Dzisiaj jest 06 maja 2024, 0:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25 cze 2009, 12:38 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lip 2008, 20:48
Posty: 342
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
... chyba ze ruszasz pod koniec zielonego...



Jakie ma znaczenie koniec czy poczatek zielonego?? Zielone to zielone... po zielonym jest pomaranczowe....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 cze 2009, 13:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
ostry2k pisze:
Jakie ma znaczenie koniec czy poczatek zielonego?? Zielone to zielone... po zielonym jest pomaranczowe....


Zielone świeci się jakiś określony czas i często ma to znaczenie. Moja wypowiedz była nt ruszania spod świateł. Natomiast jeszcze mi się nie zdarzyło przejeżdżać na zielonym i nie zdążyć przed pieszymi zakładając ze tylko ja jechałem i nie mowie tu o jakiejś ekstremalnie szybkiej jeździe. Dlatego podałem w wątpliwość to co piszesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 cze 2009, 14:39 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lip 2008, 20:48
Posty: 342
Lokalizacja: Zgorzelec
Czyli wg Ciebie swiatla sa dobrze ustawione? Wg mnie nie ma znaczenie czy jade w ciagu samochodow jako pierwszy czy 6 albo nawet 10 i nie zaleznie kto przedemna jedzie.... przejezdzajac na zielonym nie powinienem sie zastanawiac czy piesi maja zielone....


OVER


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 cze 2009, 14:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
ostry2k pisze:
Czyli wg Ciebie swiatla sa dobrze ustawione? Wg mnie nie ma znaczenie czy jade w ciagu samochodow jako pierwszy czy 6 albo nawet 10 i nie zaleznie kto przedemna jedzie.... przejezdzajac na zielonym nie powinienem sie zastanawiac czy piesi maja zielone....


Czytasz moje posty? ... bo tutaj tez mam wątpliwości.


gero pisze:
Natomiast jeszcze mi się nie zdarzyło przejeżdżać na zielonym i nie zdążyć przed pieszymi zakładając ze tylko ja jechałem i nie mowie tu o jakiejś ekstremalnie szybkiej jeździe. Dlatego podałem w wątpliwość to co piszesz.


gero pisze:
Dlatego jedynym skutecznym rozwiązaniem jest wydłużenie czasu od momentu czerwonego dla aut do zielonego dla pieszych. Wtedy stojące auta, które przed zielonym dla pieszych nie zdążyły, nie będą blokować wjazdu na skrzyżowanie jadącym z ul Boh II AWP



ostry2k pisze:
OVER


Over


Ostatnio zmieniony 25 cze 2009, 14:49 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 cze 2009, 22:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
Gero pisze:
Zielone świeci się jakiś określony czas i często ma to znaczenie. Moja wypowiedz była nt ruszania spod świateł. Natomiast jeszcze mi się nie zdarzyło przejeżdżać na zielonym i nie zdążyć przed pieszymi zakładając ze tylko ja jechałem i nie mowie tu o jakiejś ekstremalnie szybkiej jeździe. Dlatego podałem w wątpliwość to co piszesz.

popieram. cos jest nie tak biorac pod uwage ze jest to najbardziej obciazony przelot na tym skrzyzowaniu. ja przyzwyczailem sie do wjezdzania w armii krajowej srodkiem jezdni bo ciezko przewidziec czy pieszy dostajac zielone swiatlo nie ruszy z klapkami na oczach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 6:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
petec pisze:
ja przyzwyczailem sie do wjezdzania w armii krajowej srodkiem jezdni bo ciezko przewidziec czy pieszy dostajac zielone swiatlo nie ruszy z klapkami na oczach...


hehe - dokładnie tak samo robię.
Tylko ktoś zamiejscowy może być zaskoczony dziwnym torem jazdy.

A'propos torów jazdy - podobnie dziwny zabieg (ale już ze względu na dyskretną nierówność drogi) robię jadąc od Warszawskiej w kierunku poczty na wysokości skwerku z rynkiem kwiatowym - omijam fałdy asfaltu.
A jeżdżący Bolesławiecką manewry omijania (sporych tym razem) muld mają opanowane do perfekcji. Do muld podczas deszczu dochodzą kosmicznych rozmiarów kałuże. Krótko mówiąc nie ma nudy w mieście ;) :smt026

A Wy? Gdzie i jak omijacie dziury w naszym cudnym mieście? ;)



PS. OT zbacza nam coraz bardziej ale na razie nie będę wydzielał tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 9:23 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lip 2008, 20:48
Posty: 342
Lokalizacja: Zgorzelec
Zakret na Reymonta (kolo zalewu) jadac od miasta, ciezko ominac ta wystajaca studzienke...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 10:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
YELLO_35 pisze:
hehe - dokładnie tak samo robię.
Tylko ktoś zamiejscowy może być zaskoczony dziwnym torem jazdy.

trochę podobny wjeżdża się na skrzyżowanie z Domańskiego w lewo w Warszawską. Zapala się zielone dla pieszych, przejście dla pieszych jest blisko skrzyżowania, trzeba się zatrzymać, skrzyżowanie się przyblokowuje, ludzie z tyłu trąbią jak nie wiedzą o co chodzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 20:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
A'propos torów jazdy - podobnie dziwny zabieg (ale już ze względu na dyskretną nierówność drogi) robię jadąc od Warszawskiej w kierunku poczty na wysokości skwerku z rynkiem kwiatowym - omijam fałdy asfaltu


A ja jeszcze zapadniętą studzienkę.... Ale biorę ją między koła...


Ostatnio zmieniony 27 cze 2009, 20:22 przez nicek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2009, 8:43 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2006, 11:27
Posty: 99
Lokalizacja: Zgorzelec
nicek pisze:
Ale biorę ją między koła...
Uważaj,bo od tego w ciąże się zachodzi ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2009, 19:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 cze 2008, 20:27
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam dołączam sie do forum . A zdjęcie które dołączam to nic w porównaniu z tym że kierowca z tej firmy chcąc zaparkować na chodniku nie zwracał dosłownie na nic i chcial mnie przejechać .[/list]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 cze 2009, 17:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2008, 19:17
Posty: 611
Lokalizacja: Zgorzelec
Jest to znany obrazek na tym chodniku.Wiem ,że były telefony do straży Miejskiej ale ,jak widziałem straż Miejska przejeżdżała tylko zerkając.Natomiast ,jak prawie w tym samym miejscu stało auto właściciela firmy ,która ocieplała blok po drugiej stronie ulicy, to straż Miejska przybyła ,jak kawaleria bronić użytkowników chodnika.A co do brawurowej jazdy po tej uliczce tym samochodem ,to rzeczywiście jest to prawda.Na nic killrowca nie patrzy bo ma mózg z bali. :smt026


Ostatnio zmieniony 29 cze 2009, 17:10 przez Tomczan, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 cze 2009, 19:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Iwaszkiewicza jest cudna szczególnie te zapadnięcia i wystające studzienki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2009, 20:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Tak apropo"kopert"

Obrazek

Przykład idzie z góry ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Parkowanie
Post: 06 lip 2009, 10:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 lip 2006, 9:03
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgadzam się, że w Zgorzelcu brakuje miejsc do parkowania i zapewne szybko się to nie zmieni, ale czy to daje kierującym zielone światło do parkowania samochodów w dowolnym miejscu i w dowolny sposób na chodniku?

Kwestia europejskości dotyczy czego innego. My Polacy boimy się poinformować odpowiednie służby o np. złym parkowaniu, wyprowadzaniu przez naszego sąsiada pieska na plac zabaw, park lub na chodnik. Może kiedyś się to zmieni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..