Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 4:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 lip 2009, 16:33 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Po prostu cudownie.
Siedzę uziemiony w Görlitz w pracy. Przyjechałem rowerem, krótkie spodenki i rękawek, a tu wiatr łamie gałęzie i przewraca znaki drogowe. Na sklepie C&A prawie połamał maszty reklamowe i zabiera się za plandekę na kościele.
A w domu żona zostawiła uchylone drzwi balkonowe i poszła z dzieckiem do lekarza :|
Chyba będę nocował w robocie.


Ostatnio zmieniony 23 lip 2009, 16:34 przez sloniu_21, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lip 2009, 16:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Pogoda jest bardzo piękna zero pytań..........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lip 2009, 21:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
sloniu_21 pisze:
Siedzę uziemiony w Görlitz w pracy


Farciarz z Ciebie :P

Ja jechałem akurat z Żagania - na odcinku Iłowa-Ruszów pełno połamanych gałęzi na jezdni. Wolałbym siedzieć w pracy niż jechać ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2009, 0:05 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 kwie 2007, 8:43
Posty: 118
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Poza tym wój kit Sonego ma dokładnie takie samo światło jak mój Olympusa czyli 3,5 do 4,2

Właściwie to 3,5 do 5,6 no ale prawie trafiłeś ;)

W każdym bądź razie dzięki za rady, będę jakoś kombinował i jeśli efekt będzie zadowalający podzielę się nim tutaj. Pozostaje czekać na burzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2009, 6:59 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Ja jechałem akurat z Żagania - na odcinku Iłowa-Ruszów


Ale ściemniasz...żłopałeś browar z innymi u kaktusa :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2009, 10:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
browar u kaktusa był już po burzy :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2009, 10:37 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
Jagna pisze:
browar u kaktusa był już po burzy


dobra dobra....alibi sobie buduje...że niby nie chla od 17 :smt026


Ostatnio zmieniony 24 lip 2009, 10:37 przez jaro28, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2009, 11:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
jaro28 pisze:
Ale ściemniasz...żłopałeś browar z innymi u kaktusa :D


Ewidentne pomówienie :roll:

Wzorem zgorzeleckiego MOPS-u kieruje sprawę do Prokuratury - piłem tylko sok (bo miałem nockę) i mam na to świadków. Zresztą na powrót z Żagania też mam świadków (z Alexem się mijaliśmy). Innymi słowy przepadłeś z kretesem... 8)






Żartowałem z tą Prokuraturą oczywiście :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2009, 12:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
piłem tylko sok (bo miałem nockę)


Znam takich, którym to nie wadzi

YELLO_35 pisze:
Innymi słowy przepadłeś z kretesem...

:-) proszę o łagodny wymiar kary

YELLO_35 pisze:
Żartowałem z tą Prokuraturą oczywiście


Stary...dobrze, że zdementowałeś..bo po ostatnich newsach tu na forum..to palpitacji dostałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2009, 12:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 10:52 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2009, 9:08 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam.
Idąc na spacer w ubiegły czwartek pod wieczór, zaraz po nawałnicy, która miała wówczas miejsce i która między innymi nieźle dała w kość Legnicy tego dnia(ofiary śmiertelne) zaobserwowałem przedziwne chmury. Pierwszy raz takie coś widziałem. Oczywiście zrobiłem zdjęcie. Po powrocie do domu naszukałem się w internecie czegoś o takich chmurach i po ponad godzinie szukania znalazłem jakieś informacje.
Więc są to chmury mammatus, a ich występowanie nazywa się zjawiskiem mamma. Jest to niezwykle rzadkie zjawisko, polegające na tym, że w dolnych częściach chmur tworzą się dość regularne bąble. Dla czego tak się dzieje? Otóż zwykłe chmury, które widzimy na co dzień są na spodzie zazwyczaj po prostu płaskie dlatego, że wilgoć w gorącym powietrzu unosi się do góry i po drodze schładza, po pewnym czasie kondensując się do postaci kropelek wody i tak powstają chmury. Mammatus powstaje wówczas gdy te kropelki nie są kropelkami, a wielkimi kroplami, lub nawet i bryłkami lodu, w które szybko zamienia się wilgoć idąca do góry. Ale to jeszcze mało, bo aby powstało zjawisko mamma potrzebne jest też turbulentne powietrze. Takie szybkie ruchy powietrza powodują iż ciepłe i zimne powietrze się miesza i zasysa część wody i lodu w szybkim tempie do góry - w ten sposób tworzą się też róznice ciśnień i powstają w chmurach właśnie takie wymiona, czy też bąble. Zjawisko mamma jest bardzo rzadkie, ale jeśli już występuje to ma ono miejsce zazwyczaj zaraz po przejściu burzy nad danym terenem.
Tak właśnie było w czwartek 2009-07-23 - przeszła nad miastem Zgorzelec burza, a po niej pojawiły się te surrealistyczne chmury. Ciekawe jest to, że temu zjawisku towarzyszy często trąba powietrzna - czyli tornado. Po prostu w tych chmurach, poprzez te szybkie wymiany powietrza tworzy się lej tornada, który schodzi, lub nie na ziemię. Tym razem jednak na szczęście było spokojnie i żadnych trąb powietrznych nie było. Przynajmniej w Zgolu.
Szkoda, że na zdjęciu nie robi to takiego wrażenia i nie wygląda to tak wyraźnie jak wyglądało to w rzeczywistości, ale i tak warto spojrzeć - chociażby po to, aby ktoś z Was nie dostał kiedyś zawału serca gdy coś takiego zobaczy, bo to nie jest zwiastun końca świata, a jedynie ciekawe i bardzo rzadkie, piękne zjawisko. Chociaż wygląda jak z filmu s/f. Przynajmniej widząc to na własne oczy na żywo tak pomyślałem.
Widzieliście już kiedyś coś takiego? A może ktoś ma lepsze zdjęcia z tego dnia?


Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2009, 9:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 10:53 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2009, 9:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
Turek - oczywiście, że można było, ale wychodzę też z założenia, iż nie trzeba było. Zjawisko jest na tyle rzadko spotykane, że moim zdaniem zasłużyło na osobny wątek.

Co do zdjęcia to masz rację - jest ono zrobione tanim kompaktem. Ostrośc jest taka, ponieważ zdjęcie było dość mocno zaszumione i odszumianie strasznie je zmuliło, że tak powiem. AF na nieskończoność, zdjęcie jest w oryginale ostre, ale i szumy wielkie. Budki są jasne, więc na nich najmniej szumów było, a co za tym idzie są najostrzejsze - a nie af na nich ;)

Może jak spojrzysz na inne zdjęcia tych chmur z neta to wyda Ci się to zjawisko ciekawsze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2009, 11:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Zdjęcie (moim zdaniem) słabo oddaje klimat tego zjawiska


No niespecjalnie oddaje :|

turek pisze:
Zdjęcie (moim zdaniem) słabo oddaje klimat tego zjawiska :| Chyba było robione jakimś kompakcikiem, który AF ustawia gdzie mu najwygodniej (w tym wypadku ustawił na budkach z kwiatami), gdyby te chmurzyska wyszły ostrzejsze, z pewnością lepiej oddały by to zjawisko


Nie krytykujmy w ten sposób każdej fotki na tym akurat forum (tym dziale przede wszystkim) - bo to nie konkurs na ładne zdjęcia tylko pokazanie zjawiska. Pokazanie niezbyt akurat wyszło co nie zmienia faktu , że:
ibanezbass pisze:
moim zdaniem zasłużyło na osobny wątek.

i nich tak zostanie.

Cytuj:
Może jak spojrzysz na inne zdjęcia tych chmur z neta to wyda Ci się to zjawisko ciekawsze:


Tu bezdyskusyjnie mam do czynienia z oryginalnym zjawiskiem.

Ja tylko raz miałem okazję pofotografować po dużej nawałnicy - efekt poniżej:

klik klik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2009, 21:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 10:55 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..