Dzisiaj jest 07 maja 2024, 10:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 9:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
kawa, rzepak... może jeszcze buraki będą??
;)

zdjęcia :smt023 :smt023 :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 9:40 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
...może jeszcze buraki będą??


Kusisz...muszę poszukać na polach ;)
Albo w ławach sejmowych ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 9:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2008, 0:08
Posty: 36
Lokalizacja: Zgorzelec / Wrocław
YELLO_35 pisze:
dzikichrum pisze:
kawa (właśnie, zaraz trzeba sobie zaparzyć).


Przed chwilą piłem właśnie... :)

Sesja fajna ale drażnią mnie odbicia w szkle - zwłaszcza ostatni kadr. Ciężko to wyeliminować ale bez tego IMHO byoby lepiej.

btw - czym mocowałeś kawę do ciała?


Z takimi odbiciami sprawa jest ciężka, ponieważ kieliszek jest "okrągły". Z okularów czy innych powierzchni w miarę płaskich można wyeliminować odpowiednio ustawiając światło. Z kieliszkiem ciężko - jeszcze zależy jakiego "modyfikatora" światła się użyje (wtedy jest mniej lub bardziej widoczny). Beauty dish niestety jest b.widoczny. W PS-sie to już w ogóle masa zabawy... także, zgadzam się, bliki na kieliszku denerwujące, ale ciężko by było mi je zwalczyć :(

Kawa... z tego co wiem mocowana przez wizażystkę na klej do rzęs ;) Są odpowiednie kleje do charakteryzacji (utrzymują "cięższe" rzeczy, tylko potrzebne odpowiednie zmywacze do nich). A ten klej dobrze trzyma... no, z żelkami haribo już gorzej sobie radził, ale generalnie ok ;)

[ Dodano: Sro Cze 08, 2011 9:48 am ]
tadam pisze:
kawa, rzepak... może jeszcze buraki będą??
;)

zdjęcia :smt023 :smt023 :smt023


Mam sesję z bakłażanem, pomarańczami, cukierkami... coś jeszcze by się znalazło ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 11:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
dzikichrum pisze:
Mam sesję z bakłażanem, pomarańczami, cukierkami... coś jeszcze by się znalazło
ooo.. jak ja lubię te "twoje zakąski" ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 11:29 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
nie podchodzi jedno w Tych zdjęciach (jako serii), a mianowicie szyja modelki... raz jest gładziutka jak pupcia niemowlaczka (na piątym zdjęciu nawet pacha gdzieś zniknęła ;) ), innym razem pofałdowania aż szpecą cały kadr :/. Można porównać 6 i 7 zdjęcie. Popracowałbym nad tym, być może lokalne obniżenie kontrastu coś pomoże.

Jeszcze uwaga do ostatniego zdjęcia, na "opasce" poodpadały ziarenka kawy, widać wsuwkę i modelka ma spory nieład we włosach, którego nie nazwałbym artystycznym. Kilka chwil PSucia i pozbywasz się tych mankamentów :)

Refleks brautydisha na kieliszku próbowałbym zniwelować ustawiając między lampą a kieliszkiem czarną kurtynę, być może paznokcie też by a tym zyskały

poza tym to kawał dobre roboty :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 12:18 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2008, 0:08
Posty: 36
Lokalizacja: Zgorzelec / Wrocław
SanChin pisze:
nie podchodzi jedno w Tych zdjęciach (jako serii), a mianowicie szyja modelki... raz jest gładziutka jak pupcia niemowlaczka (na piątym zdjęciu nawet pacha gdzieś zniknęła ;) ), innym razem pofałdowania aż szpecą cały kadr :/. Można porównać 6 i 7 zdjęcie. Popracowałbym nad tym, być może lokalne obniżenie kontrastu coś pomoże.


True. Przyłapałeś mnie ;) Ale dotyczy to właściwie tylko zdjęcia nr. 7 gdzie narzędzia pokroju Healing Brush, Łatka, Stempelek poszły w ruch. Na pozostałych nie robiłem już tego (z włosami masakra).

Na 5-tym zdjęciu pacha nie zniknęła :) Nie było w kadrze, serio :) (Aż sprawdziłem właśnie RAWa... bo raz za bardzo wygładziłem modelce kolana, i nie chciałbym aż takiej wpadki zrobić)... także, pacha akurat nie zniknęła ;P

SanChin pisze:
Jeszcze uwaga do ostatniego zdjęcia, na "opasce" poodpadały ziarenka kawy, widać wsuwkę i modelka ma spory nieład we włosach, którego nie nazwałbym artystycznym. Kilka chwil PSucia i pozbywasz się tych mankamentów :)


A to rzeczywiście moje przeoczenie... fuck.
Z włosami to dla mnie bardziej złożona sprawa... i wcale nie zajmuje kilku chwil (przynajmniej mi).

SanChin pisze:
Refleks brautydisha na kieliszku próbowałbym zniwelować ustawiając między lampą a kieliszkiem czarną kurtynę, być może paznokcie też by a tym zyskały


Było by chyba trudno... Beauty, o ile pamiętam dobrze setup, był główny światłem, oświetlającym całość modelki... Z boku szedł duży soft, ale on miał na celu raczej kontrę zrobić. Od dołu był mały sofcik dopełniający. Cóż... może by się dało, ale to już po fakcie i ew przy kieliszkach na przyszłość będę myślał :P

SanChin pisze:
poza tym to kawał dobre roboty :)


Podziękował, za uwagi takoż :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 12:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
dzikichrum pisze:
A to rzeczywiście moje przeoczenie... fuck.
Z włosami to dla mnie bardziej złożona sprawa... i wcale nie zajmuje kilku chwil (przynajmniej mi).


Kilka chwil niekoniecznie znaczy 5 minut ;) hehe.
Lepiej porządnie przygotować scenę przed wyzwoleniem migawki niż potem marnować czas w PSie.

dzikichrum pisze:
Było by chyba trudno... Beauty, o ile pamiętam dobrze setup, był główny światłem, oświetlającym całość modelki... Z boku szedł duży soft, ale on miał na celu raczej kontrę zrobić. Od dołu był mały sofcik dopełniający. Cóż... może by się dało, ale to już po fakcie i ew przy kieliszkach na przyszłość będę myślał :P


Z tego co widać w odbiciu na kieliszku to mówisz prawdę :)
Dobrze ustawiona kurtyna naprawdę potrafi zniwelować takie refleksy, przy okazji nie zakłócając reszty światła. Możliwe ze potrzebowałbyś jeszcze jednego źródła światła, oświetlającego rękę i kieliszek (najlepiej z góry + z dołu srebrna blenda na podłodze)

pozdro :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 13:24 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2008, 0:08
Posty: 36
Lokalizacja: Zgorzelec / Wrocław
SanChin pisze:
Kilka chwil niekoniecznie znaczy 5 minut ;) hehe.
Lepiej porządnie przygotować scenę przed wyzwoleniem migawki niż potem marnować czas w PSie.


Obróbkę zwykle liczę w godzinach ;)
Nad włosami ciężko zapanować na planie - zwykle tego pilnuje wizażystka/fryzjerka - ale nad ogółem. Nad kłaczkami w ogóle się czasem nie daje - chociaż będę musiał nad tym popracować ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2011, 8:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
czekam na Twoj powrot do korzeni


No toś się doczekał ;)

KLASZTOR MARIENTHAL

:smt026

idę szukać pola burakowego... :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2011, 8:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
KLASZTOR MARIENTHAL
6, 7, 8 podobają mi się siódemka chyba nawet najbardziej :) 5-iątka byłaby fajna gdyby nie te samochody robiące bałagan w kadrze - nie dało się ich powyganiać? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2011, 9:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
5-iątka byłaby fajna gdyby nie te samochody robiące bałagan w kadrze - nie dało się ich powyganiać?


Wystarczająco długo czekałem żeby inne odjechały - to i tak minimum :-?
Tam też cień psuje robotę - ale ucięty powoduje , że audi w kadrze wygląda jeszcze gorzej...

turek pisze:
6, 7, 8 podobają mi się siódemka chyba nawet najbardziej


Podziękował :)


btw - pole to chyba buraczane bardziej niż burakowe ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2011, 9:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Tam też cień psuje robotę - ale ucięty powoduje , że audi w kadrze wygląda jeszcze gorzej...
w tym momencie UWA mogło by ci zrobić dobrą robotę, stanął byś bliżej i audika, i cień miałbyś za plecami ;)


Ostatnio zmieniony 09 cze 2011, 9:55 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2011, 10:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
w tym momencie UWA mogło by ci zrobić dobrą robotę, stanął byś bliżej i audika, i cień miałbyś za plecami


Zgadza się - tylko byłby to wtedy zupełnie inny kadr. Ten jest z wyższej pozycji (stałem przy ścianie budynku który miałem za plecami). Większą ogniskową zniwelowałem efekt walenia się murów do środka kadru - nieco wyższa pozycja też w tym pomogła bo było bardziej prostopadle do osi obiektywu. Z tamtej pozycji chyba nawet 28mm dałoby radę - ale właśnie popsułoby to o czym pisałem powyżej.
UWA byłoby super gdyby tam był bruk - wtedy dół kadru byłby ciekawszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2011, 11:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
UWA byłoby super gdyby tam był bruk - wtedy dół kadru byłby ciekawszy.
racja bruk daje ciekawy efekt na UWA :) Ja bym to jeszcze lekkim HDR-em potraktował, ale to już takie moje osobiste fanaberie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2011, 12:23 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
Panowie, dzieje się jakiś godny obfotografowania iwent w okolicach Zgorzelca w najbliższy weekend? Niekoniecznie chodzi mi tu o rajdy, ofrołdy czy inne zmotoryzowane sporty ;) a bardziej o jakieś zawody, biegi, festyny, koncerty etc. Wiem zę kilka było na przełomie ostatnich 2 tygodni, ale może jeszcze coś będzie ;) Akurat będę na weekend w ojczyźnianym regionie i chętnie bym ten czas jakoś kreatywnie spożytkował :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..