Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2008, 8:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam. Mam "powiedzmy" dojście do bractw rycerskich zamku Czocha i zamku Chojnik. Mogę spróbować ściągnąć ich na tegoroczne Jakuby, coby jeszcze bardziej uświetnić całość przedstawienia i nawiązania do historii minionych wieków. Czekam na priv. wiadomość od organizatorów.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2008, 9:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2006, 16:32
Posty: 168
Lokalizacja: Lubań
azja pisze:
No to mam jednego pomysła :)
W zeszłym roku parę osób się poprzebierało (ja też, ja też :))
Moim zdaniem większa liczba osób poprzebieranych mogłaby uatrakcyjnić wizualnie Jakuby - tylko jak zachęcić odwiedzających do włożenia na siebie "łaszków z epoki"?
Może jakiś konkursik?

Super, tylko kto to poprowadzi? heh, i bedzie sie liczyl wyglad czy historycznosc? Bo ja stawiam na to drugie i raczej sie nie przebieram a odtwarzam, a to roznica:) Naprawde baaardzo wielka roznica...
Mike, dojscia do bractw to male piwo, to ze je masz to akurat nie cud, wybacz. Bywajac na wielu turniejach i znajac specyfike Jakubów jestem sklonna sadzic, ze nie liczy sie ilosc, ale jakosc reprezentowanych bractw i to czy akurat do tego typu imprezy beda pasowali swoim charakterem. Nie pisze tu ani na tak ani na nie, to zalezy od organizatora kogo zaprosi ;-) ale... trzeba WIEDZIEC kogo warto a kogo nie, bo to jakby nie bylo-impreza mocno miejska i widowiskowa. Wazne sa tez i finanse, bo nikt za friko nie bedzie "pracowal" znajac zycie. A nie zawsze ci co sie cenia, daja z siebie cos naprawde fajnego. Sa bo sa, i w tym temacie warto sie znac:)Kto, jak i dlaczego...
Oczywiscie ja nic nie sugeruje, ja tylko podpowiadam jakimi kryteriami powinno sie kierowac szefostwo organizacyjne Jakubow. Moim nieskromnym zdaniem oczywiscie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2008, 10:41 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Coś ze strojami się ruszyło? Jacyś krawcy, szewcy? czy każdy indywidualnie ma to sobie załatwiać?
A w ogóle, trochę straciłem kontakt z organizatorami, więc może ktoś by tu napisał /nie tylko dla mnie/ co się aktualnie dzieje? Czas upływa a Jakuby coraz bliżej :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2008, 17:26 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2006, 16:32
Posty: 168
Lokalizacja: Lubań
bombas3 pisze:
Coś ze strojami się ruszyło? Jacyś krawcy, szewcy? czy każdy indywidualnie ma to sobie załatwiać?
A w ogóle, trochę straciłem kontakt z organizatorami, więc może ktoś by tu napisał /nie tylko dla mnie/ co się aktualnie dzieje? Czas upływa a Jakuby coraz bliżej :-?

Przykro mi Bombas ja strój mam wiec niewiem czy Wam ktos cos zalatwial? czy macie sobie sami uszyc czy wypozyczyc gdzies? nie mam pojecia, ale krawców historycznych znam, z tym, ze niewiem czy akurat jestes w stanie uszyc sobie hostoryczny stroj sam tylko na Jakuby, bo to dosc kosztowna rzecz, chociaz tez zalezy dla kogo...Moge polecic kogos kto obszywa bractwa rycerskie lub łucznicze, no ale to jak mówie, ściśle historyczny gips, nie na raz...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 1:30 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam nadzieją, ze w tym roku pojawią się dokładne tablice informujące co i gdzie będzie się odbywało wraz z planem zagospodarowanie przedmieścia. Takie informatory mogą także pojawić w postaci programów ogólnie dostępnych np. na straganach w lokalach itp. Zabrakło mi tego w roku ubiegły.
Jeśli chodzi o atmosferę, stroje, to rok ubiegły wskazał kierunek, który w dużym stopniu został pozytywnie odebrany. Może organizatorzy pomyślą o „fikuśnych papierowych czapeczkach”, balonach wręczanych uczestnikom z okolicznościowym nadrukiem. Oczywiście mogą to być także inne rzeczy i nie koniecznie wręczane, może stoisko z gadżetami: Sakwy, sakiewki, pamiątkowe miecze tekturowe, opaski, okolicznościowe pieczątki przybijane na rękach, nogach czy głowach, kartki pocztowe. Jeśli będzie to zrobione barwnie, z herbem miasta może być wesoło. Przydały by się także jakieś okolicznościowe torby oczywiście ekologiczne .
Mam nadzieję, że w tym roku zaistnieje już muzeum i będzie czynne przez cała imprezę. Można przygotować na czas imprezy np. ekspozycję kronik szkolnych, to kawał naszej historii do której z ciekawością wielu mieszkańców wróci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2008, 13:31 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
ile do Jakubów zostało? niewiele :|
w ub. roku byłem jakby bliżej organizatorów, więcej też przeciekało informacji, obecnie trwa cisza. Może ktoś wie, co się szykuje? :roll:

[ Dodano: Nie Cze 15, 2008 5:56 pm ]
A był ktoś w Libercu na Libereckim Jarmarku 14-15.06?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2008, 22:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem czy wszyscy, którzy w ubiegłym roku zaangażowali sie w organizacje Jakubów wiedzą, ze na Sesji Rady Miasta BM ogłosił, iż zorganizował w 2007 r. inne Jakuby, i osiągnął wielki sukces.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lip 2008, 12:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Witam!

Zapraszam do obejrzenia krótkiego klipu zapowiadającego główne koncerty które odbędą się w czasie Jakubów.

http://www.youtube.com/watch?v=HqZjOzBWfzw


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lip 2008, 21:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:43
Posty: 93
Lokalizacja: stąd.
Krótko i na temat! Właśnie w takim kierunku to powinno iść. Wiedziałem już od dawna o tym, że będzie Kapela Ze Wsi Warszawa, co mnie bardzo cieszyło. Teraz dodatkowo cieszę się na ten zespół bębniarski - Drums NRG :) Może przy okazji jakieś warsztaty gry na bębnach? Chętnie przytargam własne instrumenty.

A przy okazji - oto co znalazłem nt. Drums NRG:
Przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych. Muzycy pod kierunkiem znanego z Randki w Ciemno multiinstrumentalisty Ryszarda Bazarnika grają, wbrew prawu grawitacji stojąc na pionowej scenie. Zabezpieczeni alpinistycznymi linami wykonują arcyniebezpieczny, pełnowymiarowy, dwugodzinny koncert. Cyrkowe ewolucje i naścienne tańce w wykonaniu samych muzyków, z udzialem podniebnych tancerek, szczudlarzy, ekwilibrystów, gry świateł, pokazów ogni, to zapowiedź jedynego w środkach i formie muzycznego spektaklu. Muzyka inspirowana jest tradycją Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Kolorowe stroje, śpiewne melodie, gorące tropikalne rytmy i niepowtarzalne show przenoszą świadków zdarzenia w baśniowy świat radości i zabawy rodem z tak populamej dziś dziecięcej magiolubnej literatury.
Wysoki poziom artystyczny zapewniają muzycy DRUMS NRG w składzie m.in.:
Iza Kowalewska - śpiew
Maciej Trifonidis Bielawski - saksofony, flety, gitara, instrumenty perkusyjne
Jean Gargant - śpiew, instrumenty perkusyjne
Marek Maciejewski - saksofon
Tomasz Wiktorowicz - gitara
Bartlomiej Johny Niewiadomski- bas
Agata Bors- instrumenty perkusyjne
Ryszard Bazarnik- instrumenty perkusyjne
Małgorzata Rusiecka - taniec


Czy już wiadomo, na której ścianie wystapią u nas? Szykuje się niezłe widowisko :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sie 2008, 21:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Jakubowy plakat gotowy do pobrania. W tym roku nauczeni poprzednią imprezą postaraliśmy się by plakat był jak najbardziej precyzyjny. Zapraszam do lektury i drukowania. Do odczytania potrzebny jest Acrobat Reader.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2008, 7:56 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
Ładny, miły dla oka plakacik ów :)
A handlujących starociami przysypie góra śmieci niechybnie ;) Tak nawiązując do śmietniska tam wesoło panującego ;).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2008, 10:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Kubek pisze:
Ładny, miły dla oka plakacik ów :)
A handlujących starociami przysypie góra śmieci niechybnie ;) Tak nawiązując do śmietniska tam wesoło panującego ;).


Miejsce Jarmarku zmieni nieco swoje obliczę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2008, 10:45 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 cze 2007, 12:58
Posty: 39
Lokalizacja: inąd
A czy ktoś się orientuje czy w tym roku jest pobierana opłata za wstęp na stronę Niemiecką i ile ona wynosi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2008, 12:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Wejście na Altstadtfest - w przedsprzedaży pin 4 euro/na trzy dni, od dnia rozpoczęcia imprezy 5 euro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2008, 13:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 kwie 2006, 15:05
Posty: 134
krytyczny pisze:
Wejście na Altstadtfest - w przedsprzedaży pin 4 euro/na trzy dni, od dnia rozpoczęcia imprezy 5 euro.

ale dzieci do 16 lat za darmo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..