Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 9:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 sie 2007, 10:19 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Uz


Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 19:03 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2007, 11:45 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Kandydatem na posła z ramienia PO będzie Roman Brodniak - radny zgorzelecki http://www.wybory.zgorzelec.info/index. ... =it&id=861

Warto by się zastanowić czy nie postawić na niego i dzięki temu mieć posła z naszej ziemi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2007, 12:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:23
Posty: 95
Lokalizacja: Zgorzelec
...juz widze posla z naszego regionu ....smiac sie czy plakac, nie wiem.
Na "swojaka" bedzie pozowal z ramienia SLD/LID - Szmajdzinski, z PO - juz zapowiedziane jest, ze bedzie to Schetyna, a z PIS - .........

Przy tej ordynacji wyborczej jaka jest, to tak naprawde kazdy ponizej 1-2 miejsca na liscie jest skazany na fuksa... Czyli mozna sobie juz odpowiedziec czy bedzie jakis posel z naszego regionu....
Ludzie, dajcie sobie na luz! Przy tej ordynacji glosuje sie na PARTIE, a nie na kandydata!!! Glosujesz na kogos z listy, a glosy i tak zliczane sa na nr 1 na liscie.... Takie oto bezprawie w majestacie prawa. Masy partyjne "pracuja" na tzw. liderow. Oto urok polskiej demokracji... I tak od kilkunastu lat , sklad parlamentu mniej wiecej jest podobny. Piekne co? To sie nazywa "stabilizacja".... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2007, 19:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
menelopa pisze:
Kandydatem na posła z ramienia PO będzie Roman Brodniak
Warto by się zastanowić czy nie postawić na niego i dzięki temu mieć posła z naszej ziemi


Ja się zastanowiłem i głosować na niego nie będę.... Dlaczego? Nie pytajcie. Moja prywatna sprawa ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2007, 21:11 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
menelopa, obawiam się, że nie mamy zbytnio szans na posła ze Zgorzelca przy obecnych okręgach wyborczych. Są one za duże i sprzyjają dużym miastom. Aby "przebić" się do sejmu Brodniak musi mieć znaczne poparcie z sąsiednich powiatów: lubańskiego i bolesławieckiego. Te pięć tysięcy głosów to za mało by zostać posłem. Nasi kandydaci ze Zgorzelca to poprostu osoby, które nabijają głosy na listę partyjną w okręgu. Do sejmu z listy wchodzi jeden lub dwóch z najwyższą liczbą głosów. Kandydaci w Jeleniej lub Legnicy są w stanie zgarnąć ok. 10 tys. głosów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2007, 5:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
posłem powinna być osoba, która ma dużą wiedzę, kulturę osobistą i nie jest oszustem politycznym, który dla własnego interesu sprzeda każdego , i też powinien być to człowiek, który nie da się zmanipulować. Jest taka w Zgorzelcu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2007, 6:47 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Ja tam robię kampanię Ślusarczykowi :) ;-) Ale mógłbym zagłosować ewentualnie na kogoś z UPR


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2007, 5:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
hmm, 15 latek oferuje organizowanie kampanii wyborczej. ciekawe...
Jak tacy osobnicy, którzy do końca nie wiedzą, co mówią, zaczynają brać się za politykę, to nie dziwcie się, że mamy w kraju, jak mamy.
Posłem z klasą na pewno jest Zdrojewski. To jest człowiek, którego nie może się dolny śląsk powstydzić. Wie co mówi, nikt go za sznurki nie pociąga. A Pan Brodniak ? już swoją klasę pokazuje w radzie miasta. czasem słyszę, jak ta platforma w Zgorzelcu działa. to jakaś porażka. Poziom po prostu zenujący. Najwazniejsze dla nich, że towarzystwo poukładało się na stołkach i w spółkach. Na robocie mało się znają, a i kultura zachowania na poziomie przedszkola. Mówię to, co obseruję, i na podstawie rozmów z osobami, które nie są przeciw platformie, ba, nawet najchętniej głosowaliby na nią. A ten potencjał ludzki w zgorzeleckiej platformie to naprawdę żenada. Niestety, łącznie z Panem Brodniakiem. Bo do polityki powinni wchodzić ludzie z osobowości, z jajami ( i to mogą być baby, ale żeby były silne, a nie podporządkowane partyjnym dupkom). To wtedy macie szansę, że dla zgorzelca wreszcie ktoś coś zrobi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2007, 14:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Wiek w polityce się nie liczy, liczą się idee a Zdrojewski ich nie ma. Kampanie można robić również w wieku 15 lat nic nie ma w tym złego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2007, 19:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Andrus pisze:
Wiek w polityce się nie liczy,


:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2007, 21:05 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
wiek sie nie liczy ? andrus, ty rzeczywiscie nie wiesz, co mówisz i to bez względu na to, ile naprawdę masz lat . Chyba prawo wyraźnie określa, w jakim wieku można mieć czynne a w jakim bierne prawo wyborcze.
Jakby taki siusiumajtek pietnastoletni miał prawo decydowac o kraju, to mielibyśmy to co mamy tylko do 10 potęgi .
Ja sam jeszcze jestem młody, ale mam trochę więcej wiosenek niz ty mówisz, że masz, a widzę, ile jeszcze nie wiem o tym życiu. Więc ty sie chłopie ucz historii, geografi i jeszcze kilku przedmiotów, a kampanię wyborczą zostaw tym, którzy się na tym znają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2007, 22:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Posłem z klasą na pewno jest Zdrojewski.
jest :smt023
Cytuj:
Jakby taki siusiumajtek pietnastoletni
:smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2007, 5:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
Poseł ma zadanie szczególne. Nie jestem przekonany, że właśnie Pan Brodniak, pracownik kopalni będzie reprezentował interesy dolnego ślaska czy nawet samego Zgorzelca. Szczególnie, że Zgorzelec w sensie politycznym jest źle postrzegany, więc tu naprawdę trzeba osobowości. A ten Pan osobowoscia na pewno nie jest, chociaz w ogólnym pojęciu być może sympatyczny , uczciwy i jeszcze z paroma pozytywnymi przymiotami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2007, 7:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Osobowośc przyszłego posła zależy od oczekiwań wobec jego działalności.
I znowu kłania się róznica w oczekiwaniach. Młodzi ludzie oczekujacy rewolucji niemalże i postaw zblizonych do czołowych rewolucjonistów poszukują posła-pistoleta, agresywnego, bezkompromisowego walczaka, Starsza o przepraszam" bardziej doswiadczona" częśc elektoratu oczekuje stabilizacji i rozsądku w działaniu i tu diametralnie inne oczekiwania posła , spokojny , rzeczowy i poszukujący kompromisu.
Mysle że przy całym szacunku dla radnego Brodniaka nie gwarantuje on żadnej z tych postaw. Nawet gdyby z matematycznej wylicznki z wysokiego miejsca na liscie dostałby mandat.
Trudno tez liczyc na poparcie dla Zgorzelca w Sejmie nie ten poziom , a przypadek Włoszczowej jest wyjatkiem potwierdzajacym regułę.
Zgorzeleccy posłowie o ile pamietam Janicki, Moszczyński, Bobak - wielokrotnie wyjasniali , tam nie pracuje się dla miasta najmniejszy element to region . Obwodów jednomadatowych nie ma więc nasze głosowanie i nasze skreślenia sa lekko pozorowanymi czynnościami, decydujący głos należy do władz partii przy układaniu list.
Najważniejsze zeby PiSoLiS dostał kopa a o swoje zadbajmy tu na miejscu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2007, 7:42 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
guru23 pisze:
Posłem z klasą na pewno jest Zdrojewski. To jest człowiek, którego nie może się dolny śląsk powstydzić. Wie co mówi, nikt go za sznurki nie pociąga.

"A Polakom gratulujemy Żywca" :P bo to marka sprawdzona i znana. również znany i ceniony jest pan Zdrojewski i jak widzę stanowi wizytówkę, którą Ty i inni pokazują chcąc pochwalić się Wrocławiem ...hmm gdyby porównując pana Zdrojewskiego do większości polityków nasuwa się konkluzja żeby pozostałych zwolnić, kasę zaoszczędzoną na ich uposażenie zainwestować w rozwój techniki klonowania ludzi i sklonować go aby każdy powiat, samorząd miał przynjamniej jednego Zdrojewskiego :)
Ale póki co to mamy to co mamy. Pan Zdrojewski to polityk, który zasługuje na wyróżnienie ale sam Zdrojewski "wiosny nie czyni"

Cytuj:
A Pan Brodniak ? już swoją klasę pokazuje w radzie miasta. czasem słyszę, jak ta platforma w Zgorzelcu działa. to jakaś porażka. Poziom po prostu zenujący. Najwazniejsze dla nich, że towarzystwo poukładało się na stołkach i w spółkach. Na robocie mało się znają, a i kultura zachowania na poziomie przedszkola. Mówię to, co obseruję, i na podstawie rozmów z osobami, które nie są przeciw platformie, ba, nawet najchętniej głosowaliby na nią.


Zdradź mi swoje źródło informacji? Z Wrocławia trudno usłyszeć "jak ta platforma w Zgorzelcu działa" Jeszcze trudniej obserwować. To chyba żadna tajemnica, że na tym forum przede wszystkim wyraża się swoje niezadowolenie, wątpliwość, szuka się porad, wskazówek. Jeżeli temat jest o czymś miłym i przyjemnym to temat szybciutko spada - taka specyfika naszego narodu. Więc jeżeli swoje informację opierasz na tym forum, dodatkowo posiłkujesz się inforamcjami z lokalnych gazet, które również żyją z pisania o tym jak nam jest źle to znasz tylko jedną stronę medalu.
Cytuj:
A ten potencjał ludzki w zgorzeleckiej platformie to naprawdę żenada

A co Ty wiesz o potencjale ludzkim zgorzeleckiego PO? Może to również sprecyzujesz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..