Dzisiaj jest 08 maja 2024, 2:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 cze 2011, 10:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja też lubię efekt szerokiego kąta, szczególnie na zdjęciach plenerowych. Nie dysponuję obecnie jednak odpowiednim szkłem :(
Ja tam czasem lubię podekscytować się widokiem dobrej fotografii, podobnie jak i ładnej kobiety.
Co do zdjęć z różnej perspektywy, to zgodzę się w 100%. Poza tym uważam, że nie sposób zrobić dwa razy takie samo zdjęcie. Na zdjęcie składa się wiele różnych "surowców", które rzadko powtarzają się w tej samej kompzycji.
Kiedyś przez przypadek straciłem jedno zdjęcie, które bardzo podobało się odbiorcom i mi również. Pojechałem więc w to samo miejsce i zrobiłe jeszcze raz "pstryk". Efekt jednak nie był już taki sam, mimo iż starałem się to zrobić o tej samej porze, przy podobnym świetle i parametrach aparatu. Wyszła mi z tego straszna qpa :(


Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 10:21 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 cze 2011, 11:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
To nie kwestia innego kadrowania (z innej pozycji) tylko korekcji post-factum murów , które walą się na zewnątrz kadru - ten efekt nie zawsze mi pasuje
hm.. przy ogniskowych 28mm i wyższych, faktycznie by mi to trochę przeszkadzało, ale na UWA celowo nie trzymam obiektywu w poziomie, bo zwyczajnie tu mi się walące ściany i budynki podobają :grin: ale to oczywiście
YELLO_35 pisze:
kwestia gustu
:grin:
YELLO_35 pisze:
Nie było tu żadnej ekscytacji
otóż to! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 cze 2011, 11:44 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Na zdjęcie składa się wiele różnych "surowców", które rzadko powtarzają się w tej samej kompzycji.


Mniej więcej o tym samym pisałem na FUJIKLUBIE - w wątku totalnie sknoconym przez warunki pogodowe...
Tylko reportaż IMHO wybacza złe warunki pogodowe - krajobraz/architektura/portret tego nie toleruje.
Wtedy ratujemy się obróbką - ale to ratowanie g... za przeproszeniem ;)

viper126pzgc pisze:
Kiedyś przez przypadek straciłem jedno zdjęcie, które bardzo podobało się odbiorcom i mi również. Pojechałem więc w to samo miejsce i zrobiłe jeszcze raz "pstryk". Efekt jednak nie był już taki sam, mimo iż starałem się to zrobić o tej samej porze, przy podobnym świetle i parametrach aparatu. Wyszła mi z tego straszna qpa


O dobrym zdjęciu decydują niekiedy dosłownie sekundy - mam zdjęcia starówki Goerlitz z poranną tęczą - zaryzykuję stwierdzenie , że nikt takiego kadru nie ma i długo mieć nie będzie. Bo to właśnie minuty/sekundy stworzyły ten niepowtarzalny klimat.


turek pisze:
bo zwyczajnie tu mi się walące ściany i budynki podobają


Ja wiem i rozumiem - to oczywiste , że gdyby Ci się nie podobały to byś ich nie pokazał :)
Aczkolwiek IMHO walące się do środka kadru mury przy odpowiednim kadrowaniu potęgują wrażenie wielkości obiektów (np. 2 wieżowców , wież itp.) , przy rozchodzeniu się na boki ścian tego efektu nie ma. I dlatego napisałem o korekcji perspektywy...
Ale wszystko zależy od okoliczności i kadru - niekiedy i to mi się podoba :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2011, 9:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Sobotni wypad do Oybin
Obrazek

Więcej TUTAJ 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2011, 20:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Dirt Town Cup Wałbrzych... Wkrótce edycja zgorzelecka :)


Obrazek

Więcej TUTAJ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2011, 9:47 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
Yaro, git fociaczki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2011, 19:09 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
To ja Wam trochę rzepaku podrzucę ;)

Z LANDESKRONĄ W TLE

Z GÓRAMI IZERSKIMI W TLE

BURZOWE CHMURY NAD LANDESKRONĄ - I RZEPAKIEM

Będą kolejne ale później , bo zanudzę towarzystwo ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2011, 21:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
To ja Wam trochę rzepaku podrzucę ;)


Stare troche te watki. Jakbys conajmniej chcial nam przypomniec jak wyglada rzepak albo wogole przypomniec o sobie ]:->


YELLO_35 pisze:
Będą kolejne ale później , bo zanudzę towarzystwo ;)


Masz tego wiecej?? HELP :smt044


Ostatnio zmieniony 07 cze 2011, 21:06 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2011, 21:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Założyłem ten watek, aby dzielić się doświadczeniami i wymieniać poglądy. Coraz częstsze braki komentarzy do zdjęć, a jak już są, to albo docinki, albo brane za takowe, mogą zniechęcić co niektórych adeptów tej, wbrew pozorom, trudnej sztuki. Ale jak chcecie... promowania się nikomu nie zabronię :oops:
Fotki turka nie robią na mnie szczególnego wrażenia, bo... brakuje zdjęć YELLO_35 od tyłu :smt044
a tak poważniej, kiedyś wspólnie obfociliśmy tam wszystko co się dało ;) i mam jakiś przesyt Oybin.
yARO - gratki, ciekawe ujęcia i samo podejście do tematu, technicznie nie mam się czego czepić :roll:
I dementuję od razu domysły, że to wazelina dla szefa SZEFów :smt096
YELLO_35 - przyzwyczaiłeś nas (mnie) do lepszych fotek, ale czy na przekwitający rzepak nie szkoda Ci karty pamięci? :smt030
Masz unijne dotacje do rzepaku? ;)
Tyle od mła


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2011, 22:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
BELUSHI pisze:
Fotki turka nie robią na mnie szczególnego wrażenia, bo... brakuje zdjęć YELLO_35 od tyłu
no niestety to chyba na zawsze pozostanie specjalnością Arskiego ;)
BELUSHI pisze:
kiedyś wspólnie obfociliśmy tam wszystko co się dało i mam jakiś przesyt Oybin.
hm.. ja też odniosłem podobne wrażenie oglądając swoje fotki, tym bardziej, że niektóre kadry popełniłem dokładnie te same co wtedy :grin: ale niektóre zrobione są w szerszej perspektywie niż wtedy było to dla mnie możliwe 8) Dlatego pomyślałem, że warto przypomnieć to urokliwe i nieodległe miejsce :)
BELUSHI pisze:
yARO - gratki, ciekawe ujęcia i samo podejście do tematu, technicznie nie mam się czego czepić
w stu procentach się zgadzam :)
BELUSHI pisze:
YELLO_35 - przyzwyczaiłeś nas (mnie) do lepszych fotek
tu nawet w dwustu ;)
BELUSHI pisze:
Masz unijne dotacje do rzepaku?

YELLO_35 pisze:
Będą kolejne ale później , bo zanudzę towarzystwo

yARO_81 pisze:
Masz tego wiecej?? HELP

Musi mieć te dotacje jak nic :roll: :grin: :grin: :grin:
Mamy bananowego króla w mieście, wkrótce być może także pomidorowego, to możemy mieć i rzepakowego :) będzie sprzedawał na biodiesla i wtedy wszyscy będą dumni, że maja kolegę "zgorzeleckiego szejka" ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 5:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Stare troche te watki. Jakbys conajmniej chcial nam przypomniec jak wyglada rzepak albo wogole przypomniec o sobie


Jak pewnie zauważyłeś nie wrzucam tutaj linków do każdego nowego postu z FK :roll:
Wychodzi na to , że to też źle... :-?
Pozwolisz , że coś jeszcze czasem tu pokażę czy znowu spotkam się ze złośliwą uwagą? :roll:

yARO_81 pisze:
Masz tego wiecej?? HELP


Nie ma tego więcej niż aut w błocie i kurzu ]:->


BELUSHI pisze:
Założyłem ten watek, aby dzielić się doświadczeniami i wymieniać poglądy. Coraz częstsze braki komentarzy do zdjęć, a jak już są, to albo docinki, albo brane za takowe, mogą zniechęcić co niektórych adeptów tej, wbrew pozorom, trudnej sztuki.


Też myślałem , że takie jest założenie tego wątku - ale coraz częściej odbieram go podobnie jak Ty. Niestety...

BELUSHI pisze:
YELLO_35 - przyzwyczaiłeś nas (mnie) do lepszych fotek, ale czy na przekwitający rzepak nie szkoda Ci karty pamięci?


Fotografowałem miasta , teraz fotografuję wsie i krajobrazy - tematyka bardzo wdzięczna i uważam , że dobra przez cały rok. Co dla kogo lepsze to kwestia gustu - a o tym (podobno) się nie dyskutuje ;)


BELUSHI pisze:
Masz unijne dotacje do rzepaku?

turek pisze:
Musi mieć te dotacje jak nic


Rozgryźliście mnie - spory kawałek tych pól jest mój... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 7:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Jak pewnie zauważyłeś nie wrzucam tutaj linków do każdego nowego postu z FK :roll:
Wychodzi na to , że to też źle... :-?


Chodzi o to, ze juz je widzielismy... A teraz je przypominasz. Wrzucaj na bierzaco jesli juz bo wtedy bedziemy mieli w miare pewnosc, ze to co ogladamy na FK to to samo co tutaj.

YELLO_35 pisze:
Pozwolisz , że coś jeszcze czasem tu pokażę czy znowu spotkam się ze złośliwą uwagą? :roll:


Ja Arku nic Ci nie musze pozwalac. Robisz co uwazasz a uwaga zlosliwa nie byla w ogole :)

YELLO_35 pisze:
Nie ma tego więcej niż aut w błocie i kurzu ]:->


Nastepnym razem zaprosze kolegow z terenowek na wiosenny plener rzepakowy ]:->


Niestety musze Arku sie zgodzic z kolegami... Kiedys Twoje foty robily wrazenie. Teraz sie troszke zaszufladkowales :/

Takze czekam na Twoj powrot do korzeni :)

Pozdro&szacun :)


Ostatnio zmieniony 08 cze 2011, 7:53 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 8:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Chodzi o to, ze juz je widzielismy... A teraz je przypominasz.


Pamiętałem tylko o kościele w rzepaku - a że linki wtedy wrzuciłem to mi umknęło. Serii z kościołem jeszcze w ogóle nie pokazałem na FK :| Przeoczenie zwykłe...

yARO_81 pisze:
Nastepnym razem zaprosze kolegow z terenowek na wiosenny plener rzepakowy


Zdziwiłbyś się , bo jeżdżą po "moich" terenach :)

yARO_81 pisze:
Niestety musze Arku sie zgodzic z kolegami... Kiedys Twoje foty robily wrazenie.


Kwestia tematyki i gustu. Zazwyczaj lepiej się reaguje na widowiskowe fotki nocne w ładnym mieście niż nijakie rzepaki. Ale i taki rodzaj fotografii istnieje i ma się dobrze.
Robiłem kilka ślubniaków - nie pokazuję ich ale na pewno odbiór tego rodzaju fotek jest lepszy niż "nudnych" pejzaży ;)

yARO_81 pisze:
Teraz sie troszke zaszufladkowales :/


Tu się nie zgodzę - bo zaszufladkowałem się już o wiele wcześniej. Ja nazywam to specjalizacją w danej tematyce. I m.in. chyba dlatego lepiej wspominacie stare fotki.

yARO_81 pisze:
Takze czekam na Twoj powrot do korzeni


Ale ja od korzeni nie odchodzę - bo architektura nadal jest mi bliska. Nie bez powodu kościół był w rzepaku ;)

Pozdro&szacun :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 9:07 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2008, 0:08
Posty: 36
Lokalizacja: Zgorzelec / Wrocław
To ja jak zwykle między wódkę i zakąskę wejdę, znaczy z czymś innym :P
W końcu udało mi się wyrobić z zaległości wszystkich, zatem tym razem zdjęcia Ewy, motyw przewodni... kawa (właśnie, zaraz trzeba sobie zaparzyć).

Obrazek

Resztę zdjęć można oczywiście obejrzeć tutaj:

Sesja z Ewą

:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 9:36 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
dzikichrum pisze:
kawa (właśnie, zaraz trzeba sobie zaparzyć).


Przed chwilą piłem właśnie... :)

Sesja fajna ale drażnią mnie odbicia w szkle - zwłaszcza ostatni kadr. Ciężko to wyeliminować ale bez tego IMHO byoby lepiej.

btw - czym mocowałeś kawę do ciała?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..