Dzisiaj jest 07 maja 2024, 0:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 19:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Hakeem pisze:
Cytuj:
Owszem - ale potem zostanie dwóch. Tych dwóch...


I Ci dwaj kandydaci odzwierciedlają myśl naszego społeczeństwa !!!


Nie koniecznie. Ja przyznaję że nie chodzę na żadne głosowanie, bo żadnemu nie ufam, a za tych czy tamtych poczynania, jeśli mnie ubodną to krytykuję i krytykować będę - i co mi zrobisz??? :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
MARUNIO pisze:
Hakeem pisze:
Cytuj:
Owszem - ale potem zostanie dwóch. Tych dwóch...


I Ci dwaj kandydaci odzwierciedlają myśl naszego społeczeństwa !!!


Nie koniecznie. Ja przyznaję że nie chodzę na żadne głosowanie, bo żadnemu nie ufam, a za tych czy tamtych poczynania, jeśli mnie ubodną to krytykuję i krytykować będę - i co mi zrobisz??? :smt021


Zrobić Ci przecież nie mogę nic. Ale po co krytykujesz kogoś , kogo nie wybrałeś w demokratycznych wyborach. Przecież nie jest to twój wybór więc , nie ma sie co czepiać.

Zresztą koniec tego tematu bo i tak sie nie dogadamy :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Hakeem pisze:
Jeżeli ktoś spośród PiS , PO i SLD nie widzi swojego kandydata to ja już nie wiem co o takim kimś myśleć. Nie liczę oczywiście kogoś takiego jak Lepper czy np Korwin Mikke !!!

jakby Ci tu delikatnie powiedzieć (żeby Ci pikawa nie pękła) że się mylisz ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Hakeem pisze:
Przecież nie jest to twój wybór więc , nie ma sie co czepiać.


Czepiać się można , bo (teoretyczny) wybór MARUNIA był inny. Krytykuje więc przeciwnika. A to chyba dozwolone , co? ]:->

Hakeem pisze:
Ale po co krytykujesz kogoś , kogo nie wybrałeś w demokratycznych wyborach.


No właśnie dlatego , że Jego wybór był inny.

Załóżmy czysto teoretycznie , że jestem zwolennikiem Leppera (sic !!!) - gdyby wygrał Pawlak (o rany...) to krytykowałbym tego drugiego ile wlezie 8) Można tego zabronić?
Nawet jeśli nie poszedłbym na wybory...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
YELLO_35 pisze:
No właśnie dlatego , że Jego wybór był inny.


w tym przypadku chodzi mi o tego , który w ogóle nie głosował, na nikogo.

YELLO_35 pisze:
Załóżmy czysto teoretycznie , że jestem zwolennikiem Leppera (sic !!!) - gdyby wygrał Pawlak (o rany...) to krytykowałbym tego drugiego ile wlezie 8) Można tego zabronić?


Jeżeli oddałeś głos to sobie krytykuj, do tego przecież masz pełne prawo :P

YELLO_35 pisze:
Nawet jeśli nie poszedłbym na wybory...


Jeżeli nie poszedłeś oddać głosu to bij sie w pierś , że go nie oddałeś na Leppera :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Hakeem pisze:
w tym przypadku chodzi mi o tego , który w ogóle nie głosował, na nikogo.


Jeśli jego kandydat nie wszedł do drugiej tury to po co ma głosować przy drugim podejściu? Dla frekwencji li tylko? :roll:
Wtedy nie idzie na wybory ale zachowuje możliwość krytykowania wyboru większości - czyż nie? 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:56 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Owszem - ale potem zostanie dwóch.

A jak nie zostanie dwóch bo ten pierwszy zbierze 50% i 1 głos w pierwszej turze???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
makaron - wszyscy wiemy , że to możliwe ale bardzo mocno wątpliwe ;)
Nie z tymi kandydatami...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 20:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
YELLO_35 pisze:
Hakeem pisze:
w tym przypadku chodzi mi o tego , który w ogóle nie głosował, na nikogo.


Jeśli jego kandydat nie wszedł do drugiej tury to po co ma głosować przy drugim podejściu? Dla frekwencji li tylko? :roll:
Wtedy nie idzie na wybory ale zachowuje możliwość krytykowania wyboru większości - czyż nie? 8)


Jeżeli oddał głos w pierwszej turze to GIT MAJONEZ !!!

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 9:59 pm ]
YELLO_35 pisze:
makaron - wszyscy wiemy , że to możliwe ale bardzo mocno wątpliwe ;)
Nie z tymi kandydatami...


Kto wie kto wie. Kampania póki co dopiero sie rozpędza a Pan Komorowski dopiero przymierza sie do ataku 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 21:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Hakeem pisze:
który w ogóle nie głosował, na nikogo

A jak głosował, a pomimo tego nie oddal głosu na nikogo?
YELLO_35 pisze:
Jeśli jego kandydat nie wszedł do drugiej tury to po co ma głosować przy drugim podejściu? Dla frekwencji li tylko

YELLO_35 pisze:
Jeśli nie wybieram , bo nie widzę swojego kandydata to wybranego nie można mi krytykować?

I również zaznaczam , że na wybory chodzę

Skoro na wybory chodzisz i nie wybierasz kandydata, czyli dla frekwencji chodzisz ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 21:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Marcopollo pisze:
Hakeem napisał/a:
który w ogóle nie głosował, na nikogo

A jak głosował, a pomimo tego nie oddal głosu na nikogo?


To lepsze to niż nic , przynajmniej sie przeszedł. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 21:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Hakeem pisze:
To lepsze to niż nic , przynajmniej sie przeszedł

Ty się śmiejesz? Ja uważam, że głos nieważny jest jest również ważnym elementem wyborów, wyraża zainteresowanie społeczeństwa, ale z braku odpowiedniej opcji wyboru oddajesz głos nieważny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 22:43 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
makaron - wszyscy wiemy , że to możliwe ale bardzo mocno wątpliwe ;)
Nie z tymi kandydatami...

YELLO_35, nie bądź tego taki pewny. Pomijam celowo sondaże bo są niewiarygodne i przeprowadzane wbrew zapewnieniom na niereprezentatywnej grupie osób. Dodatkowo mogą być robione na zamówienie lub zmanipulowane.
Dla mnie najbardziej miarodajnym źródłem sondażu jest liczba zebranych podpisów poparcia. Przypomnijcie sobie jak Kwaśniewski zebrał w jednej ze swoich kampanii parę milionów podpisów i jak to się miało do wyniku głosowania.
Biorąc jako kryterium liczbę zebranych podpisów poparcia to Kaczyński ma szansę na wygranie wyborów w pierwszej turze. Jest to możliwe i realne ale jak to w wyborach bywa wszystko zależy od postawy elektoratu. Ja osobiście byłbym zadowolony z takiego wyniku ponieważ wg mnie to najlepszy kandydat na prezydenta i ma realne szanse na zwycięstwo. Poza Komorowskim w zasadzie inni to tylko dodatek do listy kandydatów no może jeszcze Olechowski ma szansę powalczyć o drugą turę ale dla mnie to on tylko zabierze część głosów Komorowskiemu w 1 turze. Jestem przekonany, że w II turze Komorowski przegra z Kaczyńskim. Ale kto wie czy nie zakończy sie wszystko w I turze, pożyjemy zobaczymy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2010, 4:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Skoro na wybory chodzisz i nie wybierasz kandydata, czyli dla frekwencji chodzisz


Widzę , że specjalnie dla Ciebie muszę przy każdym poście dopisywać , że to sytuacja hipotetyczna , a nie faktyczna... :roll:

makaron pisze:
Jestem przekonany, że w II turze Komorowski przegra z Kaczyńskim. Ale kto wie czy nie zakończy sie wszystko w I turze, pożyjemy zobaczymy.


Wszystko możliwe...
Lubimy (jako naród) współczucie , żal i umartwianie się więc na tym może opierać się cała wygrana biednego braciszka... :-?
btw - Ojciec Rydzyk określił już swoje poprarcie? Bo urlopowałem nieco i może przeoczyłem ważną kwestię ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2010, 8:21 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35, widzę delikatną prowokację do oceny kandydatów :lol:
Dla mnie jest bez różnicy czy wygrana opierać będzie na żalu i współczuciu czy nie. Widzisz sporo osób nie interesuje się polityką, rządzeniem, śledzeniem sytuacji i zmian w kraju więc, jak idzie do głosowania to kieruje się osobistą sympatią lub antypatią lub innymi odczuciami oddając głos. Najważniejsze, że jest duża szansa na wybór prezydenta, który jako to już wcześniej forumowicze napisali, będzie "wentylem bezpieczeństwa" wobec nieudolnych rządów i zmian ustaw liberałów z PO.
Co do klechy z Torunia to nie śledzę jego wypowiedzi ale zapewne udzieli poparcia Kaczyńskiemu bądź już to zrobił; to jest raczej oczywiste, że inny kandydat nie zostanie "namaszczony".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..