Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 sie 2010, 13:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
PiotrArcimowicz pisze:
Z tego co wiem, Burmistrz Gronicz i pozostali organizatorzy mają podobne przemyślenia tak więc w tym roku Jakuby w formie i w skali dotychczasowej raczej się nie odbędą.
jest to logiczne, chociaż przykre, z drugiej zaś strony warta przemyślenia jest wypowiedź
zgc_qwerty pisze:
A myśleliście o wypromowaniu Zgorzelca tą imprezą z pozytywnej strony ( nie tylko negatywną - powódź). Np TVN24 krótkie relacje, np pogoda przez cały weekend. Tak jak teraz postąpiły władze Sandomierza, aby pokazać że Sandomierz przetrwał.
Idźcie za przykładem Nikosa :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sie 2010, 13:20 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Chuck Norris jr pisze:
Idźcie za przykładem Nikosa :grin:

Nie musimy. Mamy własne pomysły :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sie 2010, 11:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
PiTeK pisze:
Nie musimy. Mamy własne pomysły :P
nie wątpię
miałem na myśli autokreację (tu: w odniesieniu do miasta) :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sie 2010, 11:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Jednak Jakuby się nie odbędą, szkoda. Konkurencja już o tym
pisze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sie 2010, 14:56 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lip 2010, 17:08
Posty: 43
Lokalizacja: Görlitz
Wzmiankowany w linku koncert charytatywny też się nie odbędzie - ma być podobno coś w rodzaju biesiady piwnej. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sie 2010, 15:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
"Jakuby oficjalnie zostały odwołane, jednak w czasie, gdy w Goerlitz trwać będzie Święto Starego Miasta, restauratorzy postanowili przeprowadzić akcję „Restauratorów wezwanie na powodziowe granie”. O szczegółach imprezy opowiedział nam jeden z organizatorów, Pan Maciej Dobrzyński."

Powiązany wątek:
http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.php?p=92776


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2010, 17:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Pieniądze na odwołane Jakuby w Zgorzelcu nie przepadną

Janusz Pawul
2010-08-24 09:30:05 , Aktualizacja 2010-08-26 09:26:30

173 tysiące zł dofinansowania, które miastu na tegoroczną edycję imprezy przyznał zarząd województwa, nie przepadną. Będą do wykorzystania za rok

W tym roku festynu historycznego Jakuby nie będzie. Zdaniem miasta, nie ma go gdzie zorganizować, bo Przedmieście Nyskie od skrzyżowania ul. Daszyńskiego z Nowomiejską do skrzyżowania Daszyńskiego ze Struga mocno ucierpiało w powodzi (chodzi o zapadliska) i nie ma tam gwarancji bezpieczeństwa dla uczestników takiej imprezy.
Przyroda nie znosi jednak próżni i zamiast Jakubów, będzie festyn, który na własną rękę organizują zgorzeleccy restauratorzy. Odbędzie się w tym samym terminie (27-29 sierpnia) i miejscu (Przedmieście Nyskie). Staną tam punkty gastronomiczne, przy których zbierane będą pieniądze dla powodzian, kwestować będzie też PCK. Rozrywkę mają zapewnić występy lokalnych zespołów muzycznych.
za: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... egoria=645

Cytuj:
Dziś rusza festyn restauratorów, zamiast Jakubów

Janusz Pawul
Wczoraj 12:12:14 , Aktualizacja wczoraj 12:13:10

Piwo i kiełbacha, a jako artystyczny przerywnik występy lokalnych zespołów muzycznych

Tak prosty i przejrzysty jest scenariusz trzydniowej imprezy organizowanej przez zgorzeleckich restauratorów na Przedmieściu Nyskim. Festyn zaczyna się już dziś i potrwa do niedzieli wieczór.
I nikt przy tym nie ukrywa, że impreza odbędzie się dlatego, że z organizacji swojego festynu, mimo powodzi, nie zrezygnowali Niemcy. Sąsiedzi urządzają w ten weekend największą w ciągu całego roku imprezę nakierowaną na turystów o nazwie Altstadtfest, a zgorzeleccy restauratorzy nie chcą przepuścić okazji do zarobku. – U nas piwo będzie można kupić za 1 euro, o połowę taniej, niż za Nysą. Jak myślisz,
gdzie Niemcy przyjdą napić się piwa? – pyta retorycznie jeden z restauratorów.
Organizatorzy festynu nie chcą się jednak ograniczyć tylko do raczenia gości tanim piwem i przekąskami. Imprezie przyświeca także szczytny cel: w jej trakcie prowadzona będzie publiczna zbiórka pieniędzy, które mają być przekazane jako pomoc powodzianom. Datki zbierać mają wolontariusze ze zgorzeleckiego PCK oraz seniorzy, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Jutrzenka.
Cała impreza nosi nieco przydługą i mało oryginalną nazwę „Restauratorów wezwanie na popowodziowe biesiadowanie”. Cóż jednak, jak zwał tak zwał, byle było miło. I co ważniejsze bezpiecznie! Organizatorzy zapewniają, że tak będzie, ale to waśnie ze względów bezpieczeństwa burmistrz Rafał Gronicz odwołał zaplanowaną równolegle do Altstadtfest zgorzelecką imprezę pod nazwą Jakuby. Festyn restauratorów jest zamiast niej. Zdaniem miasta, Jakubów nie ma gdzie zorganizować, bo Przedmieście Nyskie od skrzyżowania ul. Daszyńskiego z Nowomiejską do skrzyżowania Daszyńskiego ze Struga mocno ucierpiało w powodzi (chodzi o zapadliska) i nie ma tam gwarancji bezpieczeństwa dla uczestników.
Maciej Dobrzyński, który jest koordynatorem przygotowań do festynu restauratorów , przekonuje jednak, że wszyscy, którzy przyjdą od dziś do niedzieli na Przedmieście Nyskie, będą w stu procentach bezpieczni. – Wszelkie niebezpieczne miejsca zostaną odgrodzone wysokimi płotkami, przedmieście będzie patrolowane przez wynajęte przez nas prywatne firmy ochroniarskie, a cała impreza jest ubezpieczona od następstw wszelkich nieszczęśliwych zdarzeń – zapewnia Dobrzyński.
za: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html

Altstadtfest w Görlitz i festyn restauratorów w Zgorzelcu już się rozkręcają (galeria):
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 wrz 2010, 16:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Chyba przeoczyłem podsumowanie po festynie restauratorów?? Zresztą byłem i chyba ta nazwa "festyn restauratorów' powinien z gola nieco inaczej brzmieć "festyn restauratora". Bo jakoś poza Dobrzyńskim nikt więcej się nie wystawił, a miało być tak pięknie, mieli się odkuć ci których zalało, a kto się odkuł? chyba jedynie zalany Dobrzyński. Cieszę się że Urząd Miasta nie dołożył się do jego imprezy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2010, 7:31 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
Marcopollo pisze:
Cieszę się że Urząd Miasta nie dołożył się do jego imprezy.

Jakieś koszta w sumie poniósł pośrednio (ogrodzenie, straż miejska). Właśnie: ile?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2010, 19:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kubek pisze:
Jakieś koszta w sumie poniósł pośrednio (ogrodzenie, straż miejska

Jaka Straż Miejska??
paawlus pisze:
Maciej Dobrzyński, który jest koordynatorem przygotowań do festynu restauratorów , przekonuje jednak, że wszyscy, którzy przyjdą od dziś do niedzieli na Przedmieście Nyskie, będą w stu procentach bezpieczni. – Wszelkie niebezpieczne miejsca zostaną odgrodzone wysokimi płotkami, przedmieście będzie patrolowane przez wynajęte przez nas prywatne firmy ochroniarskie, a cała impreza jest ubezpieczona od następstw wszelkich nieszczęśliwych zdarzeń – zapewnia Dobrzyński.


Miała być wynajęta prywatna firma ochroniarska :lol:
I co najważniejsze impra jest ubezpieczona, czyli gdyby ktoś spadł ze skarpy i się utopił to przecież wypłacą odszkodowanie. Bezpieczna impreza buhahaha..... :smt044
Te teksty Dobrzyńskiego są niezłe, kurcze że gość nie pomyślał żeby zrobić konkurencję kabaretom, mnie osobiście rozbawił... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 6:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Podrzucam wątek w związku Z TYM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2011, 8:40 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak wrażenia po imprezie?
Pomijając sobotnią pogodę... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2011, 10:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Cóż, czas się wypowiedzieć...
Po dwuletniej przerwie spodziewałem się ze strony organizatorów eksplozji fantastycznych pomysłów na ozdobienie festynu. Tymczasem nie wiem czy to zapał się wypalił, czy inwencja wygasła niemal do zera, nie chciało się czy po prostu uznano, że mieszkańcom wystarczy rzucić ochłap, aby poczuli się wniebowzięci - w każdym bądź razie uważam tegoroczne Jakuby za najgorzej zorganizowane od roku 2006.
Tradycyjne, proste budki dla handlowców, rządek krzywo poustawianych, wyeksponowanych Toi Toi-ek przy szpetnym budynku vis a vis Nowomiejskiej, brak braci rycerskiej (ja ich nie moglem dostrzec) za to nieśmiertelne kramiki z tandetnymi, drewnianymi mieczykami - słowem kicz, żenada i wstyd przed przybyszami z zewnątrz.

Czy mając świadomość cykliczności imprezy nie można do cholery, choćby etapami (po 3-4 sztuki rocznie) zamawiać kramików które oddadzą charakter imprezy?? Czy organizatorzy nie mogą wziąć na siebie obowiązku odpowiedniego ich przystrojenia zamiast nękać tym ich dzierżawców płacących i tak horrendalne kwoty za możliwość ich wykorzystania. Powoduje to co roku to samo zamieszanie, ponieważ część albo wcale tego nie robi albo robi to na odczepnego...
To samo dotyczy aluminiowej sceny - czy zamiast jej corocznego wynajmowania nie warto pokusić się o wybudowania składanej, drewnianej, służącej przez kolejne długie lata??
Czy nie można było zarzucić Przedmieścia snopami słomy, postawić tu i tam konia "na popas" z odpowiednio przystrojonym "chłopem"??
Czy tak trudno zerżnąć pomysły od naszych sąsiadów zza Nysy, skoro nie ma się własnych??

Gdzie odbywały się występy grupy warszawskiej za które zapłacono przeszło 83 tys. zł. bo ja, mimo nawiedzania Jakubów po 2 - 3 razy dziennie nie byłem w stanie ich zlokalizować??

Podsumowując (bo nie chce mi się już pisać), dużo mocniej aniżeli 2,3 czy 4 lata temu odczułem naszą zaściankowość. Rola ubogiego krewnego nawet w tak prostej kwestii jak zorganizowanie jednej imprezy rocznie zdaje się, że jest nam pisana na stałe, a przynajmniej na długie lata naprzód...


Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 10:15 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2011, 10:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Pewnie jak nikt nie pisze, to również nikt nie czyta ;-), po co więc pisać?
Restauratorzy są lekko zawiedzeni sobotnią pogodą. Byłem w piątek i w niedzielę. W piątek raczej w Goerlitz, w niedzielę raczej (więcej, dłużej) w Zgorzelcu. W piątek zdecydowanie bardziej podobało mi się po tamtej stronie, w niedzielę u nas. Najciekawszy jednak moment przeżyłem korzystając z toytoja przy Piwnicy Staromiejskiej. Najpierw zdziwiła mnie opłata za kibelek, także dla gości korzystających z oferty gastronomicznej Piwnicy, więc się cofnąłem, potem jednak, po kolejnym kufelku, wyjścia nie było, więc poszedłem, odliczając wcześniej, skrupulatnie 1 zł na tą okazję. W środku czyściutko, pachnąco, i nawet papier był, nie było chyba wody do opłukania rąk. Wychodząc, wrzuciłem należną złotówkę do szklanej popielniczki z drobniakami. Reakcja pani siedzącej przy stoliku przy Toytojach była zadziwiająca. Najpierw wstała z krzesła, krzyknęła, potem rozrzuciła drobne po staromiejskim bruku. Wtórował jej męczyzna, najwyraźniej mąż. Posądzony zostałem o oszustwo w opłacie za szczanie. Zdaniem małżeństwa, prawdopodobnie ukraińskiego (tania siła robocza), powinienem położyć należność obok szklanej popielniczni, celem jej przeliczenia przez zawiadowców kiblowych, widać, takie zwyczaje na wschodzie, a ja ich nie znałem. Uczciwie przyznaję, że do rękoczynów nie doszło, ale było mi skrajnie nieprzyjemnie, gdy klienci przy stolikach dziwnym wzrokiem obserwowali spektakl, którego byłem sprawcą i kombinowali: na ile gość 'skubnął' obsługę kibelka, na 5 groszy, czy może na 15?...
Może dołączę później stosowną fotkę, która będzie uzupełnieniem opisu tej dziwnej historii.
Swoją drogą, status dawnej Staromiejskiej bardzo się musiał obniżyć, skoro takie rzeczy się tam dzieją. Dodam, że córka wcześniej poszła skorzystać ze 'stacjonarnego' WC w Piwnicy, gdzie została sterroryzowana przez tą samą kobietę żądaniem zapłacenia 5 zł za użycie toalety. Wybroniła się jednak mówiąc, że kupiła napój dla syna na terenie obowiązywania opisywanych przepisów. Wygląda, że wschód opanowuje strategiczny obszar polskich toalet.
W Goerlitz ani razu nie żądano ode mnie opłaty za kibelek.

tu jest


Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 23:25 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2011, 11:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Mnie ciekawi ile dal na Jakuby "sponsor generalny" ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..