Dzisiaj jest 21 maja 2024, 14:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 mar 2015, 0:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Niech Polska strona dołoży brakująca kwotę, a gdy będzie budowana kładka koło mostu kolejowego to Niemcy nam też pomogą finansowo i oddadzą to co my włożyliśmy teraz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2015, 8:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
zgc_qwerty pisze:
Polska strona dołoży brakująca kwotę
Gronicz ma ponoc dolozyc Niemcom do Stadthalle...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 mar 2015, 20:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
co do lokalizacji to nie wiem - z pewnością stary most był w trochę innym miejscu:


Ja myślę, że tak jak obecny Most Staromiejski nie wygląda jak ten sprzed lat, tak kładka może być nieco przesunięta i nic się wielkiego nie stanie :|
Zastanawiałem się nad zasadnością jego budowy - chyba największą radochę miałyby dzieci (i ich rodzice) chodzące do niemieckiego parku na plac zabaw ;)
A skoro to taki finansowy problem się zrobił to może zaniechać tej budowy tylko przyłożyć się do tego przy kolejowym - ten raczej służyłby ludziom aktywnie spędzającym czas. Bo kto inny tam dotrze ;)

A sprawa iluminacji mostu kolejowego widzę zapomniana ;) Podobno burmistrz Goerlitz był przeciwko :roll:



Gero pisze:
Gronicz ma ponoc dolozyc Niemcom do Stadthalle..


Na jedną halę już wyłożył :smt003
Wątpliwe wg mnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2015, 8:30 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
Wątpliwe wg mnie.
w SZ pisali nawet o tym

YELLO_35 pisze:
przyłożyć się do tego przy kolejowym
a w tym miejscu po polskiej stronie cos istnieje czy kladka wychodzilaby prosto na krzaki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2015, 8:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
w SZ pisali nawet o tym


Nie wiem...media kłamią ;)
A może coś bąknął...kto to wie ;)

Gero pisze:
a w tym miejscu po polskiej stronie cos istnieje czy kladka wychodzilaby prosto na krzaki?


Jest ścieżka rowerowa - kwestia połączenia i byłoby naprawdę fajnie :smt023

Foto gdzieś z netu :
Obrazek

Obrazek

Ze względu na koszta nie wierzę w taką konstrukcję :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2015, 11:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Cytuj:
Ze względu na koszta nie wierzę w taką konstrukcję :|

ja też tym bardziej, ze kładka w tym kształcie spowodowała utworzenie łach/wysp przy dawnych filarach, cholera wie na ile to jest teraz stabilne i wydaje mi się mało prawdopodobne aby te stare były do wykorzystania.
może łatwiej i taniej byłoby kładkę w tym miejscu oprzeć na filarach wiaduktu kolejowego, które na dole mają poszerzenia/wypusty(stopy?)? jakby stworzone do położenia czegoś na nich (poszerzenia wskazują strzałki)
https://picasaweb.google.com/neandertal ... 5989180498
pewnie nie mogłaby to być zbyt ciężka konstrukcja, ale też i na potrzeby pieszych czy rowerzystów dużo nie trzeba - tak mi się wydaje.
Cytuj:
Ja myślę, że tak jak obecny Most Staromiejski nie wygląda jak ten sprzed lat, tak kładka może być nieco przesunięta i nic się wielkiego nie stanie :|

pewnie tak, choć obecny most staromiejski stoi jednak dokładnie w miejscu starego, z kolei każde przesunięcie lokalizacji przestaje być chyba odbudową? nie wiem po prostu na ile mobilne jest posadowienie przyczółków mostowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2015, 13:44 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...choć obecny most staromiejski stoi jednak dokładnie w miejscu starego...


No tak - bo przyczółki były :)
I dlatego w przypadku tego na Struga nie byłbym tak dokładny ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2015, 16:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 mar 2015, 22:32
Posty: 40
W najblizszym czasie strona niemiecka nie bedzie w stanie finansowac jakichkolwiek nowych kladek, niewazne gdzie ony by mialy powstac: w budzecie Görlitz nie ma teraz forsy na takie cele.

Jeszcze najwieksze szanse na finansowanie bylyby w przypadku programu Unii Eropejskiej "Ziel 3", jesli by Görlitz jakos te kladki tam wcisnal ... oficjalnie termin skladania podan do tego programu unijnego uplynal w roku 2013.
Jesliby sie Görlitz udalo projekt kladki jako czesc podprojektu "Neißeufer" wcisnac, to 80-85 procent kosztow budowy byloby przez Unie Europejska przejete. Ale to tylko takie spekulacje dla niepoprawnych optymistow.

Jak na dzien dzisiejszy to mozna raczej spac spokojnie i sie nie podniecac: kladek jak nie bylo tak i ich dalej nie bedzie. Szkoda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2015, 12:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
YELLO_35 pisze:
Zastanawiałem się nad zasadnością jego budowy - chyba największą radochę miałyby dzieci (i ich rodzice) chodzące do niemieckiego parku na plac zabaw
A skoro to taki finansowy problem się zrobił to może zaniechać tej budowy tylko przyłożyć się do tego przy kolejowym - ten raczej służyłby ludziom aktywnie spędzającym czas. Bo kto inny tam dotrze

Wg mnie dzięki tej kładce ożywi się całe przedmieście nyskie. Dziś większość turystów odwiedza restaurację i wraca na niemiecką stronę mostem staromiejskim Rezygnują z wycieczki pomiędzy mostami bo jest za daleko. Jeżeli wybudują most oddalony o 500 metrów od mostu staromiejskiego to turyści będą mogli zrobić pętle i przy okazji zapuścić się nieco dalej niż do dotychczas. Co do kładki przy wiadukcie to nie jest to takie proste. Wszsytkie ustalenia związane z budową czegokolwiek nad Nysą wymagają wielu ustaleń min. z komisją trójstronną. A ta spotyka się bardzo rzadko. Wydaje mi się, że to nam, Polakom zależy bardziej na tej kładce niż stronie niemieckiej. Pytanie czy nas teraz stać na wybudowanie tam kładki mając na uwadze inne potrzeby miasta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2015, 7:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Centrum handlowe przy granicy - stan na 19 kwietnia.

KLIK KLIK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2015, 7:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Łyżka dziegciu - działania działkowców (???) w tzw. starym parku :

Obrazek

W sumie już za chwilę liście zasłonią... :roll: :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2015, 7:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
[quote="YELLO_35"]Łyżka dziegciu - działania działkowców (???)
Czyje by to nie było właściciel terenu powinien to posprzątać. Niech zgadnę, oprócz zdjęcia nigdzie pewnie tego nie zgłosiłeś?
U nas urzędnicy sami z siebie nie zadziałają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2015, 7:45 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Niech zgadnę, oprócz zdjęcia nigdzie pewnie tego nie zgłosiłeś?


A Ty co??? Rozliczał mnie będziesz z tego co zrobiłem? Przynajmniej tutaj to pokazałem :roll: Co mam się teraz niby wstydzić? :smt075
Dzwoń sobie jak odczuwasz potrzebę :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2015, 9:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
[quote="YELLO_35"

A Ty co??? Rozliczał mnie będziesz z tego co zrobiłem?[/quote]

Nie ja od tego jestem ]:->
[quote="YELLO_35"
Dzwoń sobie jak odczuwasz potrzebę :smt028[/quote]

A czy to jakiś wstyd zadzwonić i zgłosić skoro mi coś przeszkadza w estetyce?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2015, 20:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Centrum handlowe przy granicy - stan na 19 kwietnia.

KLIK KLIK

dziś widziałem, że problem pezetmotu zaczyna się rozwiązywać, czyżby się się dogadali? Tak czy owak dobrze, że ta buda wreszcie znika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..