Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 23:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 lis 2013, 12:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Drezno - Wrocław cały czas będzie, to jedyne bezpośrednie polaczenie że Zgorzelca do Wrocławia.


A pociągi do Węglińca są o 5.13 (na miejscu 5.36), 7.33(7.57), 11.17(11.40), 14.02(14.25), 15.15(15.39), 20.57(21.22)

Czyli między 15 a 21 nie ma żadnego połączenia do Węglińca, jest tylko RE o 19.38


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2013, 18:10 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
No i ...stało się!!!
Przewozy regionalne zlikwidowane,linie TLK zamknięte!
Tak nasza kochana kolej wypięła się na pasażerów...
Nie mam ochoty więcej pisać,bo do głowy przychodzą mi tylko niecenzuralne słowa. :smt068
Do Warszawy dostanę się tylko z kilkoma przesiadkami,w tym w Węglińcu,lub z Jeleniej Góry jadąc nocą,co mi nie odpowiada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2013, 22:54 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
nasi włodarze już o tym pomyśleli.
po co masz jeździć do warszawy?
do zgorzelca przeniesć stolycę.
trzy hale sportowe zobowiązują.... :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2013, 23:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Do Wawy zwykle albo latam z Wrocławia, albo jadę stamtąd Polskim Busem. Niedługo zacznie latać Ryanair na krajówkach i będziesz mogła zapomnieć o pociągach.
Polski Bus jedzie z Dworca PKS we Wrocławiu na stację metra Młociny w Warszawie skąd jest dobry dojazd do centrum. Jeśli chodzi o samolot, to z Modlina jedziesz pociągiem na Dworzec Gdański - raptem 30 minut z hakiem i stamtąd już do centrum to 3 stacje metra. Dojazd na lotnisko z Dworca Głównego we Wrocławiu to autobus 406. Do czasu elektryfikacji nie mamy co marzyć o dalekich połączeniach kolejowych.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2013, 14:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
cortland pisze:
trzy hale sportowe zobowiązują....


W każdym temacie piszesz o trzech halach :roll:
Naprawdę tę ruinę na Traugutta kwalifikujesz jako halę? Daj spokój :smt021

gobo007 pisze:
Do Wawy zwykle albo latam z Wrocławia, albo jadę stamtąd Polskim Busem. Niedługo zacznie latać Ryanair na krajówkach i będziesz mogła zapomnieć o pociągach.
Polski Bus jedzie z Dworca PKS we Wrocławiu na stację metra Młociny w Warszawie skąd jest dobry dojazd do centrum. Jeśli chodzi o samolot, to z Modlina jedziesz pociągiem na Dworzec Gdański - raptem 30 minut z hakiem i stamtąd już do centrum to 3 stacje metra. Dojazd na lotnisko z Dworca Głównego we Wrocławiu to autobus 406.


gobo007 - nie każdy jest tak młody i obrotny jak Ty - lenka na ten przykład jest nieco bardziej dojrzała od Ciebie. Nie dziwię się jej zatem, że woli wsiąść do pociągu w Zgorzelcu, a wysiąść w stolicy. Też bym tak wolał i może doczekamy tego dnia ;)
Ale na jazdę za dnia to bym raczej nie liczył... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2013, 16:47 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Masz rację Yello!
Na taki komfort:Zgorzelec - Warszawa nie liczę już od kilku lat,
ale dotąd były niezłe połączenia z przesiadką we Wrocławiu...
Jeśli więc dawałam radę na remontowanym Wrocławiu Głównym,to podróż nie była taka straszna,
a i koszt przejazdu niezbyt duży...
No,ale nie ma wyjścia:trzeba się zapakować o 5,16 do Węglińca,a stamtąd do Wrocławia,skąd o 9,20
/niestety,już nie TLK/ do stolicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2013, 20:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
oczywiście! Ja sam korzystałem z pociągów do Warszawy gdyż po pierwsze lubię tak podróżować, a po drugie super było to, że wsiadałem w Zgorzelcu, a wysiadałem na Centralnym. Później zaczęły się remonty linii, opóźnienia, zwiększanie się czasu podróży, aż w końcu bezpośrednie połączenia zniknęły zupełnie.
Obrotność nie ma tu nic do rzeczy, a bardziej brak świadomości lub informacji, że można podróżować szybciej, wygodniej i często w tej samej cenie, a w przypadku Polskiego Busa wręcz za grosze.
Na początku roku za bilety z Wrocławia do Warszawy i z powrotem dla dwóch osób zapłaciłem 20 kilka złotych.

Z chęcią pomogę komuś zaplanować taki wyjazd - łącznie z podaniem numerów autobusów/tramwajów/przystanków metra.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2013, 23:38 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
YELLO_35 pisze:
W każdym temacie piszesz o trzech halach :roll:
Naprawdę tę ruinę na Traugutta kwalifikujesz jako halę? Daj spokój :smt021

rwij się ;).
a te halę na maratońskiej kwalifikujesz jako halę?
kontynuując i uprzedzając pytania - tę zgorzelecką drużynę kwalifikujesz jako drużynę?
gobo007 pisze:
Polski Bus jedzie z Dworca PKS we Wrocławiu na stację metra Młociny w Warszawie skąd jest dobry dojazd do centrum.

jedyne 5h50 min i jesteś z wrocławia w warszawie. to jest żenada na 300 km z groszami. obowiązkowe stanie w centrum łodzi + wjazd i wyjazd... po trzech godzinach nie wiedziałem co mam z d*** zrobić, w pociągi przejdziesz się, zapalisz fajkę... jeżeli trafi się na ekspres z jednym kierowcą który nie ma stania w łodzi ale i zmiennika to przymusowe stanie min. pół godziny gdzieś pod zduńską wolą... może od przyszłego roku coś się zmieni jak do końca zbudują s8...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2013, 0:03 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
cortland pisze:
może od przyszłego roku coś się zmieni jak do końca zbudują s8...


Jeżeli chodzi o połaczenie samochodowe z Warszawą to nie jest złe. Droga ze Zgorzelca spacerkiem zajmuje mi 6h. Wskazuje trasę Wrocław (A4 potem S8)-Ostrów-Kalisz- Turek(wjazd na A2)- Warszawa. W sumie ok 150km zwykłymi drogami reszta autostrada i szybki ruch. Autostrada A2 kosztuje mnie tylko 7,5zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2013, 11:26 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Ja nie nadaję się na długie trasy samochodem,lub busem,najlepiej pociągiem.
W Warszawie na wschodnim odbiera mnie zięć,więc tam już problem się kończy,
wkurza mnie tylko,że w nowym rozkładzie jazdy,nawet z Wrocławia jest tylko jedno dzienne połączenie do stolicy :smt021 ! O 9,20!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2013, 19:50 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
Jeszcze jedna sugestia apropos W-wy- z Zielonej Góry teraz ekspres jedzie 4-godz!! Tylko jest jeden problem ze Zgorzelca do Zielonej tylko powolny PKS (niby pośpieszny hahaha), który 110km pokonuje w zaledwie 2,5h.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2013, 14:27 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Niespodzianek na kolei ciąg dalszy:
W Zgorzelcu nie można kupić biletu do Warszawy,bo?
Od dziś nie ma umowy Regionalnych i Inter City...
Brak słów! :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2013, 14:40 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Umiesz korzystać z forum to możesz przy okazji kupić bilet przez internet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 gru 2013, 8:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:04
Posty: 211
Lokalizacja: monitor
A ja mam takie pytanko ktoś się orientuje jak otwarta jest kasą na Zgorzelec miasto


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 gru 2013, 8:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
zgc_qwerty pisze:
Umiesz korzystać z forum to możesz przy okazji kupić bilet przez internet

Istotny wtręt, szkoda że nie zasugerowałeś żeby kolega teleportował się po internecie do celu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..