Dzisiaj jest 03 maja 2024, 4:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 lip 2014, 14:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Spokojnie - wiedzą, co mają robić, żeby nie położyć sezonu, jak sezonowcy. Wydaje mi się, że pomimo wszystko Vlad przyszedł w miejsce Ivana - czuje, że jego kolana odmawiają posłuszeństwa -> na PLK wystarczy - w EL będzie ciężko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2014, 14:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 lip 2013, 18:32
Posty: 128
Jeśli Ivan out a Vlad bierze minuty jego i Stelmacha to idziemy w jakość.W takim razie potrzebujemy trzech zawodników:klasowy PG,nowy Prince i Polak (zainteresowanie Kostrzewskim).Dodać do tego Jaramaza i mamy skład,na EL słabo ale na obronę tytułu raczej tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2014, 14:52 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 sie 2012, 10:17
Posty: 789
Turów fan pisze:
W EL raczej nic nie ugramy,martwmy się o PLK.Sezonowcy się zbroją,potrzebujemy trzech kozaków na SF,PG,C i jednego polaka.Klub podobno zainteresowany jest Kostrzewskim,przydało by się zwolnić Ivana żeby zrobić miejsce nowemu centrowi.Raczej tego nie zrobią,Damian powinien grać z 15 minut na PF żeby nowy center mógł grać 25 minut. Nowy SF powinien być bardzo dobry żeby móc rywalizować z Hosleyem,rozgrywający tez musi być jednych z liderów .Jeśli uda się zrobić to wszystko to powinno być dobrze.


Tak a propos zbrojeń, tych które już są w z SZG, oraz combo i centra, którzy mają dołączyć, to jestem ciekaw ilu z tych grubych zwierzaków dotrwa tam do końca sezonu? a skądinąd dociera do mnie, że różnie może z tym być... ale mniejsza o to...

Jak już wszyscy zauważyli a mi umknęło PLK "pomaga" pucharowiczom od nowego sezonu wymuszając posiadanie sześciu, a nie jak dotąd pięciu "zawodnikom miejscowym", obcina przy okazji zniżki na licencje dla zespołów grających w pucharach - brawo z pewnością to pomoże w reprezentowaniu kraju na arenie międzynarodowej...
Tak więc potrzeba jeszcze jednego paszportu, chyba, że wychodzimy z założenia, że gramy w piątkę Polaków na ławce + junior...

Przyjście Vlada, przy jednoczesnym zatrzymaniu wszystkich pozostałych powoduje, że mamy pod koszem komplet i wygląda on nieźle w ataku, ale słabo w obronie - nie tędy chyba droga...

Nad całym składem jednak będzie można się popastwić dopiero, gdy będzie komplet, choć sposób budowy nie specjalnie mi się podoba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 9:49 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
jimisan pisze:
Nad całym składem jednak będzie można się popastwić dopiero, gdy będzie komplet, choć sposób budowy nie specjalnie mi się podoba...

Ocenić czy jak to mówisz popastwić to będzie można po pierwszych kilku meczach, w szczególności w EL. Jak na razie skład bez JPP i MT wygląda jak wygląda w porównaniu do mistrzowskiego składu z tamtego sezonu, ale poczekajmy zapewne pozostała 2 będzie jeszcze lepsza od Vlado.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 10:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 gru 2009, 18:44
Posty: 17
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie martwcie się ! zawodników ma być co najmniej 14-u i podział na EL i PLK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 11:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Skąd masz takie info? Bawią się w asseco z najlepszych lat? Nie wiem czy byłby to dobry pomysł - lepiej żeby zawodnicy zgrywali się przez cały sezon w każdym meczu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 11:53 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 lip 2013, 18:32
Posty: 128
chatatomala71 pisze:
Nie martwcie się ! zawodników ma być co najmniej 14-u i podział na EL i PLK
To by wiele rzeczy wyjaśniało,tylko po co płacić takiemu Ivanovi za max 10 minut w plk? Powinniśmy pójść w jakość a nie ilość,lepiej mieć 12 klasowych i wyrównanych zawodników niż 15 z czego 4 średniaków.Moim zdaniem powielamy błedy rywali,ale co ja tam wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 12:24 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 sie 2012, 10:17
Posty: 789
SeaBlade pisze:
jimisan pisze:
Nad całym składem jednak będzie można się popastwić dopiero, gdy będzie komplet, choć sposób budowy nie specjalnie mi się podoba...

Ocenić czy jak to mówisz popastwić to będzie można po pierwszych kilku meczach, w szczególności w EL. Jak na razie skład bez JPP i MT wygląda jak wygląda w porównaniu do mistrzowskiego składu z tamtego sezonu, ale poczekajmy zapewne pozostała 2 będzie jeszcze lepsza od Vlado.


Si dokładnie o to mi chodziło, że trzeba będzie obejrzeć jak to będzie wyglądać... co do braków JPP i MT - spokojnie na ich miejsce ktoś będzie... za MT plakał nie będę, za JPP trochę tak, choć nie tak mocno jak wydawałoby się, że powinienem...

również postanowiłem bardziej zluzować, bo jak przypominam sobie początek poprzedniego sezonu to wg niemal wszystkich SZG miał nas wciągnąć jedną dziurką od nosa :smt044 ,
a lat temu dwa to ponoć mieliśmy mieć problemy z awansem do szóstek :roll:

Podejście zmienia nieco jednak fakt gry w EL - warto byłoby jednak zbudować zespół tak, aby choć trochę się postawić...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 12:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 lis 2013, 17:09
Posty: 43
Cytuj:
Nie martwcie się ! zawodników ma być co najmniej 14-u i podział na EL i PLK


Ja mam nadzieję, że tak się stanie jak piszesz...
Turów licząc Jaramaza ma już w składzie 10 graczy. Zakładając że klub dokupi jeszcze 2/3 zawodników z wyższej półki i na tym poprzestanie to niestety powalczymy tylko o mistrzostwo Polski (pewnie ze Stelmetem).
W tamtym sezonie na przełomie stycznia i lutego Turów przetrzebiony przez kontuzje grał Karolakiem w s5 i Stelmachem i Muskałą na ławce...
Liczę na to że klub machnie się jeszcze na 3,4 zawodników europejskiej klasy (pg,sf,c) i zostanie przedłużony kontrakt z np. młodym Krestininem.

Na słabą PLK w następnym sezonie Zigi może wychodzić nawet w s5 :smt003
Na krajowym podwórku Jaramaz Karolak Zigi Nikolic, może Krestinin i Muskała dadzą rade...
A spodziewane gwiazdy będą grały w europejskich pucharach z mniejszym naciskiem na Plk.

Ale pożyjemy zobaczymy :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 12:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 lip 2014, 12:39
Posty: 1
Muskały w tym sezonie nie będzie, razem z innym juniorem Michałem Lichnowskim idą do WKSu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2014, 19:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Moim skromnym zdaniem nie ma co narzekać. Skład Turowa prawdopodobnie będzie "ponadnormatywny" a to z kilku powodów:
- Euroliga wyciąga duże pokłady energii - potrzebne zaplecze do grania meczów ligowych w RS i odpoczynek dla liderów. Nawet 12ką nie da się za bardzo pogodzić plk i Euroligę;
- Nie przewiduję "analogii" do Prokomu czy Stelmetu. 14 graczy to wszystko;
- Rajkovic bazował i dalej będzie bazował na dużej intensywności, również w EL;
- W zeszłym sezonie dokuczała Turowowi plaga kontuzji. Po części było to pokłosie zbyt wąskiego składu. Tony zajechany, Wiśnia zajechany, Chylu nie do końca doszedł do pełnej dyspozycji. Myślę, że Turów już na początku sezonu będzie chciał dysponować szerokim składem;
- Łuczak chciał pozostawić mistrzowski skład i jak postanowił tak zrobił. Zastępstwa za Księcia poszukają a "bomby" spodziewam się na poz. PG

Przyjście Vlado Moldoveanu uważam za dobry ruch. Dylewicz to mentor, zawodnik z wielkim doświadczeniem, ale wieku oszukać się nie da. Potrzebne Filipowi wsparcie a Vlado to gwarantuje. Jest młody, posiada umiejętności i będzie mu się jak sądzę chciało. Zawodnik ciągle na dorobku, na etapie rozwoju zawodowego. Jak dla mnie Rumun to transfer na plus i z pewnością gracz lepszy od Stelmacha.

Zigeranović to dobry duch drużyny. Nie za drogi i mocno zasymilowany ze Zgorzelcem. Sportowo słaby, ale potrafi motywować. Nie każdy ma przed nazwiskiem "profesor". Wzrost solidny , do łapania fauli i masowanka jak znalazł. Sądzę, że poszukają jeszcze centra pomimo tłoku pod koszem.

Jaramaz również nie kosztuje za wiele. W ostatnim meczu finałów bardzo dobrze wspierał na rozegraniu Taylorów i był liderem punktowym. Ma chłopak rezerwy. Jest kreatywny i może grać na 3 pozycjach. Uniwersalny żołnierz.

Zobaczymy co przyniesie "jutro". Stelmet po części karty odkrył. Ofert na stoliku prezesa z pewnością jest wiele - Euroliga to magnes. Sztuką jest wybrać oferty najlepsze. Jak mówią - "co nagle to po diable"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2014, 9:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie ma sensu brać 14 zawodników, żeby pieniądze siedziały na trybunach. W poprzednim sezonie gdyby Stelmach i Krestinin prezentowali jakiś poziom nie byłoby problemów z rotacją podczas kontuzji w zespole. Druga rzecz to jak co sezon trzymanie gruzy w składzie, Zigi i Jaramaz, ale wiadomo od kogo oni są. Nie są to gracze wyróżniający się nawet w słabej TBL a co dopiero gracze na EL.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2014, 9:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:00
Posty: 80
Lokalizacja: Zgorzelec
Jaramaz to nie jest gruz, jak nie rozgrywa to jest dobry zawodnik z dobrym rzutem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2014, 9:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Z czym dobrym? Chyba nie rzutem, on zawsze ma procent za 3 na poziomie > 32%. Biorąc pod uwagę że na jego pozycji jest Wiśnia Chylu i Karolak to jakoś nie widzę jego przewagi nad nimi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2014, 17:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Niewątpliwie jego zaletą jest to, że może grać na pozycjach 1,2,3 i jakość gry na tym bardzo nie cierpi - jak ktoś wyżej napisał - uniwersalny żołnierz. W tym sezonie, jeżeli ominą go kontuzje, to będziemy mieli z niego znacznie więcej pożytku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..