Dzisiaj jest 18 maja 2024, 23:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 sty 2009, 22:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
naadirimkasrwko pisze:
traktował bym jako formę przypuszczającą, uwzględniającą domysł w na temat odkrytych "śmietnikowych" rewelacji.


Dokładnie tak jest - i tak samo jak Lepper swego czasu , nie odpowie za takie głupie gadanie...
Co nie zmienia faktu , że poziom poleciał mocno ;)

Tylko zauważ , że nie chodzi Przekornemu o Nikosa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2009, 22:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lis 2008, 21:06
Posty: 23
Lokalizacja: ja to znam
mieszczuch pisze:
Po wyjściu z urzędu przez okno (tym razem zamknięte) ...

BTW, jak to zjawisko wygląda ? Istny fenomen.
Taki mały za ot, wybaczcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2009, 12:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
ff


Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 19:27 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2009, 19:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lis 2008, 21:06
Posty: 23
Lokalizacja: ja to znam
mieszczuch pisze:
To osobista prośba do Ciebie, proszę o daleko posunietą szczerość.
Jak nazwałbyś ten fenomen?

Nie inaczej, jak trolowanie, z punktu definicji zachowań w dyskusjach. Czy Twoje myśli również skupiają się wokół tej definicji, podanych przez Ciebie rewelacji ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2009, 11:01 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
Generalnie Nikos nie mam nic do ciebie, festiwal grecki, kultur i jeszcze 5 innych niech będzie. Ludzie potrzebują też i igrzysk. Ale tam w tym czerwonym fotelu to przesadziłeś z dwoma rzeczami.
1. powiedziałeś że Grecy zbudowali to miasto(co,jak i kiedy). :smt044
2.Powiedziałeś że Bolesławiec ma bogatych sponsorów(wymień ich i czy przebijają kopalnię i elektrownię). :roll:
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2009, 15:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
PATRIOTA pisze:
Generalnie Nikos nie mam nic do ciebie, festiwal grecki, kultur i jeszcze 5 innych niech będzie. Ludzie potrzebują też i igrzysk. Ale tam w tym czerwonym fotelu to przesadziłeś z dwoma rzeczami.
1. powiedziałeś że Grecy zbudowali to miasto(co,jak i kiedy). :smt044
2.Powiedziałeś że Bolesławiec ma bogatych sponsorów(wymień ich i czy przebijają kopalnię i elektrownię). :roll:
]:->


Witam
Nie miałem siły nawet na komputer patrzeć, co dopiero pisać w związku z grypą.Chyba miało to wiele osób.
Już jednak śpieszę odpisać.
To że grecy budowali to miasto - to prawda, chociaż jest też częściowo i przenośnia.Kiedy do Zgorzelca zawitali Grecy miasto było puste oprócz małej grupy mieszkańców i władz Zgorzelca.Trzeba pamiętać że w 1948 w Zgorzelcu powstał tu Grecki Dom Dziecka - punkt zbiorczy.
W 1949 "powstaje Grecki Dom Starców przy ulicy przychodniej który będzie w lipcu obchodził 60 lecie powstania.W 1950 grecy tworzą Spółdzielnię Inwalidów Delta.
W Zgorzeleckiej służbie zdrowia pracowali i pracują pochodzenia greckiego lekarze i pielęgniarki.W wielu szkołach nauczyciele pochodzenia greckiego, uczyło i uczy polskich dzieci i młodzież wielu przedmiotów.W kluczowych dla terenu zakładach pracy grecy byli mianowani na wysokich kierowniczych stanowiskach.W większości sklepów kierownikami i pracownikami byli grecy.Po ukończeniu wielu szkół ,studiów ze Zgorzelca wyszło dziesiątki ludzi w zawodach profesorów ,inżynierów ,artystów,sportowców itd.
W latach 50 i 60 a nawet 70 grecy czynnie brali udział w czynach społecznych upiększając swoje miasto.Dlatego prawdą jest to co czytamy na tablicy pamiątkowej usytułowanej na budynku urzędu miasta "grecy przyczynili się do rozwoju społecznego politycznego,gospodarczego i kulturalnego Zgorzelca"
Wypowiedziane słowa Burmistrz Mirosław Fiedorowicz Cyt:
Grecy tworzyli zręby polskości w Zgorzelcu"
Wypowiedz Burmistrz Rafał Groinicz
"Grecy byli pionierami w Zgorzelcu"

Jeśli chodzi o drugie pytanie o sponsorów to wyjaśniam i powtarzam że Zgorzelec nie ma mocnych sponsorów aby zastąpili oni Urząd Miasta, nie tylko podczas festiwalu piosenki greckiej ale podczas wszystkich imprez masowych.Dlatego mecenat UM nad imprezami będzie trwał nadal.Tylko jedni będą faworyzowani a inni nie.Zakłady Zgorzeleckie się wykruszyły.Kopalnia i Elektrownia zawsze pomagają ale nie w taki sposób aby zastąpiło to budżet miasta.Więc wszyscy co krzyczą że pieniądze trzeba dawać gdzie indziej ,a nie na kulturę ,na imprezy ,to muszą się też zgodzić że powoli powinniśmy zamykać jak w wielu miastach Dom Kultury,zlikwidować amfiteatr,i co jeszcze?.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2009, 17:38 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak w końcu to ja już nie wiem czy miasto ma zawdzięczać Grekom cokolwiek czy Grecy powinni się cieszyć , że ich przygarnęło...

Taka ogólna refleksja mnie naszła - nie jakaś złośliwa ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2009, 18:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Co to za zawód profesor, albo inzynier?

To coś na kształt : " mój mąż jest z zawodu dyrektorem"?


nikos pisze:
zlikwidować amfiteatr,i co jeszcze?.
Nikos


No jak to co? knajpę , och pardon exclusive restaurant , na rogu Kościuszki i Broniewskiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2009, 21:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35, a jak to jest właściwie z Polakami których tysiące żyje i pracuje np. w Irlandii???
Czy Irlandczycy zawdzięczają im cokolwiek, czy przeciwnie, nasi rodacy powinni bić pokłony Irlandczykom i cieszyć się, że ich przygarnęli???
I czy należy się naszym rodakom, pracującym na ich budowach, choć odrobina wdzięczności ze strony Irlandczyków za wkład w rozwój ekonomiczny ich kraju,..czy raczej powinni traktować Polaków jak natrętów, z cynizmem i złośliwością wypowiadając się na ich temat???

Taka refleksja mnie naszła... :roll:

ps. Polacy w Irlandii tworzą już swoiste enklawy w tamtejszych miastach. Otwierają sklepy, restauracje,..wydają polskie gazety itd. Czy za kilkadziesiąt lat będzie im można odmówić wkładu w kształtowanie się oblicza Irlandii na przestrzeni lat w których tam przebywali???


Ostatnio zmieniony 24 sty 2009, 21:46 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2009, 21:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Taka refleksja mnie naszła... :roll:


No mnie też naszła jak pomyślałem o Chicago :)

przekorny pisze:
Polacy w Irlandii tworzą już swoiste enklawy w tamtejszych miastach. Otwierają sklepy, restauracje,..wydają polskie gazety itd.


Ale przepraszam - Grecy też to tworzą? Nie licząc jednej restauracji ;)

I dlaczego za czasów mojej młodości rzadko polecano spacer w dół ulicy Dzierżyńskiego - teraz Daszyńskiego. Ciekawym jest czy teraz tak samo jest w Irlandii czy Chicago choćby.

Taka refleksja mnie naszła... ;)


OT jest spory ale tematycznie jednak związany. A Nikos nagminnie odkopuje tego trupa ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2009, 22:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 sty 2009, 8:33
Posty: 3
Lokalizacja: Polska
Jak dla mnie ta impreza cieszy sie wiekszym powodzeniem i zainteresowaniem niz dni zgorzelca ... Ale tak to bywa i jest w polsce jak sie czlowiek z drugim czlowiekiem dogadac nie umieja to traci na tym duza czesc ludzi a w tym przypadku zgorzelec i okolice ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2009, 14:01 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
YELLO_35 pisze:
Tak w końcu to ja już nie wiem czy miasto ma zawdzięczać Grekom cokolwiek czy Grecy powinni się cieszyć , że ich przygarnęło...

Taka ogólna refleksja mnie naszła - nie jakaś złośliwa ;)


Witam
O wdzięczności greckich mieszkańców Zgorzelca i greków z całej Polski, oto że Polska ich przygarnęła nigdy nie zapomnieliśmy nawet przez chwilę.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2009, 10:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos - bardzo ładna wypowiedź :)
O tym głównie myślałem przyznam szczerze - o tej wdzięczności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2009, 10:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35, mam nadzieję, że o wyrażenie wdzięczności poprosisz także innych. Mamy tutaj taki dział który nazywa się Emigracja.
Mniemam, że zaapelujesz tam do wszystkich Polaków na emigracji, o wyrażenie wdzięczności dla obywateli państw w których przebywają.
Zapytaj ich przy okazji, czy spotykają się w tych miejscach z żądaniem od obywateli tych państw wyrażania wdzięczności za przyjęcie do ich kraju lub poszczególnych miast.

Jeśli o mnie chodzi, Nikos nic nikomu nie jest winien. A już na pewno nie musi być nikomu za nic wdzięczny. Ma takie samo prawo tutaj przebywać jak ja czy Ty.
Ma również prawo do pielęgnowania tradycji kraju swoich przodków. W każdy możliwy, dozwolony prawem sposób.

Nikos- żeby było jasne. Wdzięczności za przyjęcie Was, Greków, do Polski domagają się na szczęście jedynie nieliczne jednostki. Ja, podobnie jak większość Polaków (o czym jestem przekonany!!), nigdy takiej wdzięczności domagać się nie będziemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2009, 12:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Jeśli o mnie chodzi, Nikos nic nikomu nie jest winien.


Rozszerz nieco swoje spojrzenie na sprawę - nie o samym Nikosie tu napisałem...

przekorny pisze:
Nikos- żeby było jasne. Wdzięczności za przyjęcie Was, Greków, do Polski domagają się na szczęście jedynie nieliczne jednostki.


Chyba nie łapiesz o co chodzi. Wytłumaczę więc: skoro Nikos tak ładnie opisał co nasze miasto zawdzięcza Grekom to ja odwróciłem sytuację - że może to Oni (jako nacja) zawdzięczają coś miastu. I nie odwracaj kota ogonem , ani tym bardziej nie rób ze mnie złego typa ;) Bo nie przystoi normalnie ;)

przekorny pisze:
YELLO_35, mam nadzieję, że o wyrażenie wdzięczności poprosisz także innych. Mamy tutaj taki dział który nazywa się Emigracja.


A gdzie ja o to prosiłem?
Poza tym unikasz odpowiedzi na pytanie o dół ulicy Daszyńskiego...
Chluby miastu to nie przynosiło jakoś :|

przekorny pisze:
Mniemam, że zaapelujesz tam do wszystkich Polaków na emigracji, o wyrażenie wdzięczności dla obywateli państw w których przebywają.
Zapytaj ich przy okazji, czy spotykają się w tych miejscach z żądaniem od obywateli tych państw wyrażania wdzięczności za przyjęcie do ich kraju lub poszczególnych miast.


To wykracza poza zakres tego forum - o Zg-cu rozmawiamy tutaj.

Poza tym chyba próbujesz być bardziej święty niż jesteś - coś ten wizerunek Ci nie za bardzo pasuje ;) Z drugiej strony dowalasz jak stary dobry przekorny więc jest OK :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..