Dzisiaj jest 05 maja 2024, 14:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 5:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
guru23 pisze:
nie bardzo rozumiem, dlaczego pojawiły się w tym miejscu posty na całkiem inny temat.

to się nazywa dryfowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 6:24 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
stwierdzenie, czy wpis jest na temat czy nie, jest nieraz bardzo trudne, ponieważ każdy ma inne skojarzenia, ponadto dyskusja bardzo wąsko skanalizowana przestaje być interesująca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 7:54 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Jeszcze raz, ta strona to temat Festiwal Grecki,a nie referendum NOP,czy Marek Wolanin.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 21:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2008, 0:01
Posty: 22
Lokalizacja: zza rogu
Nikos,gdyby nie ty i sekcja koszykówki nikt by o Zgorzelcu nie słyszał.Nawet drogowskazy fałszywie wskazują nazwę przejścia drogowego jakoby-jędrzychowice.
Adrian Panek już kilka lat temu poruszał temat terenu przejscia z Ludwigsdofem.Czarno na białym wynika że to Zgorzelec.Cóż ludzi,kórzy walczyli o miasto i powiat są obecnie w większości poza radami,wybrano innych.Pozdrawiam Cie twórco kultury,obiekcie zazdrości ludzi małostkowych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lis 2008, 8:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
[quote="jurenito"]Nikos,gdyby nie ty i sekcja koszykówki nikt by o Zgorzelcu nie słyszał.Nawet drogowskazy fałszywie wskazują nazwę przejścia drogowego jakoby-jędrzychowice.
Witam
Trochę jest w tym prawdy.
Dziękuję za miłe słowo.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2008, 15:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 wrz 2008, 10:17
Posty: 22
Lokalizacja: zgorzelec
To co tu się pisze na temat Nikosa to żywo przypomina motywy , dla których burmistrz ( i podlegli jemu radni ) wykręcili numer z kasą na festiwal .
Zazdrość że komuś coś wychodzi ( lepiej lub gorzej – ale jednak ) , nieumiejętność kompromisu , czasami ksenofobia i nacjonalizm , brak pomysłu na wyjście z sytuacji z twarzą ( czego od władzy należy wymagać ) .
To są przyczyny , że festiwalu już najpewniej nie będzie .

Don Vasyl , któremu także chciano odebrać festiwal kultury romskiej ( organizował go sam), przeniósł go do jakiegoś Glinojecka . Ale przetrwał , bo jest zapotrzebowanie na takie imprezy . Taką aprobatę widziałem też w br. podczas ostatniego festiwalu piosenki greckiej, o czym świadczył niemal pełny amfiteatr ..

Jeżeli twierdzi się , że festiwal piosenki greckiej w Zgorzelcu może robić inna osoba niż Nikos to dlaczego nikt do tej pory nie wskazał takiej osoby czy firmy . Kto to w ogóle mógłby profesjonalnie to zorganizować ?
Ktoś pisał o jakimś przetargu na organizację festiwalu – fajnie -w takim przetargu mogłaby wygrać np. firma „export-import” z Koziej Wólki , bo da najniższą cenę . Ale co ona ma wspólnego z kulturą ( w tym piosenką ) grecką .

Chyba da się wytłumaczyć co niektórym , że chowanie pod dywan własnej historii to rodzaj konformizmu wobec siebie . Przecież to Miasto budowali i Grecy i Polacy ( i szereg innych mniej licznych nacji ) . W niewielu miejscach w Polsce kultura grecka , ich sposób życia i bycia , miały tak wielki wpływ na polaków jak w Zgorzelcu .

To dlatego ten festiwal - tu w Zgorzelcu a nie gdzie indziej . Wydawało się , że jest to wyraz pamięci o przeszłości mieszkańców , o wspólnej koegzystencji .

Przecież to nie był festiwal dla Nikosa . Kto w ogóle i na jakiej podstawie sądził , że Nikos czy jego firma na tym zarabiała – a były takie głosy . Pytałem się w MDK i wiem że nie zarabiał .
Czy jeżeli były jakieś pretensje ze strony władz , to nie można było znaleźć jakiegoś rozwiązania – np. powołać jakieś gremium organizacyjne , które czuwałoby nad wydatkami , poziomem artystycznym itp.itd , a podległe byłoby samorządowi .
Może wtedy nie byłoby podejrzeń , domniemań i różnych insynuacji .

Ps. Nie za bardzo lubię muzykę grecką , Nikosa znam tak jak każdy w tym mieście - ale skoro moje zdanie odbiega od ogólnego tonu wypowiedzi , to pewnie i tak mi nikt nie uwierzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2008, 16:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Forumowicz pisze:
Ps. Nie za bardzo lubię muzykę grecką , Nikosa znam tak jak każdy w tym mieście - ale skoro moje zdanie odbiega od ogólnego tonu wypowiedzi , to pewnie i tak mi nikt nie uwierzy.

Ja też nie przepadam za muzyką grecką ale moi rodzice lubią takie klimaty - więc u mnie "rodzinnie" patrząc festiwal powinien zostać...
PS.
ja Ci wierzę.

[ Dodano: Sro Lis 26, 2008 4:16 pm ]
pisząc "festiwal" miałem na myśli komplet z Nikosem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lis 2008, 8:30 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Nasze miasto w poprzednich latach otrzymało kilka prestiżowych nagród rangi europejskiej.I tak: Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyznało Miastu Zgorzelec Honorową Flagę Rady Europy za szczególne zasługi w propagowaniu myśli europejskiej, Luksemburska Fundacja "Merite Europeen" przyznała miastu Zgorzelec srebrny Medal Zasługi Europy za zaangażowanie na rzecz integracji narodów europejskich w pokoju, wolności i braterstwie. Co to ma wspólnego z tematem Festiwalu Greckiego w Zgorzelcu? Otóż, w składanych wnioskach i okolicznościowych laudacjach podkreślano m.in. nasz stosunek do szeroko rozumianej kultury europejskiej. w tym greckiej, czego dowodem jest organizacja Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. Także w aplikacjach do projektu: ESK 2010 i Zgorzelec/Goerlitz 2030 wyraźnie zaznaczono fakt organizacji w Zgorzelcu Festiwalu Piosenki Greckiej. Myślę, że autorzy projektu "Dekada Miasta Kultury Goerlitz-Zgorzelec 2010-2020" także ten element będą eksponowali. To wszystko wg mnie uzasadnia potrzebę, a wręcz konieczność organizowania w Zgorzelcu imprezy poświęconej Grekom / bez względu na nazwę/. Zdziwiony jestem brakiem jednoznacznego stanowiska władz Miasta Zgorzelec w tym zakresie. Jest przecież etap tworzenia budżetu na 2009 r. i można zaplanować takie zadanie i adekwatne środki na jego realizację. Jest ku temu szczególna okazja, albowiem w 2009 r. będzie 60. rocznica przybycia pierwszych obywateli / były to dzieci/ narodowości greckiej do Zgorzelca. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2008, 16:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Wiele argumentów za którymi przemawia istnienie festiwalu w Zgorzelcu było tu poruszanych wielokrotnie.Ostatnie posty tego też dowodzą.Widać gołym okiem jaki jest trend w tej sprawie.Co o naszej historii myślą mieszkańcy Zgorzelca którzy to udowodnili będąc chociażby na ostatnim festiwalu.Nikt tego nie odwróci nawet jakby bardzo tego chciał.Wypowiedzi naszej starszyzny ,moje i innych greków o Polakach, Polsce i Zgorzelcu w filmie Briana Scotta mówią wszystko.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2008, 19:13 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Ka


Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 19:19 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2008, 20:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Co byście nie zrobili to likwidacją tego festiwalu robicie krzywdę mieszkańcom Zgorzelca.
Mieszczuch zarzuć kolokwialne interesy ten właśnie "GRECKI" festiwal jest tu niezbedny z NIkosem czy bez ale napewno. Festiwal kultur to taka nieudolna proteza nawet gdyby cały fundzusz MDK w to wpakować . Znajdzćie innego animatora jeżeli NIKOS jest w waszym SwiatoPOgladzie nie do strawienia ale nie róbcie krzywdy pamięci przyjacielom moim i twoim greckim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2008, 23:20 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
ff


Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 19:19 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2008, 0:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lut 2007, 16:41
Posty: 96
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
Co byście nie zrobili to likwidacją tego festiwalu robicie krzywdę mieszkańcom Zgorzelca.
Mieszczuch zarzuć kolokwialne interesy ten właśnie "GRECKI" festiwal jest tu niezbedny z NIkosem czy bez ale napewno. Festiwal kultur to taka nieudolna proteza nawet gdyby cały fundzusz MDK w to wpakować . Znajdzćie innego animatora jeżeli NIKOS jest w waszym SwiatoPOgladzie nie do strawienia ale nie róbcie krzywdy pamięci przyjacielom moim i twoim greckim.

Festiwal dobry - bo w ogóle coś się w tym naszym mieście dzieje.
Inny animator niemożliwy - miasto wycofuje się rakiem ze związków z tą imprezą; a jeżeli nie miasto je organizuje to pozostaje tylko Nikos (za którymś jakoś też nie przepadam - ale robi swoje i zarabia na tym za co nie można mieć do niego pretensji). Gdyby w UM byli menedżerowie a nie... ludzie jacy są - impreza mogłaby zasilić kasę miasta (patrz przykład Goerlitz oraz ich Altstadtfest).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 0:00 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Dla zainteresowanych otrzymałem odpowiedź od BM na pytanie ile kosztowały Jalkuby, Dni Zgorzelca i Festiwal Kultur w latach 2007 i 2008?

Nie uzyskałem odpowiedzi ile kosztowały te imprezy w roku 2007.

W roku 2008 wyglądało to tak:

Dni Zgorzelca - 116.400,00 w tym udział własny 90.000,00 zł.,

Jakuby 2008 - 134.900,00 w tym udział własny 62.600,00 zł.,

Festiwal Kultur - 105.900,00 w tym udział własny 101.200,00 zł.



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 8:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Marko pisze:
Dla zainteresowanych otrzymałem odpowiedź od BM na pytanie ile kosztowały Jalkuby, Dni Zgorzelca i Festiwal Kultur w latach 2007 i 2008?

Nie uzyskałem odpowiedzi ile kosztowały te imprezy w roku 2007.

W roku 2008 wyglądało to tak:

Dni Zgorzelca - 116.400,00 w tym udział własny 90.000,00 zł.,

Jakuby 2008 - 134.900,00 w tym udział własny 62.600,00 zł.,

Festiwal Kultur - 105.900,00 w tym udział własny 101.200,00 zł.



Witam
Jestem zszokowany tymi informacjami chociaż domagałem się tych rozliczeń.Naiwnie myślałem jednak że te liczby są nieco inne.Jak wielokrotnie mówiłem i pisałem każda impreza musi mieć budżet.I tu widać jak "zamienił stryjek siekierkę na kijek".Mnie Burmistrz proponował na festiwal na początku 50 tyś ,a potem 10 tyś.No i teraz proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy można robić zawodową imprezę za takie pieniądze?.Dlaczego więc dał na inne imprezy to co czytamy.

]Dni Zgorzelca - 116.400,00 w tym udział własny 90.000,00 zł.,

Jakuby 2008 - 134.900,00 w tym udział własny 62.600,00 zł.,

Festiwal Kultur - 105.900,00 w tym udział własny 101.200,00 zł.

Na festiwal kultur jak się okazuje dał nawet więcej niż ja chciałem na festiwal grecki który to ma 11 letnią tradycję i osiągną ten pułap finansowy z budżetu miasta przez lata..Przypomnę domagałem się pozostawienia kwoty 80 tyś + 10 tyś na nagrody dla wykonawców konkursowych które to pieniądze osobiście wręcza wykonawcom burmistrz.
I co, czy na czymś tu zostały poczynione oszczędności?.Myślałem naprawdę że to miało być inaczej.Z tego widać jednak ewidentnie co chciano zrobić z festiwalem greckim.Impreza miała być mało znacząca.I tak bym dalej pisał i pisał.Zamiana za te same pieniądze festiwalu greckiego na festiwal kultur był zagrywką w złym kierunku.Wymyślenie przeciwko mnie nowej alternatywnej imprezy,przeznaczenie na pierwszą edycję festiwalu kultur takich pieniędzy pokazuje cel i całe działanie rządzących przeciwko mojej osobie, pośrednio w całą naszą diasporę grecką i w miłośników muzyki greckiej - Mieszkańców Zgorzelca.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..