Dzisiaj jest 06 maja 2024, 15:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 paź 2014, 22:40 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
do Zulusa
TO było słowo na wtorek :smt078


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 0:50 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2014, 8:20
Posty: 24
Martuniu, jak na osobę, która znalazła się w tym temacie niemal zupełnie przypadkiem i to tylko dlatego, że Ireneusz Kononowicz naobiecywał dentystów i lekarzy w szkołach, całkiem nieźle sobie radzisz z prowadzeniem kampanii swojemu guru. Nie chcę cię pognębiać, ale jeśli ty to ty, to niestety i tak wiceburmistrzem nie będziesz, dyrektorem domu kultury, muzeum, ani prezesem żadnej miejskiej spółki też nie. Chyba podzieliliście skórę na zbyt żwawym jeszcze niedźwiedziu. Spójrz prawdzie w oczy, znów się nie uda... Który to już raz? Może więc czas się wziąć za normalną pracę? Hmmm... Ale coś mi się widzi, że dla kogoś z twoim wykształceniem - jak dla Ferdka Kiepskiego - w tym kraju pracy nie ma :) Aha, i nie bijcie się już więcej na zebraniach, bo wasze kobiety nie nadążą wam guzików przyszywać :)

Amen :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 7:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Martaw33 pisze:
....naobiecywał dentystów i lekarzy w szkołach, całkiem nieźle sobie radzisz z prowadzeniem kampanii.....

Kampanie prowadziła bym jako np kandydatka na radną obawiam się jednak że Martaw33 nie będzie widnieć na żadnej liście wyborczej:) Ja piszę o tym co mnie boli, albo mi się nie podoba, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pan Gronicz wstał na mównicy przyznał się do błędu i zobowiązał się realizacji wcześniejszych postulatów.

Martaw33 pisze:
i tak wiceburmistrzem nie będziesz, dyrektorem domu kultury, muzeum, ani prezesem żadnej miejskiej spółki też nie. Chyba podzieliliście skórę na zbyt żwawym jeszcze niedźwiedziu.

CO TY PISZESZ?
W TEN SPOSÓB POKAZUJESZ JAKIMI KRYTERIAMI SIĘ KIERUJECIE.
KORYTO JAK GOBO NAPISAŁ.
MARTAW33 NA PREZYDENTA MOŻE JESZCZE. :smt049
zulus pisze:
Ale coś mi się widzi, że dla kogoś z twoim wykształceniem - jak dla Ferdka Kiepskiego - w tym kraju pracy nie ma

Jeżeli chcesz mnie obrazić to daruj sobie, jednakże dialog z Tobą prowadzę i naprawdę nie wysilam się intelektualnie, tylko jak dziecko prowokujesz i obrażasz.

zulus pisze:
Aha, i nie bijcie się już więcej na zebraniach, bo wasze kobiety nie nadążą wam guzików przyszywać :)

:smt021 ANISZKIEWICZ się bije ? z tego co czytałam na FB to ANISZKIEWICZ był w swoim czasie Mistrzem Polski, ale w żeglarstwie, nie w boksie.
Jednak na taki tekst odpowiem pytaniem:
NADAL, BIJESZ SWOJĄ ŻONĘ?
ok. Czas to pracy. pa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 9:03 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
ANISZKIEWICZ się bije ? z tego co czytałam na FB to ANISZKIEWICZ...


Jak na tak obcykaną osobę (nie bez powodu tytuł NIEFORMALNEGO RZECZNIKA SZTABU I.A. ) aż dziw bierze, że nie wiesz kto z kim się bił :smt064


Martaw33 pisze:
NADAL, BIJESZ SWOJĄ ŻONĘ?


zulus - przyznaj się :smt023
Na pewno tłuczesz ją do północy, bo po północy wstawiasz posty ;)
Mało tego - nie pracujesz w budżetówce, bo piszesz nie w tych godzinach co należy ;)

Gero pisze:
Gobo jeszcze raz Ci mowie: nic nie ma za darmo!


Wracając do OT-a. Gero - efekt takich zakupów jest taki, że sklep (pewnie wspólnie z bankiem) ponosi koszta kredytu. Nie ja jako kupujący. Skoro Piotrek nie kupił drożej to dla niego są to rzeczywiste raty bez innych kosztów. Sam w ten sposób niedawno dokonałem zakupu, a że był to mój pierwszy zakup na raty to szczególnie skupiłem się na kruczkach w tym temacie. Inaczej byłoby gdyby przepłacił za towar - wtedy wyższe koszta zakupu rekompensują brak zysku ze strony banku, który notabene i tak zarabia. Nie ma więc o co bić piany ;)
Wtrąciłem się, bo widzę, że Piotrkowi chyba ręce opadają ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 9:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
rzeczywiste raty bez innych kosztów

ale to teoria tylko... w rzeczywistiosci banki zarabiaja i naiwnoscia jest mowienie, ze nie. Z ta roznica, ze takie cos przejdzie przy zakupie obiektywu, zelazka czy pralki. O ile sklep jest sie w stanie podzielic zyskiem z bankiem, to przy kredycie dla miasta 0% jest tak samo prawdopodobne jak 30 lutego w kalendarzu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 9:36 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
...to przy kredycie dla miasta 0% jest tak samo prawdopodobne jak 30 lutego w kalendarzu.


A to oczywista oczywistość :smt023

Gero pisze:
...banki zarabiaja i naiwnoscia jest mowienie, ze nie.


Dlatego napisałem, że i tak zarabia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 10:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Są kredyty na których banki nie zarabiają. Oferta 0% dotyczy czasem małej części oferty - często poniżej 1% produktów na stronie sklepu. Zarabia na innych ofertach sprzedaży ratalnej.
Dla Euro RTV na dzień dzisiejszy przy niektórych produktach jest opcja "40 rat 0%" - oddajesz rzeczywiście kwotę podzieloną na 40 równych części. Ale już np. raty "30 rat 0%" mają obowiązkowe ubezpieczenie, z którego teoretycznie możesz po miesiącu, czy dwóch zrezygnować i tam już rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie jest równa 0. Czyli podsumowując: umowa pomiędzy sklepem a bankiem bardzo często wymusza taki pakiet "bonusów". Firma handlująca jest kryta, bo nikt jej nie zarzuca, że podaje kłamliwe informacje - przecież możliwe jest kupno na 0%. A to, że tyczy się to wąskiej gamy produktów, lub jest mocno ograniczone czasowo to kwestia drugorzędna. Taki zakup najlepiej sobie zaplanować i czekać na dobry moment.
To tyle na temat kredytów, bo rzeczywiście odchodzimy od tematu.

Yello - ręce dawno mi już opadły. Patrzę na dyskusję, mam swoje przemyślenia, ale z betonem dyskutować nie będę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 10:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Yello - ręce dawno mi już opadły. Patrzę na dyskusję, mam swoje przemyślenia, ale z betonem dyskutować nie będę


To akurat wiem i czuję :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 10:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
gobo007 pisze:
Zarabia na innych ofertach sprzedaży ratalnej

w waskim zakresie jest to oczywiscie mozliwe choc wcale nie znaczy ze tak jest.
Tylko my mowimy kredytach jakie zaciaga miasto, a w porownaniu z nimi obiektyw jest malutka pierdolka. Ja tez z
gobo007 pisze:
z betonem dyskutować
nie chce, ale czasami nie mozna przejsc obojetnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 12:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
gobo007 pisze:
Są kredyty na których banki nie zarabiają

tak, są takie kredyty, ale one zdarzają się rzadko - np. kiedy kredytobiorca nie ma już kasy na spłatę a nie było żyrantów.
Na "darmowym" kredycie bank zarabia inaczej - nie wyciąga łapy po odsetki ale wyciąga łapy po nowych klientów, podpisując umowę darmowego kredytu stajesz się klientem banku, to skuteczniejsza reklama niż najbardziej cooolowy spot w tvnie, bo bank wydaje Ci się przyjazny, tani, dobry, wręcz altruistyczny... więc nastepny kredyt weźmiesz u nich - zwłaszcza, że mają juz Twoje dane, Twoja zdolność kredtową, nr konta, zarobki itp itd...

to tak o "darmowych" zupkach... pardon - kredycie!

A jeśli chodzi o dyskusje o bredniach to chętnie ją czytam i myślę, że emocje adminów są nieco zniewieściałe ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 13:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
sorry - nie adminów tylko moderatorów*


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 13:09 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
tak, są takie kredyty, ale one zdarzają się rzadko - np. kiedy kredytobiorca nie ma już kasy na spłatę a nie było żyrantów.
Na "darmowym" kredycie bank zarabia inaczej - nie wyciąga łapy po odsetki ale wyciąga łapy po nowych klientów, podpisując umowę darmowego kredytu stajesz się klientem banku, to skuteczniejsza reklama niż najbardziej cooolowy spot w tvnie, bo bank wydaje Ci się przyjazny, tani, dobry, wręcz altruistyczny... więc nastepny kredyt weźmiesz u nich - zwłaszcza, że mają juz Twoje dane, Twoja zdolność kredtową, nr konta, zarobki itp itd...

to tak o "darmowych" zupkach... pardon - kredycie!


Nie bez powodu potem ten sam bank zasypuje spamem, listami, sms-ami, telefonami i propozycjami...
To wiadome :smt020

tadam pisze:
...myślę, że emocje adminów są nieco zniewieściałe


Dzięki za komplement :smt023
Trochę pracowałem nad tym żeby "zniewieścieć" forumowo :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 13:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
A zgodę na przetwarzanie danych zawsze można cofnąć. Ja już zrobiłem porządek z większością instytucji, które mnie "nękały" w ten sposób. Z bankami na szczęście uporałem się najszybciej, a to one generowały najwięcej "atrakcyjnych" ofert.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 19:30 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Chłopaki dajcie spokój z tymi bankami i kredytami :)


Po raz kolejny powrócę do bredni:

Martaw33 pisze:
:grin: dziecinna dedukcja


Dla mnie dziecinne to jest na przykład zakładanie konta na forum internetowym pod nickiem sugerującym odmienną płeć i udawanie kogoś kim się nie jest. Ale dla Ciebie moje argumenty mogą być dziecinne, chociaż w żaden sensowny sposób się do nich nie odniosłaś.

Martaw33 pisze:
Pozostawienie Gronicza u władzy daje nam gwarancję kolejnych nieprzemyślanych i nietrafionych decyzji inwestycyjnych i dalsze zadłużanie miasta


Aniszkiewicz z ludźmi skupionymi wokół siebie gwarantuje to równie pewnie, ba jestem w pełni przekonany że Ci ludzie nie są zdolni do jakiegokolwiek zarządzania, skoro już tłuką się między sobą na spotkaniach we własnym gronie...


Martaw33 pisze:
Frazesem to jest darmowy internet.


Z tego co pamiętam, darmowy internet obiecywany był w 2006 roku (był to pomysł do niczego, dobrze że się z niego wycofano). Warto przypomnieć, że jeden z głównych kreatorów tegorocznej kampanii Aniszkiewicza był w 2006 roku gorącym zwolennikiem Gronicza, może nawet współtwórcą ówczesnego programu wyborczego PO. Co się stało, że tak zmienił front i zamienił poparcie dla ówczesnej PO w krytykę każdego posunięcia Gronicza gdy ten został burmistrzem?

Przemiana godna bohatera literatury romantyzmu :)


Martaw33 pisze:
Wożenie śmieci do Lubania, natomiast to już w mojej ocenie niegospodarność.


Uzasadnij proszę :)

Lubań ileś lat temu zainwestował w przetwórnię odpadów (zakład otwarto w 2000 czy 2001 roku) i daje radę uporać się se swoimi śmieciami i jeszcze dodatkowo ma moce przerobowe żeby radzić sobie z naszymi. Jaki widzisz w tym problem? Co jest według Ciebie niegospodarnością? Że przestaliśmy zapychać nasze wysypisko? Czy że władza w porę nie wybudowała przetwórni odpadów?

Umowa z zakładem w Lubaniu jest w moim odczuciu przykładem racjonalnej gospodarki. Mamy problem z głowy, a cena dla mieszkańców 14, lub 23 złote za śmieci miesięcznie wcale nie jest wygórowana!

Martaw33 pisze:
mnie rozbawiłeś bo nie piszesz chyba o drukowaniu obligacji dla spłacenia obligacji :)


W tym konkretnym przypadku bardziej ufam burmistrzowi ekonomiście niż Tobie i Twoim katastroficznym wizjom wymyślonym na potrzeby wyborów:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2014, 22:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Namruf pisze:
na forum internetowym pod nickiem sugerującym odmienną płeć i udawanie kogoś kim się nie jes

Odpindol się proszę ode mnie przerabiałam to już z Gobo, masz jakiś problem nie akceptujesz dialogu z kobietą ? to Twój problem, w mojej ocenie starasz się rozmowę wyprowadzić w pole.

Namruf pisze:
skoro już tłuką się między sobą na spotkaniach we własnym gronie...

Nie wiem co wy bierzecie, dajcie jakieś fotki, dowody bo ten wątek przewija się już po raz kolejny, a nie nie wiem o co chodzi. Rozumiem, że staracie się kogoś zdyskredytować, po co jednak przecież prawda się sama się obroni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..