Dzisiaj jest 02 maja 2024, 0:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30 cze 2009, 20:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Koniec marzeń o multipleksie, budują bez zostawienia "rezerwy"/powierzchni pod kino, jest to wielki minus dla mieszkańców jak i dla zarządcy tego obiektu - będzie generował mniejszy ruch:

Cytuj:
Zgorzelec Plaza

Inwestor: Zgorzelec Plaza Sp. z o.o.

Adres inwestycji: Zgorzelec, ul. Armii Krajowej

Powierzchnia: bez garażu podziemnego ok. 16 tyś. m2

Podobnie jak w Suwałkach centrum łączy funkcje rozrywkowe i handlowe.

Program rozrywkowy nie uwzględnia kin. Obiekt stanowi zwartą bryłę zbliżoną do prostopadłościanu, z wyraźnie wyeksponowaną łukową ścianą i dynamicznym totemem logotypu Plaza Centers - narożnikiem widocznym ze skrzyżowania drogi krajowej i wojewódzkiej znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum.

Rozwiązanie elewacji opiera się (jak w Suwałkach) o panele aluminiowe i ceramikę, ale zastosowano inne ich wzajemne konfiguracje.

Przewidziano bogatą iluminację obiektu.
za: http://www.pentagram.com.pl/aktualnosci ... plaza.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2009, 20:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Z tego wynika że decydenci nie mają zielonego pojęcia, ja działa to w innych miastach. Taka okazja do zarobienia kasy,przyciągnięcia klientów i rozpowszechniania kultury. Naprawdę żal na to patrzeć. Przy tej okazji mam apel do mieszkańców- PATRZCIE DZIESIĘĆ RAZY NA KOGO ODDAJECIE SWOJE GŁOSY!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 5:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
okazja do zarobienia kasy,przyciągnięcia klientów i rozpowszechniania kultury


Z tym ostatnim akurat bym polemizował ;)
Wg mnie nie byłby to biznes - i dlatego multikina nie będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 8:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
MARUNIO pisze:
Przy tej okazji mam apel do mieszkańców- PATRZCIE DZIESIĘĆ RAZY NA KOGO ODDAJECIE SWOJE GŁOSY!

Partia-PLAZA? czy coś przeoczyłem? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 9:21 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 21 gru 2006, 10:05
Posty: 155
Dokladnie. Co ma do tego wladza? Sprzedali teren pod inwestycje, a inwestor (badajac rynek-ciekawe jak?) podjal taka a nie inna decyzje (wg mnie bledna).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 10:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Niczego nie przeoczyłeś tadam bo przecież jest tak że ludzie na których głosujecie nie sprzedają ziemi byle komu i nie dają też wolnej ręki czyli - rób co chcesz, buduj jak chcesz. Oni mają wpływ na to , co powinno być w Zgorzelcu. Jeśli chodzi o zarobek, to wydaje mi się że jest, bo przykładowe 10 osób przyjdzie do kina, a z tych 10 - dwie osoby coś kupią w sklepie. Jakaś symbioza chyba jest? Może jakaś matka zostawi dzieci na bajkach w kinie, a sama w spokoju pójdzie na kawę z kolegą męża :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 10:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
MARUNIO pisze:
Niczego nie przeoczyłeś tadam bo przecież jest tak że ludzie na których głosujecie nie sprzedają ziemi byle komu i nie dają też wolnej ręki czyli - rób co chcesz, buduj jak chcesz. Oni mają wpływ na to , co powinno być w Zgorzelcu.

źle trafiłeś. Jestem ostatnią osobą, która dała by wpływ naszym politykom na to co buduje się w mieście :shock:

MARUNIO pisze:
Jeśli chodzi o zarobek, to wydaje mi się że jest, bo przykładowe 10 osób przyjdzie do kina, a z tych 10 - dwie osoby coś kupią w sklepie. Jakaś symbioza chyba jest? Może jakaś matka zostawi dzieci na bajkach w kinie, a sama w spokoju pójdzie na kawę z kolegą męża :lol:

Twoje przykłady są Twoimi przykładami a pieniądze inwestora są jego pieniędzmi :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 11:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
tak- to moje przykłady, ale Polska rzeczywistość. :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2009, 12:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
ale Polska rzeczywistość


Która własnie jest taka , że po początkowym szale (tudzież modzie na multikino) właśnie te przykładowe 10 osób będzie na seansie - jaki to interes dla inwestora to nie muszę dodawać...

Byłem niedawno na oscarowym filmie z Kate Winslet - ja i jeszcze 16 osób. Bycza ilość ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lip 2009, 7:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
temat został założony by "zwykli" mogli dowiedzieć się coś więcej nt. budowanego obiektu i atrakcji, które mają się tam znaleźć. Dlatego proszę bez prywatnych wycieczek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2009, 23:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
2009-08-05

„Grunwald” zamknięty, „Cinema City” nie będzie

22 lipca w zgorzeleckim kinie „Grunwald” odbył się ostatni seans filmowy. W budowanym centrum Plaza Zgorzelec nie powstanie – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – „Cinema City”. Co dalej z kinematografią w naszym mieście?

Kino „Grunwald” zostało zamknięte, ponieważ – jak twierdzi jego ostatni dzierżawca, Wojciech Gołębiewski – nie było rentowne.

- Kasowych seansów było niewiele, do reszty musieliśmy dopłacać z własnej kieszeni – mówi Gołębiewski.

Poza tym premiery do „Grunwaldu” docierały ze sporym, bo 3-4 miesięcznym opóźnieniem. W tym czasie filmową nowość można było już ściągnąć nielegalnie z Internetu.

- Właściwie w „Grunwaldzie” byłam tylko dwa razy – ze szkołą wybraliśmy się na „Zemstę” i „Pana Tadeusza" – wspomina Kasia, która wychowała się w Zgorzelcu. - Już od dłuższego czasu można było film wypożyczyć na DVD zanim jeszcze dotarł do naszego kina.

W pierwszej chwili można by sądzić, iż decyzja Gołębiewskiego mogła mieć związek z zapowiadaną budową Cinema City w centrum Plaza Zgorzelec, które aktualnie jest budowane przy obwodnicy miasta. Tu jednak czeka na nas spore rozczarowanie.

- Operator kinowy raczej nie wchodzi w grę – mówi Adrian Słojewski z Cohn & Wolfe Sp. z o.o., twórcy Plaza Zgorzelec. - Obecnie prowadzimy negocjacje z Fantasy Park, który miałby się znajdować w części rozrywkowej. Co do kina – szanse są znikome, bo całe centrum z założenia miało inny charakter. Dedykowane było dla odbiorców z obu stron granicy, dlatego też operatorzy kinowi mieli uzasadnione wątpliwości, gdyż kino byłoby projektem jednojęzycznym.

Co w takiej sytuacji ze zgorzelecką kulturą filmową? Właścicielem „Grunwaldu” jest przedsiębiorstwo Odra Film.

- Standard kina może się poprawić w momencie, gdy będę wiedział oficjalnie, że żaden multipleks w Zgorzelcu nie powstanie – mówi Białas. - Jednak żeby poprawić stan „Grunwaldu” musi się najpierw znaleźć nowy dzierżawca.

Mieszkańcy Zgorzelca w chwili obecnej mają dwa wyjścia. Albo organizować sobie wyprawy do większych aglomeracji (Bogatynia, Lubań lub multipleksy w Zielonej Górze lub Wrocławiu), albo kontynuować proceder nielegalnego ściągania filmów z Internetu. Ostatecznie można też odpuścić sobie oglądanie filmów i sięgnąć do mniej popularnych w dzisiejszych czasach książek...

Joanna Oleszkiewicz
za: http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b


Nie dość, że nie będzie multipleksu, to jeszcze fantasy Park jest niepewny. Nice. Czeka nas więc kolejną "klasowa" inwestycja "wyróżniająca się", która niewątpliwie będzie przyciągać...

Może kino (np. 3-salowe) powstanie w galerii handlowej, która powstanie (?) na miejscu obecnego dworca Zgorzelec-Miasto? Sens jak i miejsce są dobre. Miasto powinno w jakiś sposób i jakimś zakresie wspomóc taki pomysł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sie 2009, 15:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
:roll:


Ostatnio zmieniony 16 paź 2009, 17:10 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2009, 21:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lip 2008, 12:34
Posty: 19
Lokalizacja: Zgorzelec
jak wynika z lokalizacji Zgorzelca na mapach Plaza Center, to Zgorzelec nie leże tam gdzie Zgorzelec,
sprawdźcie sami na tej stronie: http://www.plazacenters.com/pl/index.ph ... ject&id=28

ciekawe co na to nasi włodarze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 paź 2009, 22:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, 14:12 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 paź 2009, 9:08 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
to tylko mocno orientacyjny plan, więc i lokalizacja jest mocna orientacyjna ;)
niemniej problem jest.
Skoro informacja ma być informacją a nie dezinformacją, to zainteresowany (w tym przyp. Gospodarz Miasta Zgorzelec) powinien być zainteresowany jej rzetelnością. Dawno już zwracałem uwagę na mylne oznakowanie i przebieg ulic Zgorzelca na różnych internetowych mapach i nikt z Miasta palcem w bucie nie ruszył, żeby coś z tym zrobić.
A przecież coraz więcej ludzi korzysta z tego źródła.
Wyglądamy więc mało wiarygodnie i nic więcej nie dodam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..