Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 18:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 lis 2012, 12:43 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
To juz jest bezczelność cytować cokolwiek z Nowej Prawicy przez osobę
entuzjastycznie nastawionego do Unii Europejskiej. Generalnie wszystko OK?
Bo to mi wygląda na lekką sprzeczność Twoich poglądów, aby nie nazwać tego hipokryzją. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2012, 13:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Czego się dziwisz jak akurat to mu pasuje do jego spiskowej teorii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2012, 14:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
w sumie nie powinienem się dziwić, że to z którego portalu wziąłem tekst jest ważniejsze od jego zawartości merytorycznej. ok. skoro mi wiec doktorek zabrania korzystania z portalu nowej prawicy podaje inny link:http://stopwiatrakom.eu/wts/pliki/Prof-Jurkiewicz-wiatraki-czerwiec2012.pdf
teraz boq możesz mi zarzucić, że ta strona jest tendencyjna i promuje tylko jedna stronę medalu ( przepraszam - teorii spiskowej).
możecie panowie dalej udawać, że sprawa dotyczy tylko grabi i ich unikatowej cechy związanej z kierunkiem grabienia. że wiatraki są zdrowe, nikomu przeszkadzać nie będą. głupi ten profesor i Polska Akademia Nauk. pewnie doktorku to jakieś lewackie oszołomy.
dla uściślenia - ja za oknem ani u mojego sąsiada wiatraków mieć najprawdopodobniej nie będę. przynajmniej jeśli chodzi o oficjalnie podane plany. i dzięki Bogu
doktorku - na studiach kazali mi czytać Mein Kampf, ale nikt nie twierdzi, że jestem nazistą. nie znasz moich poglądów więc nie masz podstaw do tego by poddawać je jakiejkolwiek krytyce.różni nas to, że ja kształtuję swój ogląd na różne sprawy słuchając zdania każdej strony, także Twojej. być może jest to dla Ciebie nie do przyjęcia - to tez potrafię uszanować więc zostań w pokoju.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2012, 15:43 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Zubek! Może ja nie należę do milusińskich i łatwych, rozmówców ale uwierz mi, także czytam z uwagą Twoje zdanie i to na wiele tematów. Jednak nie lubię punktów widzenia zależnych od miejsc siedzenia. Tego się tu dopatrzyłem, więc; wiatraki są "złe" i są narzucane nam przez Unię Europejską. Dokładnie rzecz biorąc przez wiodące Niemcy, które dokonują własnie modernizacji swojej energetyki. Oddając nam swoją tylko że, trochę starszej generacji. Ale cóż, tak to już jest, jak się nie ma własnej technologii i niezależnej, samodzielnej, samorządnej, suwerennej, wolnorynkowej gospodarki. Ufff Zostaje jeszcze kwestia energetyki konwencjonalnej... ale ją zastąpimy francuskim patentem. Postawimy ATOM! Niemcy zastawią nas WIATRAKAMI ,a Francuzi REAKTORAMI JĄDROWYMI. Ale tu już zalatuje Lepperem. Żartuje! Tak nie będzie. :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2012, 9:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
doktorku - z tego co wiem, to Unia nie narzuca nam żadnych wiatraków, tylko procent energii odnawialnej. można go np. osiągnąć poprzez realne dopłaty do paneli słonecznych, bezpiecznej energii z biomasy ( nie mówię tu o ty co robiono w Turowie) czy elektrowni wodnej. co się tyczy atomu, to tu można się spierać. katastrofy samolotu są zawsze dramatyczne, ale mimo wszystko jest to najbezpieczniejszy transport - podobnie jest z atomem. w każdym razie nie słyszałem o grożącym nam tsunami. z tym że z atomem się nie upieram - uważam jednak że temat jest rozwojowy.
wracając do wiatraków - to narzucamy je sobie sami - korzystając z prawa unijnego jako wymówki. na razie jest to inicjatywa jednego cwaniaka lobbysty, który trzepie gigantyczną kasę na projektach farm wiatrowych i żeruje na pazerności właścicieli działek i wójtów z niedomykającymi się budżetami. jak już pisałem wcześniej, w najmniejszym stopniu nie obchodzi go prąd, którego pozyskanie będzie znikome i nieopłacalne, a już z w ogóle ludzie którzy będą żyć w cieniu tego syfu.
co do mojego prywatnego zdania na ten temat - ramy światopoglądowe, w które próbujesz mnie wpasować są stworzone przez Ciebie - to że się w nich nie mieszczę nie oznacza wcale, że postępuję niezgodnie z moim sumieniem. to wygląda tak tylko z Twojego punktu siedzenia :). to - że nie postępuję zgodnie z Twoim sumieniem, wybacz, ale jakoś mnie nie przeraża. :) wszystko jest rzeczą umowną, a świat jest iluzją :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2012, 13:37 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Wychodzi na to, że w tym przypadku (wiatraków), nie system jest zły lecz człowiek. Jego pazerność? Jeśli tak to zgodzę się z Tobą. :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2012, 14:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Dr. Dre pisze:
w tym przypadku (wiatraków), nie system jest zły lecz człowiek.

człowiek zazwyczaj postępuje tak jak umie i może najlepiej. Jeśli system jest zły to postępuje źle a jeśli dobry to dobrze.

zubek pisze:
wracając do wiatraków - to narzucamy je sobie sami - korzystając z prawa unijnego jako wymówki. na razie jest to inicjatywa jednego cwaniaka lobbysty, który trzepie gigantyczną kasę na projektach farm wiatrowych i żeruje na pazerności właścicieli działek i wójtów z niedomykającymi się budżetami. jak już pisałem wcześniej, w najmniejszym stopniu nie obchodzi go prąd, którego pozyskanie będzie znikome i nieopłacalne, a już z w ogóle ludzie którzy będą żyć w cieniu tego syfu.


powyższy cytat powinien się znaleźć w wątku o korzyściach płynących z Unii ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2012, 14:13 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
tadam pisze:
człowiek zazwyczaj postępuje tak jak umie i może najlepiej. Jeśli system jest zły to postępuje źle a jeśli dobry to dobrze.
pewnie że tak i myślę że co niektórzy to wykorzystują. Specjalnie nadaje osobowy charakter "niektórych", aby nie drażnić Cichego. :smt003

tadam pisze:
powyższy cytat powinien się znaleźć w wątku o korzyściach płynących z Unii
uuuuuuu i w wielu innych także. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2012, 11:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
na moje oko to włanie dołki kopią wokół Koźmina pod zabudowę.
szkoda...
P.S.y
hm ale 3 km od domów to chyba powinno być trochę więcej niż jest w tym przypadku
http://www.cire.pl/item,69282,1.html
Cytuj:
Sprawa odległości wiatraków od zabudowań wraca jak bumerang 07.12.2012r.
W czerwcu parlamentarzyści ze specjalnie powołanego zespołu ds. energii wiatrowej zapowiedzieli, że zgłoszą projekt ustawy ograniczającej możliwości lokalizacji turbin wiatrowych. Jak donosi „Rzeczpospolita” choć wówczas projekt utknął w Sejmie to w ubiegłym tygodniu sprawa wróciła.
Parlamentarny zespół ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska chce wprowadzenia minimalnej odległości elektrowni wiatrowych od gospodarstw domowych i terenów leśnych. Według ich propozycji dla wiatraków przekraczających moc 500 KW granica powinna wynosić co najmniej 3 km. Wiceprzewodnicząca zespołu Elżbieta Witek tłumaczyła w czerwcu, że minimalna odległość trzech kilometrów, którą zamierzają zaproponować, uwzględnia analizę Ministerstwa Zdrowia.
– Wynika z niej, że farmy wiatrowe nie powinny powstawać w odległości mniejszej niż 2 do 4 km od zabudowań mieszkalnych – mówiła.
Według dzisiejszej „Rzeczpospolitej” po kilku miesiącach przerwy sprawa ustawy wróciła w ubiegłym tygodniu. Jednocześnie dziennik zwraca uwagę, że swoje stanowisko w tej sprawie wydał również rząd. Jak relacjonuje gazeta w przyjętym 14 listopada przez Radę Ministrów stanowisko w sprawie przyszłości energetyki wiatrowej w Polsce, czytamy że „rząd stoi na stanowisku zgodnie z którym kwestie związane z wpływem turbin wiatrowych na warunki życia ludzi mieszkających w otoczeniu siłowni wiatrowych oraz na całość środowiska są obecnie analizowane na etapie procedury oceny oddziaływania na środowisko".
Jednocześnie jak pisze „Rz” ze stanowiska rządu wynika również, że należy zwiększyć zakres badań i monitoringu zdrowia mieszkańców terenów w pobliżu elektrowni wiatrowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2012, 9:36 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
może być i groźnie...
Cytuj:
[size=85]Państwowa spółka energetyczna wpakowała już prawie 70 mln zł w budowę farmy wiatrowej koło Rzeszowa, a na budowie od roku hula wiatr. Mieszkańcy nie ustają w protestach.
Chodzi o farmę wiatrową, która ma powstać na terenach trzech sąsiadujących miejscowości: Woli Rafałowskiej, Cierpisza i Malawy. Od czterech lat Polska Grupa Energetyczna Energia Odnawialna mocuje się z mieszkańcami, którzy nie chcą czterech wiatraków blisko swoich domów. Wyliczyli, że niektóre wiatraki stałyby nawet 80 metrów od okien.

Najgłośniej o protestach było przed trzema laty, gdy zablokowali budowlańcom wjazd na teren inwestycji. Wjechali dopiero po kilkunastu godzinach, po tym, jak przez całą noc trwały negocjacje z policją i inwestorem.

Policja robi naloty, mieszkańcy protestują

W poniedziałek przeciwnicy wiatraków znów przypomnieli o sobie. Przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie protestowali przeciwko akcji policjantów, którzy 18 października urządzili z samego rana nalot na prywatne domy dwóch rodzin z Malawy: Kowaliłów i Szyszków.

Policjanci szukali materiałów wybuchowych. Było podejrzenie, że mieszkańcy chcą wysadzić farmę w powietrze.

- Przyszli o 7.15. Powiedzieli, że są u nas materiały wybuchowe. Ja to materiały wybuchowe widziałam w telewizji. Obudziłam córki, były wystraszone. Nie wiedziałyśmy, czy mamy uciekać z domu. Policjanci z psem przeszukali cały budynek. Nic nie znaleźli - mówiła przed budynkiem sądu Lucyna Szyszka.

Edward Kowaliło tak relacjonował wizytę policjantów: - Przyszli, gdy w domu jeszcze wszyscy spaliśmy. Oświadczyli, że mają nakaz, ale żadnego dokumentu nie pokazali. Przeszukali dom z góry na dół. Weszli na strych, do stajni i stodoły. Też nic nie znaleźli.

Mieszkańcy uważają, że policja urządziła nalot na domy, by ludzi zastraszyć. By przestali protestować. - Nie damy z siebie zrobić wariatów - mówi Marian Daszyk z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Mieszkańców przed Budową Elektrowni Wiatrowych, który brał udział we wczorajszym proteście.

Policja działała " na zamówienie"?

Policja nie ma sobie nic do zarzucenia: - Mieliśmy informacje, że w kilku domach mogą być materiały wybuchowe. Nie dało się inaczej zweryfikować informacji - trzeba było zrobić przeszukanie. To były rutynowe działania - przekonuje Paweł Międlar, rzecznik podkarpackiej policji.

Domysły mieszkańców, że policjanci działali na "czyjeś zamówienie", podkręcił fakt, że funkcjonariusze przeczesali domy, nie mając na to żadnego dokumentu z prokuratury. Prokurator Dominik Miś z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie policyjne przeszukanie zatwierdził dopiero pięć dni później. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo policja ma prawo wchodzić do domu na legitymację, a prokurator może to później zaakceptować.

Dominik Miś, który nadzorował policyjne postępowanie w sprawie nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych, umorzył je. - Z powodu braku dostatecznych dowodów na zaistnienie przestępstwa - tłumaczy Edyta Lenart, szefowa rzeszowskiej prokuratury.


"Boimy się o swoje życie"

Sąd w poniedziałek rozpatrywał skargę mieszkańców na nalot policji. - Uznał, że był zgodny z prawem. Nie wyobrażam sobie, że w obecnych czasach normalnych i prostych ludzi tak się nachodzi. To była prowokacja - oburza się Zdzisława Dubaj, b. sołtyska Woli Rafałowskiej, dziś stojąca na czele Stowarzyszenia na rzecz Praworządności i Ochrony Środowiska.

- Boimy się o swoje życie i zdrowie - powtarzali w trakcie pikiety protestujący.

Na razie skutecznie uniemożliwiają kontynuację budowy wiatraków, których inwestorem jest państwowa spółka PGE Energia Odnawialna. Wiatraki buduje firma Mega. Buduje od trzech lat i skończyć nie może. Według naszych informacji PGE EO do tej pory zainwestowała w budowę około 70 mln zł.

- Rok temu zostały zalane fundamenty i od tamtej pory nic się nie dzieje - twierdzi Zdzisława Dubaj.

Budowa wiatraków pod Rzeszowem przewija się od lat w sądach. Mieszkańcy uważają, że pozwolenie na budowę wydano niezgodnie z prawem. W marcu 2010 r. ich obawy potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Inwestor się odwołał, kilka miesięcy później Naczelny Sąd Administracyjny zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. I do dzisiaj nie ma ostatecznego werdyktu.

PGE: My nasłaliśmy policję? Śmieszne

Niemniej jednak PGE Energia Odnawialna pozwolenie na budowę ma wciąż ważne. Pytamy w spółce, jaki mają dalszy plan związany z inwestycją. Michał Kucaj, rzecznik PGE EO, nie odpowiedział na to pytania. W rozmowie telefonicznej mówił tylko: - Dziwię się, że ludzie protestują. Przecież tam będą tylko cztery wiatraki.

- To dlaczego nie kontynuujecie inwestycji? - pytamy.

- Bo jest zima - odpowiadał Kucaj.

- Wy nasłaliście policję na mieszkańców? - dopytywaliśmy.

- To śmieszne. Nie mamy z tym nic wspólnego - twierdzi Kucaj.


Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... SlotII3img#ixzz2EjMHIUNA
[/size]

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2012, 9:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
na moje oko to włanie dołki kopią wokół Koźmina pod zabudowę.
szkoda...

Nieopodal Żarskiej Wsi już niektóre stoją 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2012, 20:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 kwie 2008, 19:22
Posty: 15
Lokalizacja: zgorzelec
:smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2012, 20:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Nieopodal Żarskiej Wsi już niektóre stoją 8)

Stoją stoją, chyba już cztery.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2013, 15:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
entuzjastom polecam filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=-zbYemmcduQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2013, 16:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
albo ten:
http://www.youtube.com/watch?v=AQZ115-zzIM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..