Zwracasz się z tym pytaniem tu na forum do swoich lokalnych "czasowstrzymywaczy" Na początek może Określ nam budżet jaki możesz przeznaczyć na zakup aparatu, a my postaramy się dobrać Ci coś najbardziej optymalnego... Na dzień dzisiejszy jest dość ciekawa promocja w naszym Media Expert na Sony A200 z kitowym obiektywem za nie spełna 1500 PLNów w stosunku do wymarzonego przez Ciebie A350 różni się głównie tym, że nie ma Live Wiew, które jest czasami bardzo przydatne, ale można bez niego żyć

Budzet mam angielski 400£ wiec niestety Media Expert odpada
YELLO_35 pisze:
Poza tym powiedz nam Czesio co fotografujesz - bo to też ma znaczenie odnośnie doboru szkieł właśnie. I czy faktycznie potrzebna Ci lustrzanka? Bo w tej chwili modele tzw. hybrydowe doskonale sprawdzają się jako te uniwersalne pstrykadła do wszystkiego i niczego zarazem (vide moja galeria w stopce).

Dotychczas uzywalem cyfrowki Sony DSC N1 ale od jakiegos czsu przestala mi wystarczac.Co fotografuje? Moj zakup zwiazany jest z wyjazdem do Azji , wiec beda to przede wszystkim widoki i portrety.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2009, 21:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Czesio pisze:
beda to przede wszystkim widoki i portrety.


Dwie sprzeczne rzeczy - w pierwszym wypadku wchodzi w grę duża GO (głębia ostrości) , w drugim natomiast wręcz przeciwnie. Z tym budżetem nie powalczysz - kup hybrydę i tyle.

Mogę dać Ci namiary na ludzi z "Wysp" , którzy mają połapane w cenach i sklepach na tym terenie. Znajdziesz ich na Fujiklubie.

Jeśli Azja oznacza Japonię to rozważ zakup na miejscu. Choć jak znam życie to chodzi o Tajlandię ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2009, 22:16 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2008, 12:47
Posty: 396
Lokalizacja: Pierdziszewo
YELLO_35 pisze:
Jeśli Azja oznacza Japonię to rozważ zakup na miejscu. Choć jak znam życie to chodzi o Tajlandię

Heh chodzi o Malezje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 cze 2009, 5:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Czesio pisze:
Heh chodzi o Malezje


To tam też posprawdzaj ceny - niekiedy zakup u nich może się okazać połowę tańszy. Choćbyś potem miał go opchnąć nawet.

btw - jakoś tak z avatara nie wyglądasz na obieżyświata ;)

Rozważ zakup czegoś uniwersalnego za tę kwotę - Od Fuji S 100 fs , przez Canony G9 , S 1 IS , S 10 IS , jakiś Nikon czy Panasonic. Albo jakiś Olympus z dualkitem - te kity są niezłe , a aparat choć nie powala to dobre fotki robi ;) I może to w sumie byłby najlepszy wybór - pod warunkiem , że nie planujesz rozwoju tego systemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2009, 10:50 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Photo Day w fabryce Hagspihla

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu i Stowarzyszenie ideenfluß z Görlitz zapraszają wszystkich miłośników fotografii do wspólnego odwiedzania i “obfocenia” fabryki alkoholu i drożdży pochodzącej z przełomu XIX i XX wieku. Fabryka Hagspihla jest prawdziwą perełką dla osób poszukujacych industrialnych klimatów. kilometrów pordzewiałych rur, słupów destylacyjnych i innych urządzeń o bliżej nieznanym przeznaczeniu. Photo Day jest niepowtarzalną okazją do odwiedzenia tego magicznego obiektu, który w inne dni jest zamknięty dla zwiedzających. Zapraszamy wszystkich na Bautzener Straße 32 , w piątek 17 lipca o godzinie 15:00.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2009, 18:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Z przykrością donoszę iż termin nie pasował mi raptem o kilka godzin... :-?

Ale liczę na choćby fotorelację z tego wydarzenia :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 13:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Amatorom fotografii , i nie tylko , polecam TEN KONKURS FOTOGRAFICZNY :smt026

Informuję ponadto , iż zasiadam w komisji i nie jestem podatny na jakiekolwiek wpływy 8)

Zdjęcia zostaną przedstawione komisji w formie anonimowej - więc nie może być mowy o ustawieniu konkursu - jak sugerują komentarze pod artykułem.


Gorąco polecam i serdecznie zapraszam do udziału :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 17:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
przemjerm pisze:
Jakby kto szukał czyściciela matryc w okolicy (sam sobie odpowiadam, bo szukałem, ale niech będzie dla potomnych), to w Goerlitz można przy Emmerichstraße. To taki komiso-sklep, głównie ze starym DDRowskim sprzętem. Kompletne czyszczenie aparatu (no, prawie, nie wyczyścili mi paprochów przy wyświetlaczu, ale to ciężki przypadek) - 15 EUR + MwSt (razem ok 17,5). Zrobili praktycznie od ręki.
pzdr
P


potwierdzam: tyle, ze teraz to 21Euro :/
robocizna: niecala godzina.

dosyc brudna matryca jest czysciutenka tyle, ze ma matowce badz lustrze pojawil sie malutki paproszek, ktory nie wplywa na zdjecia.

ogolna ocena: 8/10 (-2 za paproszka w bonusie).


p.s. viper, a Ty gdzie nikosia czyscisz?


Ostatnio zmieniony 21 lip 2009, 17:32 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 21:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
p.s. viper, a Ty gdzie nikosia czyscisz?


Do tej pory czysciłem sam akcesoriami kupowanymi w sklepach internetowych.

NP. tu: http://www.sklepfotograficzny.pl/akceso ... rmatowych/

Ostatnio jednak zauważyłem na zdjęciach mankamenty związane z kurzem wewnątrz obiektywu. Jeżeli robię zdjęcie na dużej przsłonie i z długim czasem otwarcia migawki, a jego większą część zajmuje niebo, wówczas da się na nim ujrzeć plamki o wielkości zróżnicowanej tym, jaki zoom został użyty podczas fotografowania. Zarówno Nikkor-y jak i Sigma po dłuższym czasie urzywania zasysają kurz. Z tym problemem sam sobie nie poradzę i niestety nie chąc wysyłać obiektywów do firmowych serwisów, by nie rozstawać się z nimi na dłużej, pójdę chyba do serwisu w Goerlitz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2009, 6:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Fanów fotografii i podróży (dalekich i bliskich) zapraszam na moją wystawę fotograficzną w Kuźni 1-go spierpnia o godzinie 17.00.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAM !!!



PS. W późniejszym terminie zdjęcia zostaną wystawnione w MDK - więc jak ktoś nie zdąży w tygodniu zajrzeć do Kuźni to okazja go nie minie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sie 2009, 15:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Podrzucam linki do FOTEK Z KUŹNI i do FOTEK Z PAŁACU KSIĄŻĘCEGO W ŻAGANIU - tam ekspozycja będzie dostępna do 25-go września.

O innych terminach lokalnych wystaw poinformuję , gdy będą takowe znane ;) Najwcześniej Dom Jakuba Boehme - MDK po nowym roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sie 2009, 20:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Może zbyt mało powiem, ale bardzo mnie się to podoba - myślę.......... :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..