Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 15:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 sie 2005, 9:51 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
Witam wszystkich forumowiczów zgorzelec.info :D
Ostatnio się zastanawiałam nad stworzeniem w Zgorzelcu jakiegoś stowarzyszenia dotyczącego ochrony środowiska.Będąc w naszych pobliskich lasach,moim oczom ukazał się widok śmieci i samych zabrudzeń.Porozjeżdżane zwierzaki przy drogach nie budzą zachwytu,a przeciez można by ułożyć siatki wzdłuż dróg,tak jak jest w Niemczech.

A do stworzenia czegoś takiego jest potrzebny przede wszystkim zapał do pracy, tak jak był potrzebny zapał i sama chęć do stworzenia Stowarzyszenia Miłośników Zgorzelca.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2005, 11:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Ja się pierwszy zapiszę do tego towarzystwa :!: :P
Jeśli już ktoś się tym zaczyna zajmować, mówi o tym publicznie, to już tylko krok do założenia takiej organizacji :!: Taka próba założenia towarzystwa dokładnie o takiej nazwie była podjęta ponad dziesięć lat temu, ale nie sfinalizowana, może więc warto do niej wrócić :?: Chwila jakby do tego odpowiednia jest :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2005, 12:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
no właśnie, więc może by tak ogłosić jakieś spotkanie i zacząć jakoś działać :?: :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2005, 15:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
To ja mam pytanie. Pomysl bardzo dobry, tylko po co zakladac stowarzyszenie ? Kazdy mieszkaniec naszego miasta moze zlozyc pismo na rece Burmistrza z danym wnioskiem, na ktore ten musi nam odpowiedziec w czasie okreslonym przez ISO (chyba 30 dni). Mozna w tensposob zakomunikowac problem i ewentualnie przy ustalaniu budzetu na kolejny rok bedzie to wziete pod uwage.

Tylko czy ty snake moglbys sie tego podjac ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2005, 20:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 02 lip 2005, 12:38
Posty: 13
Faktycznie można założyć w Zgorzelcu jakąś grupe ochrony środowiska! Tylko brakuje osoby która zajmie sie organizacją takiej grupy(np.zebraniem chetnych ludzi, złożeniem papierów...)Myślę, że chetnych bedzie wielu tylko nie będzie organizatora!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 23 sie 2005, 6:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
tak Aleksandrze, tylko zauważ że jeśli jest już mowa o większej ilości naszych mieszkańców,to to napewno działać wtedy nie będzie. Nikomu się nie będzie chciało pisać jakiś tam listów do Pana Burmistrza,może parę osób by na to poszło ale to za mało.A gdyby powstała taka mała grupa,konkretnych ludzi,którzy wiedzą co chcą to może by się udało! :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sie 2005, 7:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Stowarzyszanie się ma swoje plusy i minusy. Moim zdaniem więcej plusów. Wspólnie można więcej i łatwiej, z kupą ludzi inni się liczą. Trzeba się jednak umieć ze sobą dogadywać, to jest podstawa. Jaka jest przyczyna, że ludzie chcą coś wspólnie robić :?: Czują taką potrzebę. Jeśli chcą coś robić w pojedynkę, to od razu mówię, że skuteczność takich działań jest proporcjonalnie mniejsza. Proporcjonalnie do ilości jaką skupia towarzystwo. Zresztą niewiele jest rzeczy, które się robi samemu :D
Nie brakuje jednak ludzi, którzy skutecznie odwodzą innych od stowarzyszania się. Powodów jest wiele. Zawsze może właśnie należy zacząć od analizy tego, dlaczego :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sie 2005, 12:01 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Stowarzyszenie jest swietna rzecza dla osob ktore maja wspolny cel. Na przyklad THC Promil Zgorzelec jest stowarzyszeniem ludzi jezdzacych na rowerach, do ktorego nalerze i wszysktkie decyzje sa rozwazane naprawde w profesjonalny sposob pomimo faktu ze jestemy ludzmi i niewiekim stazu przezytych lat. Do tego jednak zaczynaja sie schody jezeli chodzi o funkcjonowanie stowarzyszenia, skladki misieczne, ksiegowosc, konto bankowe ktore kosztuje w najlepszym przypadku 20 zl miesiecznie... to wszystko sa koszty ktore trzeba pokryc z wlasnej kiseszeni, no chyba ze sie dzieje tak jak w przypadku Stowarzyszenia Euroopera, gdzie skladka nie jest tak wielka, jednak pieniadze przeznaczane na ten cel pochodza z urzedu miasta. Wowczas wszystko wydaje sie prostsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sie 2005, 12:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 sie 2005, 12:39
Posty: 25
wlasnie ! po co takie cos wogole istnieje. Mieszkam w Zgorzelcu juz przeszlo 35 lat i szczerze mowiac jeszcze nie udalo mi sie zaobserwowac co ciekawego zrobilo to stowarzyszenie. Z tego co sie dowiedzialem do tej pory dostali siano z urzedu na dom studzienny i zrobili za to remont, to samo ze slupem pocztowym ktory zostal odnowiony i jak slusznie zauwazyl w jednej z informacji Piotrek Ilczyna juz jest odrapany i pobazgrany przez gowniarzerie. Nikt tego nie pilnuje to i taki stan rzeczy mamy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 24 sie 2005, 6:19 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
no to dobra,ale nie zbaczajmy z temaciku!Ja sie jako pierwsza zapisuje do stowarzyszenia,o ktorym mówiłam,ktoś jeszcze??

pozdrawiam w ten pochmurny dzionek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2005, 12:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Snake, to ty jesteś Ona :?: Jakoś Cię tak nie kojarzyłem, cha.. :D
To gdzie się mam zapisywać, kto ma listę i czy będą składki i siano z urzedu na działalność, czy nie :?: ma ktoś pojęcie, jak to się robi, widzę tu dotąd jednego eksperta od stowarzyszeń: Aleksandra :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 24 sie 2005, 13:14 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
tak snake to ona :D
To jak Aleksander się na tym zna, to mógłby coś podpowiedzieć. Ja bym proponowała się jakoś zgrać i spotkać,następnie omówić wstępny plan działania a następnie ZACZĄ DZIAŁAĆ :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 24 sie 2005, 13:16 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
a żeby było głośniej o tym,to proponuje napisać posta na głównej dotyczącego zapisów,gdyż więcej ludzi czyta główna stronę a nie forum.ale to juz zależy tylko i wyłącznie od Aleksandra :?: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2005, 14:26 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
hmm... moja wiedza w tym temacie jest wbrew pozorom niewielka, wiem tylko tyle co mi sie o uszy obilo i to co bylo omawiane na spotkaniach, znawca i jednoczesnie wysoko postawionym w naszym stowarzyszeniu jest menelopa (user na forum) albo krasnal i ich nalezy pytac o szczegoly, to sie tyczy bombasa, ktory na pewno posiada ogromna wiedze na teamt funkcjonowania stowarzyszen ich plusów i minusów. dlatego jezeli chodzi o mnie bardzo chetnie puszcze takie cos na stronie glownej, ale zastanowmy sie jeszcze nad tym zeby ostateczna decyzja nie okazalasie slomianym zapalem..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 24 sie 2005, 16:19 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
no tak ja jestem chetna i zwarta do pracy ale potrzeba wiecej niz jedna osoba,paździoch jest juz ze mna ale potrzeba wiecej,dlatego fajnie by bylo gdyby bylo to naglownej,pozniej jakies spotkanko i juz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..