Dzisiaj jest 02 maja 2024, 6:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 15:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Oznaczałoby to , że 20% klientów Tomkowa zmieniło w ostatnim czasie tv na super-nowoczesny.


Obecnie kupic TV z DVB MPEG4 to nie wyczyn i nie ruina finansowa wiec od jakiegos czasu pula abonentow z tym dekoderem mogla sie powiekszyc do tych 20%. Takie moje optymistyczne szacunki.

Ale za pewne duze grono osob z LCD/PDP bez tunera cyfrowego lub z wersja MPEG2 nie bedzie specjalnie wymieniac ich na wersje z MPEG4.

Jak wiekszosc szanujacych sie kablowek Tomkow powinien doprowadzac sygnal cyfrowy do abonentow za posrednictwem zewnetrznych tunerow z wyjsciami video do tv (HDMI, kompozyt, swiatelko dla audio).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 19:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Oznaczałoby to , że 20% klientów Tomkowa zmieniło w ostatnim czasie tv na super-nowoczesny. No chyba , że ja coś nie połapałem...


Ja pisadam takowy od roku i nie jest to model super nowoczesny i drogi raczej też nie był, odświeżanie bdb, kontast też, kilka złącz hdmi i optyczne audio. Za 32 cale z fabryki Samsunga zapłaciłem około 2 tys. Obecnie ten model można nabyć za 1400 PLN. Nie jest więc chyba problemem dla statystycznego Polaka przestawienie się na nowy system nadawania/odbiru TV. No chyba, że jak to mówi reklama - "statystyczny Polak nie istnieje" :)


Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 19:06 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 19:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Nie jest więc chyba problemem dla statystycznego Polaka przestawienie się na nowy system nadawania/odbiru TV.


Po tym to juz na pewno Tomkow oleje sprawe :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 19:26 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Tomków ma obecnie 12 cyfrowych testowtch kanałó. Jakość zadawalająca. Wśród nich TVP1 i 2, TVP INFO, TVP Historia, TVP Kultura i kilka innych.

Na stronie internetowej TOMKOWa nie znalazłem takiej informacji.
Ma podane tylko kilka programów testowych niemieckich i czeskich jako cyfrowe.
Osobiście udało mi się znaleźć 10 cyfrowych niemieckich i 4 czeskie. Wymienione wyżej przez Ciebie polskie programy są nadawane analogowo. Jak masz dokładniejsze dane to podaj na jakich częstotliwościach TOMKOW nadaje te polskie w postaci cyfrowej, chciałbym je odszukać i sprawdzic jak "chodzą".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 19:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem co się stało, ale od dziś wogóle nie nadają sygnału cyfowego. Szkoda :( MOże ma to związek z tym co tu piszemy. Może by się ktoś z TVK Tomków tu wypowiedział.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 19:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
No co Ty?!?!?!? Przed chwilą specjalnie sprawdziłem i dalej mam te czeskie i niemieckie kanały cyfrowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 20:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja miałem 12 polskich, a teraz wogóle ich nie ma. Nie miałem w paśmie cyfrowym żadnych czeskich i niemieckich.
Miałem: TVP1; TVP2; TVP Historia; TVP Kultura; TVP Info; TVN; TVN7; 4funTV; Polonia; Comedy Central; TVP Sport; i jeszcze jakiś jeden program. Poza tym wszystki w/w programy oczywiście emitowane są w paśmie analogowom. Nie wiem co jest powodem zaprzestania testowej emisji programów cyfrowych przez TVK Tomków. Bynajmniej dla mnie cywrowa emisja tych kilkunastu kanałów znacznie podnosiła atrakcyjność oferty tego operatora.

[ Dodano: Nie Maj 23, 2010 9:35 pm ]
yARO_81 pisze:
Po tym to juz na pewno Tomkow oleje sprawe


Chyba już olał :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 10:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:04
Posty: 211
Lokalizacja: monitor
makaron pisze:
No co Ty?!?!?!? Przed chwilą specjalnie sprawdziłem i dalej mam te czeskie i niemieckie kanały cyfrowe.

a mozna wiedziec na jakich "parametrach" sa te czeskie i niemieckie kanaly cyfrowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 12:07 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
marcinp007 pisze:
"parametrach"

Nie za bardzo wiem o co pytasz?
W moim telewizorze programy cyfrowe wyszukuje odbiornik samoczynnie po włączeniu funkcji szukania kanałów cyfrowych. Po odszukaniu nie mam możliwości odczytania parametrów (domyślam się, że chodziło Ci o częstotliwość, której w info do kanału cyfrowego nie ma podanej), podana jest tylko informacja, że to kanał cyfrowy.
Na zestawieniu dostępnych programów dla m. Zgorzelca na stronie Tomkowa jest podane, że są dostępne kanały cyfrowe DE i CZ ale bez podanej częstotliwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 13:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:04
Posty: 211
Lokalizacja: monitor
w moim samsungu po wejsciu w menu szukanie reczne kanal cyfrowy pokazuje sie tabelka z trzema parametrami czestotliwosc ,modulacja,czestotliwosc symboli i chodzi mi o te cyferki dla kanalow niemieckich i czeskich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 13:14 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie jestem Ci w stanie pomóc, bo jak już wcześniej pisałem w moim Philipsie tuner automatycznie wyszukuje programy cyfrowe.
A może telefon do Tomkowa pomoże Ci? Spróbuj od nich te parametry uzyskać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 15:03 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2010, 19:46
Posty: 284
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Ja miałem 12 polskich, a teraz wogóle ich nie ma. Nie miałem w paśmie cyfrowym żadnych czeskich i niemieckich.
Miałem: TVP1; TVP2; TVP Historia; TVP Kultura; TVP Info; TVN; TVN7; 4funTV; Polonia; Comedy Central; TVP Sport; i jeszcze jakiś jeden program. Poza tym wszystki w/w programy oczywiście emitowane są w paśmie analogowom. Nie wiem co jest powodem zaprzestania testowej emisji programów cyfrowych przez TVK Tomków. Bynajmniej dla mnie cywrowa emisja tych kilkunastu kanałów znacznie podnosiła atrakcyjność oferty tego operatora.

[ Dodano: Nie Maj 23, 2010 9:35 pm ]
yARO_81 pisze:
Po tym to juz na pewno Tomkow oleje sprawe


Chyba już olał :(


Kiszka wielka z tymi cyfrowymi kanałami...
Mialem ich 12 ...potem nie mialem na nich dźwięku...a teraz to juz wcale ich nie uświadcze :/
Wlasnie przeszukuje z naziemnej antenki - te kanały cyfrowe... no ...znalazł ich 23 szt :)
3sat,arte,BR,CRoDur, CRo leonardo, CRo Radio, i innee CT....mdr, neo, phoenix, rbb,wdr, zdf. I tyle co znalazłem na te chwile.
Za pośrednictwem "kablówki" nie znalazł mi zadnych kanałów :/
Nasz monopolista nasz "olał" - ostatnio dość dużo pada...- czy jak mamy to rozumieć ?
Najpierw HBO...teraz cyfrówka... Co będzie dalej ????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 16:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Znów dziś włączyli 12 testowych cyfrowych kanałów: TVP1; TVP2; TVP Historia; TVP Kultura; TVP Info; TVN; TVN7; 4funTV; Polonia; Comedy Central; TVP Sport i Rebel TV.
Włączcie na automatyczne przeczesywanie pasma cyfrowego z wyborem sieci kablowej (jeżeli odbiornik posiada taką funkcję) na pewno Wam znajdzie. Jakość zadawalająca, niektóre nawet lepsze niż z dekoderów cyfrowych.


Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, 16:45 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 22:19 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
U mnie jest bez zmian.
Włączyłem dzisiaj ponownie automatyczne wyszukiwanie cyfrowych kanałów i mam te same które były wcześniej czyli niemieckie i czeskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2010, 5:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Bo pewnie masz włączoną opcję wyszukiwania z anteny. U mnie na obu telewizorach mam 12 wyżej wymienionych kanałó cyfrowych, znalezionych na automatycznym wyszukiwaniu. Żadnych czeskich i niemieckich u mnie w opcji "sieć"nie znajduje. Dopiero po włączeniu na opcje "naziemny" odnajduje kilkanaście stacji czeskich i niemieckich, radiowych i telewizyjnych. Szukaj zatem w opcji "sieć" lub "kabel" (nie wiem jak to jest w twoim odbiorniku), a na pewno znajdziesz . WIdzisz, somon_75 też znalazł, więc chyba nie mam złudzeń, czy innych halucynacji :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..