Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 9:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 cze 2015, 21:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobrychlopaczyna pisze:
Cześć. Słyszał z was ktoś o Agencja Pracy tymczasowej Vegaconsult? Dzwoniłem ostatnio do nich i powiedzieli mi, że szykują wyjazd do Erfurt na pakowanie słodyczy. Niestety mieszkam kawałek stąd i nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tej agencji, zamierzam przyjechać w następnym tygodniu do nich na rozmowę. Ktoś ma jakieś sprawdzone info? Z góry dzięki :)

Osobiście nie polecam, 5€ /h, brygadzistki Rosjanki - ciągle tylko "schnella".
Ogólnie na 3tyg. pracy zarobiłem ~490€? Zapier*ol jak w obozie. Jak za cenę jaką trzeba płacić - czyt. z dala od rodziny, nie opłaca się a i dobrego słowa na temat biura i "szacunku" nie powiem.

Ale kto tam chce sobie sprawdzić to czemu nie, zawsze to coś na "początek?", kwestia tylko czy warto. :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2015, 7:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
meszo09 pisze:
5€ /h

Ze coooo? Przecież w DE jest płaca minimalna 8,50!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2015, 21:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:48
Posty: 52
Lokalizacja: zgorzelec
Cytuj:
Ze coooo? Przecież w DE jest płaca minimalna 8,50!


Poczytaj trochę i dopiero mów.

ps.
Kto jak kto ale Ty chyba z rynkiem niemieckim jesteś bliżej związany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2015, 7:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
elpeciak pisze:
Ty chyba z rynkiem niemieckim jesteś bliżej związany.
To, ze mieszkam w Niemczech nie znaczy, ze muszę znać niemieckie prawo pracy szczególnie w punktach, które mnie nie dotyczą.

elpeciak pisze:
Poczytaj trochę i dopiero mów.
Uświadom mnie (nas) w takim razie, na jakiej podstawie naliczył Ci ktoś 5EUR/h Bo z tego co wiem od znajomych pracujących to każda agencja pracy liczy po 8,50, po drugie mój księgowy wyraził zdziwienie jak mu powiedziałem o tej Twojej stawce... chyba, ze wzięli Cie na samozatrudnienie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2015, 8:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:48
Posty: 52
Lokalizacja: zgorzelec
Cytuj:
Uświadom mnie (nas) w takim razie, na jakiej podstawie naliczył Ci ktoś 5EUR/h Bo z tego co wiem od znajomych pracujących to każda agencja pracy liczy po 8,50, po drugie mój księgowy wyraził zdziwienie jak mu powiedziałem o tej Twojej stawce... chyba, ze wzięli Cie na samozatrudnienie.


To nie moja stawka. Pytaj tego, który twierdzi, że tyle dostał. Mnie to nie interesuje. Aczkolwiek nie wieżę, że jest to jego stawka brutto.
Niektóre branże mają okresy przejściowe na wprowadzenie kwoty minimalnej 8,50 bodajże do 2017.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2015, 8:55 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
elpeciak pisze:
bodajże do 2017.

Tak, ale to dotyczy branż z tzw. taryfami. Pośrednik czy agencja pracy nie ma taryf. Sa oczywiście sposoby obejścia 8,50 jak zatrudnianie w charakterze praktykanta, ale wtedy trzeba mieć pretensje do siebie, ze się pracuje za taka stawkę.
elpeciak pisze:
Poczytaj trochę i dopiero mów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2015, 11:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
meszo09 pisze:
5€ /h

Ze coooo? Przecież w DE jest płaca minimalna 8,50!


Staram się pomagać tu ludziom więc nie mam powodu kogokolwiek kłamać.

5€ - netto, to była stawka oczywiście, pracowałem w październiku 2014 roku.

Niestety nie siedzę obecnie w domu by przeglądnąć dla Was umowę, mówię jak było i podejrzewam, że nadal jest podobnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2015, 12:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 cze 2015, 15:23
Posty: 3
meszo09 pisze:
Dobrychlopaczyna pisze:
Cześć. Słyszał z was ktoś o Agencja Pracy tymczasowej Vegaconsult? Dzwoniłem ostatnio do nich i powiedzieli mi, że szykują wyjazd do Erfurt na pakowanie słodyczy. Niestety mieszkam kawałek stąd i nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tej agencji, zamierzam przyjechać w następnym tygodniu do nich na rozmowę. Ktoś ma jakieś sprawdzone info? Z góry dzięki :)

Osobiście nie polecam, 5€ /h, brygadzistki Rosjanki - ciągle tylko "schnella".
Ogólnie na 3tyg. pracy zarobiłem ~490€? Zapier*ol jak w obozie. Jak za cenę jaką trzeba płacić - czyt. z dala od rodziny, nie opłaca się a i dobrego słowa na temat biura i "szacunku" nie powiem.

Ale kto tam chce sobie sprawdzić to czemu nie, zawsze to coś na "początek?", kwestia tylko czy warto. :smt068


Zależało mi, żeby zabrać ze sobą dziewczynę i pojechać coś dorobić sobie na wakacje. Byłem już za granicą i pracy się nie boje, ale skoro mówisz, że zapier*ol jest tam i czułeś się jak w obozie pracy to trochę nie jest kolorowo. Byłem rok temu przez jedną agencje i w sumie na zakładzie pracowałem po 10h codziennie ale trafiłem na spoko ekipę i źle nie wspominam tej pracy.
A co do 5e to pani w biurze powiedziała, że to na rękę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2015, 13:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
meszo09 pisze:
nie mam powodu kogokolwiek kłamać
Nikt nic takiego nawet nie sugerował.

meszo09 pisze:
5€ - netto
+
meszo09 pisze:
w październiku 2014 roku
To zmienia postać rzeczy. Przyzwyczaiłem się do podawania stawek brutto stad moje zdziwienie.

Ostatnio obiła mi się o uszy agencja Persona Service w Bautzen


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2015, 11:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobrychlopaczyna pisze:
Zależało mi, żeby zabrać ze sobą dziewczynę i pojechać coś dorobić sobie na wakacje. Byłem już za granicą i pracy się nie boje, ale skoro mówisz, że zapier*ol jest tam i czułeś się jak w obozie pracy to trochę nie jest kolorowo. Byłem rok temu przez jedną agencje i w sumie na zakładzie pracowałem po 10h codziennie ale trafiłem na spoko ekipę i źle nie wspominam tej pracy.
A co do 5e to pani w biurze powiedziała, że to na rękę.


Spróbować możecie ; )
Jak nie macie własnego transportu to skazani jesteście na ich transport, gdzie... nie poinformowano mnie przynajmniej że będą z tego odciągać w dwie strony (nieważne czy w obie strony jedziesz, możesz jechać w jedną a w drugą już nie tak czy tak koszt się nie zmienia) - 30€.
I pilnujcie godzin, odbijasz się na terminalu za pomocą karty o danej porze, ja normalnie pracowałem, byłem w pracy, nie mogłem sobie nigdzie uciec na godzinkę czy dwie, bo byłem skazany na transport z grupą a tu potem mi wychodzi, że mam 3h czy ileś mniej (mimo, że licząc ile dni i po ile godzin wychodzi więcej o te 3-6h dla przykładu) - ale tak jest i za to co mają na papierku wypłacają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2015, 11:45 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 cze 2015, 11:41
Posty: 1
Witam, odbiegnę trochę od tematu obecnej dyskusji, ale zwracam się z taką sprawą. Poszukuje osoby, która może znaleźć lub też odstapić pracę w Goerlitz i oko9licy odpłątnie oczywiści (warunki do dogadania). Oszustom dziękuję, nie fatygujcie się jeśli chodzi o kasę z góry, bo się już tak przejechałem. Niemiecki komunikatywny, prawo jazdy kat. C, uprawnienia na wózek widłowy. 22 lata. W razie czego proszę o kontakt na PW. Pozdrawiam, Damian.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lip 2015, 17:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 cze 2015, 15:23
Posty: 3
meszo09 pisze:
Dobrychlopaczyna pisze:
Zależało mi, żeby zabrać ze sobą dziewczynę i pojechać coś dorobić sobie na wakacje. Byłem już za granicą i pracy się nie boje, ale skoro mówisz, że zapier*ol jest tam i czułeś się jak w obozie pracy to trochę nie jest kolorowo. Byłem rok temu przez jedną agencje i w sumie na zakładzie pracowałem po 10h codziennie ale trafiłem na spoko ekipę i źle nie wspominam tej pracy.
A co do 5e to pani w biurze powiedziała, że to na rękę.


Spróbować możecie ; )
Jak nie macie własnego transportu to skazani jesteście na ich transport, gdzie... nie poinformowano mnie przynajmniej że będą z tego odciągać w dwie strony (nieważne czy w obie strony jedziesz, możesz jechać w jedną a w drugą już nie tak czy tak koszt się nie zmienia) - 30€.
I pilnujcie godzin, odbijasz się na terminalu za pomocą karty o danej porze, ja normalnie pracowałem, byłem w pracy, nie mogłem sobie nigdzie uciec na godzinkę czy dwie, bo byłem skazany na transport z grupą a tu potem mi wychodzi, że mam 3h czy ileś mniej (mimo, że licząc ile dni i po ile godzin wychodzi więcej o te 3-6h dla przykładu) - ale tak jest i za to co mają na papierku wypłacają.


Jadę 20 wiec zobaczymy jak to bedzie, jak wrócę w październiku to zdam relacje. Meszo09 mógłbyś mi napisać czym się tam zajmowałeś lub opisać jak przebiegała praca na zakładzie :). Z chęcią bym się czegoś dowiedział ciekawego przed wyjazdem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2015, 13:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 lip 2015, 13:08
Posty: 2
Witam,
chciałabym zasięgnąć informacji na temat firmy Teleperformance Goerlitz, jako że jestem w trakcie rekrutacji na stanowisko obsługi klienta(rosyjski rynek). Przejrzałam wcześniejsze posty, w których opisywana była sytuacja sprzed kilku lat, byłabym wdzięczna za jakieś aktualniejsze informacje. Sprawa jest o tyle ważna, że dostając tę pracę musiałabym rzucić obecną i przeprowadzić się jakieś 500 km, chciałabym się dowiedzieć, czy warto. Trochę zaniepokoiła mnie informacja, że kombinują z kasą, płacą stawkę minimalną, bo zostało mi zaproponowane wynagrodzenie, o którym w Krakowie moge tylko pomarzyć...I teraz szukam haczyka.
Przy okazji jak jest z wynajmem pokoju/mieszkania w Goerlitz?Zgorzelcu? Na olx znalazłam tylko kilka ofert dot. wynajmu mieszkania i to by było na tyle;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2015, 14:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
kami1 pisze:
kombinują z kasą, płacą stawkę minimalną

Juz nie kombinują. Jest 8,50 brutto za godzinę

Tak jak pisałem kiedyś zaletą to to, ze płaca zawsze na czas i wypłacają za nadgodziny co do sekundy.
Wada jest to, ze to praca, która trochę ogłupia, lekko ogranicza i zbytnio nie rozwija. Poza tym zalezy na jaki team trafisz dojda jeszcze aspekty pracy w zespole.

Ja ogólnie oceniam tę firmę neutralnie lekko w kierunku pozytywnie :smt028

kami1 pisze:
Przy okazji jak jest z wynajmem pokoju/mieszkania w Goerlitz?Zgorzelcu? Na olx znalazłam tylko kilka ofert dot. wynajmu mieszkania i to by było na tyle;/

Nie szukaj na OLX tylko szukaj w biurach w Goerlitz. Niektóre biura zatrudniają pracowników polskojęzycznych.
Urdas Immobilien Ja u nich wynajmuje - Pani Urdas mówi po polsku.

LL Immobilien Wynajmuje od nich miejsce parkingowe pani Wagner mówi z mocnym rosyjskim akcentem wiec pewnie się dogadasz

Nie polecam biura Wertplan bo koleś jest jakiś dziwny :smt033


PS.
kami1 pisze:
I teraz szukam haczyka

Nie szukaj na sile haczyków (chyba ze wędkujesz) - na start TP jest najlepszym rozwiązaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2015, 15:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja pracowałem kiedyś w twenty4help, które później zostało zastąpione przez Teleperformance (dobrze piszę Gerard?). Praca rzeczywiście jest niezbyt rozwojowa umysłowo, bo po prawie 4 latach miałem jej dosyć, ale będąc na miejscu zawsze możesz uczyć się niemieckiego i szukać czegoś innego. Kilka miesięcy temu też zmieniłem pracę z polskiej na niemiecką i sobie chwalę. Chodzę na korepetycje z niemieckiego i powiedziałem sobie, że do Polski do pracy już na pewno nie wrócę.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 330 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..