Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28 sie 2005, 13:44 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Zdaje sobie sprawie, że nasza wymiana poglądów prowadzi do nikąd, jednak pozwolę sobie na parę uszczypliwości w stosunku do Pana słów.

Jezeli chodzi o niezaleznosc to mam nadzieje ze praca moja oraz wszystkich osob w bezposredni sposob zwiazanych ze zgorzelec.info pokaze to w co Pan tak bardzo nie wierzy, jednak nie bede teraz demonstrowal jak bardzo niezalezni jestesmy bo to do niczego nie doprowadzi, a pokaze jedynie ze jestesmy zwyklym brukowcem.

W tym fragmencie zwróciłbym szczególną uwagę na – osoby związane, tajemnicą poliszynela jest że niektóre z nich niegdyś pisywały i pełniły poważne funkcje w innych zgorzeleckich mediach które, dziś ledwie dyszą, a niegdyś słynęły z swej dyspozycyjności w stosunku nie ma co ukrywać do SLD i lokalnej władzy. Oczywiście istnieje możliwość że nastąpiła całkowita odmiana, ale w erze komisji śledczych...wśród niedowiarków takich jak ja rzuca to cień wątpliwości.Chciałbym podkreślić jedną rzecz, w zakresie czystej informacji odwalacie kawał niezłej roboty, schody zaczynają się gdy redakcja zaczyna się silić na komentarze w stosunku do otaczającej nas rzeczywistości.

Wykonanie strony internetowej zostalo nam zlecone, gdyz pozostale oferty byly gorsze, ponadto interesy, a sprawa stosunku do osob trzecich to dwie rozne sprawy.

Czyli był przetarg, z jasno określonymi kryteriami (cena, technologie itp.) a Państwo go wygrali, jeśli tak to zwracam honor jeśli nie było cóż...wątpliwości nasuwają się same....

To co piszemy nie jest klamstwem

Nie zarzuciłem kłamstwa ani razu, zwracam tylko uwagę, że nie kłamiąc a nie mówiąc całej prawdy można dowolnie kreować rzeczywistość.

Dlatego osoby pracujace nie tylko w urzedzie miasta, ale takze w innych krytykowanych przez nas instytucjach rozumieja to i stale podejmuja z nami wspolprace.

Ujmę to tak: nie mają wyjścia. Z takiego powodu że zazwyczaj Państwa krytyka uderza w szeregowych urzędników. Gdyby nie musieli wypełniać obowiązków i poleceń przełożonych kulawy koń z Państwem by nie współpracował.

Moj staz w Zgorzelcu jest stosunkowo krotki bo jestem tu od poczatku istnienia zgorzelec.info a wiec nieco ponad trzy lata.

Jest to okres wystarczająco długi by wsiąknąć w swoisty zgorzelecki klimat...to już jest mało konstruktywne i złośliwe ale nie mogłem sobie podarować...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2005, 15:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Panie Krytyczny, skoro już wszyscy zaczynają tu przestrzegać tytułowania per pan, :lol: mylą się Panu dwie sprawy: Europamiasto i Europejska Stolica Kultury 2010. To rozróżnienie dość zasadnicze.
Pisze Pan
Cytuj:
uważam że w całej tym przedsięwzięciu Zgorzelec jest na znacznie gorszej pozycji
rozumiem, że myśli Pan o projekcie 2010, że tak skrótowo go określę (domyślam się, gdyż odpowiedź pańska skierowana jest do pana Tadka). Otóż, drogi Panie, inaczej być nie może, gdyż to miasto niemieckie Goerlitz ubiega się o tytuł. Zgorzelec jest może nie tyle na "gorszej pozycji", co na "innej pozycji". Jak tą swoją inną pozycję wykorzysta, okaże się już wkrótce. Dziwi mnie nieco zachęcanie do odwiedzin polskiej strony projektu 2010, jako że jest ona w fazie powstawania i w takiej postaci nie nadaje się jeszcze raczej do prezentowania. Wnioski, jakie na podstawie jej lektury Pan wyciągnął, mówia same za siebie.
Cytuj:
Doczepieni jesteśmy tylko by spełnić warunki Brukseli o ponadnarodowym charakterze Europamiasta.
tu już się pogubiłem: czy mówi Pan o Europamieście, czy projekcie 2010 :?:
Zadnych takich warunków Bruksela nie stawia miastom kandydackim do tytułu, tym bardziej zaś Europamiastu G/Z.
Tu aż się prosi zacytowanie pana Krytycznego:
Cytuj:
nie mówiąc całej prawdy można dowolnie kreować rzeczywistość.

:lol:
Cytuj:
Wiedza mieszkańców Zgorzelca w materii tego projektu jest żadna. Niech Pan wyjdzie na ulice i spyta się dowolnego przechodnia co wie o tym projekcie.
Tu się z Panem niestety nie zgadzam. Z całą pewnością wiedza ta mogłaby być dużo większa, ale nieprawdą jest, że ona nie istnieje.
Co zaś do proporcji umiejscowiania imprez w Goerlitz i Zgorzelcu: zachęcam do odwiedzin tegorocznego Altstadtfest i Jakubów - to jest bardzo pouczające i da Panu odpowiedź na stawiane pytania, jak się Pan pospieszy, to jeszcze Pan zdąży.
I jeszcze co do wiary: dziś ludzie w Polsce dzielą się na wierzących i nie :lol:

Teraz, przy okazji, na trochę inny temat.
LUDZIE :!: CHCĄ MNIE ZLIKWIDOWAĆ :!: , po siedmiu latach próbują zakończyć kręcenia kolejnych odcinków Kiepskich. :shock: I co ze mną będzie :?: Kto tu będzie za mnie pisał :?: :roll: :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2005, 19:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
paździoch pisze:
Teraz, przy okazji, na trochę inny temat.
LUDZIE :!: CHCĄ MNIE ZLIKWIDOWAĆ :!: , po siedmiu latach próbują zakończyć kręcenia kolejnych odcinków Kiepskich. :shock: I co ze mną będzie :?: Kto tu będzie za mnie pisał :?: :roll: :shock:


Niemożliwe...Paździoch przecież jak Lenin wiecznie żywy...Nawet jeśli go pocchowają duch będzie wiecznie żywy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2005, 20:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Cytuj:
Tu się z Panem niestety nie zgadzam. Z całą pewnością wiedza ta mogłaby być dużo większa, ale nieprawdą jest, że ona nie istnieje.
Co zaś do proporcji umiejscowiania imprez w Goerlitz i Zgorzelcu: zachęcam do odwiedzin tegorocznego Altstadtfest i Jakubów - to jest bardzo pouczające i da Panu odpowiedź na stawiane pytania, jak się Pan pospieszy, to jeszcze Pan zdąży.
I jeszcze co do wiary: dziś ludzie w Polsce dzielą się na wierzących i nie :lol:
:


Spór niestety można by rozwiązać, szanowny Panie tylko empirycznie drogą bezpośreniej ulicznej ankiety, moja wiedza w tej materii skłania mnie ku wnioskom wcześniej przedstawionym.
Co do Alstadfest i Jakubów - Jakuby bida z nędzą co wnioskuje po 2 dniowych obserwacjach....Jakuby - one man show - idziesz się odlać 1 zł na M.D, chcesz się piwa napić 5 zł na M.D, chcesz coś zjeść parę złoty na M.D.... Trochę szmelcu Made in China, czeska karuzela z której usług skorzystało moje dziecko. Niedobitki broniącę polskiego rękodzieła w wyraźnym odwrocie...Generalnie miałem wrażenie że powróciły lata świetlności zgorzeleckiego Dużego Rynku z początku lat 90-tych...Impreza nastawiona na zysk jednego faceta, przy przyklasku władz miasta które mu za to jeszcze płacą. Nie wspomnę już o stoiskach wyborczych, ale to już powiedzmy nasz folklor. Nie ma pomysłu...tzn. wszystkie imprezy organizowane są wg. tego samego schematu i w jednym celu...A entuzajastów polskiego średniowiecza nie brakuje, wystarczyło by ich zaprosić...marzy mi się turniej rycerski polsko-niemiecki..ale cóż trzeba by było oddać kawałek ulicy na którym można postawić parę kolejnych dystrybutorów piwa...i zarabiać, zarabiać, zarabiać...

Ps. w sprawie Europamiasta i Stolicy kultury przyznaje, że w swym konstetatorskim zapędzię pomieszałem jedną i drugie przesięwzięcie, jednakże ogólnego obrazu sytuacji to nie zmienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2005, 20:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lip 2005, 11:18
Posty: 34
Odnoszę wrażenie, że pan Krytyczny reprezentuje środowisko
ludzi wiecznie niezadowolonych, ludzi o oczekiwaniach roszczeniowo-dziadowskich. A przecież można włączyć się do
projeku Europejskiej Stolicy Kultury 2010,a nie tylko czekać ( i narzekać) , że ktoś coś zrobi, że Niemcy przyjdą z pieniędzmi, oni dadzą kasę, a my już wiemy jak je wydać. Autentycznie - choć może dla wielu to może wdać się niemożliwe - można odwrócić proporcje imprez 10% - 90%.! Trzeba tylko chcieć robić rzeczy
REALNE, a nie wirtualne. To, że Jakuby wyglądają tak jak każdy widzi, to też jest wina mieszkańcow Zgorzelca, że tolerują kolejny raz niewypał, nie potrafią wspólnym głosem pwiedzieć NIE.
Dobrze, że to forum powstało, może coś będzie mogło się zmienić, wiecej ludzi zobaczy, że ma podobne wrażenia na "tematy miejskie". Tyle, że od narzekania trzeba przejść do działania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 9:26 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
powiem wam ze polska i niemcy to 2 swiaty. widac bylo chociazby po tym jak bylo brudno tu i tu. u nas pelne kosze oprozniane chyba w nocy. ale widze ze caly czas monopol na te impreze ma maraton club czy jakos tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 9:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
tadek pisze:
Odnoszę wrażenie, że pan Krytyczny reprezentuje środowisko
ludzi wiecznie niezadowolonych, ludzi o oczekiwaniach roszczeniowo-dziadowskich. A przecież można włączyć się do
projeku Europejskiej Stolicy Kultury 2010,a nie tylko czekać ( i narzekać) , że ktoś coś zrobi, że Niemcy przyjdą z pieniędzmi, oni dadzą kasę, a my już wiemy jak je wydać. Autentycznie - choć może dla wielu to może wdać się niemożliwe - można odwrócić proporcje imprez 10% - 90%.! Trzeba tylko chcieć robić rzeczy
REALNE, a nie wirtualne. To, że Jakuby wyglądają tak jak każdy widzi, to też jest wina mieszkańcow Zgorzelca, że tolerują kolejny raz niewypał, nie potrafią wspólnym głosem pwiedzieć NIE.
Dobrze, że to forum powstało, może coś będzie mogło się zmienić, wiecej ludzi zobaczy, że ma podobne wrażenia na "tematy miejskie". Tyle, że od narzekania trzeba przejść do działania.


Podziwiam lotność Pańskiego umysłu który, która umożliwia zaledwie po kilku postach rozszyfrować moje głęboko skrywane roszczeniowo-dziadowskie nastawienie do rzeczywistości i szybkie zaszufladkowanie mojej osoby. Co do działania niech stowarzyszenie przedstawi program, konkretny REALNY – nakierowany na Zgorzelec i jego mieszkańców. Niech poczuję, że naprawdę celem stowarzyszenia jest ożywienie miasta i zaktywowanie jego mieszkańców. Wtedy kto wie…


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 12:26 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
krytyczny pisze:
chcesz się piwa napić 5 zł na M.D


słabo obserwujemy 8) piwko po 3.50zl a ja i tak kupowałem lwóweckie bo jest bardzo smaczne :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 13:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 cze 2005, 13:57
Posty: 6
.....sredniowieczni entuzjasci rowniez sie zjawili, jednak nie mieli mozliwosci zaprezentowania sie po stronie polskiej i wiekszosc festynu spedzili po stronie niemieckiej.... a szkoda.....

mam nadzieje, ze organizatorzy wyciagna wnioski na przyszlosc ...

pozyjemy - zobaczymy

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 13:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
gaabi pisze:
.....sredniowieczni entuzjasci rowniez sie zjawili, jednak nie mieli mozliwosci zaprezentowania sie po stronie polskiej i wiekszosc festynu spedzili po stronie niemieckiej.... a szkoda.....


Bo u nas zanim czlowiek przebil sie w okolice mostu staromiejskiego
to mial juz dosc imprezy :> i pewnie Don Wasyl nie wpasowal
sie w ich gusta...

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 14:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 cze 2005, 13:57
Posty: 6
Ci , z kotrymi sie spotkalam akurat przybyli w niedziele, wiec nie ujrzeli Don Wasyla..........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 17:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 sie 2005, 12:39
Posty: 25
Witam wszystkich , widze ze temat sie rozkrecil. Przepraszam jednoczesnie za to ze mnie nie bylo tyle czasu, ale dopiero mam chwile zeby siasc przed moim kalkulatorem i podzielic sie z Wami moimi refleksjami. Wiekszosc rzeczy zostala juz wyjasniona, wiec nie bede zabieral glosu powtarzajac znana Wam kwestie, ale obiecuje ze bede sie staral na biezaco sledzic przynajmniej ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 20:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Niewyjaśniona pozostaje kwestia finansowania imprezy, jej budżet, zasady zawarcia umowy bez przetargu, zysk miasta (o ile był...) i zarobek organizatora tego kolejnego odpustu. Ciekawe, czy są to informacje jawne, czy tajne :?: Jeśli pojawią się na forum, znaczy ten pierwszy wariant. Stawiamy zakłady :?: :lol:
Pouczające byłoby też porównanie tego, jak to się robi po drugiej stronie i dlaczego im wychodzi, ba, jest coraz lepiej.
Po naszej stronie przewiduję, że to już ostatni taki niewypał. Różnica była taka, że Główny Organizator nie upił się, jak to bywało w latach poprzednich i założył garnitur. :lol: Do trzech razy sztuka, jak głosi porzekadło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 20:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
szamo pisze:
słabo obserwujemy


no cóż nikt nie jest dokonały :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2005, 7:00 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2005, 11:38
Posty: 41
Cytuj:
Jeśli redaktorzy portalu rozwiążą np. zagadkę dlaczego 100 % imprez organizowanych przez lokalne samorządy obsługuje pan M.D.(i nacisnąć na odcisk pewnemu układowi), za ciężkie kasę serwując beznadziejne piwo, jedzenie i rozrywkę (choć skąd inąd wiadomo, że zgłaszają się firmy z głębi Polski oferujące za mniejsze pieniądze znacznie lepszej jakości usługi), lub wyjaśnią jakim sposobem pan A.P radny i wydawca znalazł tak wspaniałą lokalizację dla swego domu, która dla zwykłego śmiertelnika było by cudem mniemanym
czy redaktorzy zgorzelca.info tematem sie zajma :?: , czy to wszystko to tylko zadyma dla naiwnych czytelnikow forum :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..