Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 9:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2008, 14:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
guru23 pisze:
krytyczny, pewnie nie właczę się do organizacji jakubów ani też innych imprez w zgorzelcu. zdaję sobie sprawę z ogromu prac, jakie organizatorzy wkładają w każdą imprezę , doceniam was wszystkich, którzy fajną imprezę zrobili. ale zwróć uwagę, jak zareagowałeś na moje argumenty.
na pewno nie miałeś w zakresie obowiązków ani ty ani dyrektor mdk wpisanej organizacji jakubów. ale pytanie, czy to była impreza miasta? jeżeli tak, a uczestniczyłeś w jej organizacji choćby w sposób, o którym pisałem.więc nie mów, że nikt ci za to nie płacił. bo w czasie , w miejscu i na sprzęcie publicznym a nie w prywatnym domu wykorzystywałeś wymienione środki do tego.
tylko się chłopie nie obruszaj, i nie mów mi, że nie będziesz płacił za zrobioną robotę, bo jesli jesteś dyrektorem, to takich rzeczy nie wypada ci publicznie gadać. trzeba szukać pieniędzy, żeby ludziom za pracę płacić, bo potem będą tak jak ty teraz sfrustrowani krytyką
a jesli chodzi o te wc, to nie dziwię się, że ludzie bali się tam wchodzić, skoro łobuzy przewracali kible z ludźmi w środku


Ech... nie mam sił tłumaczyć. Myślę że dzieli nas ogromna przepaść wynikająca z poziomu zaangażowania i nigdy się nie dogadamy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2008, 16:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lip 2008, 18:54
Posty: 77
Lokalizacja: zgorzelec
krytyczny pisze:
Myślę że dzieli nas ogromna przepaść wynikająca z poziomu zaangażowania i nigdy się nie dogadamy.

Cała dyskusja na forum świadczy jednak, że impreza pod nazwą "Jakuby" nie pozwala na obojętność, zmarinalizowanie, wstydliwe zapomnienie. Krytycy i krytykanci też mają swój wkład w rozwój imprezy, nadanie jej dłuższego żywota. Należy zauważyć ciągły postęp w jej organizacji, to przyznaje chyba każdy, no prawie każdy. :lol:
Turysta spoza powiatu zgorzeleckiego nie zwraca uwagi na każdy mankament, na to kto robił za pieniądze, a kto w czynie społecznym. Liczy się tzw. ocena za całokształt, a ta wypada zdecydowanie pozytywnie. Liczę, że jak organizatorzy się otrząsną, zniknie z ulic (i internetu) kurz bitewny, na spokojnie ocenią wszystkie aspekty imprezy. I się łatwo nie zniechęcą przed następną edycją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2008, 19:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
sam się nazwałeś krytyczny. więc chyba znasz różnicę między krytyką a krytykanctwem. nie skrytykowałem jakubów, wiem o nich dobrze. ustosunkowałem się teraz do twojej odpowiedzi do eli "Jak dyrektor Muzeum Łużyckiego nie mam żadnego obowiązku organizowania Jakubów i pani dyrektor MDK też nie. Swoje pensje dostajemy za prowadzenie podległych nam placówek i wypełnianie przez nie swoich statutowych celów. Organizacja Jakubów nie jest żaden w sposób wynagradzana i chciałbym żeby miała Pani w tej materii całkowitą jasność".
i nie umniejszam niczyjej roli w organizacji imprezy , nawet powiem, gratuluję,ale czy twoja odpowiedź nie mieści się w myśli " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ?
i jeszcze raz powiem, że dyrektorowi nie wypada tak się wypowiadać, że wiesz o tym, że za rok nie zapłacisz komuś, kto włączy się w organizację. mnie to nie dotyczy, więc chłodno na to patrzę, ale sam w ten sposób pokierowałeś dyskusją


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2008, 16:26 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Mam wrażenie, że kłótnie o 'duperele' przesłaniają problemy, które wystąpiły na tegorocznych Jakubach i które w większości spowodowane były rozrostem imprezy. Pojawiłysię nowe kwestie, niektóre trudne do przewidzenia. Wiedzą o tym najlepiej organizatorzy, że pomimo starań nie wszystko zawsze idzie planowo. Niepotrzebnie dyskusja poszła w stronę konfrontacyjną, bo gdyby wszystkie te uwagi pozbierać i wspólnie zastanowić się, z jakich powodów problemy wystąpiły, dałoby się ich uniknąć za rok. Proponuję zatem zacietrzewienie odłożyć na bok i udowodnić, że jednak potrafimy coś więcej, niż tylko się kłócić. Przecież w końcu wszystkim nam chodzi o to samo: aby się dobrze i kulturalnie bawić przez trzy dni, żeby zarobić, kto handluje, żeby mieć się gdzie wysiusiać i mieć co wspominać przez rok.
Ja powiem, że brakowało mi jakiegoś gadżetu, który przypominałby o festynie przez następny rok i nie byłby wyrzucany do kosza z powodu marnej jakości. Talar nie wypalił, ale może na następne Jakuby wcześniej zrobić wzór, który przypominałby rzeczywistego talara a nie współczesną monetę. Może kufel z wizerunkiem Jakuba i sentencją z Aurory? Może ktoś ma inne pomysły?

I jeszcze na koniec: nie wyobrażam sobie, aby impreza tak dobrze się rozwijająca i zyskująca z roku na rok nowych zwolenników z jakiegoś powodu miałaby się nie odbyć. Kto ją jednak będzie organizował, jeżeli gatunek społecznych organizatorów jest na wymarciu? Czy trzeba będzie pójść w tym kierunku, w którym idą Niemcy i Jakuby skomercjalizować? Dobrze już dziś zacząć o tym myśleć, bo rok minie nie wiadomo kiedy.


Ostatnio zmieniony 10 wrz 2008, 21:17 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 5:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
nie wiem, czym moja wypowiedź ruszyła krytycznego do żywego, ze nie odpowiedział na pytanie, a żółć wylał na festiwal grecki. sam przecież sprowokował dyskusję w tym kierunku, więc się odezwałem. uważam, że jeśli prawdą jest, że jakuby były zorganizowane jako impreza rekreacyjna, to skandal i za to ktoś powinien beknąć . ktoś, czyli oficjalny organizator, a nie wiem, kto nim był, wyciągnąć wnioski na przyszłość i zrobić w tym zakresie lepiej. jeśli chodzi o program, to jeszcze raz powtórzę, że słyszałem, że podobno był fajny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 12:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Guru problem w tym że powoli stajesz się ginącym gatunkiem, osoby czysto prywatnej (tak przynajmniej twierdzącej a wypowiadającej się mieście). Dla mnie jesteś kompletnie anonimowy i broń Boże nie robię z tego powodu zarzutu. Jednak Ty wiesz kima ja jestem a ja nie wiem kim Ty jesteś. Rodzi to mało komfortową sytuację zarówno dla Ciebie jak i dla mnie bo się może okazać w dłuższej perspektywie że jednak również pełnisz jakąś funkcję która na podciągnąć będzie można pod funkcję publiczną (publiczna nie tylko w sensie pracowania w administracji).

Mi nakazujesz "tonowanie" wypowiedzi bo pracuję w administracji (co zresztą towarzyszy mi od początku mojej aktywności forumowej, jeszcze nie tak dawno wyciągano mi że pracowałem w Urzędzie Gminy :) ). Wszystko rozbija się o szerokość definicji "funkcja publiczna". Czy Cichy prawdopodobnie pełniący rolę przewodniczącego koła NOP w Zgorzelcu jest osobą publiczną czy nie. Marko jako radny miasta, członek SLD jest osobą publiczna czy nie i kogo reprezentuje wypowiadając się na forum. Pitek jako aktywny członek Platformy i asystent społeczny posła ma prawo do wypowiedzi własnego zdania, czy nie?. Przekorny pracujący w administracji powiatowej reprezentuje siebie czy starostwo ? Aleks reprezentuje funkcję dziennikarza, czy może właściciela portalu, czy swoje własne prywatne zdanie. I tak można mnożyć w nieskończoność.

Co do Jakubów. Proszę bardzo uważnie przeczytaj ustawę o imprezach masowych. Powstała ona fali przeciwdziałania stadionowemu bandytyzmowi i to w treści tej ustawy jest bardzo widoczne (np. cały rozdział o utrwalaniu imprez na nośnikach video). Jest bardzo restrykcyjna co do środków ochrony i wymogów wobec organizatora. Nie przystaje jednak w żaden sposób do imprezy o takich charakterze jak Jakuby czy Festiwal Grecki. Na marginesie żadna z dotychczasowych edycji Jakubów nie miała charakteru imprezy masowej, choć z punktu "przeliczania" odwiedzających z całą pewnością każda edycja tej ustawie podlegała.

Nie można ustawy czytać tylko do paragrafu, który akurat pasuje. Z definicji jest to zwarty dokument, który czyta się od początku do końca i który niesie określone konsekwencje. Uznanie Jakubów czy Festiwalu Greckiego za imprezę masową i zastosowanie wszystkich jej przepisów uderza nie tylko w organizację (koszty ochrony itd) ale także w restauratorów (zakaz sprzedaży alkoholu) a ostatecznie w mieszkańców (wymienić tu choćby można rewizje na bramkach czy brak możliwości napicia się piwa). Horrendalne ceny biletów na koncerty gwiazd (średnio ok.200 zł) pośrednio wynikają właśnie z zastosowania przepisów ustawy o imprezach masowych. Ochrona pochłania gigantyczne środki nie dające tak naprawdę żadnej gwarancji co do skuteczności podjętych działań.

Do tego oczywiście należy brać pod uwagę kontekst w jakim impreza się odbywa. Jakuby, odbywają się na całym Przedmieściu, cały pomysł polega na tym by wszystkie działania rozciągnąć na całym terenie a nie kumulować w jednym miejscu. Ustawa mówi o "miejscach" i określonym czasie trwania imprezy masowej. Jak traktować miejsce w czasie Jakubów? Jak je zdefiniujesz ? Miejsce to kawałek bruku na którym aktualnie znajduje się spacerowicz? Przy takim podejściu wpuszczam 1001 osób, które przemieszczają się po Przedmieściu w kordonie ochroniarzy. Czas imprezy. Życie kwitło na Jakubach praktycznie 24h na dobę, ale nasycenie ludźmi w ciągu dnia rozkładało się różnie. Były momenty, że było ich na Przedmieściu było mniej niż setka, były że tysiące. Wszystkie awantury odbyły się późnych godzinach nocnych i gdyby poprzestawać tylko suchej definicji ustawowej, w tym określonym czasie i miejscu Jakuby nie spełniały żadnej przesłanki dla uznania ją za imprezę masową. Z mojego punktu widzenia było by nawet lepiej, gdyby wyznaczono czas imprezy masowej do godz. np 23:00. Z formalnego punktu widzenia wszystko co by się wydarzyło po niej, organizatorów by nie dotyczyło bo impreza i obowiązki z ustawy wynikające skończyły by się wraz upływem czasu. Takie podejście jest tworzeniem fikcji. Mi nie zależy na tworzeniu sztucznych zapisów i wykorzystywaniu kruczków do ochrony własnych 4-liter.

Inna sytuacja jest np. na terenie amfiteatru. Ogrodzenie, bramy stała i łatwa do określenia liczba miejsc (pojemność miejsc siedzących dla amfitatru to coś około 3 tysięcy). Z góry można założyć ile wejdzie. Jednak rodzą się niedogodności zakaz wnoszenia alkoholu, kontrole mające na celu przeciwdziałanie wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów. Status imprezy masowej to nie tylko świstek papieru ale także określone obowiązki . Co więcej Nikos dopełni formalności, postawi bramkarzy na wejściu, zagwarantuje odpowiednią ich liczbę (przy zakładanej pojemności to około : 37 z uprawnieniami, może ktoś to przeliczy w sobotę) Jednak tuż za bramą (po za miejscem imprezy) dostanie ktoś (oby nie oczywiście) w dziób. Kogo obciążyć odpowiedzialnością? Można rozciągnąć miejsce imprezy masowej po za bramy, ale nadal ze wszystkimi konsekwencjami.

Dalej idąc jeśli Festiwal Grecki jest uznany za imprezę masową, to proszę o przedstawienie regulaminu imprezy masowej wynikającego z art. 5 ust. 3 ustawy. I tak po kolei wszystkie punkty dot. wymagań...

Z imprezy dla ludzi robi się oblężona twierdza, taki efekt chcemy osiągnąć? Nie ta skala, nie tędy droga. Na poziomie takiego miasta jak Zgorzelec i imprez się tu odbywających zapisy ustawy są tylko orężem w rękach tych którzy chcą "błysnąć".

Podsumowując naprawdę krytyki się nie boję, bo gdyby było inaczej nie odzywał bym się na forum. Tylko proszę zwrócić na fakt że wymachiwanie wybranymi zapisami ustawy jest narzędziem obusiecznym. Można zarzucić Jakubom, że nie były majstersztykiem organizacyjnym, ale jeśli podpieramy się ustawami to nie robimy żadnych wyjątków i wszystkich traktujemy równo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 12:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Popieram w 80%


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 19:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 sie 2008, 10:06
Posty: 3
Lokalizacja: zgorzelec
ja jestem za tym ,żeby "jakuby" były absolutnie komercyjne.to takie proste.po co te wszystkie oskarżenia. ile piwa czy naleśników."krytyczny" jesteś osobą bez wiedzy o temacie organizacyjnym i chętnie spotkam się z tobą na temat jakuby 2009.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 20:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
były już jakuby komercyjne. tylko wtedy nazywały się "dobrzynki" - robimy powtórkę?
ignac i szpileczka - proszę podajcie jakie ijuż mprezy tego typu zorganizowaliscie. minimum tej rangi co jakuby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 21:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
były już jakuby komercyjne. tylko wtedy nazywały się "dobrzynki"
mylą Ci się dwie sprawy: koncepcja Dobrzyńskiego z komercją, a to nie jest to samo. Można komercyjnie zrobić dobrą imprezę, można 'dobrzynki', podobnie jak nie komercyjnie. I nie piszę dlatego, że jestem za formą komercyjną. To jedna z opcji. Uważam, że robiąc imprezę społecznie i robiąc ją dobrze /bo tak tegoroczne Jakuby są oceniane/, a potem zbierając cięgi za drobne niedociągnięcia - trudno oczekiwać, że organizatorzy społeczni będą mieli chęć na powtórkę za rok. Komercyjni natomiast zarobią chociaż kasę i to im osłodzi późniejsze nieprzyjemności. Coś będą mieć oprócz kubła pomyj na głowę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 22:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Komercjalizacja Jakubów ? Marne szanse, przynajmniej w najbliższej przewidywalnej przyszłości.

Po pierwsze - mentalność. Nie okłamujmy się - Polacy nie są skłonni do płacenia za imprezy plenerowe, ja osobiście w Polsce nie spotkałem się z płatnym jarmarkiem. Niemiecka płatna strefa to kawał miasta. Patrz punkt drugi.

Po drugie - ograniczenia Przedmieścia. W przeciwieństwie do naszych sąsiadów nasze możliwości rozwoju są dość ograniczone. W każdym bądź razie nie na tyle wielkie by zaproponować płatne wejście. Rozwój imprezy w kierunku góry Daszyńskiego to zwielokrotnienie problemów z Przedmieścia.

Po trzecie Altstadfest jeśli się nie mylę zaczął się komercjalizować gdzieś w okolicach 10 edycji... trochę popracowali na swoją markę.

Inne rozwiązania.
Wspólna organizacja ze stroną niemiecką - jednak po doświadczeniach tegorocznych, cóż były spotkania i deklaracje ale rozbieżność interesów, jednak zbyt duża by mogło się to udać na wielką skalę. Tutaj raczej małymi krokami do przodu...znów czas odgrywa rolę.

Hojni sponsorzy. Wpierw Jakuby muszą się stać jak to się teraz ładnie mówi brandem na tyle atrakcyjnym by przyciągnąć sponsorów - więc znów czas...

Wiele jest opcji co mi się w głowie kołaczą :) ale większość niestety ma zasadniczą wadę - nie do wprowadzenia za rok ani za dwa...


Ostatnio zmieniony 10 wrz 2008, 22:45 przez krytyczny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 22:28 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Wszystko wymaga czasu.
Uważam, że Jakuby zmierzają w dobrym kierunku. W tym roku usunięto sporo niedogodności z roku poprzedniego, było dzięki temu lepiej i jest to zasługa wielu ludzi, którzy bezpośrednio lub pośrednio do tego się przyczynili i słuchali głosu narodu oraz po prostu sprawę przegadali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2008, 4:09 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
ograniczenia Przedmieścia. W przeciwieństwie do naszych sąsiadów nasze możliwości rozwoju są dość ograniczone. W każdym bądź razie nie na tyle wielkie by zaproponować płatne wejście. Rozwój imprezy w kierunku góry Daszyńskiego to zwielokrotnienie problemów z Przedmieścia.
fakt, że jakby nie patrzeć jest to 'kiszka', chociaż, jak powstanie plac pocztowy, na pewno będzie centralnym punktem Jakubów, można też byłoby imprezę rozszerzyć na tereny zielone /np. wzgórze z ruiną starego szpitala/. Wszystko zależy, jak się to będzie rozwijać, jeśli Jakuby będą coraz większe, to tereny się znajdą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2008, 6:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
osoba publiczna kojarzymi się z określoną postawą. jeżeli jest publiczna, bo reprezentuje np.partie faszystowską, to wszyscy wiedzą, z kim mają do czynienia i co od niej wymagać. jeżeli jest nauczycielem, to trudno, żeby wypowiadała się prywatnie np. pozytywnie o przemocy, trudno, żeby akceptować wulgaryzmy w wypowiedziach burmistrza, czy pijaństwo starosty. ja od osoby publicznej wymagam więcej, bo ona utrzymuje się z z moich ciężko wypracowanych pieniędzy. jeżeli płacę podatki na nich, to wymagam. ja z moich prywatnych pieniędzy robię prywatny użytek. . osoba publiczna ma się trochę inaczej. nie zagłębiam się w temat osoby publicznej ogólnie, ograniczę się do tych zajmujących stanowiska publiczne. ci ludzie funkcjonują za publiczne pieniądze. i prywatna wypowiedź czy zachowanie nie może być w sprzeczności w stosunku do oczekiwań dotyczących określonego stanowiska publicznego. chyba, że danemu środowisku to odpowiada.
a co do jakubów, to jeszcze raz: słyszałem, ze były niezłe. jak widać, wielu ludzi się zaangażowało, to dobrze,z każdym rokiem pewnie będą ulepszane, jednym będą odpowiadały, innym nie. tym się nie należy przejmować, ale słuchać uwag, korzystac z nich i się nie obrażać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2008, 8:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
ignac pisze:
chętnie spotkam się z tobą na temat jakuby 2009.


Dziś u Kaktusa o 19.00. spotykamy się jak co tydzień - zajdź i rozwiń może temat :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..