Dzisiaj jest 04 maja 2024, 12:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 11:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
smoluch pisze:
I ja myślę podobnie, M.F można Dużo zarzucić bo nie każdemu można dogodzić , ale jedno jest pewne –posiada wiedzę do prowadzenia miasta i doświadczenie a wydaje misię że z całym szacunkiem dla R.G nie stać nas na eksperymenty i naukę kosztem naszych pieniędzy


tak jak ktoś powiedział, jaki jest Fiedorowicz każdy widzi - ze wszystkimi jego wadami ale i zaletami, prawica dostała większość w radach, może ten burmistrz z PO to byłby o jeden most za daleko? W Krakowie jak widać układ: lewicowy prezydent miasta i prawicowa rada działał na tyle dobrze, ze Majchrowski rozwala dziś nie tylko PiS ale i PO. Gdyby Fiedorowicz miał radę samych swoich nadal byłoby to źle ale Fiedorowicz z prawicową radą będzie musiał się starać i odwrotnie a to jest dobry układ. Gronicz i radni sami swoi w zasadzie już nie musi robić nic a władza szybciej się demoralizuje gdy czegoś nie musi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 11:37 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 gru 2005, 18:16
Posty: 73
neandertalski ¶wiêta racja :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 14:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
Fiedorowicz ma juz staz w tym co robi i przez pare lat nawiązał kontakty które rzeczywiscie owocują co widac w tym miescie, są inwestycje które powinny byc kontynuowane, nawomiast Gronicz zraził mnie do siebie samymi swoimi wypowiedziami w MDK, gdzie był szybko "zaginany" przez Mirka. Burmistrz powinien zostac niezmieniony, tak jak juz ktos napisał nie stac nas na eksperymenty w miescie za nasze pieniądze, a sądząc po tym co Gronicz chciałby zrobic, to przy jego rewolucji budżet miasta skonczył by sie po pierwszym kwartale, tylko co dalej??!!
glosujcie na MIrka:]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 15:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 lis 2006, 15:49
Posty: 5
Lokalizacja: Zgorzelec
Popieram gregora - Mirek ma juz przetarte szlaki i nie potrzebujemy nastepnych straconych lat na wdrożenie się nowego Burmistrza - stracimy na tym tylko My - Podatnicy
Ja zagłosuję na Fiedorowicza :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 16:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
smoluch pisze:
I ja myślę podobnie, M.F można Dużo zarzucić bo nie każdemu można dogodzić , ale jedno jest pewne –posiada wiedzę do prowadzenia miasta i doświadczenie a wydaje misię że z całym szacunkiem dla R.G nie stać nas na eksperymenty i naukę kosztem naszych pieniędzy

Co ty wypisujesz?
Zastanów sie jakie eksperymenty i naukę :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 16:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
qba pisze:
Co ty wypisujesz?
Zastanów sie jakie eksperymenty i naukę :?:


No akurat prawde wypisuje.
Plany Gronicza są dosć rewolucyjne.
A po co nam ustalanie przez 4 lata "nowego ładu"itp.
Nie ma czasu własnie na eksperymenty i rewolucyjne zmiany.
Dobrze pisze.
A nauka taka,że Gronicz na stołku burmistrza bedzie się czuł tak jak ja czy Ty.Bedzie całkowitym żółtodziobem.
Zero doswiadczenia,zero kontaktów,zero wszystkiego.
Po co nam jakiś młody nieopierzony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 14 lis 2006, 16:13 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 kwie 2005, 22:18
Posty: 18
Lokalizacja: Zgorzelec
Gobo, to były dane szacunkowe:) po prostu twierdzę, że gdyby nie to, co zdobyłam poza standardowymi lekcjami w szkole, to dzisiaj dalej jąkałabym odmianę "aj em, ju ar" itd. :)

Nie obwiniam o to burmistrza zgorzelca, tylko mowie o tym, ze skoro dzisiaj mamy możliwość, by pozyskiwać na takie zajęcia znaczne środki z UE, to czemu mielibyśmy tego nie robić? Tylko w takim kontekście przytoczyłam ten przykład.

Ernesto - czy Ty nie jesteś czasem wirusem, który doszukuje się nieprawidłowości w każdym opublikowanym tutaj słowie? Dobrze wiesz, że jeśli mówiłam o opłacaniu czegoś "z własnej kieszeni" to miałam na myśli budżet domowy. No. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 16:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 18 mar 2005, 13:51
Posty: 136
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Fiedorowicz ma juz staz w tym co robi i przez pare lat nawiązał kontakty

Cytuj:
Mirek ma juz przetarte szlaki

Ludzie a na cholerę nam te wybory. Wyrzucone pieniądze. Wszyscy nowi muszą się uczyć sprawować władzę za nasze, podatników pieniądze. A ile te wybory kosztują. A po co wogóle jakaś durna demokracja. Wybrac raz króla i niech nam miłościwie panuje na wieki wieków. Amen. :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 16:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
gojac dobrze mówi, wina mu dajcie:D:D:D:D
głosujmy zeby Mirek został królem:D:D:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 16:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 18 mar 2005, 13:51
Posty: 136
Lokalizacja: Zgorzelec
gregor-85
Obawiam się, że zostałem opatrznie zrozumiany. Z twojej wypowiedzi wynika jakoby M.F. 8 lat temu miał super doswiadczenie, hiper kontakty i był alfą i omegą w sprawach zarządznia miastem. Pewnie, przez te 8 lat nabył doświadczenie i rutynę. Ale jak widać 60% głosujących ma już dość. Rutyna zabija wszelki rozwój. A kto się nie rozwija zostaje w tyle. Trzeba przewietrzyć zatęchłą atmosferę UM. Udało się z Radą Miasta, uda się i z burmistrzem. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 17:00 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 lis 2006, 15:49
Posty: 5
Lokalizacja: Zgorzelec
Przyznaję paru ludzi możnaby "odnowić" w UM ale co do Burmistrza, to uważam, że po co zmieniać kogoś komu udaje sie uzyskać "wartość dodaną". Nawiązał kontakty, rozpoczął inwestycje i niech dalej to kontynułuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 17:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Nie wierzę w to, co czytam...

Ernesto napisał:
Cytuj:
A nauka taka,że Gronicz na stołku burmistrza bedzie się czuł tak jak ja czy Ty.Bedzie całkowitym żółtodziobem.

Przecież M.F. dwanaście lat temu był również całkowitym żółtodziobem, doświadczenia nabrał dopiero podczas sprawowania swojego urzędu. M.F. ma dwanaście lat doświadczenia w pracy w samorządzie, R.G. nie ma go wcale, fakt.
Uważam jednak, że nie mamy nic do stracenia, dajmy mu szansę - gorzej nie będzie, nie ma takiej możliwości. Nie da się robić mniej niż "nic". Tyle trąbi się o tym, że trzeba coś w mieście zmienić, wprowadzić świeży powiew, a tu proszę... Druga tura: M.F. kontra R.G., a ja czytam, że większość nie chce zmian, bo po co nam one..? A no po to, aby to miasto wreszcie ożyło, aby dzieciaki nie marzyły od najmłodszych lat o wyprowadzce, aby starsi nie szukali ofert pracy za granicą... Aby żyło się nam lepiej - po to drodzy państwo powinniśmy coś w tym mieście zmienić, a tylko zmieniając władze naszego miasta mamy na to szansę. Może nie każdy z pomysłów R.G. jest trafiony, nie każdy ma szansę na realizację, ale dajmy chłopakowi szansę - ma pomysł, ma ludzi za sobą, doświadczenie w ekonomii - poradzi sobie. Kontakty sobie wyrobi, doświadczenia w pracy w samorządzie nabierze, wygadany stanie się też bardziej...
Bez ryzyka nic nie osiągniemy, będzie tak, jak jest...

Komuś się naprawdę podoba obecny stan rzeczy..? Zmiany tylko przed wyborami, zero pomysłu na miasto, projekty ciągnące się latami... - naprawdę wam to odpowiada..? To chyba nie tak powinno wyglądać...

dathepellow napisała:
Cytuj:
Skończyłam SP 5 i gim 1, to, co się dzieje w tych szkołach, to jest hańba! Nie było mowy o zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, bo nie było na to pieniędzy

Skończyłam Gimnazjum nr 1, chodziłam na zajęcia prowadzone przez nauczycieli. Było to hm... 3-4 lata temu. Wydaje mi się, że po prostu nie byłaś zorientowana w rozkładzie zajęć, ewentualnie nie chciałaś mieć o nich pojęcia - lepiej przecież mieć nauczyciela tylko dla siebie niż dzielić się nim z całą grupą, prawda? Bezpłatne zajęcia dla uczniów są chyba w większości szkół, każda prowadzi jakieś kółka zainteresowań, dodatkowe lekcje dla uczniów z kłopotami z danym przedmiotem itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 17:31 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2005, 20:49
Posty: 257
Lokalizacja: stąd
Jaki jest cel przeprowadzania wyborów?
Czy robimy je po to aby bezapelacyjnie wymieniać rządzących? Czy rzeczywiście chodzi tu o świeże powietrze? Wybory są po to aby usprawniać rządzenie, aby sprawujący władzę byli poddawani ocenie. A wymiana starego na nowe nie jest wartością samą w sobie. Nie znam Gronicza. To, że występuje pod szyldem PO nie jest dla mnie wystarczającą rekomendacją. Nieszczególnie wypadł w czasie debaty. Nie dał się poznać jako energiczny manager. Nie ma orientacji w wielu sprawach samorządu. Fiedorowicza znam z jego działań gorszych i lepszych z przewagą tych drugich. Dlatego w drugiej turze zagłosuję na niego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 17:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
bleeee :cry:
Cytuj:
Po co nam jakiś młody nieopierzony
A co, lepszy stary i zgrzybiały :?:

Czy jakieś zgforzeleckie biuro podrży oferuje wycieczki do sąsiednich miast, w których widoczne są efekty bardziej sprawnego zarządzania :?: bo wydaje się, że byłyby takie wycieczki bardzo pożyteczne, szczególnie z dobrym przewodnikiem, może spróbować przed drugą turą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2006, 17:52 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
jj


Ostatnio zmieniony 29 sty 2012, 18:26 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..