Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 9:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 maja 2007, 18:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 lut 2007, 16:37
Posty: 52
Lokalizacja: z krzesełka :)))
Co sądzicie o działalności zgorzeleckiego MOPS-u?
Ja ogólnie jestem negatywnie ustosunkowania do działalności tej instytucji. Uważam, że osoby w pracujące w Zgorzeleckim MOPS-ie nie są kompetentne do stanowisk, które zajmują.
Niedawno mojej koleżance urodziło się niepełnosprawne dziecko. Udokumentowany dochód całej rodziny (trzy osoby: ojciec, matka i dziecko) wynosi ok. 1040,- zł.
W ustawie jest, że jeżeli w domu jest dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe wynosi 580 zł na osobę czyli daje to nam 1740 zł na rodzinę. Różnica pomiędzy ich dochodami a kryterium dochodowym wynosi więc ok. 700 zł.
Moja koleżanka chcąc uzyskać pomoc udała się do MOPS-u, gdzie usłyszała, że przekracza kryteria dochodowe i nie przysługuje jej żadna już pomoc z MOPS-u.
Jednocześnie została odmówiona jej pomoc finansowa na zakup niezbędnej dla dziecka szczepionki za którą musiała zapłacić 600,- zł!!!!!!!!
Gdzie tu kompetencja osób pracujących w zgorzeleckim MOPS-ie??????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2007, 22:06 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 paź 2005, 21:33
Posty: 115
Lokalizacja: Langenau
Madzia, a słyszałaś o czymś takim jak DECYZJA ADMINISTRACYJNA, która jest obowiązkowo uzasadniona?

Jeśli wniosek o świadczenia a'la rodzinne został złożony to jego rozpatrzenie kończy się właśnie DECYZJĄ, która jest wydana w świetle prawa, na podstawie przepisów.

To nie ocena "panienki z okienka" zadecydowała o braku świadczeń....

Przypuszczam, że pracownik MOPS mógł uznać że zasiłek nie będzie się należał, ale jeśli jest tak jak piszesz, to nie jest to prawna ocena sytuacji i nic nie stoi na przeszkodzie żeby został rozpatrzony wniosek o jego przyznanie.

Wg mnie... poskarżyła się sąsiadka sąsiadce - a prawda leży obok :-/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2007, 6:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
fiks pisze:
Madzia, a słyszałaś o czymś takim jak DECYZJA ADMINISTRACYJNA, która jest obowiązkowo uzasadniona?

Jeśli wniosek o świadczenia a'la rodzinne został złożony to jego rozpatrzenie kończy się właśnie DECYZJĄ, która jest wydana w świetle prawa, na podstawie przepisów.

To nie ocena "panienki z okienka" zadecydowała o braku świadczeń....


Tak jakby treść decyzji nie zależała od czyjegoś widzimisię... Uwierz, widziałem wiele bzdurnych decyzji, któe nigdy nie powinny powstać a jednak powstały.

Do autorki wątku: decyzja wydana w pierwszej instancji nie jest ostateczna, czyli jest wzruszalna. Mówiąc po ludzku: można się od niej odwołać, ale nie w terminie "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Koleżanka ma to napisane czarno na białym, niech się odwołuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2007, 8:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 paź 2006, 15:50
Posty: 8
Lokalizacja: zgorzelec
tez mam dziecko niepelnosprawne bez dodatku pienieznego jako niepelnosprawne,ja tez niepelnosprawna z 1gr,mam razem z alimentami 950 zl na dwie osoby i tez mi odmowiono dotacji do dozywianie dziecka w przedszkolu,odmowiono dotacji mieszkaniowego za nadmetraz,nie starcza mi na leki i lecze tylko nadcisnienie i bol,operacje na konczyny dolne na krotko mi pomagaja,ledwo chodze ale chodze,ostatnio przez 2 dni jezdzilam na fotelu od kompa po mieszkaniu ale czy kogo to obchodzi ze uziemiona bylam w domu przez chorobe,wszedzie slysze NIE nalezy sie,od tragicznej smierci mojego dziecka lecze sie u psychiatry i wlasciwie mam rente od psych,wiadomo ze osoba leczaca sie u psychiatry(nalezy sie wiekszy metraz,kiedys tak bylo,nie wiem jak teraz)No teraz sobie nabruzdzilam,przyznalam sie gdzie sie lecze i zaineresuja sie mna ,postaraja sie teraz aby dziecko mialo lepiej i zabiora mi napewno do domu dziecka czy rodziny zastepczej i taka pomoc dostane,tylko tak potrafia.Nawet poradnia psychiatryczna olala pacjetow,wziela sobie wolne przed dlugim wekendem w maju odsylajac pacjetow na Langiewicza a mnie nie stac na placenie prywatnie wizyty,pojechalam do innego wojewodztwa i tam otrzymalam pomoc bezplatnie(lezalam w szpitalu)przyjmuja od razu a tu czekac miesiac w kolejce do lekarza a co ma zrobic chory z myslami samobojczymi? napewno nie dozyje czekajac w kolejce miesiac,aha dostaje jeszcze dodatek rodzinny na dziecko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2007, 9:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 lut 2007, 16:37
Posty: 52
Lokalizacja: z krzesełka :)))
Gdy moja Kuzynka poszła zapytać o to czy Jej się jeszcze coś należy odpowiedziała jej jedna "miała" Pani, że nic się jej już nie należy, i nie ma sensu pisać juz pism i odwołań, bo to tylko strata czasu............
Nie ma więc pisemnej decyzji mówiącej o odmowie. Na chwilę obecną pisemnie składa moja Kuzynka dokumenty o pomoc finansową.
mrbyt: tak jak pisałam - kryterium dochodowe w rodzinie trzyosobowej z niepełnosprawnym dzieckiem wynosi 581,-zł na osobę - co daje 1743,- zł na rodzinę. Jak więc w przypadku dochodu wynoszącego 1040,- zł na rodzinę pracownica MOPS-u mogła stwierdzić, iż przekraczają kryterium dochodowe???!!! :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2007, 18:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 wrz 2006, 18:46
Posty: 3
Witam, ja również mam tą wątpliwą przyjemność korzystania z usług zgorzeleckiego MOPS-u
i jak większość moich znajomych mam spore zastrzeżenia co do kompetencji i kultury pracujących tam pań.Wystarczy zadzwonić do ościennych ośrodków aby zobaczyć jaka jest różnica w traktowaniu petenta. Od kilku lat korzystam ze świadczeń rodzinnych i co roku są problemy.Chociażby w tym kiedy to na wydanie decyzji w sprawie zaliczki alimentacyjnej kazano mi czekać do połowy października, podczas kiedy wniosek od komornika został przesłany do ośrodka ok.6-7 września. Jeśli mogę doradzić to : od wydanej decyzji przysługuje odwołanie , a Pan Burmistrz Gronicz jest osoba której podlega zgorzelecki Mops.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2007, 19:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 lut 2007, 16:37
Posty: 52
Lokalizacja: z krzesełka :)))
O prawie odwołania wiem, ale dziękuję za poradę Anju. Najgorsze jest to, iż moja Kuzynka nie złożyła pisemnego wniosku o pomoc - poszła zapytać czy jej coś jeszcze przysługuje - wiąże się to z tym, że nie ma możliwości odwołania się od decyzji, ponieważ decyzja była ustna (wynikająca z niechcęci albo tez braku kompetencji osoby informującej) a nie pisemna. Brak jest więc pisma, na podstawie którego mogłaby się odwołać. :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 gru 2009, 9:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2008, 13:00
Posty: 222
Lokalizacja: Zgorzelec
Postanowiłam odświeżyć temat ze względu na fakt nie wypłacania przez nasz MOPS świadczeń rodzinnych za obecny miesiąc.
Krew mnie zalewa, że kłopoty budżetowe znów dotykają najbiedniejszych i to jeszcze przed samymi świętami. :smt084
Ciekawa jestem, czy nasza miejscowa władza lub też wojewódzka zrezygnowała np.z premii
świątecznej czy jakiegoś dodatku świątecznego w związku z brakiem pieniędzy na zasiłki? :roll:
( pytanie retoryczne :smt021 )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..