Dzisiaj jest 06 maja 2024, 22:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 wrz 2015, 6:04 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Nic śmiesznego
Minister MSW wczoraj była w Zgorzelcu sprawdzać czy mamy szczelną granicę.

Niedługo na ulicach Zgorzelca będzie tak:
https://www.facebook.com/10001019260167 ... 866603966/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 10:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
W latach 90-tych Polska przyjęła 80 tysięcy Czeczenów. Wszyscy byli muzułmanami. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 12:37 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
W latach 90-tych Polska przyjęła 80 tysięcy Czeczenów. Wszyscy byli muzułmanami.


To prawda z tą różnicą, że nie byli to uchodźcy uzbrojeni w nowoczesne smartfony z tysiącami euro w kieszeni, którzy (Czeczeni z lat 90) z wielką wdzięcznością przyjęli to, że przyjął ich nawet taki biedny kraj jak Polska. A Ci dzisiejsi? O krajach przez, które przechodzą wypowiadają się z wyższością, idą w kierunku najbogatszych, choć wojnę i wrogów mają już tysiące kilometrów za sobą, a dalej się zachowują jakby mieli za plecami karabiny. Ta gra z ich strony jest dla mnie wystarczającym powodem, żeby ich odstawić tam skąd przyszli. Chociażby dla pokazania, że jednak wyższość jest po naszej stronie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 13:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
W latach 90-tych Polska przyjęła 80 tysięcy Czeczenów. Wszyscy byli muzułmanami.
a w czterdziestych kilka tysięcy Greków i wszyscy pewnie prawosławni byli ;)
ale co w związku z tym ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 18:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Trzaskowski: jest decyzja o liczbach, wszystkie postulaty Polski uwzględnione


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 18:55 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
https://wzzw.wordpress.com/2015/09/22/% ... d-miastem/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 22:05 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
Nie chcę się tu źle wypowiadać o tzw uchodźcach, ale ci wszyscy ich entuzjaści nie wiedzą z kim będą mieć do czynienia. Akurat poznałem zwyczaje i kulturę muzułmanów. Są to osobnicy tacy że jeżeli są w mniejszości są potulni i spolegliwi, jak poczują że mają przewagę są bezwzględni i okrucieństwem przewyższają esesmanów. To ludzie, którzy nie nawykli do ciężkiej pracy - jak Polacy, czy inni Europejczycy.
Możecie mi nie wierzyć, przeczytajcie co mówi o swoich pobratymcach Syryjczyk, mający sieć z kebabami w W-wie.
http://telewizjarepublika.pl/syryjczyk- ... 23737.html
Najbardziej śmiać mi się chce z kobiet- obrończyń biednych uchodźców, które tak chciały by tutaj tych muslimów, a nie wiedzą, że dla nich warte są tyle co kawałek g....a


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 8:14 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
ale co w związku z tym ?

ja rozumiem to tak, że jeśli przyjmiemy nawet 20 tysięcy ( a uważam że będzie tego więcej, czy chcemy tego czy nie) to nie grozi nam żadna islamizacja jak Polakom się wmawia i straszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 9:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
ja rozumiem to tak, że jeśli przyjmiemy nawet 20 tysięcy ( a uważam że będzie tego więcej, czy chcemy tego czy nie) to nie grozi nam żadna islamizacja jak Polakom się wmawia i straszy.

a ja nie widzę związku między uchodźcami greckimi czy czeczeńskimi a obecną falą migracji. Czeczeni w latach 90-tych nie byli negatywnie nastawieni do kultury zachodniej. Wręcz przeciwnie, po latach okupacji przez Związek Radziecki cieszyli się, że wyrwali się do cywilizowanego kraju, jakim wtedy była Polska. Czeczeńcy byli takimi samymi muzułmanami jak teraz Polacy katolikami, czyli miałko, wpisywali w rubryki "islam" i szli dalej. Gorzej było z czeczeńskimi mafiami, ale to wciąż nie byli terroryści 8)
Dzisiejsza emigracja to pęd do krajów Multikulturowego dobrobytu a nie do Polski. Kwoty jakie przyjęto w parlamencie europejskim to traktowanie ludzi jak bydło. Komuchy z UE przy współpracy naszych nieudaczników polityków typu Kopacz chcą przerzucać ludzi tam, gdzie ci ludzie nie mają zamiaru przebywać. Zastanawia mnie jak ich przekonają, że w Polsce będzie im tak samo dobrze jak w Niemczech? No, chyba, że ogrodzą ich drutem kolczastym.
Gdyby ci ludzie potrzebowali pomocy, poprosiliby o nią w Grecji, we Włoszech, w Hiszpanii, na Węgrzech czy w Polsce. Jeśli o to nie proszą to dlaczego mieli by to dostać???
I teraz najważniejsze. Ci ludzie, pochodzący z kompletnie innego kręgu kulturowego, w obliczu ostatnich wydarzeń, gdzie zachód rozwala kraje islamskie, nienawidzą zachodu, nienawidzą zachodniej kultury i wcale się z tym nie kryją... zapraszam do siebie. Zorganizuję wycieczkę do Frankfurtu nad Menem na zwiedzanie multikulti od środka.

Pomagać - tak. Dawać się wydymać - nie!

i tak na koniec a propos poprzednich migracji - poprzednie migracje miały przynajmniej szczątki pokory, obecna migracja takiej pokory nie wykazuje nigdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 12:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
60000 franków wydaja miesięcznie na rodzinę, a pracownicy socjalni (UWAGA) robią zakupy, gotują, sprzątają i jeżdżą z dziećmi uchodźców do zoo... chyba cos tutaj nie gra moim zdaniem.

Zastanawiam się jakim kretynem trzeba być żeby porównać uchodźców do Polaków uciekających od komuny w latach 70 czy 80

Tymczasem mieszkańcom wioski grozi podwyżka podatków.

http://www.blick.ch/news/schweiz/sozial ... 27699.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 13:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
Pomagać - tak. Dawać się wydymać - nie!


Byłoby idealnie - ale obawiam się, że tak właśnie będzie... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 15:31 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
zubek pisze:
tadam pisze:
ale co w związku z tym ?

ja rozumiem to tak, że jeśli przyjmiemy nawet 20 tysięcy ( a uważam że będzie tego więcej, czy chcemy tego czy nie) to nie grozi nam żadna islamizacja jak Polakom się wmawia i straszy.


Tak?? To wejdź sobie do dzielnicy muzułmańskiej w Anglii, Szwecji, Holandii, Francji czy Norwegii. Zapewne zmienisz zdanie. Pogadaj z ludźmi nawet Niemcami, którzy mieli z tym czymś do czynienia, zobacz niezależne źródła a nie oglądać FSB 24(tvn) czy Lisa w tvp.
W Wielkiej Brytanii w latach 70 było 80tys muzułmanów, teraz jest ich 2mln.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 16:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam - bardzo piękne to co piszesz. ja piszę o strachu przed islamizacją, Ty o strachu przed wydymaniem - i to są dwa rożne strachy.
niestety nie mam danych aby polemizować z Tobą w temacie braku lub nie pokory u uchodźców, braku respektu wobec naszej kultury, nienawiści wobec wszystkiego co stworzyliśmy i co nas reprezentuje. mogę sobie jedynie wyobrazić, że nie żyję w Zgorzelcu tylko w Aleppo, że właśnie spalił się mój dom a islamiści "zaprosili" mnie do meczetu, na publiczną egzekucję. i jestem przekonany, że wziąłbym dzieciaki i żonę i zwiał do bogatej Europy, i na prawdę w d.u.p.i.e bym miał czy jesteś potomkiem Michała Anioła, Brueghla, Kopernika i Chopina, czy oczekujesz ode mnie jakieś pokory. a jeśli jeszcze dałoby się Ciebie wydymać to zrobiłbym to bez mrugnięcia okiem. bo ja nie miałbym nic - a Ty w moim mniemaniu miałbyś wszystko. Ty - bogaty Europejczyku odczujesz dyskomfort wąchając smród z mojej dzielnicy, ja uratuję życie swoje i moich dzieci.
najsmutniejsze jednak w tej całej historii jest to, że najmniej zrozumienia dla uchodźców mają ludzie, którzy do niedawna byli jeszcze Europejczykami drugiej kategorii, którzy stali w gigantycznych kolejkach po wizę do Rajchu a na widok owocowego jogurtu jego dzieci wpadały w ekstazę - zapominając na chwilę o mitycznym bananie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 16:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
SeaBlade pisze:
zubek pisze:
tadam pisze:
ale co w związku z tym ?

ja rozumiem to tak, że jeśli przyjmiemy nawet 20 tysięcy ( a uważam że będzie tego więcej, czy chcemy tego czy nie) to nie grozi nam żadna islamizacja jak Polakom się wmawia i straszy.


Tak?? To wejdź sobie do dzielnicy muzułmańskiej w Anglii, Szwecji, Holandii, Francji czy Norwegii. Zapewne zmienisz zdanie. Pogadaj z ludźmi nawet Niemcami, którzy mieli z tym czymś do czynienia, zobacz niezależne źródła a nie oglądać FSB 24(tvn) czy Lisa w tvp.
W Wielkiej Brytanii w latach 70 było 80tys muzułmanów, teraz jest ich 2mln.

Ilu było Polaków w latach 70-tych w Wielkiej Brytanii? Ilu jest teraz? :shock:
oczywiście - my jesteśmy wyższa kulturą, bardziej pracowici, nie dyszymy nienawiścią blebleblebleb;le..... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 21:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
W gruncie rzeczy to nie rozumiem w czym jest problem? Przecież mamy ich gdzie zakwaterować. Majdanek, Treblinka, Auschwitz... stoją puste. Drewniane domy, piętrowe łóżka i piece - jak chłodno.. :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..