Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 18:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lut 2014, 22:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Kasa przy stacji Zgorzelec miasto jest otwarta w takich dziwnych godzinach. Otwiera się chyba o 7.40 a zamyka na pewno o 19.40, tylko że w ciągu dnia są przerwy. Pierwsza chyba od 10.30 do 11.40 druga na pewno od 15.30 do 17.

Ostatnio zobaczyłem że jest pociąg do Wrocławia o 17.15 oczywiście z przesiadką w Węglińcu, tylko że ten pociąg jest tylko ze stacji Zgorzelec miasto, nie jedzie na ujazd, co jest dziwne. Przez to myślałem ze tego pociągu w ogóle nie ma.

Dzisiaj otwarcie mostu kolejowego. Był materiał w TVP Wrocław, niby od wiosny mają puścić cały ruch towarowy. Ciekawe od kiedy? Dalej jeszcze jeżdżą przez stary wiadukt?
Wypowiadał się jakiś dyrektor z DB ktory powiedział że jak już po remoncie to zwiększą ilośc połączeń drezno wroclaw. Cos więcej wiadomo na ten temat?

No i oczywiście wspomnieliśmy o elektryfikacji w ciągu trzech lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2014, 22:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Elektryfikacja ma mieć niby miejsce na początku 2015 roku. Ruch towarowy już chyba częściowo jest kierowany na Zgorzelec, bo dziś stałem przed szlabanami i w stronę Nysy jechała niemiecka lokomotywa ciągnąca cysterny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2014, 8:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
zgc_qwerty pisze:
do Wrocławia o 17.15 oczywiście z przesiadką w Węglińcu, tylko że ten pociąg jest tylko ze stacji Zgorzelec miasto, nie jedzie na ujazd, co jest dziwne.


Nie jest dziwne - to pociąg z Jeleniej Góry przez Zgorzelec. Korzysta z łuku koło cmentarza omijając w ten sposób Ujazd (i skraca czas przejazdu na tym odcinku).

zgc_qwerty pisze:
Dzisiaj otwarcie mostu kolejowego. Był materiał w TVP Wrocław, niby od wiosny mają puścić cały ruch towarowy. Ciekawe od kiedy? Dalej jeszcze jeżdżą przez stary wiadukt?


Jaki stary masz na myśli? :roll: Ludzie w starszych domach mieszkają, a księża w jeszcze starszych msze odprawiają... A ten wyremontowany jak się dowiedziałeś 8)

gobo007 pisze:
Elektryfikacja ma mieć niby miejsce na początku 2015 roku.


I w kierunku Lubania też ma być. Nie wiem gdzie to pisałem ale odcinek do Czech pozostanie bez druta - w ruchu towarowym zatem niewiele zmieni elektryfikacja... :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2014, 9:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Czy może ktoś zna namiary na jakiś kontakt w sprawie przejazdu na II Armii WP tam 12 min przed przejazdem pociągu zmykają przejazd i około 3 min po przejechaniu otwierają ,jakaś masakra, To nic wspólnego z bezpieczeństwem nie ma. Piesi niecierpliwiąc się przemykają pod szlabanami a przed zamknięciem i po otwarciu kierowcy wciskają się pod szlabany. Ja wiem że to automat ale to też regulują ludzie . Często dla pociągu jadącego od Węglińca szczególnie towarowego jeszcze na Lubańskiej jest przejazd otwarty a na II Armii już zamknięty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2014, 14:34 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
Czy może ktoś zna namiary na jakiś kontakt w sprawie przejazdu na II Armii WP tam 12 min przed przejazdem pociągu zmykają przejazd i około 3 min po przejechaniu otwierają ,jakaś masakra,


Tematem zajmie się redakcja :smt028

gobo007 pisze:
Ruch towarowy już chyba częściowo jest kierowany na Zgorzelec, bo dziś stałem przed szlabanami i w stronę Nysy jechała niemiecka lokomotywa ciągnąca cysterny.


Na pewno jechało do Niemiec? Bo na razie nie puszczono tam ruchu towarowego z tego co wiem. A przez Lubańską i Boh. II AWP jeżdżą towary do Czech, Sulikowa i Elektrowni - korzystajac zresztą w wyżej opisanego łuku koło cmentarza :|
Samo oznakowanie loka DB nie oznacza, że jest on niemiecki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2014, 14:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Szanowna Redakcjo będę wdzięczny myślę, z resztą ,że nie tylko ja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2014, 16:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
bog180 pisze:
Czy może ktoś zna namiary na jakiś kontakt w sprawie przejazdu na II Armii WP tam 12 min przed przejazdem pociągu zmykają przejazd i około 3 min po przejechaniu otwierają ,jakaś masakra, To nic wspólnego z bezpieczeństwem nie ma. Piesi niecierpliwiąc się przemykają pod szlabanami a przed zamknięciem i po otwarciu kierowcy wciskają się pod szlabany. Ja wiem że to automat ale to też regulują ludzie . Często dla pociągu jadącego od Węglińca szczególnie towarowego jeszcze na Lubańskiej jest przejazd otwarty a na II Armii już zamknięty.



podbijam i popieram. Podejrzewam że jest pewnie jakiś przepis o bliskości dworca i tym się wykpią. :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2014, 11:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
bog180 pisze:
12 min przed przejazdem pociągu zmykają przejazd i około 3 min po przejechaniu otwierają ,jakaś masakra

ja też chciałem podpisać się pod petycją, bo miałem od jakiegoś czasu wrażenie, ze na tym przejeździe strasznie się czas wlecze i stąd mój głęboki niepokój graniczący z przerażeniem na myśl, że miałby się na tej linii zwiększyć ruch towarowy...
swoją drogą, w Goerlitz zwiększenie ruchu pociągów pewnie nie robi na nikim wrażenia, nie przypominam sobie aby tam w jakimś ważnym punkcie miasta były szlabany, wszytko idzie po wiaduktach albo pod wiaduktem, nikomu życia nie utrudniając. u nas niestety mamy układ dróg jaki mamy i z trzech przejazdów dwa są na bardzo ważnych dla miasta "arteriach" komunikacyjnych, stąd każde zwiększenie ruchu na torach będzie chyba niestety odczuwalne, zwłaszcza przy tak wyregulowanych szlabanach ja te na II Armii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2014, 15:36 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...miałby się na tej linii zwiększyć ruch towarowy...


Już się zwiększył. Dziś moi informatorzy (oczywiście tajni) donieśli mi, że kilka pociągów towarowych na Goerlitz jechało :|

neandertalski pisze:
ja też chciałem podpisać się pod petycją...


Najprawdopodobniej w poniedziałek dowiemy się więcej :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2014, 20:11 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
wczoraj przed 17tą stałem z 10 minut na przejeździe na Powst. Śląskich. Jechało z 50 wagonów - cystern z prędkością 20-30 km/h... przejazd +2 i -2 minuty po przejeździe zamknięty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2014, 7:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
petec pisze:
Jechało z 50 wagonów - cystern z prędkością 20-30 km/h...


Nie chcę być złym prorokiem ale taka prędkość może być na tym odcinku normą... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2014, 20:37 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 sty 2010, 15:55
Posty: 40
Lokalizacja: Burkina Faso
Nie żebym się czepiał ale 50 wagonów to chyba przesada..Niech się wypowiedzą fachowcy ale prawie jestem pewien ,że 50 cystern nawet próżnych raczej nigdy nie widziałem w Zgorzelcu ( no chyba ,że 2 loki ) Pozdrawiam..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2014, 20:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Mailmann pisze:
...raczej nigdy nie widziałem w Zgorzelcu...


Z relacji innych wiem, że jechał bardzo długo. Nie ma wielkiego znaczenia ile miał wagonów. A faktem jest, że teraz będziesz miał okazję zobaczyć więcej niż dotychczas ;)
2 loki to częsty przypadek na naszych torach tak nawiasem mówiąc...

http://arkadiuszkucharski.blogspot.com/ ... su-46.html

Pierwszy przykład z brzegu - na dole postu masz 2 różne tandemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2014, 23:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziś rozmawiałem ze znajomym, który ma trochę pojęcia o pracy przewozowej w regionie i przez Zgorzelec może jeździć dodatkowo do 40 pociągów na dobę:)
Chyba trzeba zacząć wozić w aucie jakiś suchy prowiant i laptopa z filmami:)
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2014, 23:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
Mailmann pisze:
Nie żebym się czepiał ale 50 wagonów to chyba przesada..Niech się wypowiedzą fachowcy ale prawie jestem pewien ,że 50 cystern nawet próżnych raczej nigdy nie widziałem w Zgorzelcu ( no chyba ,że 2 loki ) Pozdrawiam..

no sorry, może faktycznie było ich 38 albo 42.
w każdym razie trwało to cholernie długo a ja nie wpadłem na pomysł żeby liczyć cysterny, może i lepiej bo może bym zasnął... ;) następnym rzem spróbuję policzyć skoro kolega taki skrupulatny..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..