Dzisiaj jest 04 maja 2024, 4:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 lut 2015, 19:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Podobno ma gdzieś na tej ulicy powstać Intermarche - możliwe właśnie, że w tym miejscu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 8:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
W kwestii galerii przy granicy :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PZM-otowski barak dzielnie stoi :roll:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 9:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
gdyby nie ta nieszczęsna stacja paliw, to powiedziałbym, że prezentuje się cokolwiek ładniej niż Plaza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 9:33 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
To centrum handlowe naprawdę ładniejsze prezentuje. Myślałem ze będzie gorzej

Tak samo hotel

Dobrego projektanta ma właściciel.

Mnie na tyć zdjęciach wyżej najbardziej razi ten okropny napis WKS ŚLĄSK. Przecież wszystko trzeba zniszczyć i powypisywać nazwy klubików na murze.
Złapać takich debili i kazać wyczyścić ten mur gołymi rękoma


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 10:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tez wczoraj patrzyłem się na na ten budynek i coraz ładniejszy się robi, pomijając oczywiście wiatę tankszteli od strony rzeki i sterczącą obok szarą budkę inkasenta. od strony ul wolności jak się patrzy na tę bryłę to przypomina wg mnie arkę noego :)
a propo murku imienia śląska wrocław - zastanawiam się czy nie dałoby rady zaplanować jakichś schodków pomiędzy mostem i tym trawnikiem otoczonym murem? znacznie usprawniłoby to możliwości skomunikowania ścieżek wzdłuż nysy z mostem i powstającą galerią (w domyśle kawiarnią czy inną knajpą, która jak rozumiem ma się znaleźć m.in. na tarasie widokowym).
nowa elewacja hotelu też jest bez obciachu, choć zastanawiam się czy trochę nie wylano dziecka z kąpielą przy tej przebudowie, czesi na jested w libercu wpadli na pomysł co by zrekonstruować tamtejsze wnętrze właśnie w stylu lat 60tych/70tych, czyli z czasów kiedy hotel tamtejszy powstawał. wg mnie takie podejście jest godne naśladowania.
http://liberec.idnes.cz/obnova-baru-avi ... -zpravy_tm
trochę szkoda, że ta część naszego miasta, którą sami zbudowaliśmy po wojnie jest traktowana tak samo po macoszemu jak to co zbudowali wcześniej niemcy... największy polski problem to chyba to, że miasto jako takie jest dla nas po prostu "przestrzenią" obcą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 12:09 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Schodki faktycznie przydałyby się - wyszłoby to tylko na plus dla "galerii".

Ciekawe, gdzie jest nasza straż wiejska, która chyba jeszcze nigdy w życiu nie złapała ani jednego debila niszczącego elewację, czy murek napisami pseudokiboli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 14:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
zgc_qwerty pisze:
Mnie na tyć zdjęciach wyżej najbardziej razi ten okropny napis WKS ŚLĄSK. Przecież wszystko trzeba zniszczyć i powypisywać nazwy klubików na murze. Złapać takich debili i kazać wyczyścić ten mur gołymi rękoma


Ciekaw byłem kto zwróci na to uwagę ;)

neandertalski pisze:
...zastanawiam się czy nie dałoby rady zaplanować jakichś schodków pomiędzy mostem i tym trawnikiem otoczonym murem? znacznie usprawniłoby to możliwości skomunikowania ścieżek wzdłuż nysy z mostem i powstającą galerią (w domyśle kawiarnią czy inną knajpą, która jak rozumiem ma się znaleźć m.in. na tarasie widokowym).


Może powstanie - byłoby faktycznie fajnie :)

neandertalski pisze:
nowa elewacja hotelu też jest bez obciachu, choć zastanawiam się czy trochę nie wylano dziecka z kąpielą przy tej przebudowie, czesi na jested w libercu wpadli na pomysł co by zrekonstruować tamtejsze wnętrze właśnie w stylu lat 60tych/70tych, czyli z czasów kiedy hotel tamtejszy powstawał. wg mnie takie podejście jest godne naśladowania.


Faktem jest, że byłby hit - Czesi mają chyba słabość do tej estetyki ;)


gobo007 pisze:
Jakiś czas temu pisałem o zburzonej stodole naprzeciw BP, a 2 dni temu zrównano z ziemią również budynek mieszkalny stojący obok. Wczoraj wywożono gruz i właściwie już nic nie zostało. Pozostaje nam teraz czekać na kolejny krok inwestora - czy powstanie tam kolejny market?


Inter Marche + ich stacja paliw.
BP na pewno się ucieszy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 14:59 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
A w ogóle jest jakiś planowany termin rozpoczęcia działalności przez ten nowy przybytek przy granicy?
W ogóle ile sklepów tam planują?
Będzie biedronka? :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 17:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
zgc_qwerty pisze:
Będzie biedronka?


To byłaby już lekka przesada ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 17:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
To byłaby już lekka przesada


Dlaczego?
Akurat o Biedronce na poziomie O była mowa od początku. Parkingi podziemne. Góra to galerie, sklepiki i restauracja/kawiarnia z widokiem na Nysę :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 18:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Nawiązałem do biedronki z uwagi na to źe u tego samego pana w budynku już się jeda mieści.

Chociaż widziałbym tak inny sklep market, bo biedronek mam przesyt.
Dobrze ze nie robi się u nas jak we Wrocławiu gdzie biedronka jest chyba co 100 metrów momentami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 19:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Również wolałbym jakiś inny market - biedronek nam wystarczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 19:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja mam pewne info, że będzie tam Biedronka. Sorry Chłopaki za rozczarowanie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 20:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakoś specjalnie mnie to nie martwi, ale robi się to monotonne - gdzie popatrzysz, to biedrona ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2015, 14:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Niemcy zabrali się za budowę mostu na Nysie. Jak powiedzieli tak robią, u nas pewnie jeszcze dużo wody by upłynęło zanim zaczęli by budowę. Wiecie może czy to będzie tylko jakaś kładka dla ruchu pieszego czy do ruchu samochodowego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..