Dzisiaj jest 06 maja 2024, 23:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 paź 2014, 18:05 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
Do tej chwili starałeś się moderatorze zachowywać "obiektywizm" teraz widzę idziecie po całości


Piszesz do mnie czy do nas?
Pogubiłem się ostatnio z pojmowaniem tego co piszesz ;)
"Obiektywizm" to jedna z moich mocniejszych stron :smt023

----------------------------------------

Andreas miał piękny post - ale usunął.
Odpowiem zatem - tak, dzieje się krzywda pracownikom :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 18:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
prostownik pisze:
Cytuj:
Jeśli chodzi o zarobki Szefa nowej połączonej Spółki to nawet pensja 20 tysięcy miesięcznie (co da 240 tys. rocznie) pozwoliłoby na oszczędzenie kilkuset tysięcy po redukcji Rad Nadzorczych.


20 000 tysięcy wypłaty na rękę to 3922.16 na ZUSu, 2221.73 - składki na ubezpieczenie, 2221.73- zaliczka na podatek - łączenie 28608 zł, co w ciągu 12 miesięcy daje 343 296 zł I to są ralne koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo z tytułu zatrudnienienia takiego prezesa... A nie zapomnij, że ktoś obiecał że po wyrzuceniu prezesów da po 100 zł podwyżki pracownikom. Po zliczeniu tego do kupy (pensja nowego przesa plus podwyżki pracowników ) to chyba ten Twój milion wyparował a nawet to będzie więcej:)


Znowu próbujesz mnie wkręcić. Twierdzisz, że nowy Prezes ma zarabiać 20tys netto i podajesz ile to będzie Brutto. Oznacza to, że przeanalizowałeś moje posty o zarobkach w obecnych Firmach Komunalnych. Zapytam przewrotnie czy tam są zarobki brutto czy netto? ;) Sam odpowiem, żeby oszczędzić Ci czasu na szukanie: Brutto.
Przyznaję, że mówiąc o pensji nowego Prezesa Spółki po połączeniu nie dopisałem czy będzie to Brutto czy Netto. Sprostowuję, iż chodziło mi o taką samą wartość jak w Oświadczeniach majątkowych obecnych Szefów przedsiębiorstw komunalnych. W rzeczywistości całkowity koszt po stronie Pracodawcy wyniósłby:

12 x 24 148,00zł = 289 776,00zł

To i tak da kilkasettysięcy, bo niebyłoby Rad Nadzorczych. Nowi Dyrektorzy mogliby (ale niekoniecznie) zarabiać tyle samo co obecni Prezesi co także może dać oszczędności.

prostownik pisze:
...krótko mówiąc proponujesz olać prawa wspólnika i zagarnąć spółkę ? Tak? Może więc nowy prezes będzie płacił z swojej kieszeni za ciągnące się latami procesy w sądach gospodarczych ? Bo Wójt Gminy Zgorzelec będzie miał obowiązek bronić praw gminy jako właściciela części udziałów. A czy panowie prywatni przedsiębiocy współudziałowcy TBS-u to wiedzą jaki im los jest szykowany ?


Nikt nie mówi o olewaniu. Pokazuję kto ma decydujący głos w wodociągach i TBS. Tutaj, zresztą jak wszędzie, konieczny jest kompromis i Burmistrz jako Szef Miasta ma go osiągnąć jeśli zostanie do tego zobligowany. Na pewno byłyby to twarde negocjacje, ale Miasto jest już na ich starcie w dużo lepszej sytuacji.

Prywatny przedsiębiorca miałby wtedy akcje w Nowej Większej Spółce, a wszyscy wiedzą, że duży może więcej.


prostownik pisze:
Cytuj:
Straszysz ludzi, że stracą pracę, a nawet nie wiesz czy tak będzie. Czy za pensje Rad Nadzorczych, Prezesów, Wiceprezesów, Członków Zarządu i kilku Głównych Księgowych mamy płacić wszyscy w postaci wyższych cen za wodę, ścieki, ciepło, śmieci itp. Przyznasz, że jakoś firmy muszą na to wszystko zarobić. Nie zgadzam się na to i będę protestował przeciwko takiemu rozumowaniu i postępowaniu.Te wszystkie firmy są nasze. Jeśli tworzy się w nich sztuczne etaty dla 'swoich' i jest w nich przerost zatrudnienia to musi się to bezwzględnie zmienić !!!


Nikogo nie straszę. Takie są po prostu fakty. Naturalna kolej rzeczy. Jeśli mówisz A (połączysz spółki), to musisz powiedzieć B czyli zrestrukturyzować zatrudnienie by zoptymalizować koszty. Jeśli tego nie robisz tzn. że to tylko wyborcza paplanina i szykowanie grubo opłąconego stołka dla jakiegoś znajomka.


kusy pisze:
niech kandydat na burmistrza obieca że po połączeniu spółek pracę nie stracą sprzątaczki, kierowcy, pracownicy fizyczni. Osobiście uważam że to oni najbardziej odczują te oszczędności. Albo się ich zwolni albo dorzuci dwa albo trzy razy więcej pracy. Taka sprzątaczka która ma posprzątać biura w wodociągach po konsolidacji obskoczy jeszcze biura na hali i mpgk. A jak jej się nie będzie podobało to pa. Chętnych nie brakuje bo jest bezrobocie.



prostownik pisze:
Manager na za zadanie zarządzać spółką. Czyli co dokładnie ma robić ? A wiem..zarządzać...


Normalna rzecz, że Manager zajmuje się zarządzeniem. Jeśli w to wątpisz to powiedz mi co w takim razie robią obecni Prezesi? :|

Co do zwalniania to w sektorze komunalnym pracy na pewno nie zabraknie. Przeczytaj to:

http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d=27&id=11509&long&t=news2b

Jak widac, żadna ze Spółek Miejskich nie stanęła do przetargu. Nie potrafili złożyć dokumentów czy może nie muszą się starać mając stałe wpływy z opłat za media (wodę, ścieki, odpady komunalne, obsługę nieruchomości). Twierdzę, że zawaliło tu kilku obecnych Prezesów.

YELLO_35 pisze:
Tak swoją drogą - rozpocząć kadencję od zwolnień...brzmi ciekawie


Pracujesz w firmie nieustannie zmienianej i restrukturyzowanej i powiedz czy Pracownikom z tego powodu dzieje się krzywda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 18:21 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
andreas pisze:
Pracujesz w firmie nieustannie zmienianej i restrukturyzowanej i powiedz czy Pracownikom z tego powodu dzieje się krzywda?


Dam Ci szansę na rehabilitację - napisz, że to tak żartem spytałeś...
Bo jeśli naprawdę to mocno oderwany jesteś od rzeczywistości. Przykre tym bardziej, że mocno zawiodłem teraz się na Tobie... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 18:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
YELLO_35 pisze:

Dam Ci szansę na rehabilitację - napisz, że to tak żartem spytałeś... |
t
Tak andreas lepiej przeproś bo "zobiektywizowany"moderator wymierzy Tobie sprawiedliwość i ostrzeżenie otrzymasz :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 19:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
...moderator wymierzy Tobie sprawiedliwość i ostrzeżenie otrzymasz


Szczerze mówiąc to spodziewałem się, że nie zrozumiesz co mam na myśli - andreas w przeciwieństwie do Ciebie na pewno pojmie :smt028

btw - ciekaw jestem jak to z Tobą po wyborach będzie? Pewnie znikniesz z forum, nie? :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 19:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
andreas pisze:
Pracujesz w firmie nieustannie zmienianej i restrukturyzowanej i powiedz czy Pracownikom z tego powodu dzieje się krzywda?


Dam Ci szansę na rehabilitację - napisz, że to tak żartem spytałeś...
Bo jeśli naprawdę to mocno oderwany jesteś od rzeczywistości. Przykre tym bardziej, że mocno zawiodłem teraz się na Tobie... :|


Jeśli Cię pomówiłem lub obraziłem to przepraszam. Nie było to moją intencją. Wyciągnąłem wniosek z tej wypowiedzi.

Martaw33 pisze:
t
Tak andreas lepiej przeproś bo "zobiektywizowany"moderator wymierzy Tobie sprawiedliwość i ostrzeżenie otrzymasz


Ostrzeżenie może być mi dane jeśli jest zasadne. Po prostu wezmę to na klatę, jak wiele innych rzeczy w życiu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 20:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
andreas pisze:
Ostrzeżenie może być mi dane jeśli jest zasadne. Po prostu wezmę to na klatę, jak wiele innych rzeczy w życiu.


Nie ma obawy ani jakiejkolwiek podstawy - to tylko jakieś dziwne lęki (i wnioski) Marty ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 21:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
YELLO_35 pisze:
Szczerze mówiąc to spodziewałem się, że nie zrozumiesz co mam na myśli


:) moderator teraz na mentora się kreujesz ?

YELLO_35 pisze:
btw - ciekaw jestem jak to z Tobą po wyborach będzie? Pewnie znikniesz z forum, nie?


Wątpię pewnie do wyborów mnie zbanujecie, nie oddam jednak sprawy do sądu:)
Choć pewnie wówczas, byście (zgorzelec.info) to opisali na głównej. :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 21:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marta - pisz na temat, albo będzie kolejne ostrzeżenie. Czujesz potrzebę uzewnętrzniania się, to załóż bloga. Ostatni post nic nie wnosi do tematu.
pp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 21:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
andreas pisze:
Ostrzeżenie może być mi dane jeśli jest zasadne. Po prostu wezmę to na klatę, jak wiele innych rzeczy w życiu.


Nie ma obawy ani jakiejkolwiek podstawy - to tylko jakieś dziwne lęki (i wnioski) Marty ;)


Ok :smt023

Nadal pozostanę przy temacie łączenia spółek w jedną firmę i przedstawię stronę merytoryczną tego przedsięwzięcia.

Jeszcze raz nawiążę

prostownik pisze:
Straszysz ludzi, że stracą pracę, a nawet nie wiesz czy tak będzie. Czy za pensje Rad Nadzorczych, Prezesów, Wiceprezesów, Członków Zarządu i kilku Głównych Księgowych mamy płacić wszyscy w postaci wyższych cen za wodę, ścieki, ciepło, śmieci itp. Przyznasz, że jakoś firmy muszą na to wszystko zarobić. Nie zgadzam się na to i będę protestował przeciwko takiemu rozumowaniu i postępowaniu.Te wszystkie firmy są nasze. Jeśli tworzy się w nich sztuczne etaty dla 'swoich' i jest w nich przerost zatrudnienia to musi się to bezwzględnie zmienić !!!Nikogo nie straszę. Takie są po prostu fakty. Naturalna kolej rzeczy. Jeśli mówisz A (połączysz spółki), to musisz powiedzieć B czyli zrestrukturyzować zatrudnienie by zoptymalizować koszty. Jeśli tego nie robisz tzn. że to tylko wyborcza paplanina i szykowanie grubo opłąconego stołka dla jakiegoś znajomka.


kusy pisze:
...niech kandydat na burmistrza obieca że po połączeniu spółek pracę nie stracą sprzątaczki, kierowcy, pracownicy fizyczni. Osobiście uważam że to oni najbardziej odczują te oszczędności. Albo się ich zwolni albo dorzuci dwa albo trzy razy więcej pracy. Taka sprzątaczka która ma posprzątać biura w wodociągach po konsolidacji obskoczy jeszcze biura na hali i mpgk. A jak jej się nie będzie podobało to pa. Chętnych nie brakuje bo jest bezrobocie.
Cytuj:

prostownik pisze:
Manager na za zadanie zarządzać spółką. Czyli co dokładnie ma robić ? A wiem..zarządzać...


andreas pisze:
Normalna rzecz, że Manager zajmuje się zarządzeniem. Jeśli w to wątpisz to powiedz mi co w takim razie robią obecni Prezesi?

Co do zwalniania to w sektorze komunalnym pracy na pewno nie zabraknie. Przeczytaj to:
http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b

Jak widac, żadna ze Spółek Miejskich nie stanęła do przetargu. Nie potrafili złożyć dokumentów czy może nie muszą się starać mając stałe wpływy z opłat za media (wodę, ścieki, odpady komunalne, obsługę nieruchomości). Twierdzę, że zawaliło tu kilku obecnych Prezesów.


Jeśli ktoś ma ochotę to niech sprawdzi w BIP-ie ile razy np. w ciągu ostatniego roku do przetergów w naszym mieście na zadania związane z gospodarką komunalną startowały:
a) spółka komunalna z naszego Miasta
b) spółka komunalna GPO z Bogatyni


W ciemno odpowiem, że odpowiedź 'b'.

Ale za to Burmistrz ma Rady Nadzorcze i Prezesów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 11:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2010, 12:37
Posty: 8
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak tu ucichło... Gronicz - jak to ktoś fajnie ujął "strzelił sobie w stopę" pozwem i przegraną sprawą i coś jego zwolennicy umilkli :oops: hehe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 13:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 paź 2014, 21:38
Posty: 28
Cytuj:
Nadal pozostanę przy temacie łączenia spółek w jedną firmę i przedstawię stronę merytoryczną tego przedsięwzięcia.


Niestety nie przedstawiasz żadnej merytorycznej strony, przedstawiasz tylko jedną pasującą Ci stronę. Tak jak do ostatecznych kosztów wynagrodzenia pana oberprezesa... to kalkulatorów wynagrodzeń w necie jest bród.

Nadal twierdzę że koszty połączenia przerosły by ewnetualne zyski. Nikt o zdrowym rozsądku nie jest w stanie ich teraz określić (tych kosztów), bo trzeba by było przeanalizować WSZYSTKIE aspekty działalności spółek. Mam też wątpliwości czy takie połączenie na przykład w świetle prawa energetycznego jest w ogóle możliwe. Odłóżmy więc POPULIZM i DEMAGOGIĘ na bok, bo spółki można restrukturyzować w obecnym systemie organizacyjnym i nie trzeba ich łączyć i tworzyć dodatkowego ekstra płatnego stołka przezesa (no chyba że jesteś nim zainteresowany :) )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 19:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
kocia pisze:
Jak tu ucichło... Gronicz - jak to ktoś fajnie ujął "strzelił sobie w stopę" pozwem i przegraną sprawą i coś jego zwolennicy umilkli :oops: hehe

Co mieli zrobić ???? jeżeli ich lider burmistrz Gronicz, nie zna kwoty zadłużenia miasta ?
Nawet mi jest nieswojo o tym pisać, bo to nie w moim stylu "bić leżącego" co z tego że burmistrza
Na FB ludzie widzą to tak :
Obrazek


Ostatnio zmieniony 04 lis 2014, 20:14 przez Martaw33, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 19:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Zapraszam do lektury bo zadłużenie miasta to 59mln zł +kolejne 4,3mln w obligacjach
Razem to 63mln mi wychodzi


Obrazek

Sama jednak idę przeliczyć te 150 mln Gronicza :) wydanych na inwestycje, faktycznie z BIP Urzędu Miasta to mi nie wychodzi. Ktoś to liczył, czy znowu mamy liczyć na słowo burmistrza????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 20:08 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
63 mln długu tak pomyślałam opierając się na danych
http://www.zgorzelec.eu/index.php?optio ... mid=100014

to ponad 3220zł zaciągniętego długu na każdego pracującego mieszkańca Zgorzelca.

Czy ktoś pytał mieszkańców Zgorzelca o zgodę na TAKIE zadłużanie miasta??? Przecież to nasze pieniądze ( i nasze długi )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..