Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 15:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 7:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2006, 14:10
Posty: 42
mrbyte napisał:

Cytuj:
Zaciekawił mnie ten bezpłatny internet. Czy są znane koszty tego przedsięwzięcia?


Koszty, takiego przedsięwzięcia nie przekroczą 70000 zł. Choć wchodząca technologia Wi-Fi Max powinna pozwolić na dodatkowe oszczędności. Szacując koszty oparłem się na starszej technologii. Do tego dochodzi oczywiście miesięczna dzierżawa łączna oraz obsługa techniczna. Nie będą to jednak wydatki, które będą znaczącą pozycją budżetową.
Ważne są cele, które osiągniemy dzięki bezprzewodowemu interentowi. Przede wszystkim osoby starsze, które dziś, po zakończeniu aktywności zawodowej, szukają swojego miejsca w społeczeństwie, dzięki Internetowi mają szansę na kontakt z aktualnościami, nawiązać nowe znajomości, czy po prostu za darmo, porozmawiać ze znajomymi. Często barierę stanowi właśnie dostęp i koszt łącza. W ramach programów unijnych będziemy prowadzić kształcenie z zakresu dostępu do Internetu dla osób starszych.
Drugą sprawą jest młodzież. Tu dostęp do Internetu jest sprawą kluczową dla rozwoju. Baza wiedzy jest tam nieskończona i trzeba umieć z niej korzystać!
To są wstępne kalkulacje. Nawet, jeżeli będą to kwoty wyższe, zamierzam to wprowadzić jako projekt finansowany częściowo ze środków unijnych. Trzymajcie za mnie kciuki!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 8:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2006, 14:10
Posty: 42
Krytyczny napisał:
Cytuj:
Tak wogóle to jak widać bycie prezesem dużej państwowej firmy daje gwarancję bycia "szerokim zapleczem społecznym". Pytanie, oczywiście złośliwe :twisted: : Której firmy prezes daje większe "poparcie społeczne" tej zatrudniajacej więcej ludzi czy tej bogatszej...



Zaplecze społeczne to nie tylko prezesi, ale również załoga, w tym przypadku reprezentowana przez związki zawodowe.
Patronat Prezesów największych i najbogatszych firm w regionie to ważna rzecz. Zwłaszcza, że kształtują one naszą lokalną rzeczywistość. Prezesi tych zakładów wpływają na naszą teraźniejszość, ale i w znacznej mierze przyszłość. To ich inicjatywa dotycząca tworzenia Parku Technologicznego, może korzystnie wpłynąć na rynek pracy w powiecie zgorzeleckim. Więc tak, Krytyczny, będę zabiegał o poparcie prezesów tych dwóch wielkich państwowych zakładów, bo m.in. w tym widzę szansę na pomoc w rozwoju Zgorzelca.

Jeśli chodzi o załogi kopalni i elektrowni, to również na ich poparciu bardzo zależy mi i PO. Większość tych ludzi będzie miała zatrudnienie do emerytury. Jednak jestem przekonany, że perspektywa odwiedzania dzieci w Irlandii czy Wielkiej Brytanie, to nie jest przyszłość, z której się cieszą. Jeżeli jednak nic się nie zmieni w lokalnym życiu gospodarczym, to większość młodych ludzi stąd wyjedzie. Dojdzie do takiej sytuacji, jaka jest u naszych zachodnich sąsiadów. Zostaną tu tylko emeryci i osoby życiowo niezaradne. Jestem przekonany, że zmienimy Zgorzelec na tyle, aby ludzie chcieli tu zostawać i żeby im się to opłacało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 10:59 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
W ramach programów unijnych będziemy prowadzić kształcenie z zakresu dostępu do Internetu dla osób starszych.
nieco futurystycznie mi to wygląda: staruszkowie z DSS Ostoja przy rzędzie monitorów :lol: , ale, bardziej nieprawdopodobne rzeczy się już sprawdzały, wiara góry przenosi. Ponadto, problemami ludzi starszych mało się dziś kto w Polsce zajmuje, jeśli potrzebne są ich głosy, wtedy robi się im jakąś imprezkę itd. Patrzę nieraz na jesienne grupy wycieczkowe w Goerlitz: emeryci uśmiechnięci, zadowoleni z życia, obwieszeni aparatami fotograficznymi i kamerami, na pewno potrafiący się posługiwać także Internetem..., jest wzór :?:

Cytuj:
To ich inicjatywa dotycząca tworzenia Parku Technologicznego
bardzo tajemniczy to projekt ten Park Technologiczny, poza nośnym hasłem, niewiele można się więcej dowiedzieć. Coś się tam robi, ktoś się z kimś spotyka, coś ustala, coś podobnego do Euroregionu Nysa :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 11:12 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Bombas,masz u mnie MINUS!!!Przypomnij sobie naszą rozmowę ...Wszak emeryci,to nie tylko 80,90-ciolatkowie...Moje koleżanki chętnie by z takiego programu skorzystały...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 12:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Nie bardzo rozumiem dlaczego :cry: , skąd taki wniosek :?: :), sam za parę lat będę w tej grupie i bym sobie samobója nie strzelał przecież :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 16:17 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Chodziło o to "ludzie starsi" to nie tylko pensjonariusze DSS Ostoja,znam wielu,którzy chętnie skorzystaliby z nauki korzystania z internetu,właśnie na zorganizowanym dla nich kursie.Może nie warto się z nich śmiać,że do tej pory nie mieli możliwości skorzystania z takiego...Myślę o tych ok.60-latkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 22:12 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Może nie warto się z nich śmiać
Lenka, przecież to żadne wyśmiewanie tylko niewinny żart. Przypomnij sobie, że to ja właśnie podniosłem temat potrzeby przybliżenia wiedzy komputerowej emerytom, bez względu na wiek :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 paź 2006, 19:42 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
No właśnie.Tak mi się ten projekt spodobał,że przy każdej okazji będę go przypominała.Wiem,że to był Twój projekt i mam nadzieję,że jak zostaniesz radnym miasta postarasz się go przeforsować .Pozdrowienia w imieniu wszystkich zainteresowanych... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2006, 0:15 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Wiem,że to był Twój projekt i mam nadzieję,że jak zostaniesz radnym miasta postarasz się go przeforsować
dziękuję za wiarę, moim zdaniem, każdy myślący kandydat na radnego powinien się pod tym podpisać :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 paź 2006, 23:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Jakoś nikt się nie kwapi do zadawania pytań. Jako, że jestem świeżo po lekturze oświadczeń majątkowych ranych miejskich i powiatowych, mam takie oto pytanie :

Czy w ramach nazwijmy to umownie programu "Tanie miasto i powiat" Plaforma przewiduje obniżenie wysokości diet radnych ?

PS. Diety zgorzeleckich radnych są wyższe niż diety radnych miasto prawie 10-krotnie większego - Wrocławia.

Edit: a niewiele niższe niż radnych warszawskich...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2006, 19:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2006, 14:10
Posty: 42
rozważamy i taką opcję, ale w tej chwili nie to jest naszym priorytetem. Wysokość diet dla radnych nie jest pozycją budżetową, na której można zaoszczędzić istotne dla miasta pieniądze. Wiem, że postulaty, aby radnym obniżyć diety są chwytliwe i wszyscy oczekują, że kandydaci będą się licytować ile je obetną. Ja jednak uważam, że istotny problem tkwi w aktywności radnych. Tu należy zwrócić szczególną uwagę i eliminować osoby, których jedynym celem jest zainkasowanie "darmowych" pieniędzy. Do tego jednak potrzebne jest społeczeństwo obywatelskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2006, 23:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
To nie jest kwestia oszczędności tylko zdrowych proporcji. Mimo wszytko być radnym w Wrocławiu (i w okręgu mieć tylu mieszkańców ile w Zgorzelcu w całym miescie) to co innego niż być radnym w takim mieście jak nasze...I o te proporcje mi chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 paź 2006, 10:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
1) Czy masz jakies konkretne propozycje zatrzymania w naszym miescie mlodych (i nie tylko) ludzi, emigracja zarobkowa w naszym miescie jest dosc spora. Czy i jak zamierzasz z tym walczyc, bo wzgledy finansowe pewnie odpadaja :) javascript:emoticon(':)')
Smile


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Emigracja
Post: 01 lis 2006, 20:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 paź 2006, 15:15
Posty: 7
Tak, w Zgorzelcu jest duża emigracja młodych. Wiele młodych, znajomych mi osób kończy szkoły i wyjeżdża stąd. Trzeba coś z tym zrobić!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2006, 22:41 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Diety zgorzeleckich radnych są wyższe niż diety radnych miasto prawie 10-krotnie większego - Wrocławia.
no, nareszcie w czymś kogoś dystansujemy :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..