Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 2:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lis 2014, 12:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 paź 2014, 21:38
Posty: 28
Martaw33 pisze:
Kolego czytaj ze zrozumieniem, chodziło mi o fakt zdobycia nieproporcjonalnego wysokiego poparcia w radzie przez komitet Gronicza w stosunku do jego wyniku i to mnie zastanawia.


Tak działa system większosciowy opierający się na jednomandatowych okręgach który oprócz zalet ma też wady.

Zacytuje za wikipedią wady tego systemu, które pomogą Ci zrozumieć co się stało.

Cytuj:
dwubiegunowość systemu – grupowanie głosów wokół 2 najpopularniejszych kandydatów lub opcji (w zależności od poglądów dwubiegunowość można też uznać za wadę)


Cytuj:
prowadzi ona do zjawiska tzw. "głosów straconych" (oddanych na mniej popularne opcje; zwycięzca bierze wszystko)


Cytuj:
wymuszenie głosowania na najpopularniejsze opcje jako jedynej racjonalnej możliwości


Cytuj:
system nie zawsze odzwierciedla spadek zaufania opinii publicznej do polityków


Tak to działa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2014, 21:32 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
prostownik pisze:
Zacytuje za wikipedią wady tego systemu, które pomogą Ci zrozumieć co się stało.

Cytuj:
dwubiegunowość systemu – grupowanie głosów wokół 2 najpopularniejszych kandydatów lub opcji (w zależności od poglądów dwubiegunowość można też uznać za wadę)


Dziękuję za teorię to teraz na tym przykładzie wyjaśnij DLACZEGO PIS DO RADY MIASTA WPROWADZIŁ .......1 RADNEGO ?????? odnieś to oczywiści do dwubiegunowości ( nie ignoruj pytania odpowiedz)

gobo007 pisze:
Nie potrafisz przegrywać z klasą.

Przewidziałeś kolego, że po wyborach zamilknę,teraz manipulujesz a mój tok rozumowania jest taki:
Wybór głowy miasta, burmistrza sprowadza się do wybory pomiędzy kontynuowaniem polityki rządzących, bądź jej zmianą, w poprzednich wyborach Radomski i Walotka publicznie poparli Gronicza. Tym razem w oczywiście mojej ocenie żaden z "przegranych" kandydatów nie poprze Gronicza.
Po ostatnie gobo, proszę daruj sobie kolejne wycieczki do mnie, bo chwały to one Tobie nie przynoszą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2014, 21:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Patrząc na wyniki pierwszej tury myślę, że Gronicza nikt nie musi namaszczać, by spokojnie wygrał. Myślisz, że wyborcy czekają na sygnał od Aniszkiewicza i Tyca by Ci powiedzieli na kogo głosować? Przecież to raczej symboliczne działanie, a nie rzeczywiste przekazanie swojego elektoratu komuś z drugiej tury. Naiwnością jest wierzyć, że to działa.
Zauważ też jedną rzecz: zsumowane głosy Zawady, Aniszkiewicza i Tyca dają łącznie 44,3%. A sam Gronicz zdobył raptem o 0,8% mniej głosów (43,5%).
Powiedz mi też kim jest Zawada i czego chce od naszego miasta, skoro nawet tu nie mieszkał i niewiele wie o jego bolączkach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2014, 23:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
gobo007 pisze:
Patrząc na wyniki pierwszej tury myślę, że Gronicza nikt nie musi namaszczać,

No tak Schetyna namaścił kilka tygodni temu :)
Martaw33 pisze:
Powiedz mi też kim jest Zawada i czego chce od naszego miasta

Gobo takie literki płyną z twojej klawiatury ? wstyd.
Dla przeciwwagi do Twojej retoryki: świeża krew, nowe rozdanie, obiektywny pogląd, nieuwikłany w lokalne układy, dalej wymieniać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2014, 23:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
polityka obecnego burmistrza nie przyniosła nic dobrego w kwestii rozwoju dla naszego regionu wiec może już starczy tych błędów?? i czas na zmiany ?? kto by nie był alternatywą zawsze zagłosuje na kontrkandydata obecnego burmistrza :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2014, 23:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marta - rewolucje mnie nie kręcą. Bardziej oczekuję stabilności i konsekwencji. Świeża krew, nowe rozdanie? Przestań, to nie te czasy gdy ludzie dla ideałów obejmowali stanowiska. Jak myślisz, po co nowi pchają się na stołki?
Roman - dla regionu może nie, bo to nie rola burmistrza, a bardziej wójta. Dla miasta natomiast sporo, więc RG ma głos mój, mojej rodziny i kilku znajomych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2014, 0:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
gobo007 pisze:
Przestań, to nie te czasy gdy ludzie dla ideałów obejmowali stanowiska.

Ciekawe i przewrotne ostatnio usłyszałam opinię, że po co robić kampanie, jak taniej i skuteczniej można głosy kupić, co Ty na to? Masz jakieś podejrzenia ? Tylko nie wstawiaj proszę dyrdymałów dla gimnazjum. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2014, 10:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
Przewidziałeś kolego, że po wyborach zamilknę...


No przecież wybory trwają :roll:
Czego najlepszym dowodem jest fakt, że nadal z nami jesteś Martuś :smt020

Martaw33 pisze:
...po co robić kampanie, jak taniej i skuteczniej można głosy kupić...


PiS-owska retoryka Ci się rzuciła :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2014, 14:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
No przecież wybory trwają :roll:
Czego najlepszym dowodem jest fakt, że nadal z nami jesteś Martuś :smt020

dobrze powiedziane :)
a tymczasem okazało się, że niestety ale PiS nie będzie jednak rządzić w powiecie - co za smutek... podobno kandydatura prawego i sprawiedliwego Pana Fryca skonsolidowała "układ";)
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2014, 18:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 paź 2014, 21:38
Posty: 28
Martaw33 pisze:
Dziękuję za teorię to teraz na tym przykładzie wyjaśnij DLACZEGO PIS DO RADY MIASTA WPROWADZIŁ .......1 RADNEGO ?????? odnieś to oczywiści do dwubiegunowości ( nie ignoruj pytania odpowiedz)


System większościowy lubi WYRAZISTOŚĆ, a lista PiS-u była miałka i bezbarwna. Tak po prostu. Gdyby dotychczasowi radni PIS-u wystartowali, to ze względu na swoją rozpoznawalność weszli by do rady. Niestety woleli powiat. Niestety dla nich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2014, 13:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Martaw33 pisze:
Martaw33 pisze:
Powiedz mi też kim jest Zawada i czego chce od naszego miasta

Gobo takie literki płyną z twojej klawiatury ? wstyd.
Dla przeciwwagi do Twojej retoryki: świeża krew, nowe rozdanie, obiektywny pogląd, nieuwikłany w lokalne układy, dalej wymieniać ?


z tym nieuwikłaniem to Ci się udało - pewnie wygrał konkurs na stanowisko wiceprezesa spółki miejskiej w której rezyduje? - podobnie jak (nawiasem mówiąc) Pan Woroniak. ale to nie jest układ przecież układ zgorzelecki :)))
póki co jedyne co potrafi to nie pojawić się na debacie przedwyborczej :/
http://www.zinfo.pl/artykuly/16851


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2014, 16:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...póki co jedyne co potrafi to nie pojawić się na debacie przedwyborczej :/


To, trzeba przyznać, ciekawy ruch. Albo bezruch ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lis 2014, 12:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 paź 2014, 11:46
Posty: 10
Rozumiem że Zawada to kolejny kandydat, który nic nie mówi, nie wiemy co reprezentuje, jest sterowany z drugiego rzędu, składa obietnice bez pokrycia i nie zamierza odpowiadać na czyjekolwiek pytania. Brawo, w teczce go przynieśli czy co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lis 2014, 13:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
bierze przykład ze swojego prezesa ten się też nie pokazuje publicznie przynajmniej unika spotkań niereżyserowanych przez niego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lis 2014, 18:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
kusy pisze:
Rozumiem że Zawada to kolejny kandydat, który nic nie mówi, nie wiemy co reprezentuje

Po co ma się wysilać jak mieszkańcy w pierwszej turze i tak pokazali, że nie chcą zmiany burmistrza, że obecny burmistrz jak najbardziej spełnia ich oczekiwania? Zawada zapewne w cuda nie wierzy, a na pewno nie w polityce dlatego darował sobie ten cały cyrk z debatą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..