Dzisiaj jest 05 maja 2024, 17:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2005, 18:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 sie 2005, 19:13
Posty: 12
oczywiscie jest zakaz ale tylko po prawej stronie wjezdzajac w kierunku Domu Kultury natomiast po lewej nie ma wiec mozna stac na ulicy
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2005, 18:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 sie 2005, 19:13
Posty: 12
Ciezko jest gdziekolwiek zaparkowac ,dlaczego jadac do bankomatu po pieniadze mam jeszcze tracic na parking platny, zaden interes.pzred momentem bylem na miejscu jest tam pusto, ani jednej taksówki!Wszystkie stoją nizej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2005, 21:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Daniels pisze:
[...] pzred momentem bylem na miejscu jest tam pusto, ani jednej taksówki!Wszystkie stoją nizej


No wlasnie, az sie prosi aby tam stanac. Ale nie, dzieki naszej
inteligentnej strazy miejskiej trzeba bedzie parkowac na ulicy
od strony postoju. To bedzie bardzo fajnie wygladalo.

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2005, 12:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
tuka pisze:
... bedzie parkowac na ulicy
od strony postoju. To bedzie bardzo fajnie wygladalo.


Jednak odwoluje to co napisalem. Jak sie dobrze przyjrzec
to po tej krawedzi jest (ledwo widoczna) linia przerywana i
zgodnie z kodeksem nie wolno tam parkowac.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2005, 13:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Przed chwila odwiedzilem panow ze Strazy Miejskiej celem wyjsnienia pewnej sprawy, ktore wzbudzila moje zainteresowanie. Nie mniej jednak wdajac sie w dyskusje zostal poruszony temat forum, ktore jak sie okazalo jest codziennie odwiedzane przez komendantow.

W zwiazku z tym chcialbym zaprosic do dyskusji i o zabieranie stanowiska w poruszanych na forum sprawach. Jak sie okazuje wiele spraw, ktore sa przedstawiane przez uzytnownikow jako negadywne, takimi nie sa a polegaja tylko na "naszej" niewiedzy. Dlatego tez Panow ze Strazy Miejskiej prosze o merytoryczne odpowiedzi na pytania, a uzytkownikow o wlasciwe zachowanie w trakcie tej dyskusji.

Oczywistym jest fakt, ze kazdy popelnia bledy, jezeli jednak do tych bledow potrafimy sie przyznac to uwazam ze zasluguje to uznanie ogolu. Dlatego prosze docencie dobra wole i sprobujcie podyskutowac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2005, 14:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu przede wszystkim Komendanta naszej Straży Miejskiej. Informacja została nadesłana od Pana Romana Jakubowskiego, kótry na podsumowanie napisał: Myślę że to ciekawy artykuł, chciałem go wysłać na adres Straży Miejskiej ale ten adres który znalazłem na stronie Miasta nie przyjmuje wiadomości,/sm@zgorzelec.com/.Lepiej spać spokojnie.
Z Noworocznym Pozdrowieniem Wasz czytelnik

===========
zaczerpnięte z serwisu gazeta.pl:

Bezpieczeństwo w Szczecinku jak w IV RP

Od kiedy PiS-owski burmistrz zmienił komendanta straży miejskiej, liczba wystawionych mandatów wzrosła dziesięciokrotnie, a przestępczość spadła prawie o połowę. Strażnicy złapali nawet kioskarkę sprzedającą papierosy na sztuki i pekińczyka bez kagańca. Moje motto: Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie ktoś lubił - mówi komendant Grzegorz Grondys.

Ten emerytowany policjant karierę zaczynał jeszcze w MO. W 40-tysięcznym Szczecinku, miasteczku na Pojezierzu Drawskim (woj. zachodniopomorskie), nazywany jest szeryfem bądź Giulianim. Bo zaprowadzane przez niego porządki przypominają program "Zero tolerancji" wprowadzony w życie w Nowym Jorku przez słynnego burmistrza Rudy'ego Giulianiego.

Nominację na komendanta Grondys otrzymał dwa lata temu z rąk burmistrza Mariana Golińskiego, który dziś jest posłem PiS. Były burmistrz nie kryje zadowolenia z wyników straży miejskiej: - Udowodniliśmy, że ten, kto łamie prawo, musi być przywołany do porządku. Nie można pozwalać na bezhołowie.

Posłowi podoba się, że lokalni działacze mawiają, iż Szczecinek jest już w IV RP. Mówi, że inne miasteczka w Polsce powinny brać z tego przykład.

Obława na kioskarkę

Statystycznie szczeciniecka IV RP robi wrażenie. Komendant Grondys z dumą pokazuje nam tabelki z danymi o mandatach wystawionych w ostatnim roku. We wszystkich działach dynamika karania rośnie od kilkuset do kilku tysięcy procent! Liczba mandatów pod rządami Grondysa zwiększyła się zaś dziesięć razy - z niecałych 70 do ponad 700.

Grondys opowiedział nam, jak jego strażnicy złapali kioskarkę sprzedającą papierosy na sztuki: - Mieliśmy sygnały od ludzi, że kioskarka łamie prawo. Moi ludzie po cywilu obserwowali kiosk. Ustawiali się też w kolejce i nasłuchiwali. Potwierdzili, że donosy są prawdziwe. Akcję złapania kioskarki na gorącym uczynku przeprowadzili oczywiście funkcjonariusze umundurowani. Ci, którzy krążyli pod kioskiem w cywilu, w razie czego będą zeznawać w sądzie jako świadkowie. Straż miejska nie ma uprawnień policji zezwalających na działania operacyjne. Nie łamiąc prawa, jakoś to obchodzimy. Kioskarka dostała mandat 500 zł.

Ukarana sprzedawczyni (nie chciała ujawnić danych) nie kryje rozgoryczenia: - Tu mieszkają biedni ludzie, niektórych nie stać na całą paczkę papierosów. Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało, a teraz nagle prowadzą wielkie śledztwa i wlepiają mandaty.

- Moich kilkunastu strażników już nie siedzi za biurkiem, tylko pracuje w terenie - mówi Grondys. - Mają oczy z czterech stron głowy, nawet po cywilu. Widzą, że ktoś pluje w miejscach publicznych, rzuca niedopałek, przeklina - czyli łamie prawo - i wlepiają mandat. Co kwartał rozliczam strażników również z liczby wystawianych mandatów. Najlepsi dostają premię. Do tego stosuję zasadę ograniczonego zaufania. Rzadko można mnie spotkać w gabinecie. Krążę po mieście i sprawdzam swoich ludzi. Nigdy nie wiedzą, kiedy wyrosnę im na drodze.

Efekty widać w budżecie - wpływy z mandatów wzrosły nawet 80-krotnie. Na przykład za wykroczenia przeciw bezpieczeństwu w komunikacji o 585 proc. (z 4,2 tys. zł do 24,8 tys. zł), za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego (wandalizm) o 867 proc. (z 3,5 tys. zł do 30,7 tys. zł), za wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu o 4927 proc. (z 220 zł do 10,8 tys. zł), zaś za wykroczenia z ustawy o utrzymaniu porządku i czystości aż o 8060 proc. (ze 150 zł do 12 tys. zł) !

Chuliganów wyciął w pień

Mieszkańcy Szczecinka są podzieleni. O strażników miejskich pytamy ich na deptaku i urokliwym miejskim rynku.

- Jeszcze kilka lat temu strach było wyjść na ulicę - mówi właściciel baru piwnego. - Dzisiaj można bez strachu chodzić nawet wieczorami. Chuliganów Grondys wyciął w pień. Nie wystają na klatkach schodowych, nie zaczepiają już ludzi na dworcach, nawet jak się u mnie napiją piwa, to zaraz zmykają do domu. I czysto się zrobiło. Nie znajdzie pan nawet jednego papierka!

Emerytowana nauczycielka nie lubi Grondysa. - Dostałam mandat, bo mój piesek nie ma kagańca - opowiada. - Tłumaczę strażnikowi, że to pekińczyk, nikomu nie zrobi krzywdy i nie ma takich małych kagańców. Pan kazał mi zamiast kagańca spinać mu pyszczek gumką do włosów i wlepił mi 150 złotych.

- Nasi strażnicy mają obsesję na punkcie mandatów - nauczycielce wtóruje Ludwik Koszko, niechętny Grondysowi, od czasu kiedy rok temu dostał sto złotych kary za nieodśnieżenie chodnika przed domem. Koszko mandatu nie zapłacił, sprawa trafiła do sądu grodzkiego. Grondys jako dowód przedstawił zdjęcie zaśnieżonej posesji, ale należącej nie do Koszki, tylko jego sąsiada zmarłego przed kilku laty.

- Głupio wyszło. Ktoś z moich współpracowników chyba mi tę fotografię podsunął - tłumaczy komendant.

Jest bezpieczniej

W policyjnych statystykach sprawdziliśmy, czy w Szczecinku rzeczywiście jest bezpieczniej. Wynika z nich, że działalność komendanta Grondysa przynosi skutki. Liczba bójek i pobić zmalała w ciągu ostatniego roku z 38 do 26. Jeszcze bardziej spadła liczba rozbojów - z 48 do 21 - i kradzieży z włamaniem - z 358 do 280.

Maciej Zieliński, komendant powiatowy policji w Szczecinku: - Ta tendencja cieszy. Trudno jednak przypisać sukces tylko strażnikom, my też na to ciężko pracujemy.

Komendant Grondys: - Będzie jeszcze lepiej. Jeśli zauważymy nawet drobne złamanie prawa, wkroczymy do akcji. U mnie nie ma zmiłuj.

Współpraca: Andrzej Tomczak, TVP 2


Ostatnio zmieniony 02 gru 2006, 18:04 przez aleksander, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2006, 9:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Witam wszystkich,to pierwszy post więc chyba wypada.
Przeczytałem cały artykuł i można się do niego ustosunkować w
dwojaki sposób.
Z jednej strony to bardzo dobrze ,że komendant zrobił porządek.
Ale z drugiej strażnicy nie powinni dostawać premii za ilość wręczonych mandatów.150zł za pekińczyka to już przesada.
Ale za załóżmy 5% tej sumy nie tylko strażnik zrobi z siebie głąba.
Co innego chuligani tu ma rację trzeba tępic jak się tylko da.
I znów ,babka w kiosku,jaka to szkodliwość społeczna,że biedniejszym sprzedaje na sztuki?Tak wiem to nie zgodne z prawem,ale czy az tak szkodliwe jak złe parkowanie?
Można zaryzykowac stwierdzenie,że komendant z korzeniami w MO aż za bardzo wziął się do pracy.Ale dobrze ,że wogóle się wziął.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2006, 2:21 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Cytuj:
Wczoraj około godziny 11:10 na trawniku przed wejściem do Urzędu Miasta zaparkował Daewoo Espero (WCS 7378). Około 11:20 dwaj strażnicy miejscy przeszli koło samochodu, spojrzali na rejestrację i poszli dalej. Kilka minut później zgłosiliśmy informację o samochodzie do Straży Miejskiej. 11:55 - brak reakcji więc dzwonimy ponownie i tym razem informacja brzmi "strażnicy już wiedzą, ale są na patrolu pieszym, więc trochę potrwa zanim dojdą". 11:59 - obok trawnika zatrzymuje się samochód Straży Miejskiej - brak reakcji. 12:13 samochód odjeżdża. Dlaczego nikt nie zareagował ?

Samochód odjechał, a na jego miejscu pojawił się kolejny, który prawdopodobnie zobaczył świeże ślady i postanowił skorzystać z "nowego" miejsca parkingowego. Tym razem Nissan Micra (DZG 29GM). W tym momencie poddaliśmy się.

Czy samochód, koło którego przeszli obojętnie strażnicy, należał do ich znajomego ? A może zwyczajnie nie chciało im się zawracać głowy "drobnostkami" ? Nie wiadomo. Faktem jest, że kierowca nie poniósł konsekwencji, a strażnicy nie zareagowali.

W takim razie po co jest Straż Miejska w Zgorzelcu ?
Zgodnie z tym co jest napisane na stronie informacyjnej:
http://www.bip.zgorzelec.iap.pl/1943,19 ... t1505.html

Do zadań Straży Miejskiej należy między innymi:
-przyjmowanie skarg, wniosków i petycji,
-przyjmowanie interwencji od mieszkańców,
-składanie zawiadomień o popełnionych wykroczeniach,
-udzielanie informacji interesantom na temat topografii miasta i lokalizacji instytucji,
-reagowanie na zgłaszane interwencje.

co ciekawe ZARZĄDZENIE NR 632/255/05 BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC z dnia 29 grudnia 2005 r. w paragrafie 31 pkt.4 stanowi coś całkiem innego:
http://www.bip.zgorzelec.iap.pl/1943,41 ... t3670.html

4. Do zadań Straży Miejskiej należy :
1) ochrona porządku publicznego w mieście;
2) patrolowanie – obchód rejonów zagrożonych;
3) podejmowanie interwencji;
4) egzekwowanie przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych, obowiązujących w miejscach publicznych – ściganie sprawców wykroczeń; itd. aż do punktu 10.

Tylko jeden z tych punktów pokrywa się z tym co znajduje się na stronie Straży Miejskiej: podejmowanie interwencji. A to i tak nie ma znaczenia, bo ten punkt nie jest przestrzegany. :)

Ciekawostka: w trakcie wykonywania drugiego telefonu, poinformowałem, panią na "dyżurce", że jeżeli strażnicy nie zainterweniują, złożę skargę na funkcjonowanie tej jednostki (co też dzisiaj uczyniłem). Zapewne jako zadośćuczynienie strażnicy"wylecieli" z "norki" kilkadziesiąt minut po sprawie i zaczęli wystawiać mandaty wszystkim bezprawnie znajdującym się na miejscach dla inwalidów, którzy zaparkowali wzdłuż ul. Warszawskiej.

W obliczu tej sytuacji można zrobić jedno zadzwonić do POLSATu. Tylko teraz musimy się zdecydować: mają nakręcić o tym program "UWAGA!", czy nową serię odcinków "13 posterunku" ale w wydaniu Zgorzeleckiej Straży Miejskiej ?



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2006, 9:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 9:45 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2006, 20:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2006, 22:57
Posty: 40
Lokalizacja: Zgorzelec
No a jak my¶lisz Alex dlaczego nic nie zrobili nasi panowie stra¿nicy???Bo to jest auto "ESPERO" naszego pana doktora ze zgorzeleckiego ZOZ-u.Widocznie pan ortopeda-traumatolog ma wiêksze przywileje ni¿ zwykli obywatele.
Przypomina mi siê film "Nic nie widzia³em,nic nie s³ysza³em"
Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2006, 22:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
Widze panowie ciekawą dyskusję 8) Co do studiów i ludzi po studiach. Studia mają pomóc w zdobyciu dobrej pracy . Same w sobie nie są gwarancją na dobre zarobki . Moim zdaniem pieniądze leżą na ulicy i wystarczy się po nie tylko schylić . A co po niektórym po studiach chyba nie zgina się wystarczająco kręgosłup. Albo skóra za krótka :) Nie znoszę gdy ktoś mówi , ze się da , nie opłaca . Nie wyszło to ,to próbuję z następną rzeczą . I tak do skutku . Ale ludzie tylko jęczeć potrafią i marudzić . Bo wiadamo najlepiej jest usiąść i pie.... , że dla mnie perspektyw nie ma .

A co do panów ze straży miejskiej , to bez urazy osobiście za nimi nie przepadam . Owszem są potrzebni ale czasem wolą przczepić się błachostki . Bo przecież łatwiej radzić sobie z małymi problemami :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 4:05 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
aleksander pisze:
Cytuj:

http://www.bip.zgorzelec.iap.pl/1943,19 ... t1505.html

Do zadań Straży Miejskiej należy między innymi:
>>cięcie<<
-reagowanie na zgłaszane interwencje.

co ciekawe ZARZĄDZENIE NR 632/255/05 BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC z dnia 29 grudnia 2005 r. w paragrafie 31 pkt.4 stanowi coś całkiem innego:
http://www.bip.zgorzelec.iap.pl/1943,41 ... t3670.html

4. Do zadań Straży Miejskiej należy :
>>cięcie<<
3) podejmowanie interwencji;

Tylko jeden z tych punktów pokrywa się z tym co znajduje się na stronie Straży Miejskiej: podejmowanie interwencji.

A to i tak nie ma znaczenia, bo ten punkt nie jest przestrzegany. :)


A dokładniej, moim zdaniem, to te punkty niekoniecznie są tożsame.

"REAGOWANIE na zgłaszane interwencje" nie jest tym samym co
"PODEJMOWANIE interwencji" :)

Straż nie chce _podejmować_ interwencji...
Ona chce _reagować_ :)
znaczy -TYLKO reagować.... np. zadzwonić na Policję :)
I takie działanie jest JUŻ chyba reakcją?


A te punkty ( w pełnym brzmieniu) załączam dla pełnego uświadomienia, że rola SM jest istotna. :)
Ja tego nie znałem.

Cytuj:
1. Straż Miejska w Zgorzelcu, zwana dalej „Strażą” jest samorządową umundurowaną

formacją, utworzoną do ochrony porządku publicznego na terenie miasta Zgorzelec, działająca na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r o strażach gminnych.

2. Terenem działania Straży jest obszar miasta Zgorzelec.

3. W skład Komendy Straży wchodzą następujące sekcje:

1) sekcja dyżurnych operacyjnych;

2) sekcja patrolowo – prewencyjna.

4. Do zadań Straży Miejskiej należy :

1) ochrona porządku publicznego w mieście;

2) patrolowanie – obchód rejonów zagrożonych;

3) podejmowanie interwencji;

4) egzekwowanie przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych, obowiązujących w miejscach publicznych – ściganie sprawców wykroczeń;

5) prowadzenie działań zabezpieczających i pomocniczych podczas usuwania przez właściwe służby ratownicze, awarii technicznych, skutków klęsk żywiołowych lub innych zagrożeń miejscowych dla ratowania życia, zdrowia lub mienia obywateli;

6) prowadzenie działań zabezpieczających w miejscach zgromadzeń i imprez publicznych;

7) prowadzenie monitoringu telewizyjnego;

8) inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganiu popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi;

9) współpraca z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art.3 ust3 ustawy o której mowa w § 14 pkt 19 niniejszego regulaminu w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym;

10) realizacja następujących zadań na czas kryzysu i wojny :

a) uruchomienie stanowiska kierowania i stałego dyżuru na czas wojny i kryzysu,

b) opracowanie planu ochronny i obrony urzędu,

c) udział w zabezpieczeniu mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych,

d) organizacja i zabezpieczenie prac porządkowo-ochronnych podczas akcji ratowniczej, usuwania awarii, skutków klęski żywiołowej.


Punkt 10b ????
Cytuj:
opracowanie planu ochronny i obrony urzędu,


Chodzi o Urząd Miasta? ?????????????

Hm.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2006, 21:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 02 mar 2006, 21:49
Posty: 59
nasza straz miejska robi za taxi dla urzedasow. co dzien rano o godz. 07.15 widze jak jedzie fiat doblo, ulica lubanska, potem skreca na kosciuszki, i zatrzymuje sie kolo wejscia do urzedu miasta. nastepnie wysiadaja z niego wielkie matrony.czytaj,panie urzedniczki, i ida do urzedu. wolal bym zeby jezdzily taksowkami albo komunikacja miejska, a nie za moje pieniadze. mozna to sprawdzic. ja to widze co dziennie od poniedzialku do piatku. moze ktos by sie zaja ta sprawa. :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2006, 4:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
http://wiadomosci.onet.pl/1329927,11,item.html
8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2006, 13:15 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
bombas3 pisze:
http://wiadomosci.onet.pl/1329927,11,item.html
8)

Z felietonu:
Cytuj:
"Rzeczpospolita" dotarła do projektu. Wynika z niego, że MSWiA chce znacznie wzmocnić kompetencje strażników miejskich. - To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców, nie wszystkimi sprawami zajmują się policjanci. Kiedy wzmocnimy straż, będzie bardziej skuteczna - uważa Ryszard Grobelny, prezes Związku Miast Polskich i prezydent Poznania.


A ankiecie, którą wczoraj widziałem, internauci WP.PL na pytanie:
"Czy potrzebne są DODATKOWE uprawnienia dla SM"
ok.70% odpowiedziało: NIE(!)
Dlaczego władza działa WBREW woli większości społeczeństwa?
Dlaczego nie włączy się etatów SM do Policji, i przydzielić tej częśći (stworzonej z SM) jej zadań?
Ale w takim przypadku ja -obywatel mam pewność, że rewiduje mnie, czy też razi paralizatorem (brrrrr...) człowiek wykształcony
a nie niedouk.
By posiadane środki był w stanie zastosować w przypadku KONIECZNYM.
Nie ma znaczenia to,że taki strażnik posiada wykształcenie średnie. I trzymiesięczny kurs!
Cytuj:
Najlepsi trafią na trzymiesięczne szkolenie.
W czasie kursu kandydaci na strażnika poznają regulamin, status, elementy prawa karnego i kodeks wykroczeń. Będą też się uczyć chwytów obezwładniających oraz uczestniczyć w patrolach.

Chodzi mi szkolenia z całego spektrum szkoleń społecznych,jakie przechodzi policjant.
http://tinyurl.com/nv5gb
Cytuj:
"Zostań strażnikiem
Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do straży miejskiej [Warszawy]. Szanse na etat ma ponad dwieście osób. Wystarczy mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, wykształcenie minimum średnie i nienaganna opinię."


Wrrrrrrrr!!!!!!!![/list]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..