Dzisiaj jest 04 cze 2024, 22:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 09 wrz 2013, 13:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tuka pisze:
Opencyclemap?


Właśnie zainstalowałem. Niestety nie jest to zbyt szczegółowa mapa jeżeli chodzi o teren (góry, wzniesienia, nazwy regionalne) Jest o wiele bardziej funkcjonalna od automapy na Androida.
Gdzie teraz mogę znaleźć jakieś pliki .gpx z trasami naszego regionu. Pętle, np. Zgorzelec - xxx - Zgorzelec.

Dziękuję serdecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2013, 13:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
viper126pzgc pisze:
tuka pisze:
Opencyclemap?


Właśnie zainstalowałem. Niestety nie jest to zbyt szczegółowa mapa jeżeli chodzi o teren (góry, wzniesienia, nazwy regionalne) Jest o wiele bardziej funkcjonalna od automapy na Androida.
Gdzie teraz mogę znaleźć jakieś pliki .gpx z trasami naszego regionu. Pętle, np. Zgorzelec - xxx - Zgorzelec.



www.bikemap.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2013, 13:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 paź 2005, 21:11
Posty: 54
Lokalizacja: Zgorzelec
ciekawy projekt z warstwą mapy rowerowej
http://www.openstreetmap.org/#map=13/51 ... 4&layers=C


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2013, 15:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tuka pisze:
www.bikemap.net


Dzięki po raz wtóry za link. Ciekawa strona i kilka fajnych tras już pobrałem. Większość jednak po asfalcie. Nie ma zbyt wiele zapisanych ścieżek po drogach polnych i leśnych.

Pojechałem z synem w trasę, aby przetestować OSMAND. Wszystko ok, wczytuje ścieżki z plików .gpx, tylko nie gada :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2013, 15:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 wrz 2013, 15:22
Posty: 1
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie spotkałem jeszcze nawigacji turystycznej takiej co gada... A sporo takich cudeniek widziałem.
A sam śmigam na Trek Buddy ew. LOCUS.
Ta pierwsza obsługuje mapy własnego projektu i zakresu, warstwy - bez navi.
Locus - mapy on line, offline, navi - są wskazówki kierunkowe i odległość zboczenia z trasy - tą uzyskamy przy połączeniu online.
Wiele ciekawych map można wczytać - nasz rejon również.

Pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2013, 10:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 paź 2013, 15:09
Posty: 5
viper126pzgc pisze:
Mam automapę z 2012. W trasie sprawdza się rewelacyjnie. Jednak podczas podróży rowerowych nie daje rady :( Wczoraj wybrałem się się z synem na Wzgórze Czubatka. Musiałem się posiłkować mapami Google, gdyż dla urozmaicenia wędrówki postanowiłem jechać po drogach polnych. Google dawało radę do momentu, gdy w okolicy Włosienia straciłem sygnał GSM (Play). Musiałem jechać na wyczucie.


ech... a od czego są mapy google w trybie off line? :D

https://support.google.com/gmm/answer/3273567?hl=pl&ref_topic=3273087


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2013, 13:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
chipo pisze:
ech... a od czego są mapy google w trybie off line?


Google też mam, ale niestety co aktualizacje, tym więcej błędów i potrafi wyprowadzić dosłownie w pole. Google traktuje terytorium Polski po macoszemu. Najlepsza nawigacja samochodowa dla Polski na androida, to AutoMapa i Sygic Mobile (Aura).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 paź 2013, 22:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 paź 2013, 15:09
Posty: 5
viper126pzgc pisze:
Google też mam, ale niestety co aktualizacje, tym więcej błędów i potrafi wyprowadzić dosłownie w pole. Google traktuje terytorium Polski po macoszemu. Najlepsza nawigacja samochodowa dla Polski na androida, to AutoMapa i Sygic Mobile (Aura).


może korzystamy z różnych map google, bo ja ze swoimi nie mam większego problemu, przeważnie prowadzą skutecznie do celu i mają jedną niezaprzeczalną zaletę - są darmowe!

Z automapy korzystałem, ale nie na androidzie tylko na windowsie mobilnym, odczucia mam mieszane, bo tak jak Ciebie google wywiodły w pole, tak mnie automapa - niestety aktualizacje map (bo przecież ich aktualność jest najważniejsza) są płatne i to był argument decydujący o rezygnacji z automapy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2013, 18:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja nigdy nie miałem problemu z automapą. Mam zainstalowana mapę Europy i mapę Polski. Obie są dość szczegółowe. Korzystałem z tej aplikacji na laptopie i na Androidzie. Obie doskonałe. Mapy gogle mam na Androidzie i są do d... parę razy wywiodły mnie dosłownie w pole, zresztą wystarczy poczytać opinie innych użytkowników, są one podobne do mojej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2014, 11:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 sty 2014, 16:26
Posty: 5
Wracając do map do nawigacji gps, to chyba faktycznie lepiej kupić nowy sprzęt, najlepiej z dożywotnią aktualizacją map. Ja od dłuższego czasu mam TomToma i pokrycie map jest rewelacyjne, nawet zagranicą. Poza tym ma fajne funkcje, jak np. TomTom Traffic i jest prosta w obsłudze. Właściwie jedynym minusem jest cena…


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2014, 10:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 lis 2010, 17:13
Posty: 7
Lokalizacja: DZG
Witam:)
Co do mam nawigacji to polecam program Auto Mapa.
Jeździłem 1,5 miesiąca jako kierowca Bus w transporcie miedzynarodowym i używałem właśnie Auto Mapy. Zjeździłem trochę Europy i Auto Mapa tylko raz mnie zawiodła. W Paryżu zgubiła zasięg, wtedy sie trochę pogubiłem ale postanowiłem jechać przed siebie, Auto Mapa po jakiś 2 - 3 minutach złapała zasięg no i wtedy już mnie prowadziła bez problemu :)
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..