Dzisiaj jest 04 cze 2024, 20:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2009, 17:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dializa w Zgorzelcu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lis 2009, 16:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Rezonans w Zgorzelcu

20 listopada 2009
Autor: Magdalena Bieleń

Już w grudniu Szpital Powiatowy w Zgorzelcu, jako jedyna placówka na Dolnym Śląsku, otrzyma nowy rezonans magnetyczny.

Sprzęt bardzo ułatwi pracę lekarzom i znacznie usprawni badania pacjentów, którzy do tej pory musieli korzystać z placówek medycznych w Jeleniej Górze, Zielonej Górze lub we Wrocławiu.

Już teraz w szpitalu czeka na pacjentów nowy oddział kardiologiczny i nowoczesna stacja dializ, a obecnie trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Na ulepszenie warunków pracy lekarzy i komfortu pacjentów, szpital zainwestował w tym roku już ponad 20 mln zł.

Poza zgorzeleckim szpitalem, ministerstwo zdrowia zaopatrzy w nowy rezonans jeszcze sześć innych szpitali w kraju.
za: http://www.zinfo.pl/artykuly/2592


Cytuj:
Kreatywny Wielospecjalistyczny SP ZOZ

2009-11-20

Nowa aparatura USG serca, nowoczesny system komputerowy PACS, remont oddziału ginekologicznego, położniczego i chirurgii, modernizacja oddziału ratunkowego a także całkowita przebudowa oddziału rehabilitacji to kilka z czołowych inwestycji, których efekty będzie można zobaczyć na początku przyszłego roku.

Serducho zbadane na „5"


-Wzięliśmy udział w konkursie Polkard na zakup sprzętu związanego z leczeniem chorób układu krążenia. Ministerstwo przyznało nam 200 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego ultrasonografu z technikami doplorowymi. Szpital posiada jedną sztukę takiej aparatury, ale ta już się eksploatowała- opowiada Piotr Ilczyna, specjalista ds. marketingu w WS-SPZOZ w Zgorzelcu.

Nowy trafi na sale przychodni i oddziału kardiologicznego. Placówka 85% wartości sprzętu otrzymała od Ministerstwa a 15% wartości aparatury pokryła ze środków własnych.

Telemedycyna

Na przełomie lutego i marca zostanie zamontowany system dystrybucji obrazu, który ma na celu przede wszystkich ułatwić pracę w postawieniu diagnozy (szybkość informacji) poprzez rozsyłanie między lekarzami drogą elektroniczną zdjęć z badań. Kolejną jego zaletą jest to, że nie będzie trzeba w ogóle drukować zdjęć z badań specjalistycznych ( wydruk z takiej kliszy to koszt 10 złotych, przyp. red.).

Rozsyłanie zdjęć drogą elektroniczną funkcjonuje już na SORZ-e i poradni ortopedycznej i bardzo ułatwia pracę- tłumaczy Piotr Ilczyna- Np. neurologia zleca badania tomograf czy rezonans i lekarz chce sobie obejrzeć je i loguje się do systemu, w zależności jakie będzie miał uprawnienia, może oglądać tylko te zdjęcia , które zlecił danego dnia, albo wszystkie zdjęcia, które były robione dla danego pacjenta by postawić diagnozę. Może on sobie obejrzeć te zdjęcia tuż po wykonaniu.

Koszty takiego systemu komputerowego to ok. 650 tyś, które pozyskano w ramach projektu unijnego E-zdrowie. Został on stworzono przez Konsorcjum szpitali - kilkunastu szpitali dolnośląskich, pod przewodnictwem szpitala wojewódzkiego z Wałbrzycha.

Remonty kolejnych oddziałów

W trakcie remontu są oddziały ginekologiczny i położniczy, niedługo na tą listę trafi również chirurgia.

Staramy się doprowadzić do tego, by na tych oddziałach zaistniał taki standard, jakim można się pochwalić na kardiologii. Jakość przebywania pacjentów w szpitalu znacznie wzrośnie. Generalnie odnowione zostaną sale, łazienki, korytarze- no wszystko co się da- informuje Ilczyna.

W planach jest również zakup nowych łóżek i szafek dla pacjentów.

Rehabilitacja i oddział ratunkowy na światowym poziomie

Priorytetowymi inwestycjami są również pełna przebudowa i modernizacja oddziału rehabilitacji, warta ponad 6 mln złotych. Środki na ten cel placówka uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego oraz z zgorzeleckiego powiatu.

Niedawno WS-SPZOZ w Zgorzelcu otrzymał zgodę na modernizację oddziału ratunkowego. Projekt w ramach Infrastruktura i Środowisko został zatwierdzony. Suma pieniędzy jaką otrzymano na to przedsięwzięcie to 4 900 000 tysięcy złotych. Szpital musi przedłożyć na ten cel wkład własny, czyli około 1,5 mln złotych. Inwestycja zakłada w głównej mierze dostosowanie sprzętowe do nowych wymogów prawnych.

WS-SPZOZ w Zgorzelecu jako jeden z nielicznych szpitali w Polsce może się pochwalić tyloma sukcesami w zarządzaniu instytucją. Cieszy nas wielość przedsięwzięć i owocnych inwestycji, nastawionych przede wszystkim na dobro pacjenta.

Natalia Gorzka
za: http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 gru 2009, 12:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 gru 2009, 12:34
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam,niestety przeżyłam przygode z tym szpitalem.Zgłosilam sie z bolem brzucha,czekalam na przyjecie godzine.Nastepne dwie godziny , az laskawy lekarz chirurg do mnie przyjdzie.Po chwili przyjmuje mnie chirurg,pozniej okazuje sie ze to nie ten ,Moj dopiero zszedl i z wielkim fochem gdzie jest pacjentka.Oczywiscie pobrano mi krew na wyniki czekalam 2 godz.Oczywiscie pytam pielegniarki co sie dzieje,ona na to ze maszyna sie popsula.I tak nieporetnie spedzilam tam 6godz.Nie polecam,juz dawno moglam sie pozegnac ze swiatem.Lecze sie prywatnie,czy to cos da?Nie wiem czy w tym szpitalu wogole ma ktos pojecie o leczeniu:-(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 gru 2009, 19:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
No i co ci było?? widocznie nic poważnego skoro nie pożegnałaś się z tym światem. W Twojej relacji nie ma nic traumatycznego. Złożyłaś skargę odnośnie swojej przygody jak to sama określiłaś?? ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 gru 2009, 19:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 gru 2009, 12:34
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam 6cm torbiel na jajniku,silne bole brzucha jeden z lekarzy okreslil,ze takie bole sie zdarzaja przy porodzie.Coraz to inne leki,brak jakiej kolwiek wiedzy na ten temat.Latanie od lekarza do lekarza,ktory nie potrafi sie okreslic.Paranoja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 kwie 2010, 0:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Nowa hala sportowa to "pikuś"
2010-04-08

Obrazek

Najpierw otwarto kardiologię, później stację dializ, w połowie kwietnia zostanie uruchomiony rezonans magnetyczny, a w październiku ma być już gotowe nowe skrzydło szpitala. Zgorzelecki SPZOZ na swoje inwestycje pozyskał łącznie 78 mln zł. Przy tych inwestycjach zgorzelecka hala sportowa nie jest niczym szczególnym.

Nowe skrzydło ma mieć docelowo cztery kondygnacje, z których do końca października w pełni uruchomione będą dwie pierwsze. Tak krótki czas realizacji jest konieczny do podpisania nowych kontraktów na rok 2011. W planach budowy skrzydło ma być wybudowane w odległości 20 metrów od istniejącego budynku (wzdłuż parku).

- W chwili obecnej zmieniły się metody leczenia, podczas których nie ma potrzeby tak długo przetrzymywać pacjenta w szpitalu. W związku z czym duże tereny zielone zostaną zastąpione przez patia - mówi Zofia Barczyk dyrektor SPZOZ Zgorzelec - pierwsze z nich zostanie przygotowane przy budynku rezonansu magnetycznego do połowy czerwca. Chcę pokazać naszym mieszkańcom jak ma wyglądać cały zewnętrzny teren po zakończeniu wszystkich prac.

Na parterze budynku mają znaleźć się poradnie specjalistyczne. Na pierwszym piętrze ma znajdować się onkologia kliniczna, a także chemioterapia ambulatoryjna i stacjonarna.

To nie koniec prac prowadzonych przez dyrektorkę. W chwili obecnej realizowanych jest cztery projekty na łączną kwotę ok. 17 450 000 zł, a kolejne plany rozwoju szpitala obejmują prace związane z wydatkami ok 50 000 000 zł, cel jest jeden:

- Chcę zapewnić naszym mieszkańcom kompleksową obsługę medyczną na najwyższym poziomie. - mówi Barczyk - Nie mogę się zatrzymać. To najlepszy i zarazem ostateczny czas na prowadzenia prac inwestycyjnych związanych z pozyskiwaniem środków. Ponadto polityka zdrowotna ciągle ulega zmianie, wciąż poszukiwane są nowe sposoby finansowania służby zdrowia z wciąż zbyt małych środków. Wygląda na to, że przetrwają najlepsi i ten właśnie standard chcę tutaj w Zgorzelcu osiągnąć.

Jak się okazuje kadra do pracy w nowych oddziałach jest już gotowa bo bez potencjału ludzkiego nawet najlepsze urządzenia nie uratują nikomu życia i nie poprawią zdrowia. Prace inwestycyjne nie dotyczą jednak samego Zgorzelca, przygotowana jest bowiem inwestycja, która ma dotyczyć Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Sieniawce, a związana z termomodernizacją obiektu o wartości ok. 11 000 000 zł.

Wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia i nie pozostaje nic innego jak życzyć dalszej determinacji i sprawności w podejmowaniu działań na rzecz lokalnej społeczności.

Co ciekawe nasuwa się też konkluzja - może Burmistrz Miasta powierzy budowę hali w ręce dyr. Barczyk, wówczas możemy być pewni, że hala powstanie szybko i co więcej będzie sprawnie zarządzana.
red.
za: http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwie 2010, 9:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Szukałem urologa, w zgorzeleckim szpitalu rejestrują do tego specjalisty na sierpień 2010 :|
Okazało się, że owszem, jest możliwość dostać się w Zgorzelcu do urologa w terminie tygodniowym, ale szpital o takiej możliwości nie informuje, może nie wie, może nie chce powiedzieć, bo to jest poza jego placówką. Gdzie tu dobro pacjenta?

Przy okazji poszukiwań urologa trafiłem na taką stronę www, z podkreślonym na czerwono hasłem. Nie wiem czy to żart, czy coś się zmienia w słownictwie polskim a ja nie nadążam...


Ostatnio zmieniony 26 kwie 2010, 9:44 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwie 2010, 9:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
Przy okazji poszukiwań urologa trafiłem na taką stronę www, z podkreślonym na czerwono hasłem. Nie wiem czy to żart, czy coś się zmienia w słownictwie polskim a ja nie nadążam...


Urologia zajmuje się układem moczowo-płciowym więc wszystko OK :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwie 2010, 9:58 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Nie wiem czy to żart, czy coś się zmienia w słownictwie polskim a ja nie nadążam...


Ja też w tym układzie mam tyły... :smt082
Choć w sumie słowo znam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 kwie 2010, 20:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
Urologia zajmuje się układem moczowo-płciowym więc wszystko OK :D
tak, tylko to nazewnictwo...
dotąd wyraz c h u j widywałem pisany na murach, WC, a nie na oficjalnych stronach szanujących się portali, ale widocznie coś się zmienia, może tylko taka nazwa tego ważnego organu jest znana w niektórych kręgach :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2010, 10:18 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
ja widywałem na murach i toaletach raczej h u j pisane przez h, natomiast pisany przez ch był prawie niespotykany. Wiesz może to taka bardziej stonowana forma dla ludzi bardziej wykształconych i znających lepiej ortografię :grin: :grin: :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2010, 10:33 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
makaron pisze:
ja widywałem na murach i toaletach raczej h u j pisane przez h

a może forma zapisania wyrazu uzależniona jest od długości przyrodzenia, jakie posiada piszący?
ch - jest przecież o 25 % dłuższy.
Jeśli dołożymy do tego autoreklamę piszącego, to efekt osiągnie zamierzony.


Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 10:34 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2010, 10:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
wg Słownika języka polskiego przez "CH" :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2010, 10:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
wg Słownika języka polskiego przez "CH" :P

Jak najbardziej powinno się pisać przez CH ale ci co piszą po murach jakoś to olewają, widocznie przez H jest bardziej na czasie i odlotowo :lol:
A może przeprowadzimy wielką debatę, który c h u j czy h u j jest bardziej wylgarny :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2010, 11:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
co by debata pełniejsza była, za wikisłownikiem:

Forma pisowni "patyczek" dopuszczana jest przez Oficjalny słownik polskiego scrabblisty, językoznawcy zalecają jednak używać formy z "ch" (co zgodne jest z etymologią wyrazu). Pochodzi prawdopodobnie od starosłowiańskiego *(ъ)xujъ, natomiast obelżywy wyraz od słowa "chujec", czyli "wieprz". Nie można też wykluczyć, że "patyczek" pochodzi od słowiańskiego "choj" czyli tyle, co "stojący prosto". Stąd bliskie pokrewieństwo ze słowami "choinka", chojar, chojak czy "chojrak".

8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..