Dzisiaj jest 18 maja 2024, 11:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 lis 2007, 5:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
dfjnmtsm


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:13 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lis 2007, 10:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
vip dlaczego kolportujesz te wszystkie brednie? bo im bardziej nie pasują do faktów tym gorzej dla faktów? zamku szyfrów się naoglądałeś?
odpuść sobie wreszcie te brednie z Concordią, dlaczego nie przejrzałeś nawet papierków które były do map? nie pasowały do teorii? a jeżeli nie pasowały to jak wytłumaczysz fakt, że grube friedrich anna była częścią konsorcjum Concordia w roku 1907? i w związku z tym w roku 1928 wcale nie została zamknięta jako Friedrich Anna tylko właśnie jako Concordia.
i skąd wyssałeś tę brednię, że w czasie wojny - chyba że chodziło Ci o pierwszą wojnę światową :-) - ona funkcjonowała?
i czy Ty wiesz w ogóle co znaczy eksploatować kopalnię?

http://foto.onet.pl/5bna,c0swrgc08kuw,c ... html#c8ad4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lis 2007, 14:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
dsyjkerk.


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:13 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lis 2007, 14:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
viper126pzgc pisze:
Nie wszystko chca powiedzieć, ale to co usłyszałem w zupełności mi wystarczy.


viper, jesteś prawdziwym odkrywcą!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lis 2007, 15:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam, jestes burakiem z pierwszej bruzdy wyoranym. Jezeli słyszysz coś kilkakrotnie, od osób które nie sa sobie znane, to zaczynasz w to wierzyć. Szkoda, że jesteś ignorantem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lis 2007, 11:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
Wysłany: Wczoraj 5:01
dfjnmtsm
_________________
gg 5652644

Cytuj:
Wysłany: Wczoraj 14:15
dsyjkerk.
_________________
gg 5652644


czy ktoś wie co sie stało viperowi??? czy może tylko ja, jako ignorant, nie widzę jego wpisów :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lis 2007, 19:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lip 2005, 22:04
Posty: 37
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
czy ktoś wie co sie stało viperowi???


A dziwisz się???
Kto Cię nasłał>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lis 2007, 15:27 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
do rzeczy proszę :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lis 2007, 15:50 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2007, 11:41
Posty: 87
Lokalizacja: Zgorzelec
Mnie to wcale nie dziwi ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lis 2007, 20:36 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
nie chcę się wtrącać ale .. odchodzicie od tematu... jak macie zamiar powyzywać się czy posprzeczać załóżcie osobny temat to śmietnik się robi..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2007, 12:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 paź 2007, 15:10
Posty: 28
Lokalizacja: zgorzelec
Wiecie co....? Własciwie to nie wiem o co tu chodzi!!!?? O historie,odkrywczosc czy o to kto jest madrzejszy i ma racje? Tak naprawde to nic nie robicie tylko wymieniacie zlosliwe komentarze miedzy soba.Ja widze tu kilka osob ktorym zalezy na badaniu sprawy,a reszta.... Zniechecacie sie wzajemnie,a forum juz ma "slaby puls". Nie dzielcie sie na tych ktorzy wiedza wiecej i mniej tylko na takich co chca dzialc a nie gadac. To wszystko traci dobry smak :( ,wiec piszcie sobie o mnie co chcecie.Pozdrawiam :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2007, 13:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
OK no to może ktoś sprecyzować:
jaka właściwie sprawa jest badana? czego dotyczy badanie? gdzie jest problem?
do tej pory ja widzę tylko splajtowaną kopalnię na Moysie która ostatecznie zbankrutowała i została zlikwidowana pod koniec lat dwudziestych minionego wieku, są na to mapy i inne dokumenty z archiwum górnictwa Saksonii we Freibergu. tyle dla mnie mówią fakty. i nie wiem co tu jest do badania?
kolejne fantastyczne opowieści o chodnikach pod ziemią które mają być pełne nie wiadomo czego? plotki o uruchomieniu kopalni w czasie wojny nie wiadomo przez kogo i eksploatowaniu jej przez Rosjan po wojnie, po której to ekspolatacji nie zostały żadne ślady? pokażcie mi jeden argument racjonalny zamiast baśniowych na poparcie Waszej teorii - to zacznę Was traktować poważnie, póki co nie potrafię poważnie pomyśleć o osobach które twierdzą, że uruchomiono kopalnię mna Moysie na sposób ściśle tajny.
ludzie ja może jestem głupi ale porozmawiajcie prosze z kimś kto się zna na górnictwie, może książki poczytajcie i dowiedzcie się proszę czego wymaga eksploatacja podziemnej kopalni węgla i to takiej, którą kilka lat wcześniej zlikwidowano, przy okazji odstrzeliwując np kanały wentylacyjne.
myślenie życzeniami to nie jest myślenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2007, 22:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 paź 2007, 15:10
Posty: 28
Lokalizacja: zgorzelec
skoro widzisz tylko "splajtowana kopalnie" i nic poza tym to znaczy ze Cie w ogole nie interesuje wiec nie mam pojecia poco zabierasz zdanie na ten temat.Ja widze,ze po prostu nie czujesz klimatu FA bo to chyba nie jest twoj klimat.Wysmiewasz innych,a tak naprawde sam nie wiesz o co tu chodzi.Ponoc wiara czyni cuda...jednak ja w Tobie jej nie wyczuwam.Z tego co jest mi wiadome ma byc to praca zespolowa,a zespol powinni twozyc ludzie,ktorzy maja wyobraznie i wierza w to co robia... Taka metafora "drabina musi byc pewna,ze ma stabilne szczeble" drabina to kierunek,a my jestesmy jej szczeblami. Pozdro. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 21:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
dziekuje za uwage, nie kopie sie lezacego, wiec odpuszcam sobie dalsza "dyskusje"
:/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2008, 18:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
Ostatnio wiele się słyszy na temat związany z poszukiwaczami, archeologami, pasjonatami zafascynowanymi historią Zgorzelca... Ktoś nawet na forum napisał, że słyszał o ludziach ganiających za historią. Niejaki " Hrabia Mysibór" zdaje się..

Dementując te plotki, ja, grupowy Shreiber, naczelny dziurowłaz, śmigacz szuwaro-bagienny i kopacz Królewskiej Grupy Zwiadowczej oświadczam co następuje:

W dniu trzecim maja, roku Pańskiego 2008, grupa zapalonych poszukiwaczy historii Zgorzelca zrobiła zwiad w poszukiwaniu zaginionych szybów upadowych Kopalni Friedrich Anna Grube na Moysie. Ekipa w osobach

Sławek-Viper
Tomek-Ajron
Maciek-Maciek
Michał-Mike,

dotarła do wielu ciekawych i zapomnianych miejsc, owianych nutą tajemnicy i historii. Wyprawa rozpoczęła się ok godziny 15.00 nieopodal Zgorzeleckiego POMu. Po kilku wyjaśnieniach problemu jaki wynikł na lini Viper-Mike, ruszyliśmy w trasę. Mniej więcej na wysokości ronda odbiliśmy w pole ku terenom "zoranym" przez IPN jakiś czas temu. Tam, po skalibrowaniu GPSa udaliśmy się na zachód, ku "odkrytej" już przez nas sztolni upadowej. Po kilku manewrach "wykrywka" natrafiliśmy na ślady metali w starych poobozowych okopach, jak i też w zapadliskach. Kilka ruchów wojskową saperką odsłoniło fragmenty pieca , szczątki czegoś, nie wiadomo czego, łuskę i stary kubek z napisem SODA. Im dalej szliśmy w las, w stronę zachodu, ku Nysie, tym więcej napotykaliśmy zapadlisk. Jedno było tak ogromne, że zszokowało nawet samego Vipera, który najlepiej zna tematykę Friedrich Anna Grube.
Po dotarciu do starych magazynów padł jeden z GPSów. Trzeba było skonfigurować i skalibrować mapę w drugim. Po naniesieniu kilku statycznych punktów, ruszyliśmy w stronę cmentarza jenieckiego. Tam, po odbiciu na wschód w stronę lasu, natrafiliśmy na szczątki budynków, prawdopodobnie poobozowych. Po głębszej analizie, doszliśmy do wniosku, że na pewno nie była to kuchnia obozowa. Sprawdzenia wnętrza Silosów podjął się Mike, dzieki czemu doszliśmy do wniosku, że silosy wybudowano by trzymać w nich wodę. Budynek znajdujący się obok, prawdopodobnie mógł być swego rodzaju przepompownią. Odnalezienie prawdopodobnego wejścia do jednego z szybów, nie zajęło nam dużo czasu. Z dobrze skalibrowanym GPSem natrafiliśmy na miejsce, gdzie kończył się chodnik, a na powierzchni znajdowało się "obudowane" wejście.
Wracając w kierunku POMu, po drodze natknęliśmy się na kolejną, bardzo dziwną dziurę w ziemi. Wokół mało zapadlisk, a jednak wg mapy pod nami ciągnęły się chodniki. Wówczas Tomek zasugerował, że znowu znajdujemy się nad końcem tunelu starej kopalni. Dokładnie w tymże miejscu znajdowała się feralna dziura, bardzo podobna zresztą do tej, nieopodal "przepompowni", pozwolę sobie na takowe nazwanie tego budynku.
Po naniesieniu na mapę współrzędnych "dziury", ruszyliśmy w kierunku, najlepiej zachowanej sztolni upadowej, znajdującej się na polu vis a vis Ogródków Działkowych Szklana Wata. Wejscie do kopalni jest o tyle ciekawe, że najlepiej zachowane dokładnie ukazuje sposób w jaki Niemcy budowali tzw. awaryjne wejścia do kopalń. Kilka zdjęć zrobionych ku upamięnieniu tej podniosłej chwili nanoszenia współrzędnych na mapę i wgrywania całości do GPSa umiliło nam ostatnie chwile, spędzone podczas wędrówki po Zgorzeleckich lasach i szuwarach.

Zyski:
-kilka nowych spostrzeżeń i hipotez
-Kilka nowych butelek w kolekcji Vipera i Mike`a
-Kubek w kolekcji Mike`a
-zardzewiała łuska w kolekcji Ajrona
-rozładowany tablet w rękach Maćka ;)

Straty:
-Strat nie odnotowano

Zdjęcia:
http://img530.imageshack.us/my.php?imag ... 799kw9.jpg

Obrazek
[img=http://img359.imageshack.us/img359/9697/kopiadscf1819it0.th.jpg]
[img=http://img530.imageshack.us/img530/5013/kopiadscf1823no2.th.jpg]
Obrazek
[img=http://img387.imageshack.us/img387/557/kopiadscf1837hh8.th.jpg]
[img=http://img359.imageshack.us/img359/1707/kopiadscf1856ck2.th.jpg]
[img=http://img387.imageshack.us/img387/7926/kopia030520086dr7.th.jpg]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..