Dzisiaj jest 22 maja 2024, 19:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 kwie 2014, 7:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Gdyby teraz chcieli zawieszać zawodników przed końcem sezonu to byłaby decyzja sponsorowana i ewentualne wizyty szefów władz koszykówki na naszej hali powinny to odzwierciedlać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2014, 8:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Jestem zdania, że w przypadku zawieszenia (oby nie ) Kuliga i Taylora za sznureczki pociąga konkurencja i co poniektórym bardzo na rękę byłyby wykluczenia podstawowych zawodników. Koniec okienka transferowego i brak możliwości uzupełnienia składu. Poza tym Damiana zastąpić się nie da - jest w świetnej formie, którą wypracował mocną pracą. Zresztą nie trudno zauważyć komu najbardziej zależy na zawieszeniach w Turowie. Stelmet nie zakontraktował nikogo i z pewnością liczy, że plk wyda surowy werdykt. Walka idzie o duże pieniądze i nie ma w niej jak widać skrupułów.

Odnośnie niedzielnego meczu. Wszystko w rękach, nogach i głowach zawodników Turowa. Kibice powinni w tym meczu wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Ich transparent ( stelmetu ) godzi w kibiców, klub, barwy klubowe i zawodników Turowa. Jeżeli odebraliście to inaczej - ok. Ja odebrałem ich przekaz jak wyżej napisałem. Prowokację i " wypowiedzenie wojny". W niedzielę naprawdę trzeba na trybunach pokazać jaja i nie te Wielkanocne.

Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2014, 10:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 lis 2012, 21:11
Posty: 2
Witam.
Jak czytam te wasze teorie spiskowe, że niby to komu najbardziej zależy na wykluczeniu Kuliga i Taylora to aż mi ręce opadają. CAŁEJ KOSZYKARSKIEJ POLSCE zależy na tym, żeby ich wykluczono. Jest to warunek konieczny tego aby liga zachowała twarz i jakieś normy przyzwoitości. Wykluczenie ich to jest jedyne możliwe sprawiedliwe zakończenie tej całej farsy jaką jest przeciągające się postępowanie komisji antydopingowej. Jakichkolwiek użylibyście argumentów na ich obronę są one niczym w porównaniu do tego co zobaczyć można było na tym filmie w sieci. A widzieliśmy, że w/w Kulig i Taylor podpięci byli do kroplówki, której zasobnik znacznie przekraczał 50ml. 50ml to mają strzykawki. A oni tam mieli podpięte dobre pół litra płynu. I tylko najgorsi obłudnicy mogą twierdzić, że podłączono ich pod takie wielkie zasobniki tylko po to, żeby im podać <50ml. Oni powinni być wywaleni z ligi już za sam fakt, że pojawili się na filmie obok takiego zasobnika. I nie bądźcie hipokrytami... jakby sytuacja byłą odwrotna, czyli ktoś z przeciwników Turowa byłby przyłapany w takiej sytuacji bili byście na alarm, żeby ich wszystkich wykluczyć. To, że próbujecie wbrew prawdzie i wbrew zdrowemu rozsądkowi wybronić swoich ulubieńców i oczyścić ich z zarzutów świadczy tylko o waszej wyjątkowej obłudzie. Dodatkowo, wasz klub poproszony o przedstawienie dokumentacji medycznej, która mogłaby usprawiedliwić taki sposób podawania leku, nie zrobił tego. A to dlatego, że preparując takie dokumenty poświadczyli by nieprawdę i w takiej sytuacji, jeśli wyszły by jakieś dodatkowe dowody obciążające była by to już sprawa kryminalna. Wasz klub, zostawił sprawę z zawodnikami samej sobie i tak na prawdę jeśli dojdzie do zawieszeń, to będą oni kozłami ofiarnymi. Bo cały proceder podawania infuzji wyglądał na zorganizowany od początku do końca i na pewno było na niego przyzwolenie od władz klubu. Zamiast płakać jaka was spotyka niesprawiedliwość bo chcą wam zawodników zdyskwalifikować to lepiej się cieszcie, że tylko tych dwóch i módlcie się, aby po ewentualnym zawieszeniu Kuliga i Taylora nie wyszła dalsza część filmu, która rzekomo istnieje, bo wtedy te procedury już nie będą trwały tak długo i wam pół składu wykoszą. Co do samych zawodników, a dokładniej mówiąc o D.Kuligu, facet rozgrywa sezon życia, ale co z tego, jak każdy zapamięta sezon 2013/2014 jako taki, w którym Damian się koksował. Jestem zdumiony, że facet dał się w to wciągnąć a jednocześnie jestem zawiedziony, że to nie jest jednak zasługa tylko i wyłącznie jego talentu ale także niedozwolonej suplementacji. Ja osobiście mam nadzieję, że zostaną zawieszeni, ale nie dlatego, że jestem kibicem znienawidzonego przez Was Slemetu, tylko dlatego, że to będzie sprawiedliwe. I każdy normalny miłośnik koszykówki przyzna mi rację i wiem, że niektórzy z Was też mi ją w duchu przyznają choć o tym nie powiedzą.
Wytłumaczę Wam jeszcze dlaczego werdykt komisji antydopingowej został wydany 1 dzień przed zamknięciem okienka transferowego. Dlatego, żeby pośrednio ukarać również klub. Bo jaką by decyzję nie podjął sędzia dyscyplinarny to konsekwencję poniosą tylko i wyłącznie zawodnicy. Klub mimo, iż ewidentnie pozwalał na takie praktyki wywinie się od odpowiedzialności. Sądzę, iż wybrano taką datę a nie inną po to by zablokować wam możliwość ewentualnych korekt składu jako konsekwencję zezwalania na zabronione praktyki. Z mojego punktu widzenia to całkowicie sprawiedliwe, ale domyślam się, że Wy się z tym nie zgodzicie. Trudno, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na koniec apeluję tylko, nie snujcie teorii spiskowych bo to nie jest spisek tylko sprawiedliwość dziejowa. Kulig i Taylor popełnili błąd i muszą za niego zapłacić. Tylko w taki sposób będzie można mówić o tych rozgrywkach w kontekście walki FairPlay.
Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2014, 11:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Fajnie że się rozpisales, do końca nie czytałem, jedyna rzecz to ze nie ma żadnych mocnych dowodów co potwierdzają wyniki komisji która przez długi czas nie potrafiła wykazać nic nowego co każdy widział na filmiku, i tyle z Twojej rozprawki. Mam nadzieje że Janusz się przejedzie bo za bardzo wierzy w dyskwalifikacje której nie będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2014, 12:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 cze 2012, 16:07
Posty: 39
Lokalizacja: Zgorzelec
Do czerwus.
Z tego co kiedys slyszalem to w 2cz filmu jest prowadzona rozmowa Zmijewskiego nwm z kim ale dalo sie uslyszec (chyba) ze infuzje dozylne w reprezentacji podczas ME w Slowenii tez byly stosowane u innych reprezentantow. Wez pod uwage ze to moze byc tez Koszar Zamoj i Hrycan pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2014, 17:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem - kibicu Stelmetu qa wiesz jakie kary spotykają kluby kiedy nie wywiązują sięz z obowiązań finansowych nawet jak nie ma strajku koszykarzy a taki strajk już powinien być dowodem i powodować surowe kary przynajmniej według ciebie . zystość polskiego i nie tylko sportu to kpina i duża kasa , więc nie szukajmy tam spraiedliwości i uczciwości gdzie jej nie ma . jedyna sprawiedliwość to równowaga stron i tu jej brak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2014, 18:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
czerwus pisze:
CAŁEJ KOSZYKARSKIEJ POLSCE zależy na tym, żeby ich wykluczono.


Nie bądź hipokrytą. Nie zauważyłem aby wszystkim na tym zależało. Winę należy najpierw udowodnić, a wychodzi na to że jej jak do tej pory nie udowodniono. Zgodnie z zasadami prawa werdykt powinien brzmieć - sprawa umorzona z braku dowodów. Wtedy liga zachowa twarz. Zobaczymy jak mocnych prawników ma Turów, bo Stelmet na pewno nie popuści. Za dużo by ich kosztował brak mistrzostwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2014, 23:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:12
Posty: 2
hakunamakata pisze:
Zgodnie z zasadami prawa werdykt powinien brzmieć - sprawa umorzona z braku dowodów. Wtedy liga zachowa twarz. Zobaczymy jak mocnych prawników ma Turów, bo Stelmet na pewno nie popuści. Za dużo by strzostwa.

Nie bardzo chcę się na ten temat wypowiadać, ale za przeproszeniem o jakich zasadach prawa piszesz ? To mnie ciekawi, wszyscy skupiają się na tym, że w świetle prawa dowody niewystarczające, ba ktoś napisał że klub wygra w sądzie cywilnym, itp . O czym wy piszecie ? Tu nie chodzi o żadne polskie prawo, ani tymbardziej o jakże "polskie" prawa rozumienie. To przepisy międzynarodowe chyba, a tu procedury odwoławcze http://antydoping.pl/pl/prawo/procedury_odwolawcze
Wyobraźcie sobie, że wstępujecie do jakiegoś stowarzyszenia, ono ma regulamin zabraniający nosić czerwone czapki, was zauważono w czerwonej czapce, więc stowarzyszenie postanawia, zgodnie z regulaminem zastosować jakąś karę, może i wykluczenie czasowe ze stowarzyszenia. Czy udacie się do sądu cywilnego w szukaniu sprawiedliwości, bo wg was czapka była raczej różowa ?
Oczywiście w sprawie naruszeń przepisów antydopingowych, jest organ trybunał arbitrażowy, czy sportowy sąd arbitrażowy w Lozannie.
Postawcie się na miejscu polskiego organu czyli KdZDwS, działającej pod nadzorem WADA, i pomyślcie.
Co jeśli umożymy, a do WADA trafią inne filmy o których krążą plotki - zrobi się dużo większa afera.
Powiedzmy że sędzia dyscyplinarny PLK nadstawi (medialnie) karku decyzją o braku kary, a okaże się że 5 osób jest na innych filmach ? Afera rozpęta się na nowo.
Można powiedzieć że chodzi tylko o to, by spokojnie dograć sezon, a kary będą po sezonie, może nawet nie duże kary. Tylko co jak w nowym sezonie wyjdą te filmy, znowu zrobi się głośno o Turowie i Zgorzelcu, oczywiście zawodnicy pewnie będą już w innych klubach, ale afera dalej będzie z nazwą PGE Turów Zgorzelec w tle. Co na to powie sponsor ?
Z drugiej strony, jeśli sędzia dyscyplinarny PLK nie da żadnej kary, zawodnicy mogą żądać duzych odszkodowań od KdZDwS, tylko czy KdZDwS na to pozwoli ?
Obstawiam symboliczne zawieszenie, raczej po sezonie, by wilk był syty i owca cała.
Choć jeśli wypłyną te filmy (jeśli istnieją), nawet w przyszłym sezonie, to chyba afera będzie nie mała. Pytanie kto ma te filmy? Jeśli inny klub, jak można wyczytać, to będzie gorąco pewnie przed finałami, jeśli niemiecka tv, co też można wyczytać, to będzie nieciekawy dokument w niemieckiej tv. Jest też opcja, że żadnych innych fimów nie ma.
Wg. mnie klub gra o kary po sezonie - i słusznie, tylko tym samym zostawia zawodników samym sobie, w zasadzie zrzuci balast. Najbardziej ucierpi tych 5 zawodników, pomimo, że to pewnie ktoś inny decydował o "pomocy medyczej".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2014, 7:41 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2013, 20:41
Posty: 228
Lokalizacja: Pieńsk
@czerwus
Napisałeś bardzo długiego i wydawać by się mogło bardzo obiektywnego posta. Ale, czy na pewno obiektywnego? Z twojego punktu widzenia, punktu widzenia kibica innej drużyny, to tak, można by się z tobą zgodzić. Ale musisz przyznać, że łatwiej występować jako ten sprawiedliwy, obiektywny jeżeli taka sprawa dotyczy innej drużyny, a tym bardziej największego rywala. Sugerujesz nam postawienie się w sytuacji właśnie kibica innej drużyny i spojrzenie na ta sytuację z tej strony. Ja, na przykład zasugeruję ci spojrzenie na tą sprawę w sytuacji odwrotnej (czysto hipotetycznej oczywiście), gdyby ta sprawa dotyczyła twojej drużyny, Stelmetu Zielona Góra. Czy gdybyś w takiej sytuacji zobaczył dwóch zawodników swojej drużyny, to czy również nie miałbyś wątpliwości, że złamane zostały przepisy, prawo? Czy uznałbyś ten film, jako jednoznaczny dowód? Nie rób z "nas" oszołomów, bo nigdzie nie wyczytałem, żeby gdziekolwiek i którykolwiek z kibiców Turowa pochwalił taki proceder, o ile faktycznie miał miejsce. Więc sądzę, że każdy kibic Turowa liczy się z ewentualnymi konsekwencjami (zawieszeniami?) i przyjmie je ze zrozumieniem, aczkolwiek, każdy też wolałby, aby skończyło się to inaczej.
Druga sprawa, to ten rzekomy dalszy ciąg filmu, o którym krążą już różne historie. Nikt nie wie, czy tak na prawdę on istnieje, a jeżeli tak, to chyba nikt poza autorem, no i chyba poza tobą ;) nie wie, co on zawiera. Piszę "poza tobą", ponieważ zasugerowałeś "nam",że powinniśmy się cieszyć, że nie wyszła dalsza część filmu.
Cytuj:
Zamiast płakać jaka was spotyka niesprawiedliwość bo chcą wam zawodników zdyskwalifikować to lepiej się cieszcie, że tylko tych dwóch i módlcie się, aby po ewentualnym zawieszeniu Kuliga i Taylora nie wyszła dalsza część filmu, która rzekomo istnieje, bo wtedy te procedury już nie będą trwały tak długo i wam pół składu wykoszą


Rozumiem przez to, że chyba wiesz, co mógłby przedstawiać dalszy ciąg. A może po prostu zasugerowałeś się niepotwierdzonymi plotkami na ten temat. Jeżeli tak, to ja dziękuję za twoją obiektywność.
Jeżeli nie znasz treści tego rzekomego filmiku i czytasz wszystkie plotki, to nie możesz nie wiedzieć, że sprawa miałaby też dotyczyć, występu naszej reprezentacji na ME w Słowenii. Dlaczego nie odnosisz się do tej plotki, gdzie mieliby w tym uczestniczyć nasi reprezentanci, a może nawet zawodnicy twojego klubu, tak jak to zasugerował wyżej Robeq? Przecież, to również powinno być wyjaśnione i napiętnowane dla dobra polskiej koszykówki, na którym przecież tak bardzo ci/nam zależy. Moim zdaniem, cała ta sprawa rzekomej "infuzji w Turowie" jest tylko wierzchołkiem góry lodowej i ma chyba dużo większy wymiar, niż nam się wydaje i stąd też chyba wzięła się ta cała zwłoka z zakończeniem sprawy. Chociaż nie można wykluczyć, że sprawa ta nie zostanie definitywnie zakończona, bo jeżeli ten rzekomy dalszy ciąg filmu dotyczy nie tylko Turowa, a i tak wypłynie po ogłoszeniu ewentualnych kar?
Tak więc nie zarzucaj nam braku obiektywnego spojrzenia, bo chyba tak naprawdę sam go nie masz, w przeciwieństwie tego, co piszesz. Dodam tylko na koniec, że tutaj jak ulał pasuje powiedzenie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2014, 10:45 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Regulamin przeprowadzania kontroli antydopingowych
oraz zarządzania wynikami
z dnia 25 września 2013 r.
a może ktoś by rzucił okiem na ten regulamin i znalaza tam sytuację podrzuconego filmiku i to nie w oryginale, być może na Fotoshopie obrobionym- chyba ,że ktoś znajdzie się kto film zrobił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2014, 17:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:12
Posty: 2
@bog180, obejrzałem ten film z youtube, po czym wnosisz że może być obrobiony w szopie ? Może to być ciekawa linia obrony. Sugerujesz, że wklejono osoby w tym filmie, czy pojemniki z nieznaną substancją ? Pewnie film został poddany analizie, a my nie znamy szczegółów.
Najlepszym wyjściem byłoby znalezienie właściciela nagrań, w końcu musiał wiedzieć że takie rzeczy się dzieją, może we wcześniejszych latach też tak było. Zeznanie świadka dla KdZDwS byłoby najlepszym dowodem, nie było litości dla największych sław sportu, właśnie po zeznaniach świadków. W kolarstwie i nie tylko odbierano zdobyte przez wiele lat tytuły, właśnie na podstawie zeznań świadków.
Zważywszy, że po ujawnieniu afery, KdZDwS podpisała porozumienie z Komenda Główną Policji http://www.antydoping.pl/pl/aktualnosci,8118
Cytuj:
Celem porozumienia jest zwiększenie skuteczności działań mających ograniczyć handel, przemyt oraz stosowanie substancji i metod zabronionych. Przedmiotem porozumienia jest wzmocnienie dotychczasowej współpracy na rzecz wykrywania, przeciwdziałania zjawisku nielegalnemu obrotowi substancjami zabronionymi i metodami zabronionymi, które mogą być wykorzystane dla celów dopingowych przez sportowców.

możliwe że uda się dotrzeć do właściciela nagrań jeszcze przed faza play off.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2014, 20:53 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
Dylewicz... miazga, a te 3 trojki w kilkanascie sekund - palce lizac.

Dobrze, ze po raz kolejny Turow potrafil dojsc rywala majac duza strate. Niedobrze, ze do tej duzej straty w ogole dopuscil. Nadal zdarzaja sie zbyt dlugie przestoje w grze. Dopoki jeszcze udaje sie rywala dochodzic, to nie jest to jakis wielki problem. Tylko ze nie zawsze rywal na takie dojscie pozwoli, wiec lepiej nie dawac sobie powodow do takich gonitw...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2014, 21:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 lip 2013, 18:32
Posty: 128
Wielkie brawa dla M . Taylora za obronę. Koszarek wyglądał jak dziecko we mgle,zwyczajne się zagotował.Taka obrona w ewentualnej serii finałowej może nam dać mistrza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2014, 22:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Atmosfera na dzisiejszym meczu, jak w PO - brawa za świetny doping - nareszcie - po dzisiejszym meczu widać, że jak doping jest "poukładany" to i cała hala dołączy.

Sam mecz - kto nie oglądał, niech żałuje ;)

Przykro pisać, że gra bez Wiśni wygląda na bardziej uporządkowaną, chociaż Mike jest nieobliczalny. Będą mecze, gdzie Wiśnia nie raz nam pomoże, ale od jego kontuzji zespół zaczął lepiej grać, a on teraz niezbyt potrafi się wpasować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2014, 22:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 sty 2014, 19:55
Posty: 521
Ciekaw jestem jak by skomentował pojedynek MT z koszarem noculak :smt050
Koszykówka, to sport zespołowy, ale MT był dzisiaj dla żużlowców katem :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 105  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..