Dzisiaj jest 27 maja 2024, 20:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 6:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
i co z tymi protokółami? bip jest nadal nieaktualny? tak to wygląda, że starosta nie chce , żeby dyskusję na jego temat ujawniono na bip ? bo chyba jakąś dyskusję radni toczyli. chociaż, po niektórych radnych wiele spodziewać się nie można.
nigdy wcześniej nie czytałem żadnych protokołów z sesji, ale lektura dość interesująca. powtórzę za kimś z forum :i straszno i śmieszno


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2008, 8:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
"A pan nigdy nie pił ? (!!) Czy Pan nigdy nie pił piwa i nie prowadził samochodu ? (po chwili) To Pan jakiś dziwny jest.... (po chwili) żartuję oczywiście. Nie wiem czyt jest sens zmiany Woroniaka, bo jest już połowa kadencji, a tak to przychodzi inna miotła i inaczej zamiata" to cytat z pierwszej strony.
Nasuwa mi się kilka pytań: czy osoba publiczna ma prawo do takiego zachowania: jazdy po pijanemu, np.bicia żony, kradzieży, kłamstwa, bandyctwa czy jeszcze brutalniej np. pedofilstwa, bo inni tak robią?
Od osoby publicznej mamy obowiązek wymagać więcej, bo ona rzutuje na obraz społeczeństwa , które ją wybrało jako swój autorytet. Nie chciałbym, żeby mnie utożsamiano z taką patologią.
I kolejna sprawa, to pozostawienie na stanowisku osoby, która nie tylko jechała po pijanemu, ale z jej zachowań wynika, że sam jest manipulantem i poddaje się manipulacji innych. To niestety świadczy o problemie Pana Starosty, a którego radni nie chcą widzeć. Byle do następnych wyborów. O ich elektorat niech się nikt nie martwi, oni potrafią kupić wyborców tanią kiełbasą i zrobić to tak, żeby wyborcy byli przekonani, że wybrali tego najlepszego. Na kolejne cztery lata.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2008, 8:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
bonzo pisze:
Nasuwa mi się kilka pytań: czy osoba publiczna ma prawo do takiego zachowania: jazdy po pijanemu, np.bicia żony, kradzieży, kłamstwa, bandyctwa czy jeszcze brutalniej np. pedofilstwa, bo inni tak robią?


Oczywiście że nie !!!

Ale godna pożałowania jest wypowiedź p. Matyjasika. I niech szanowni wyborcy zastanowią się na przyszłość...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2008, 9:11 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Czytając różne doniesienia z Powiatu Zgorzeleckiego, umiejętnie kojarząc fakty z osobami, wyłania się prawdziwy obraz polityki lokalnej. Osoby chowające się za plecami jednych, wykorzystujące ich słabości i uzależnienia, a jednocześnie bezpardonowo realizujące , dzięki temu , swoje cele, to smutny obraz rzeczywistości. Funkcjonuje powiedzenie, że ryba śmierdzi od głowy. Jestem innego zdania. W polityce smród zaczyna się od fundamentu, czyli pojedyńczego człowieka. I idzie w górę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2008, 9:45 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
W polityce smród zaczyna się od fundamentu, czyli pojedyńczego człowieka. I idzie w górę
bardzo ciekawa teoria, mógłbyś to rozwinąć? jakiś przykładzik :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2008, 10:19 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Można na to popatrzyć globalnie, można też w mniejszym wymiarze. Jeżeli poszczególni obywatele godzą się i przymykają oczy na patologię w polityce, kreują postawy " po trupach do celu", to wybrani przez nich przedstawiciele ( na każdym szczeblu funkcjonowania demokratycznego Państwa), będą czuli przyzwolenie na patologiczne działanie. Nie muszą się tłumaczyć przed nikim, bo, jak powiedział jeden z radnych powiatu, każdy jeździ po piwie.
Więc skoro Radny tak mówi, to znaczy, że można.
Jeżeli Pani, która prowadzi świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, była ukarana za krzywoprzysięstwo w sądzie, a któryś z forumowiczów ją usprawiedliwia, bo przecież ona robi tyle dobrego dla biednych dzieci, to ja widzę, że budujemu społeczeństwo oparte na kłamstwie, oszustwie politycznym i obłudzie. Czego taka Pani może nauczyć dzieci, których rodziny funkcjonują często na granicy prawa? Ze kłamać można. Jeżeli takie postawy reprezentują ludzie, którzy powinni być autorytetem dla tych biednych dzieciaków, prezentują taki poziom moralny, to czego możemy się potem od dorosłych spodziewać ?IŻe można robić różne nikczemne rzeczy, tylko trzeba wiedzieć, z kim trzymać.
Z tego powodu uważam, że władza ( nazwijmy ją głową naszej ryby) jest już zepsuta od podstawy- to jest od swojego zaplecza.
I ten mechanizm widzę bardzo wyraźnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2008, 10:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
bonzo pisze:
W polityce smród zaczyna się od fundamentu, czyli pojedyńczego człowieka. I idzie w górę


A może to jest tak , że im większy smród tym większa siła parcia w górę?
Parcie parciem - tylko skąd poparcie - u wyborców?


bonzo pisze:
Jeżeli Pani, która prowadzi świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, była ukarana za krzywoprzysięstwo w sądzie, a któryś z forumowiczów ją usprawiedliwia, bo przecież ona robi tyle dobrego dla biednych dzieci, to ja widzę, że budujemu społeczeństwo oparte na kłamstwie, oszustwie politycznym i obłudzie. Czego taka Pani może nauczyć dzieci, których rodziny funkcjonują często na granicy prawa? Ze kłamać można. Jeżeli takie postawy reprezentują ludzie, którzy powinni być autorytetem dla tych biednych dzieciaków, prezentują taki poziom moralny, to czego możemy się potem od dorosłych spodziewać ?IŻe można robić różne nikczemne rzeczy, tylko trzeba wiedzieć, z kim trzymać.


No niestety...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2008, 6:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
prawo archimedesa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2008, 7:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
guru23 pisze:
prawo archimedesa?



Dokładnie tak...." Ciało zanurzone w gównie traci na odwadze"..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2008, 15:31 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
stwarza się zaklęty krąg, coś na zasadzie sprzężenia zwrotnego, ale da się to w jakimś miejscu przerwać, ale nie w pojedynkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2008, 11:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
„Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela" - to hasło społecznej kampanii przeciwko pijanym kierowcom, która właśnie rusza w Kielcach. Właśnie tam 26 sierpnia br. pod kołami samochodu prowadzonego przez pijanego kierowcę zginął 28 letni Szczepan. Co roku na polskich drogach pijani kierowcy powodują setki wypadków. Wiele z nich kończy się czyjąś śmiercią. Ta kampania ma na celu uświadomienie ludziom, jak poważny jest to problem - każdy z nas może stać się ofiarą takiej tragedii lub stracić w ten sposób bliską osobę. W ciągu ostatnich 8 miesięcy funkcjonariusze policji na terenie powiatu zgorzeleckiego zatrzymali 154 pijanych kierowców" to skopiowałem ze strony głównej.
też mówię "nie", ale jak gość ma odpowiedzialne stanowisko między innymi za bezpieczeństwo, a sam pije ( po piwie bezalkoholowym ma ponad 1 promil), a inny też z tej samej paczki jedzie po pijaku, namawia żonę, żeby łgała i ta jeszcze przed sądem kłamie w żywy kamień, to żeby nie wiem, jaki kampanie były, to przyjdzie moment, że ten, któremu się pozwala z racji stanowiska kiedyś wsiądzie pijany za kierownicę i zabije komuś brata, przyjaciela, matkę czy dziecko. pijany kierowca i pijany starosta to nieszczęście na drogach i w urzędzie. a wypowiedź radnego z zarządu, że każdy pije świadczy o tym, że na pijaństwo daje pozwolenie sama władza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2008, 16:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lip 2008, 18:54
Posty: 77
Lokalizacja: zgorzelec
guru23 pisze:
wypowiedź radnego z zarządu, że każdy pije świadczy o tym, że na pijaństwo daje pozwolenie sama władza


A może przerwać "zmowę milczenia" i głośno zacząć mówić kto pije w pracy, kto siada pijany do samochodu? Przecież takie rzeczy nie dzieją się w zaciszu gabinetu! Podobno policja zatrzymała kolejnego samorządowca na podwójnym gazie. I co? Przestraszyli się afery i puścili wolno?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2008, 19:50 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Pomijając kim jest pijany kierowca uważam, że "prawo" powinno być jednakowe dla wszystkich. Jestem bardzo wielkim radykalistą w takich sytuacjach i mówię wszystkim pijanym kierowcom stanowcze NIE!!!

NIE - bo ja mogę przez niego ucierpieć!
NIE - bo mogą ucierpieć moi bliscy!
NIE - bo mogą ucierpieć LUDZIE!
Jeżeli ON sam ucierpi, to jestem ZA!!!

Kolejny raz się powtórzę: gdyby był to przysłowiowy Kowalski, to już dawno siedziałby w domu lub w areszcie z wyrokiem na karku.
Zdajmy sobie w końcu sprawę z tego, że nie mamy złego prawa - mamy tylko ludzi, którzy tego prawa nie potrafią w należyty sposób egzekwować (policja, straż miejska). Wynika to, jak sądzę, z tego że żyjemy w takiej zapi....łej dziurze jak 32-u tysięczny Zgorzelec (bez urazy), w którym niemal każdy zna każdego (przynajmniej z widzenia) i odpowiedzialnym służbom po prostu NIE WYPADA karać sąsiada (nieumyślnie mi się zrymowało). Dla mnie gość czy to na najniższym szczeblu władzy, czy też na najwyższym powinien zostać ukarany za posiadanie ponad 1 promila alk. (demokracja to? czy utopia raczej?) Dlaczego to "Kowalski" zostaje ukarany w takim przypadku i dopiero później "walczy" o przywrócenie swojej niewinności, a ludzie "u sterów" mają wręcz odwrotnie - karani są dopiero po udowodnieniu winy, gdzie w tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości? Proszę mi to wyjaśnić, bo już się chole...a pogubiłem. Zapewniam wszem i wobec, że jeżeli Starosta wyjdzie z tego "bez szwanku", to ja i tak będę jeździł "na trzeźwo" mimo upoważnienia do jazdy "po pijaku" (w myśl zasady: skoro On, to czemu nie ja?), bo jestem osobą myślącą i odpowiedzialną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2008, 0:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
grengo pisze:
"prawo" powinno być jednakowe dla wszystkich

Ależ tak jest, tylko jego stosowanie/egzekucja jest dla co niektórych "równiejsza" 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2008, 11:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
paawlus pisze:
"prawo" powinno być jednakowe dla wszystkich


paawlus pisze:
Ależ tak jest, tylko


Ale Cię poniosło...... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..