Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 22:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2006, 11:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy to prawda, że będzie Pan mial poparcie PiSu w Zgorzelcu w zamian za poparcie ich kandydata w Bogatyni?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2006, 13:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Widzę że na powyższe pytanie Zubka odpowiedzi się nie doczekamy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2006, 18:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
to milczenie ma swoją wymowę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2006, 22:52 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Regionalny Komitet Sterujący ciało czysto polityczne i uzależnione od władzy w kraju. Już przy ostatnim "rozdaniu" wiele bardzo dobrych projektów, wysoko ocenionych przez Panel Ekspertów spadło w wyniku decyzji KRS-u

proszę nie mylić RKS z KRS /Krajowy Rejestr Sądowy/ :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2006, 7:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
bombas3 pisze:
proszę nie mylić RKS z KRS /Krajowy Rejestr Sądowy/ :shock:


czeski błąd


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2006, 10:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
czeski błąd
ok, mnie się także zdarza, lecz w sprawach istotnych może nieźle namieszać w głowach.
Przy okazji link do b. ciekawego dokumentu pt 'Państwo dla obywateli', który jest programem Platformy Obywatelskiej dotyczącym rządzenia państwem w latach 2005-2009. Mimo swojej objętości dobrze sie jest z nim zapoznać:
http://www.ipia.org.pl/raport/Panstwo%2 ... ywateli%22


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 0:35 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
A ja chciałbym się dowiedzieć jakie są plany naszego przyszłego burmistrza jeżeli chodzi o rozwój szerokopojętej kultury w naszej przepięknej, niedoszłej Europejskiej Stolicy Kultury :?: :?: :?: 8)

...jeszcze kilka latek minie, wszyscy młodzi ludzie wyjadą albo do Irlandii albo do wiekszych miast, gwarantujących lepsze 'rozrywki' i lepszy start w dorosłe życie...

Z tego co zauważyłem, z czym się spotkałem w ostatnim czasie, co wiem z własnych doświadczeń, hmmm... z przykrością stwierdzam, że jak tak dalej będzie w naszej mieścinie, to najlepszymi imprezkami będa tylko i wyłącznie "Dni Greckie" (frekwencja: 70% to ludzie powyżej 35 roku życia) albo koncerty a'la "Dżem" (frekwencja: 95% to młodzież słuchająca konkretnego rodzaju muzyki - max. 500 osób), powodzeniaaaa....

Rację bytu mają jeszcze imprezki/koncerty organizowane przez młodzież dla młodzieży, ale niestety... raz, drugi, trzeci i nawet najlepszy plan upada... dlaczego :?: ...odpowiedź jest prosta - co może młody czlowiek? -NIC :!: ...może chodzić, prosić, przedstawiać swoje pomysły i nic :!: Statystyka jest taka - na 10 miejsc, w których szuka się pomocy, taką pomoc uzyska się tylko od jednej osoby, i to na dodatek osoby, która oznaczona jest numerkiem jedenaście i spotkało się ją naprawdę przypadkowo, nie mając nawet najmniejszego pojęcia kto to jest :!: :!: :!: ...gorzej już chyba być nie może :?

Chociaż i tak najlepsi są tacy co karzą czekać, napiszą np. "do piątku dam znac", mija piątek :lol: mija połowa soboty :lol: i co :?: JAJCO W ZOO :!: Pierwsza myśl - "zapomniał, ale podał numer koma więc zadzwonie":
- piiiiiiiii piiiiiiiiiiip ( syganła ciągły - WOW - pierwsza myśl: "wkońcu działający numerek dostałem")
- bla... bla... bla... gadka szmatka.... (ok. 20s.)
- i nagle z nienacka dostajesz odpowiedź: "niestety nie jesteśmy zainteresowani waszym pomysłem" (pierwsza myśl: "nic nowego")
- bla... bla... bla... i "do usłyszenia" (ok. 5s.)
- odkładasz słuchawkę (ok. 0,5s.)
- 30 sekund analizowania danych - myślisz sobie:"o co mu chodziło? co było nie tak? itp."
- po ok. minucie czasu w głowie pojawia się tylko jedna myśl: "po ch*j zawracał mi du*ę, kazał czekać, straciłem czas, pieniądze i wogóle załamka - chyba nic z tego nie wyjdzie... :( "
- zanim dojdziesz do siebie takiej jednominutowej rozmowie z takim delikwentem, mija kolejne pół godziny....

Realia naszego miasta - takie jest nastawienie ludzi, bo takie jest nastawienie władz. Różnica jest tylko taka, że ludzie mają prawo wątpić, obawiać się że stracą, w ich głowach pojawia się tylko jedna myśl: "po co mam mu pomagać, przecież to łepek, wydrukował sobie 3 kartki i leje wode; zapewne zbiera pieniądze na kolejną działkę jakiegoś ćpania, zaraz mnie okradnie, albo zluka co cennego mam w sklepie i wróci w nocy z całą ekipą; może najlepiej będzie jak powiadomie policje o tym, że taki osobnik chodzi po naszym wspaniałym mieście...." :lol: :lol: :lol: ...co do władzy, to uważam, że powinna ona bez żadnego ale pomagać takim ludziom, głównie ludziom młodym i chcącym coś robić :!:
Niestety rzeczywistość jest odmienna....

A więc tak to wygląda w ogromnym skrócie, i pytanko tylko jedno:
Jeżeli Pan zostanie burmistrzem to jakie kroki pan uczyni w celu rozwiązania tego, a raczej tych problemów :?: :?: :?: ...i stworzenia tutaj czegoś nowego, chociażby maleńkiej namiastki Europejskiej Stolicu Kultury :?: :?: :?:

Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Wojtek K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 12:16 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Dodam do tego wyżej:
Prawda jest taka, że młodzież potrzebna jest do głosowania, bo do czegóż innego. Pamiętam, zwracałem wielokrotnie uwagę, że planując nowe Przedmiescie Nyskie, nie pomyślało się o młodzieży. Żadna z kamienic nie została wskazana, jako miejsce, gdzie młodzież miałaby swoje miejsce na Przedmieściu. Moje z kolegą działania polegające na próbie skłonienia burmistrza do przekazania na ten cel domu przy Daszyńskiego 45, zakończyły się sprzedaniem go, zamin skończyliśmy rozmowy z potencjalnymi sponsorami tej inwestycji. Wcześniej, w latach 90 podobny los spotkał inicjatywę związaną z kamienicą nr 17. Dwa domy służą celom kulturalnym na Przedmieściu: D. J. Boehmego i przyszłe muzeum połączone ze świetlicą środowiskową (co jest pomysłem na kolejnego Gryfa, albo Klucz Sukcesu :lol: ). Przewiduję, że jedynym miejscem dla młodzieży będą liczne puby z piwem /co samo w sobie nie koniecznie musi byc złe/ świadczy jednak o stosunku władzy do tej grupy wiekowej.
A propos, wie ktoś co z grupą młodzieży JWR z grzybka :?: burmistrz przestał wspierać :?: podłączyli im ten prąd :?: :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 14:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Z tego co wiem to dalej działają ale uciekli z forum :? :?
Gdzieś na forum był link do ich forum - tam pisać jeśli macie do nich jakąś sprawe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 14:58 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
cc


Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 18:02 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 19:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
bombas3 pisze:
A propos, wie ktoś co z grupą młodzieży JWR z grzybka :?: burmistrz przestał wspierać :?: podłączyli im ten prąd :?: :idea:


Ja czasem spotkam jakiegoś "grzybiarza" i pogadam... jakoś od dłuższego czasu brakuje im energii do pracy - czyt. nie mają chłopaki prądu :? chyba ktoś najzwyczajniej w świecie ich olał - to było do przewidzenia.... No CoMmEnTs :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 19:31 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
nie mają chłopaki prądu chyba ktoś najzwyczajniej w świecie ich olał
szkoda trochę, że to tak poszło, ja ubolewam nad marnowaniem ludzkiej energii, tyle się gada o 'oddolnych inicjatywach', a jak się coś takiego pojawia, nie ma kto inicjatorom pomóc.
Wierzę, że przełamią impas i na jakiś pierwszy koncercik zaproszą :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 21:29 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
Bombas wiesz co, jak już zepewne się doczytałeś to ja z Kasią organizujemy imprezę w MDK, wszystko jest zamieszczone na forum, konkrety można uzyskać u mnie :) ...niestety czas płynie, niby mamy wszystko załatwione, ale tylko "na gębę", żadnych konkretów... :( coś załatwiłeś, na drugi dzień okazuje się, że nadal stoisz w punkcie wyjścia :? niestety takie miasto...
Pomysł powstał już dawno temu, próbę jego realizacji podjeli ludki z forum, wszystkie informacje na ten temat można uzyskać na forum, i mam nadzięję że w końcu odniesiemy sukces :) ...a nasze kolejne pomysły będą realizowane w sposób całkowicie jawny :) nawet wszelkie rozliczenia finansowe będą dostępne on-line :) ale narazie czarno to widzę :? :? :? :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 wrz 2006, 8:02 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
mam nadzięję że w końcu odniesiemy sukces
też tak myślę. Wielkie rzeczy nigdy nie przychodziły łatwo, ich twórcy przeżywali chwile zwątpienia i załamania, ale sie nie poddawali :D
Ja się nie wtrącałem do inicjatywy, choc miałem początkowo chęć. Ale, po namyśle, doszedłem do wniosku, ze inicjatorzy przedsięwzięcia powinni to spróbować sami zrealizować, im więcej ich wkładu, tym lepiej. A jak będą potrzebować pomocy, to jej pewnie poszukają.
Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 wrz 2006, 8:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
nom dzis o 18 w Emosie wszystko ma być już gotowe :) taki nagły przeskok :D ...więc jedyne co mi dziś pozostaje to modlitwa... :? żeby znowu się nie okazało że naobiecywali, umowili się na spotkanie i nie przyszli :( :( :( chyba się potne....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 239 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..