Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Emigracja
Post: 06 lis 2006, 20:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
No jak widze brak odpowiedzi na temat zaradzenia eigrowaniu ludzi ze zgorzelca, no coz pewnie ten kandydat nie ma pomyslu na to,. Wiec zapytam jeszcze ponownie: Jak chcesz zaradzic emigrowaniu ludzi ze zgorzelca, nie tylko mlodych, jak zamierzasz zatrzymac ich w Zgorzelcu? Wiekszosc mlodych ludzi wyjerzdza na studia i nie wraca, wiec moze jakos przekonasz ich do tego, ze jednak warto tu zostac, mieszkac i zyc!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Emigracja
Post: 09 lis 2006, 19:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2006, 19:56
Posty: 6
Marcopollo pisze:
Wiec zapytam jeszcze ponownie: Jak chcesz zaradzic emigrowaniu ludzi ze zgorzelca, nie tylko mlodych, jak zamierzasz zatrzymac ich w Zgorzelcu? Wiekszosc mlodych ludzi wyjerzdza na studia i nie wraca, wiec moze jakos przekonasz ich do tego, ze jednak warto tu zostac, mieszkac i zyc!!


A może warto wyjechać , dokształcić się i wrócić a nie siedzieć na miejscu cały czas? Nie potrafię zrozumieć dlaczego dla wielu problem emigracji stanowi wartość nadrzędną. Moim zdaniem warto poznawać świat a nie siedzieć całe życie w jednym miejscu by potem wpisać w ulotce wyborczej ile to lat mieszka się i przebywa w tym mieście...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Emigracja
Post: 09 lis 2006, 20:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 06 paź 2006, 12:01
Posty: 251
Conscience pisze:
A może warto wyjechać , dokształcić się i wrócić a nie siedzieć na miejscu cały czas? Nie potrafię zrozumieć dlaczego dla wielu problem emigracji stanowi wartość nadrzędną. Moim zdaniem warto poznawać świat a nie siedzieć całe życie w jednym miejscu by potem wpisać w ulotce wyborczej ile to lat mieszka się i przebywa w tym mieście...


W samym wyjeżdżaniu nie ma nic zdroznego.
Jest problem, KTO ma TU zgasić światło.
No, chociaż można zrobic to zdalnie (w dobie Internetu) , komórką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Emigracja
Post: 09 lis 2006, 20:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2006, 19:56
Posty: 6
złośliwy pisze:
W samym wyjeżdżaniu nie ma nic zdroznego.
Jest problem, KTO ma TU zgasić światło.
No, chociaż można zrobic to zdalnie (w dobie Internetu) , komórką.


Skoro już poruszyłeś temat telefonii ... W programie pana Gronicza jest punkt mówiący o darmowym internecie i telefonii - ja odniosę sie do tego pierwszego, gdyż tutaj bardziej się orientuje:
W Finlandii do 2008 roku rząd pragnie wprowadzić darmowy internet dla CAŁEGO KRAJU więc nie jest to pomysł wyssany z palca!Za parę lat nikt nie pamiętałby o czymś takim jak płatny internet! Ba, w Polsce miejsca gdzie można darmowo korzystać z internetu już istnieją , choćby w Gryfinie. koło Szczecina, które liczy sobie lekko poniżej 30 tysięcy mieszkańców! W tym lekko mniejszym od Zgorzelca miasteczku stoją już bodajże 3 hot spoty czyli miejsca gdzie można bezprzewodowo korzystać z dobrodziejstwa Internetu. A czy koszta, które poniosłoby miasto byłyby rzeczywiscie nierealne ? Nie! Przy okazji możnaby w okolicy owego hot spotu zbudować jakąś kawiarenkę, w której możnaby się kulturalnie napic kawy czy herbaty, jakieś miejsce gdzie możnaby w Zgorzelcu posiedzieć, nie krztusząc się dymem papierosów jak w większości tutejszych knajp. Tak zrobiono w Gryfinie.
To kolejny problem miejscowy. Młodzież nie ma co ze sobą zrobić, dlatego to miasto jest takie brudne. Dobrym argumentem wyborczym mógłby być pomysł na zgorzelecką młodzież, która w czasie wolnym głównie zasila piwiarnie, ewentualnie park nieopodal MDK, który dopiero od niedawna jest kontrolowany przez Policję...zgadnijmy dlaczego od niedawna. W Zgorzelcu nie ma miejsc gdzie kulturalnie możnaby spędzić wolny czas, a jeśli już budują coś na poziomie wtedy kwoty , które trzeba wydać by z nich skorzystać są niebagatelne (patrz Restauracja La Gondola)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 20:40 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 06 paź 2006, 12:01
Posty: 251
I tu Ty poruszyłes b. wazny punkt- ten dostęp.
Jeden z kandydatów na burmistrza (troche raczej nieobyty w tej dziedzinie, żeby nie powiedzieć więcej) wraz ze grupą swych popleczników (z uniwersyteckimi dyplomami prawa- w wiekszosci= bardzo obsmiał ten projekt na środowym spotkaniu w MDK.
Jak to ignorant z ignorantami.
Nie chce sie mi im podsuwac linków z literaturą i przykładami.
Jak nie chcą NADAL zasługiwać na miano ignorantów, niech siegna po wiedzę.
Niedługo HotSpoty bedą rozstawiane jak nadajniki sieci komórkowej- po całym świecie.
Czy będzie darmo (zawsze)? raczej watpię.
Ale lokalnie- to mozliwe.
Gdy społeczność powie- opodatkowujemy sie! - to i mamy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 20:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
szczerze to niech postawią te hotspoty, nawet za 10zl/mc każdy to tego zainwestuje w porządną bezprzewodową kartę sieciową i do dzieła 8)

ciekawy pomysł, ale czy w ten sposób objęta próba zmian w mieście niesie za sobą jakieś konkretne wymierne korzyści?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 20:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2006, 19:56
Posty: 6
Widzę, że nie tylko mnie zabolała postawa owego kandydata na burmistrza. Szkoda tylko, że ludzi , którzy nie mają na ten temat pojęcia a wydają własne sądy jest w Zgorzelcu więcej. Gdyby rzeczywiście udało się przekonać ludzi do realności tej idei ( i nie tylko tej, darmowa telefonia - czemu nie - chociaz jest to pomysł kontrowersyjny to też realny) Zgorzelec mógłby wyglądać lepiej. Problem w tym, że ludzie nie chcą słuchać i dlatego żyją ociemniali. Trudno, w średniowieczu ludzie wierzyli, że Ziemia jest płaska. Długo zajęło im przekonanie się o własnej niesłuszności. Może społeczność Zgorzelca też potrzebuje wiele czasu żeby przekonać się, że niesłusznie ignorują takie pomysły? [/b][/url]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 20:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2006, 19:56
Posty: 6
szamo pisze:
szczerze to niech postawią te hotspoty, nawet za 10zl/mc każdy to tego zainwestuje w porządną bezprzewodową kartę sieciową i do dzieła 8)

ciekawy pomysł, ale czy w ten sposób objęta próba zmian w mieście niesie za sobą jakieś konkretne wymierne korzyści?


Oczywiście, że tak! Niedość, że mozna je wykorzystać w celach marketingowych tak jak we wspomnianym przeze mnie Gryfinie , gdzie hot spoty są umieszczone w newralgicznych miejscach jak np. Rynek Główny czy kompleks sportowy co sprowadza mimowolnie życie kulturalne do centrum miasta a nie wyciaga je na przedmieścia gdzie jedyną rozrywką jest chodzenie po "przepięknych" Galeriach w Centrum handlowym. Poza tym możnaby w końcy doprowadzić do momentu, w którym każdy mieszkanin ma szansę korzystać z internetu! Wszyscy wiemy jak ważna w naszym życiu jest otwartość na świat. A internet to medium, które bardzo poszerza nasze horyzonty. Dajmy ludziom możliwość skorzystania z tego dobrodziejstwa!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 20:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Conscience pisze:
A internet to medium, które bardzo poszerza nasze horyzonty.


to jakaś polityczna reklama :twisted: 8) a tak na poważnie to czasami internet działa wręcz odwrotnie, ogranicza spojrzenie na świat i zacieśnia spojrzenie na rzeczywistość! znam takie przypadki :roll:

Conscience pisze:
Dajmy ludziom możliwość skorzystania z tego dobrodziejstwa!


najpierw jeszcze w takim razie dajmy ludziom po komputerze, bo bez tego się chyba nie obędzie... chociaż z drugiej strony to dobry chwyt marketingowy dla sklepów komputerowych, które będą miały zbycie na towar. a poza tym to jeszcze z tym internetem rozgraniczyłbym pewne sprawy... chodzi mi o użytkowanie go w celach stricte prywatnych (czyt. domowych) a nie komercyjnych, bo to raczej mija się z celem tego przedsięwzięcia...

a co do hot-spotów to ciekawy pomysł... tylko z drugiej strony jak chcę iść gdzieś do kawiarni czy restauracji na obiad/kawę/ciastko to mam ze sobą taszczyć laptopa? w jakim celu? tam raczej bym poszedł odpocząć od tych rzeczy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 21:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2006, 19:56
Posty: 6
szamo pisze:

a co do hot-spotów to ciekawy pomysł... tylko z drugiej strony jak chcę iść gdzieś do kawiarni czy restauracji na obiad/kawę/ciastko to mam ze sobą taszczyć laptopa? w jakim celu? tam raczej bym poszedł odpocząć od tych rzeczy...


Mówiłem o tym by PRZY tych miejscach zrobić taką kawiarnie/restauracje a nie ,żeby w takim obiekcie znajdowł się hotspot. A to istotna róznica;)
A co do tych komputerów. Tutaj koszty byłyby dużo wyższe. Wszyscy dobrze o tym wiedzą. A nie każdego stać na płacenie abonamntu za internet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 22:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Conscience pisze:
Mówiłem o tym by PRZY tych miejscach zrobić taką kawiarnie/restauracje a nie ,żeby w takim obiekcie znajdowł się hotspot. A to istotna róznica;)
A co do tych komputerów. Tutaj koszty byłyby dużo wyższe. Wszyscy dobrze o tym wiedzą. A nie każdego stać na płacenie abonamntu za internet.


istotna różnica jest taka, że sygnał internetowy z hot-spota nie występuje tylko w jednym miejscu, a w obrębie jakieś przestrzeni/powierzchni(zależy od mocy nadajnika)

a co do abonamentu za internet... w dobie dzisiejszego internetu ceny lecą za przeproszeniem na pysk... pamiętam jeszcze dobrze, jak za użytkowanie połączenia wdzwanianego płaciło się 1PLN za 3 min... później stałe łącza, gdzie płaciło się po 200zł za 512kb/s

a teraz te ceny idą w dół i z biegiem czasu będą szły... a komputery raczej nie tanieją, więc wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś kupuje komputer nowy, już załóżmy też, że na raty, powiedzmy za 2000PLN to miesięcznie + 50PLN za internet nie uszczupla aż tak bardzo domowego budżetu... no chyba, że się nie znam...

w zasadzie nie chcę negować tego pomysłu, ale jednak dla poniesienia częściowo jakiś kosztów przez użytkowników wprowadziłbym na ten internet minimalną opłatę właśnie (pi razy oko) 10PLN/mc

i za wprowadzeniem takiego pomysłu w życie jestem jak najbardziej za... a nawet przeciw ;) i szczerze powiedziawszy objąłbym zasięgiem okoliczne wioski - Jędrzychowice, Jerzmanki i Łagów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 23:03 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
szczerze powiedziawszy objąłbym zasięgiem okoliczne wioski - Jędrzychowice, Jerzmanki i Łagów.
szamo, dlaczego nie ma Cię jako kandydata do rady Powiatu :?: :shock: :lol: , nikt Cię nie chciał :?: :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2006, 23:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
ja nie chciałem... zresztą raz Cie zaczepiłem w tej sprawie na ulicy... pamiętasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2006, 1:17 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
no tak, pamiętam, ale odradzałem tamtą opcję, a nie całkowitą rezygnację :cry: szkoda, bo pewnie bym na Ciebie zagłosował :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2006, 1:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
wiesz Michale... jakoś mnie jeszcze polityka nie przekonuje... na razie patrząc na to co się dzieje, nie tylko lokalnie ale takze tam u gory to mnie to wszystko odraza...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..